vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, manoslykos, kkoumas

Twitter

Αρκετή νικοτίνη για έλεγχο στο άτμισμα ή λιγη ως καθόλου και φουγάρο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Εννοείται το υγρό δίχως νικοτίνη!!  ;) ;) Λές να μπέρδεψα τον άνθρωπο?
Εγώ στις αρχές ξεκίνησα να ατμίζω με δίχως μα δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Είμαι σταθερά στα 11 mg  :yes:

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι δεν υπαρχει γενικη αρχη για ολους.Εγω αρχισα το ατμισμα με 6νικ με 3-4 ml γιατι λαθεμενα θεωρησα οτι αντιστοιχουσε στα 0.6 νικ που καπνιζα.Τωρα μετα απο 2 μηνες ειμαι στα 4 .νικ με τα ιδια ml

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Eρωτηση¨ ποια καταναλωση υγρου θεωρειτε πιπιλα

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησα με 18 mg και 2 έως 3 ml
Τώρα με diy εφτασα στα 9 mg νικοτινη και 2 ml την μέρα.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Eρωτηση¨ ποια καταναλωση υγρου θεωρειτε πιπιλα

Δεν είναι τόσο η ποσότητα όσο το να έχεις συνέχεια το η.τ. στο στόμα.
Ανάλογα με τον άτμο που χρησιμοποιείς παίζει και η κατανάλωση.

Με τον C, προσωπικά θεωρώ τα 6ml τη μέρα υπερβολικά. Σπάνια έχω καταφέρει τέτοια κατανάλωση ακόμα και όταν έχω υπερβάλει.
Άλλος με DCT τα έχει για πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος CHARMANIS13S

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
KAMIA ανυσηχια οσο θελω και οποτε θελω αρκει να Ατμιζω!!!

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Ατμίζω 1 μήνα . Ξεκίνησα με έτοιμα υγρά 18άρια 3ml . Μετά 1 βδομάδα ξεκίνησα DIY σε 18 πάλι ίδια ποσότητα . Τις τελευταίες 3 μέρες το έριξα στα 9άρια με 5ml . Επόμενος στόχος είναι να μειώσω τα ml γιατί το θέλω λίγο χτύπημα .

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Ο καθενας μας τελικα καταλαβα οτι ατομικα κανει και κατι διαφορετικο και ειναι και λογικο.
Εγω σχεδον πιπιλα (all day 'n' all night long)  την ημερα με 9 ή και 12 περιεκτικοτητα σε νικοτινη
και το βραδυ 18αρα στανταρ.  Αλλιως πως θα βγει η μπυρα? :)) :idiot1: :))

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο πολυ καιρο ατμισης με 9 - 12 mg νικοτινης υγρα εδω και δυο μερες περιπου ατμιζω ενα diy καπνικο υγρο 50/50 στα 15 περιπου mg και απο 3-4 ml που ειχα ξεφυγει τωρα τελευταια επεσα παλι στα 2 ml.
 Το καλο ειναι οτι πλεον νιωθω παλι μετα απο καθε τζουρα το χτυπιμα στον λαιμο, πραγμα που με 9αρια, ακομα και 12αρια πχ μετα απο καποια ωρα δεν ενιωθα... αλλα το κακο ειναι οτι φοβαμαι οτι θα αρχισω να ξεφευγω παλι σε καποια φαση στα ml και θα ζηταω κατι πιο βαρυ.
Θα βγαλω και γω μου φαινετε διαιτολογιο νικοτινης για τον εαυτο μου  ;D
Πρωϊ: Κατι ελαφρυ 6-9 mg με μια φρουτενια γευση για να παρω τις βιταμινες μου... μηλο ή ανανανα π.χ. ή καμια μπανανα ισως?
Μεσιμερι: Μετα το φαγητο επιβαλλετε κατι βαρυ και εξτρα βρομερο... ενα 15αρι virginia ή ενα ''πιπερατο'' Tobacco C.
Απογευμα: Μετα τον μεσιμεριανο υπνο για της υπογλυκαιμιες ενα 9αρι σοκολατακι πιστευω ειναι οτι πρεπει..
Βραδυ: Το βραδυ με το μπυρωνι ή το ποτο θα ξαναεπιστρεφω στα βρομερα καπνικα 15-18mg γιατι λογο πιπιλας αρχιζει και μουδιαζει ο λαιμος και στην αισθηση της γευσης αλλα και στο χτυπιμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2012, 22:41 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πριν 6 μήνες όταν ξεκίνησα το άτμισμα εκανα 18αρα νικοτίνη περίπου 2 ml την ημέρα.
Σήμερα μετά από 6 μήνες έχω κατεβάσει στα 6mg και φτάνω γύρω στα 4 ml την ημέρα.

Σίγουρα αν κάνουμε την αναγωγή σε νικοτίνη βλέπουμε ότι η νικοτίνη που λαμβάνω είναι πολλαπλάσια λιγότερη από αυτή που λάμβανα
ασχέτως αν ατμίζω σχεδόν διπλάσια ποσότητα.

Άρα είμαι κερδισμένος και αυτό που πρέπει να προσέχω είναι να μην ανέβω σε mg και δόξα τον αη Μίστ βλέπω ότι μετά από 20 μέρες περίπου
που είμαι στα 6mg δεν νοιώθω να έχω έλειψη νικοτίνης.

Συμπέρασμα.Δεν πειράζει να ανέβει κάποιος σε ml όταν αυτά σε αναλογία έχουν νικοτίνη λιγότερη από την νικοτίνη που λάμβανε πριν που έκανε
λιγότερα ml.

Οπότε επόμενος στόχος μου.

Τα 3 mg και ας ανέβω  1 ή 2 ml. 
 

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απο 18mg τωρα πλεον μονο ΦΛΟΡΕΞ  ::)

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
παν μετρον αριστον κ στην νικοτινη κ στα  ml.....

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Και εγω πλέον στα 2mg και ολοταχώς για τα 0 !

προφανως ακολουθω το 

Λίγη έως καθόλου νικοτίνη αλλά άτμισμα σαν ... (ατμομηχανή)
με πανω απο 8ml την ημέρα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2012, 23:02 από panos »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias