vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:13 »
Μπορεί και να είμαστε ήδη προ τετελεσμένων. Αυτό βέβαια, δεν σημαίνει ότι θα τα παρατήσουμε και θα το καταπιούμε απλά.

Θα συνεχίσουμε να εκθέτουμε κάθε παρερμηνεία, κάθε φωτογραφική διάταξη, κάθε σφάλμα τους. Όπως είπαμε και στο άλλο νήμα, τίποτα δεν πρόκειται να περάσει ατουφέκιστο...

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #121 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:24 »
Αυτό εννοείται, αλίμονο αν τα δεχόμαστε όλα χωρίς αντίδραση, αν δεν προσπαθούμε για το δίκαιο και το σωστό. Η μεγάλη ήττα τους θα είναι, και αν ακόμη τα περάσουν, να έρχονται στο χώρο νέοι ατμιστες, να γλυτώνουν από το τσιγάρο. Αυτό είναι στο δικό μας χέρι.

Στάλθηκε από το OnePlus X κινητό μου

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #122 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:36 »
Παιδιά προσωπικά με πιάνει τρόμος και μόνο στην ιδέα... Αν και αποκλειστικά ατμίζω (yes!!!!!) σχεδόν δυο χρόνια τώρα δεν είμαι από τους τόσο ψαγμένους ατμιστές που φτιάχνουν μόνοι τους υγρά και όταν χάνω τη γεύση από το υγρό μου τρώω πακετάκι... Για σκέτη βάση δηλαδή - όσο καλό και αν είναι για επαναφορά της γεύσης - δεν το σκέφτομαι εύκολα... Θέλω όσο πιο καπνικό γίνεται και να το καταλαβαίνω... Εδώ δυσκολεύομαι να βρω υγρό του γούστου μου αν δε μου θυμίζει τσιγάρο 100%... Και φοβάμαι μην τελικά φρικάρω και γυρίσω στο βρωμοτσίγαρο με αυτά που κάνουνε... Για μένα βέβαια αποτελεί έγκλημα όλο αυτό αλλά τρέχα βρες το δίκιο σου άπαξ και γίνει η ζημιά... Πώς θα έρθουν στο άτμισμα και νέοι καπνιστές αν δεν υπάρχουν τσιγαρίσιες γεύσεις να τους τραβήξουν;   :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:43 από Fany Xou »

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #123 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 00:50 »
Υπάρχουν ένα σωρό τσιγαρισιες γεύσεις σε αρώματα και τώρα και θα υπάρχουν και μετά. Η Τ-Juice βγάζει όλα τα υγρά της και σε άρωμα, το ίδιο γίνεται και με αρώματα της FA, της ecig και πολλών άλλων εταιρειών. Σίγουρα κάποιες δεν έχουν και ή θα το κάνουν ή δεν θα πουλήσουν στην ελληνική αγορά. Λύσεις θα υπάρχουν, αυτό που προσπαθούν να κάνουν κατά την άποψή μου είναι να ανεβάσουν το κόστος ώστε να μην υπάρχει οικονομικό κίνητρο για τη διακοπή του καπνίσματος, να είναι το τσιγάρο φθηνότερο για να το προτιμούν. Αυτός είναι ο σκοπός τους εκεί παίζεται το παιχνίδι τους.

Στάλθηκε από το OnePlus X κινητό μου


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #124 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:01 »
Ο σκοπός τους είναι να κάψουν και τα τελευταία μας ζωντανά εγκεφαλικά κύτταρα...

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #125 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:08 »
Εγώ προσωπικά είμαι χαρούμενος.
Ήδη κρατάω καβάτζα γνωστά έτοιμα υγρά ,( Π.Χ TOYBBEKA Ψιλοκομμένη ) και στην κρίση θα τα ανταλλάξω με μιά μπουλντόζα..Πάντα ήθελα μιά μπουλντόζα...
Να μπω στα μοιχεία τους μέσα , να μην μείνει κολυμπιθρόξυλο ,τους ακολύμπιτους μου μέσα.

Επίσης ( μελλοντική αγγελία ) : Πωλούνται συλλεκτικά Άδεια μπουκαλάκια ,από T-juice ,  Xanoym pereket , καθώς και ενα σπάνιο απολίθωμα Ατμιστή με C4 Ntelirium ( αυτός θα είμαι εγώ στο ποιό μακρινό μέλλον ,όταν με βρουν μετά από ανασκαφές )


Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #126 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:14 »
Ο σκοπός τους είναι να κάψουν και τα τελευταία μας ζωντανά εγκεφαλικά κύτταρα...
Αυτό το έχουν κάνει εδώ και καιρό με τόσα άλλα, αυτό που κάνουν εδώ είναι να παίζουν με τα νεύρα μας

Στάλθηκε από το OnePlus X κινητό μου


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #127 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:21 »
  ( μελλοντική αγγελία ) : Πωλούνται συλλεκτικά Άδεια μπουκαλάκια ,από T-juice , 

της αμστελ παντως φτιαχνουν καλυτερες μολοτωφ


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #128 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:40 »
Η Επιθεση Στο ΗΤ Ειναι  Σε παγκοσμιο Επιπεδο Παντως  Αμερικη ΕΕ Διαβαζω διαφορα απο σαιτ του  Εξωτερικου Ακομη και στην αγγλια Που ολλοι ξερουμε ποσο Το βοηθαει  το κρατος  Το ΗΤ Δεχεται απιστευτες επιθεσεις Που εγω πλεον με  το φτωχο μου το μυαλο Εχω καταλαβει Ενα Πραγμα Ειναι η αγαπημενη μου Ατακα Πολλα Τα λεφτα ΑΡΗ

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #129 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:43 »
Γενικότερα νομίζω πως μας προτιμούν άπορους, αμόρφωτους και άρρωστους παρά εύπορους, μορφωμένους και υγιείς...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #130 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:49 »
τι λεμε τωρα!!!!εδω τα τελευταια χρονια εχουν περασει τα απιστευτα μετρα και δεν ανοιξε ρουθουνι!!!!και φωναζουμε εδω τωρα μερικες εκατονταδες και κατι εγινε...δυστυχως ζουμε την απολυτη τρελα 

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #131 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:59 »
Αν τα παργγελνουμε απεξω ποιος μας εμποδιζει..?
αντε το πολυ πολυ
να πουμε στον εβραιο να μη βαζει ταμπελες στα μπουκαλακια του και
καρφωνομαστε με τις περιεκτικοτητες ,αν λεμε αν ,ανοιξουν κανα κουτι.
Για εγχωρια παραγωγη kostas44 μονο που τοτε οχι separate ουτε  together steeping    δεν θα προλαβαινει

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #132 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 02:04 »
Απαγορεύονται οι παραγγελίες από έξω. Και δεν έχει "αν το ανοίξουν, αν δεν το ανοίξουν". Οι έμποροι στην υπόλοιπη Ευρώπη είναι αναγκασμένοι να σταματήσουν να στέλνουν Ελλάδα. Δεν ξέρω ακριβώς την ημερομηνία έναρξης ισχύος του συγκεκριμένου μέτρου; Φλεβάρης 2017;

Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #133 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 02:07 »
Στην Ευρωπη ναι ,εκτος ευρωπης ομως?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΧΚ: απαγόρευση έτοιμων υγρών;
« Απάντηση #134 στις: Οκτωβρίου 15, 2016, 02:11 »
Ή ημερομηνία απαγόρευσης των διασυνοριακών πωλήσεων είναι η ημέρα έναρξης εφαρμογής του Νόμου, δηλαδή η 20η Σεπτεμβρίου θεωρητικά.

Τα δέματα από τρίτες χώρες πάλι θεωρητικά θα έχουν θέμα στο Τελωνείο.

Ας μην μπερδεύουμε τα θέματα όμως, το παρόν αφορά το ΓΧΚ.

Από κινητό.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix