vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, bloodlessz, grag, thanos1071, Geraki, manoslykos, tibolaso, I.P

Twitter

Κλώνοι του Taifun GT III

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 17, 2017, 01:04 »
Εδώ & 1 βδομάδα έχω τον mini από coppervape. Το γνωστό μου στήσιμο με ss316L, 0,25mm σε πυρήνα 2,5mm ~ 1Ω.

Θετικά: Καλή ποιότητα κατασκευής και σπειρωμάτων. Πολύ αναλυτική και έντονη γεύση. Γέμισμα από πάνω.
Αρνητικά: Ανυπόφορο χτύπημα. Ελάχιστο ντουμάνι στη 1+1 τρύπα. Ασχημούλης και μεγαλούλης.

Δε νομίζω πως μπορεί να κοντράρει cloudone, unfollow, doggy, ακόμη και mini V3 που είναι οι βασικοί μου ατμοποιητές.
Επειδή είμαι με ίωση, θα του δώσω και άλλες ευκαιρίες αλλά η καλή μέρα απ' το πρωί φαίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 17, 2017, 01:29 »
Έχεις τις παιδικές ασθένειες των υπόλοιπων κλώνων (o-rings, ρύθμιση υγρού κτλ)?

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 17, 2017, 10:21 »
Εδώ & 1 βδομάδα έχω τον mini από coppervape. Το γνωστό μου στήσιμο με ss316L, 0,25mm σε πυρήνα 2,5mm ~ 1Ω.

Θετικά: Καλή ποιότητα κατασκευής και σπειρωμάτων. Πολύ αναλυτική και έντονη γεύση. Γέμισμα από πάνω.
Αρνητικά: Ανυπόφορο χτύπημα. Ελάχιστο ντουμάνι στη 1+1 τρύπα. Ασχημούλης και μεγαλούλης.

Δε νομίζω πως μπορεί να κοντράρει cloudone, unfollow, doggy, ακόμη και mini V3 που είναι οι βασικοί μου ατμοποιητές.
Επειδή είμαι με ίωση, θα του δώσω και άλλες ευκαιρίες αλλά η καλή μέρα απ' το πρωί φαίνεται...
Να υποθέσω ότι το ανυπόφορο χτύπημα που λες οφείλεται στο πολύ πιεσμένο βαμβάκι?
Για το ντουμάνι, επειδή ο συγκεκριμένος βγάζει πολύ ντουμάνι, να βάλεις πιο χοντρό σύρμα. Έχει μεγάλη καμπάνα, δε κάνουν τόσο ψιλά συρματα γι αυτόν.. τα ιδανικά είναι 26ga και 27ga.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 17, 2017, 10:59 »
Εδώ & 1 βδομάδα έχω τον mini από coppervape. Το γνωστό μου στήσιμο με ss316L, 0,25mm σε πυρήνα 2,5mm ~ 1Ω.

Θετικά: Καλή ποιότητα κατασκευής και σπειρωμάτων. Πολύ αναλυτική και έντονη γεύση. Γέμισμα από πάνω.
Αρνητικά: Ανυπόφορο χτύπημα. Ελάχιστο ντουμάνι στη 1+1 τρύπα. Ασχημούλης και μεγαλούλης.

Δε νομίζω πως μπορεί να κοντράρει cloudone, unfollow, doggy, ακόμη και mini V3 που είναι οι βασικοί μου ατμοποιητές.
Επειδή είμαι με ίωση, θα του δώσω και άλλες ευκαιρίες αλλά η καλή μέρα απ' το πρωί φαίνεται...
Οι ατμοποιητές που αναφέρεις δεν ειναι σε καμια περίπτωση όμοιας χρήσης με τον Taifun.
Αν επιθυμείς τις σφιχτες ή σχετικά σφιχτες τζούρες και μικρης διατομής σύρματα ή coil, μην ταλαιπωρείσαι με τον Taifun, δεν θα πάρεις ποτέ αντίστοιχο αποτέλεσμα με του unfollow.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #319 στις: Απριλίου 17, 2017, 12:57 »
Το κατάλαβα the hard way που λένε και στο χωριό μου...
Το θέμα είναι πως στο χωριό μου δεν υπάρχουν "ανήσυχοι" ατμιστές, όλοι κάνουν εργοστασιακούς οπότε η αγορά κλώνων σχεδόν στα τυφλά είναι μονόδρομος. Δε χαλιέμαι όμως, δεν γίνεται στα τυφλά να έχεις 100% επιτυχία...

@Kikas
Τα o-rings είναι λίγο χάλια αλλά η ρύθμιση των υγρών δουλεύει μια χαρά και δεν έχω την παραμικρή διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #320 στις: Απριλίου 17, 2017, 14:20 »
Αν έχεις στην κατοχή σου cloudone, unfollow, doggy, mini V3, Tayfun III, δεν ξερω τι ειναι αυτό μπορει να σου λείπει. 
Ο Taifun θα σου δώσει αποτέλεσμα που δεν μπορει κανενας από τους υπόλοιπους, δες τα στησίματα που αναφέρονται εδώ και δοκίμασε ενα, μεγάλα coil, μεγάλη διατομη συρμάτων, και θα δεις πόσο θα τον εκτιμήσεις.
Το εργαλείο ειναι απίστευτο.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #321 στις: Απριλίου 17, 2017, 14:49 »
karmakoma φιλε χρονια πολλα.Εχω τους ατμ/τες που εχεις.Δοκιμασε με 0,40 συρμα σε 3.3 ή 3,5 mm διαμετρο πυρηνα και θα δεις διαφορα.Εστηνα κι εγω με 2,5 mm και δεν μου αρεσε,αλλα διαβασα εδω απο τα παιδια πως στηνουν, και αν και μου φανηκε υπερβολικο το δοκιμασα οταν ειδα πως εχει μεγαλη καμπανα.Ο φιλος mimis εχει δικιο.Ειναι σιγουρα αερατος ατμ/της αλλα εχει καλη γευση και καλο χτυπημα και σιγουρα αξιζει τα λεφτα του. :yes:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 17, 2017, 15:01 »
Απο ελληνικο μαγαζι σε καλη τιμη που τον βρισκει καποιος?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 17, 2017, 15:07 »
Εδώ:)


Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 22, 2017, 20:23 »
Παρελήφθη προχθές...

Τα γνωστά... μπανάκι, λίπανση των o-rings, στήσιμο με 40ρι Kanthal σε 3μισάρι διάμετρο με 7 ανοικτές σπείρες και αρκετή ποσότητα cotton bacon...

Αν εξαιρέσω το ότι το προστατευτικό απο το τανκάκι κόβει αρκετά, όλα ήταν μια χαρά... Εντελώς βολικό γέμισμα, smooth άτμισμα, χωρίς περίεργους θορύβους... και το πιο σημαντικό ότι δίνει πολύ καλή γεύση και ικανοποιητικότατο χτύπημα...

Απο διαρροές ούτε για πλάκα... Παρόλο που κράτησα τα αρχικά o-rings...

Τα θεματάκια μου ξεκίνησαν με το δεύτερο γέμισμα... Δακρύζει ελαφρά από την ρύθμιση του αέρα... όχι πλημμύρα αλλα την χαρτοπετσέτα την θέλει απο δίπλα... Όπως επίσης αραιά και που μου πετάει υγρό, εντελως στιγμιαία όμως...

Φαντάζομαι έχει να κάνει με το βαμβάκωμά του ή με τα o-rings του? οπότε ειναι μονόδρομος η αγορά των original?

Το άλλο έχει να κάνει με το επιστόμιο του... Θα προτιμούσα κάτι σε delrin.... καμμια πρόταση υπάρχει?




Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 22, 2017, 21:34 »
Τα θεματάκια μου ξεκίνησαν με το δεύτερο γέμισμα... Δακρύζει ελαφρά από την ρύθμιση του αέρα... όχι πλημμύρα αλλα την χαρτοπετσέτα την θέλει απο δίπλα... Όπως επίσης αραιά και που μου πετάει υγρό, εντελως στιγμιαία όμως...



λοιπον σφιξε καλα την βαση  ,εκει που εχει το μικρο λαστιχακι,επισης κοιτα εαν ο πολος ειναι καλα σφιχτος.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #326 στις: Απριλίου 22, 2017, 22:36 »
Αλλαξε αυτο το μικρο oring και θα σταματησει η διαρροη

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #327 στις: Απριλίου 22, 2017, 22:41 »
Thanks guys

Αλλα απ'οτι διαβασα πιο ευκολα βρισκεις στον δρομο 500ευρω παρα αυτο το μαντζαφλαρι...

Μονο παραγγελια απ'εξω? Ή πλεον το βρισκεις κι Ελλαδα?

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #328 στις: Απριλίου 22, 2017, 22:43 »
κοιτα και αυτο το κεραμικο,μπορει να εχει κατεβει κατω και να κανει κενο

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Taifun GT III
« Απάντηση #329 στις: Απριλίου 22, 2017, 22:45 »
Οταν το ανοιξω για το μπωτε του θα τα τσεκαρω ολα οσα γραψατε...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 13 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix