vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

47 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, camber

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
@WILDE@ θεωρητικά είσαι πιό ήσυχος με ηλεκτρονικά mod μιας και όλα πλέον έχουν chip προστασίας πρακτικά με όλα αν χρησιμοποιείς ποιοτικές μπαταρίες και τηρείς τους κανόνες χρήσης τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2013, 22:07 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
στο evic μπαινει 18350 (με αλλο σωληνα)...η ερωτηση ειναι αν παιρνει τις μπαταριες με το "τσουτσουνι" μπροστα..η 18650 που εχει απο τη μαμα του δεν εχει τετοιο

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι
Αλλά τι μπορεί να κάνω λάθος ώστε να έχω πρόβλημα με μια aw imr ή efest imr ?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Πρακτικά δεν θα έχεις ποτέ κανένα πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Wilde
Πρωσοπικα χρησιμοποιω 2 χ 16340 AW Protected μπαταριες σε ηλεκτρονικο μοντ. Εκεινο που προσεχω ειναι :
1. Να διατηρω τις μπαταριες σε καλη κατασταση, γρατζουνιες, χτυπηματα κτλ.
2. Οταν φορτιζουν, να εχουν παντα σχεδον τα ιδια βολτ πριν τις βαλω στο μοντ.
3. Η σειρα με την οποια τις βαζω, τις εχω αριθμησει και πανε εναλλαξ.
4. Φροντιζω να εχω παντα και ενα δευτερο ζευγος μπαταριων για εναλλακτικη.

Εσυ εφοσον χρησιμοποιεις μηχανικο μοντακι θα πρεπει να προσεχεις εκτος τα παραπανω και τα εξης:
1. Να εχεις ΜΙΑ μπαταρια στο μοντ σου και οχι δυο και οσο δυνατον περισσοτερα Mha. Οσο περισσοτερα, τοσο λιγοτερο στρεσσαρονται οι μπαταριες.
2. Αν ειναι δυνατον επελεξε Protected μπαταρια ωστε να εχεις περισσοτερη ασφαλεια.
3. Εαν δεις περιεργη συμπεριφορα στην μπαταρια κατα την διαρκεια της φορτισης....δηλαδη δεν φορτιζει σωστα, σου δειχνει λιγοτερο φορτιο στο βολτομετρο, τοτε προτιμησε να μην την χρησιμοποιησεις.
4. Ακομα δε περισσοτερο αν παρατηρησεις οτι ζεσταινεται η μπαταρια , ειτε ενω ατμιζεις, ειτε ενω φορτιζει, αντικατεστησε την αμεσως.

Η ασφαλεια σου ειναι πανω απο ολα και ολων μας και οχι τα 10 ευρω που ισως δωσουμε

(Απο τα λιγα τα οποια ξερω σου μετεφερα τα καλυτερα πιστευω)
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ
χρησιμοποιώ μια στο μηχανικό μπαταρία imr αλλά έχει φύγει το πλαστικό ( έχω βάλει ταινία)
εκτός αυτού προσέχω όλα τα παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
 Το τι πρέπει να προσέχουμε με τις μπαταρίες γενικά είναι συγκεντρωμένο εδώ 
Σεντόνι είναι το ξέρω αλλά καλά θα κάνουν το κόπο να το διαβάσουν όλοι
ειδικά όσοι χρησιμοποιούν μπαταριοθήκες παντός τύπου (mods)

 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6530.0.html
 
 
Τώρα για τις amr μπαταρίες το πιθανότερο είναι να ισχύει το παρακάτω βίντεο
 ( το πρώτο) που δείχνει ότι αντιδρούν με τον καλύτερο τρόπο στην χειρότερου είδους εκφόρτιση ( βραχυκύκλωμα καραμπινάτο με την μπαταρία σε πλήρη φόρτιση )
 
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5559.msg561737.html#msg561737
 
 και άλλη μια εδώ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=haMDZOfjqsE
 [/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ
χρησιμοποιώ μια στο μηχανικό μπαταρία imr αλλά έχει φύγει το πλαστικό ( έχω βάλει ταινία)
εκτός αυτού προσέχω όλα τα παραπάνω

Εγω θα την αλλαζα γιατι δεν θα ενοιωθα καλα.  Προσφατα εστειλα για ανακυκλωση δυο Protected γιατι η μια μου φορτιζε στα 4.14 και η αλλη στα 3.96 . Τις παροπλισα δυο τρεις μερες, τις ξαναβαλα στο φορτιστη, το ιδιο και χωρις δευτερη σκεψη ανακυκλωση. Περιμενω τωρα  protected παντα και ας εχει το μοντ προστασια.   :bye:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Δεν βρίσκω λόγο να την αλλάξω γιατι οταν είναι φορτισμένη την μετραω και είναι 4,21
ούτε ζεσταινεται ουτε μου κάνει σχέδια απλά έχει ξεφτίσει το πλαστικό στην άκρη και έβαλα μονωτική ταινία
(Για τις protected έχω ενστασεις γιατι κάπου διάβασα οτι μπορεί να χαλάσει το κύκλωμα τους)
Στις imr το πολύ να βγάλει τα υγρά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2013, 23:12 από WILDE »

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Εάν οι IMR λένε αφού τις έχεις βγάλει από τον φορτιστή 4,1 ..έχουν θέμα??

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Οχι, είναι normal....

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Δεν νομιζω knomax. Μαλον ειναι δειγμα οτι μειωνετε η διαρκεια τους.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
εμενα παντως οι AW που εχω απο την πρωτη κιολας φορτιση ποτε δεν πηραν πανω απο 4.15 .


Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Έχω AW IMR 18500 και EFEST IMR 18500..μπορεί να είναι η ιδέα μου..αλλα οι EFEST είναι ποιο δυνατές..
Μάλλον είναι καινούριες ακόμα..η οι τις AW τις έχω καιρό. :tongue_smilie:

Και εμενα  Eizomar ποτε δεν εδειξαν πανω απο 4,1.
 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
εγω τωρα περιμενω τις Efest να τις δοκιμασω και αυτες. Με τις AW ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι με βολεψαν πολυ, τις φορτιζα παντα βραδυ και ημουν μια χαρα. Μικρες βεβαια , 16340, αλλα κανουν την δουλεια τους και με το παραπανω και οσο να ναι, οπως ειπα και πριν, δεν εφυσηχαζω ουτε με αυτες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix