vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #705 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:59 »
Καλησπερα
Τα 10μελα στις βασεις θα μπουν σε εφαρμογη το νοεμβριο?Μεχρι τοτε ολα κανονικα οπως ειναι και σημερις?
Απο το 2017 μπαινει η φορολογια και νομιζω οτι μεχρι νοεμβριο δεν θα αλλαξει τιποτα στην αγορα (ελληνικα καταστηματα)
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #706 στις: Μαΐου 28, 2016, 14:44 »
Συντροφε @Kostas44,
Δεν θεωρω οτι ειναι 'λαθος' η σκεψη μου, απλως διαφορετικη απο την δικη σου η του Σπυρου η καποιου αλλου συνατμιστη...

Δεν μου αρεσει να απλωνω σεντονια στις αναρτησεις μου γιατι κουραζουν & με κουραζουν, απλως νομιζω οτι εχεις την λανθασμενη εντυπωση οτι θα γινουμε μια αλλη Β.Κορεα...

Το καθε forum παραμενει ως εχει με τα μελη του να συμμετεχουν εφοσον εχουν κανει πρωτα την απαραιτητη εγγραφη... δεν ειπε κανεις οτι σε forum (κλειστου τυπου) θα απαγορευονται οι συζητησεις για καθε νεο η παλιο προιον...

Στο δικο μας το forum, ναι ισως χρειαστει να αφαιρεθουν οι διαφημισεις των εμπορων η καταστηματων (δεν ξερω τι παιζει) αλλα ακομα & να συμβει αυτο, παλι εδω θα ειμαστε να συζηταμε & πιστευω οτι θα ειναι ακομα πιο αμεσο & πιο ενεργο με περισσοτερα μελη...

Δεν διαφωνω οτι ειναι ασχημο να εξομειωνεται το κ.τ. με το ατμισμα, αλλα ακομα & να γινει δεν χαλασε ο κοσμος...

Τι αλλαζει δηλαδη, οτι σε δημοσιους χωρους (εκει που απαγορευεται το κ.τ.) πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το η.τ. διοτι κανενας δεν εχει την ορεξη μας να μυριζει γευσεις απο πουρα μεχρι φραουλες & να αναπνεει κατι το οποιο τον κατατασει αυτοματα ως παθητικο ατμιστμη... χωρις να ξερουμε 100% τις οποιες παρενεργειες μπορει να υπαρχουν στην υγεια του...

Εμεις ζηταμε δηλαδη να επιτρεπεται παντου για ετσι γουσταρουμε χωρις να υπολογιζουμε τυχον παρενεργειες που μπορει να υπαρχουν στους γυρω μας... δεν ξερω μπορει στο αμεσο μελλον να γινει, αλλα μπορει & οχι...

Το μελλον θα δειξει ποσο καλο ειναι το η.τ. η οχι, εμεις ειμαστε νομιζω 'πειραματοζωα' & η απαρχη για να δουμε τις οποιες εξελιξεις της υγειας που θα προκυψουν...

Οσο για τις οποιες Ελληνικες παρουσιασεις σε youtube η fb το ανεφερα οτι θα ηθελα να συνεχιστουν, αλλα & να σταματησουν αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα γνωριζουμε τι μας γινεται. Υπαρχουν εκατονταδες ξενες παρουσιασεις που μπορουμε να μαθαινουμε πραγματα για καθε νεο προιον & θα μπορουμε να τα μεταφραζουμε για να γνωριζουν ολοι... (αρα κανενα θεμα με την κατσικα).

Οι αγορες ομως Κωστα απο το εξωτερικο αφορουν σχεδον τους μισους μπορει & περισσοτερους ενεργους ατμιστες...

Αυτο θα επρεπε να μας ενδιαφερει & να ειναι στην κορυφη της λιστας των 'αιτηματων' μας & οχι να το προσπερναμε οπως θελει & βολευει τον ΣΕΕΗΤ. Οι τιμες των προιοντων που ερχονται στην Ελλαδα ειναι για ατμιστες πολυτελειας στα περισσοτερα ηδη... το ατμισμα το ξεκινησαμε ελπιζοντας οτι ειναι καλυτερο απο το κ.τ. αλλα ταυτοχρονα & κατι πολυ φθηνοτερο του...

Κοντος ψαλμος αλληλουια... να δουμε τι θα ερθει - πως θα ερθει & εδω ειμαστε να τα συζηταμε...

Σεβομαι τις αποψεις σου ομως οπως & των υπολοιπων, απλα επιτρεψε μου να εχω διαφορετικη γνωμη σε καποια πραγματα...

Και αν ολο αυτο με τον νομο/αρθρο/νομοσχεδιο φτασει σε αβασταχτα οικονομικα επιπεδα, τοτε θα προσπαθησω να το κοψω & να συνεχισω τη ζωη μου φιλε... δυναμη εχουμε ολοι μας, στην αποφαση δυσκολευομαστε O0

* Sorry για το 'σεντονι'


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #707 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:02 »

Δεν διαφωνω οτι ειναι ασχημο να εξομειωνεται το κ.τ. με το ατμισμα, αλλα ακομα & να γινει δεν χαλασε ο κοσμος...

Τι αλλαζει δηλαδη, οτι σε δημοσιους χωρους (εκει που απαγορευεται το κ.τ.) πρεπει να μην επιτρεπεται ουτε το η.τ. διοτι κανενας δεν εχει την ορεξη μας να μυριζει γευσεις απο πουρα μεχρι φραουλες & να αναπνεει κατι το οποιο τον κατατασει αυτοματα ως παθητικο ατμιστμη... χωρις να ξερουμε 100% τις οποιες παρενεργειες μπορει να υπαρχουν στην υγεια του...

Εμεις ζηταμε δηλαδη να επιτρεπεται παντου για ετσι γουσταρουμε χωρις να υπολογιζουμε τυχον παρενεργειες που μπορει να υπαρχουν στους γυρω μας... δεν ξερω μπορει στο αμεσο μελλον να γινει, αλλα μπορει & οχι...

Το μελλον θα δειξει ποσο καλο ειναι το η.τ. η οχι, εμεις ειμαστε νομιζω 'πειραματοζωα' & η απαρχη για να δουμε τις οποιες εξελιξεις της υγειας που θα προκυψουν.

Να λοιπον και η δικη μου αποψη.
Πραγματικα λυπαμαι που υπαρχουν ατμιστες που πιστευουν οτι η εξομοιωση του ΗΤ με το ΚΤ δεν εναι και τιποτα σοβαρο. Δεν πειραζει λοιπον που το ασπρο παρουσιαζεται ως μαυρο, και τι εγινε; Δε θα πειστουν περαιτερω καπνιστες να γινουν ατμιστες αφου το ιδιο ειναι και τα δυο, ε και τι εγινε; Εξισου λυπαμαι που εκχωρειται η ελευθερια τοσο ευκολα και πολυ προθυμα γινεται δεκτος ο καθε παραλογος περιορισμος, και τι εγινε; Θα στριμωχνομαι μαζι με τους καπνιστες και θα ρουφαω τον καρκινο τους, ε και τι εγινε δε χαλασε και ο κοσμος! Επισης λυπαμαι που ακομη υπαρχουν ατμιστες που εχουν ως σημαια τις "αγνωστες" μακροχρονιες επιπτωσεις του ΗΤ και ακομη περισσοτερο θεωρουν οτι υπαρχει παθητικο ατμισμα που βλαπτει τους γυρω μας.

Τωρα θα μου πειτε οσο και να λυπασαι, αυτοι υπαρχουν. Υπαρχουμε ομως και ολοι εμεις οι υπολοιποι, υπαρχουν οι ερευνες, οι επιστημονες, η αληθεια. Τασσομαι λοιπον με αυτους και πραγματικα οσοι επιθυμουν να γνωριζουν τι ακριβως ειναι αυτο που κανουν, το ατμισμα, να αρχισουν να διαβαζουν και να ενημερωνονται και να μην αναμασουν την προπαγανδα των καπνοβιομηχανιων και φαρμακοβιομηχανιων. Το φορουμ εχει και αυτον τον χαρακτηρα, παρεχει είτε αμεσα ειτε εμμεσα, γνωση που δεν παρεχεται απο κανενα mainstrem μεσο εδω και χρονια. Στην τελικη, η γνωση ειναι δυναμη και παρολο που η αγνοια φανταζει πολλες φορες ελκυστικη και βολικη, επισης πολλες φορες σκοτωνει. Και εγω επιλεγω να ζησω και να ζησουν μαζι μου οσο το δυνατο περισσοτεροι απο τους συμπολιτες μου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #708 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:11 »
Γιαννη τολμω να πω εκμερους ολων αυτων  που βλεπεις στον αριθμο

για σενα -------------------> :thumpup: :sign_sostos: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 16:24 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #709 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:15 »
Αν καταργηθούν οι διαφημήσεις,το φορουμ θα χάσει και τα ελάχιστα έσοδα που εχει :confused1:
Και αν δεν λειτουργεί το φορουμ , που θα συζητάμε , ενημερωνόμαστε κ.λ.π?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 18:44 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #710 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:21 »
Υπάρχουν χιλιάδες φόρουμ που δεν έχουν διαφημίσεις, πώς ζουν?
Δε νομίζω να είναι αυτό το βασικό πρόβλημα με τη νομοθεσία. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #711 στις: Μαΐου 28, 2016, 16:35 »
Τα πράγματα δεν είναι άσπρα η μαύρα. Όσοι ατμιζουμε καταλαβαίνουμε τα οφέλη και ήμαστε περισσότερο ευαισθητοποιημένοι απέναντι στους καπνιστές αφού έχουμε περάσει από τη θέση τους.
Δεν πρέπει να υποχρεωθούμε να ατμιζουμε σε χώρους καπνιζόντων, αλλά δεν είναι σωστό και να ατμιζουμε ελεύθερα παντού. Στην έρευνα του bbc ανιχνεύθηκε νικοτίνη και στο δωμάτιο που ατμιζαν. Μπορεί οι ποσότητες να είναι συγκριτικά ελάχιστες σε σχέση με το κ.τ. Αλλά δε πρέπει να το απενοχοποιήσουμε τέλειος, δεν είναι καθαρός αέρας.
Είναι η καλύτερη μέθοδος απεξάρτησης από το κ.τ. Και έτσι θα πρέπει να το αντιμετωπίζουμε. Ναι στη προώθηση και την ενημέρωση αλλά μόνο στους καπνιστές, στη συνείδηση του υπόλοιπου κόσμου και των παιδιων μας περισσότερο, δεν πρέπει να περάσει σαν κάτι αθώο.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #712 στις: Μαΐου 28, 2016, 17:31 »
Παρακαλώ θα ήθελα το λινκ από την έρευνα που αναφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #713 στις: Μαΐου 28, 2016, 17:36 »
Σεβαστη η αποψη σου Συντονιστη @Caros, αλλα λογο & της παραθεσης σου απο μερος του post μου, λογικα απευθυνεσαι σε μενα...

Δεχομαι οτι "λυπασαι" για ολους αυτους τους ατμιστες (& για εμενα βεβαιως) που εχουν διαφορετικη αποψη απο την δικη σου για το τι εστι με τον νεο νομο/αρθρο/νομοσχεδιο ατμισμα η η.τ. η οτι αλλο...

Αλλα ζουμε στην ιδια χωρα ξερεις, πληρωνουμε & εχουμε χρεωθει να εξοφλουμε χρωστουμενα αλλων... το δικο μας παρον & μελλον εχει αλλαξει γι αυτο δεν μπορουμε να το διαχειριστουμε ευκολα ως ρατσα που ειμαστε...

Τουλαχιστον οι επομενες γενιες να εχουν μια βαση (αν υπαρξει βεβαια) για να μπορουν να προγραμματιζουν πο ευκολα τις ζωες τους...

Και εφοσον λυπασαι τοσο πολυ για εμας τους "μερικους" ατμιστες που εχουμε διαφορετικες σκεψεις, γιατι δεν δοκιμαζεις να πας σε ενα αλλο κρατος να ζησεις αρμονικα & με νομους οπως εσυ ο ιδιος τους επιθυμεις αραγε... αλλα εκει εξω εχουν νομους που τους υλοποιουν & δεν τους εχουν για τα συρταρια...

Ποσο σιγουρος εισαι η νιωθεις επιστημονικα & ιατρικα 100% οτι αυτα που εισπνεουμε & εκπνεουμε ειναι ασφαλη για εμας & τους γυρω μας που μπορεις να ατμισεις παντου & ελευθερα;

Γιατι οι γιατροι/νοσοκομεια/ερευνητες/επιστημονες εχουν πει οτι αυτο θα φανει σε βαθος ετων... οκ υποθετω οτι μπορει να μην γνωριζουν αυτοι μωρε...

Ειμαι μελος σε αρκετα forum & ξερω οτι λειτουργουν ελευθερα & χωρις πληρωμενες διαφημισεις (εκτος απο αυτες που μπαινουν αυτοματα απο τους εκαστοτε servers)...

Ξερεις κατι; Ειναι πολυ ευκολο να παρεξηγηθει ενα κειμενο/τοποθετηση μεσα σε λιγες γραμμες αν δεν μπορεις να αντιληφθεις το 'βαθος' στο νοημα του...

* Εγω παντως δεν λυπαμαι για σενα η για αλλους με διαφορετικες αποψεις O0

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #714 στις: Μαΐου 28, 2016, 17:38 »
Παρακαλώ θα ήθελα το λινκ από την έρευνα που αναφέρεις.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,30287.0.html

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #715 στις: Μαΐου 28, 2016, 17:45 »
Το μονο που θα ηθελα ειναι να γυρισω το χρονο 30 χρονια πισω οταν ξεκινουσα το καπνισμα και ετσι απλα να μη το ξανακανω....τοσα χρονια καπνιστης, τωρα πια μονο ατμιστης (ελπιζω), το μονο που εχω να κανω ειναι να συνηθισω για μια ακομα φορα να κανω αυτο που θελω παρανομα....ολοι οι νομοι ειδικα στη χωρα μας δε χτιζονται σαν ντουβαρια, αλλα σαν θερμοκηπια γεματα παραθυρα....ολο και καποιο απο αυτα θα χρησιμοποιουμε...ετσι απλα...ετσι Ελληνικα !

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #716 στις: Μαΐου 28, 2016, 18:38 »

Δεχομαι οτι "λυπασαι" για ολους αυτους τους ατμιστες (& για εμενα βεβαιως) που εχουν διαφορετικη αποψη απο την δικη σου για το τι εστι με τον νεο νομο/αρθρο/νομοσχεδιο ατμισμα η η.τ. η οτι αλλο...

Και εφοσον λυπασαι τοσο πολυ για εμας τους "μερικους" ατμιστες που εχουμε διαφορετικες σκεψεις, γιατι δεν δοκιμαζεις να πας σε ενα αλλο κρατος να ζησεις αρμονικα & με νομους οπως εσυ ο ιδιος τους επιθυμεις αραγε... αλλα εκει εξω εχουν νομους που τους υλοποιουν & δεν τους εχουν για τα συρταρια...
Αναφερθηκα σε συγκεκριμενα θεματα που με λυπουν και οχι σε καποια "διαφορετικοτητα". Και βεβαιως δεν ειπα οτι λυπαμαι για κανεναν (αρα ουτε και για σενα). Ειπα λυπαμαι που... δηλαδη με την κατασταση και οχι για ανθρωπους. Διαβασε το ποστ μου καλυτερα αν σου ξεφυγε ή δεν το καταλαβες και δεν το εχεις διαστρεβλωσει επι τουτου. Μια τοσο μικρη λεξουλα κανει ολη τη διαφορα. Το οτι επιπλεον επικαλεισαι τη "διαφορετικοτητα" της αποψης σου, δε μου λεει τιποτα Και εγω εχω διαφορετικη αποψη και ολοι μας και μπραβο μας, γι' αυτο και την λεμε. Η "διαφορετικοτητα" δεν ειναι επιχειρημα.


Ποσο σιγουρος εισαι η νιωθεις επιστημονικα & ιατρικα 100% οτι αυτα που εισπνεουμε & εκπνεουμε ειναι ασφαλη για εμας & τους γυρω μας που μπορεις να ατμισεις παντου & ελευθερα;
Παρα πολυ. Γιατι εχω ενημερωθει πολυ καλα για ο,τι ερευνα γινεται πανω στο θεμα. Αν κανεις τον κοπο και διαβασεις το σχετικο τμημα του φορουμ, θα σιγουρευτεις και εσυ.

Γιατι οι γιατροι/νοσοκομεια/ερευνητες/επιστημονες εχουν πει οτι αυτο θα φανει σε βαθος ετων... οκ υποθετω οτι μπορει να μην γνωριζουν αυτοι μωρε...
Ποιοι γιατροι, ποια νοσοκομεια και ποιοι ερευνητες; Σε παραπεμπω παλι στο σχετικο τμημα του φορουμ για να μαθεις ποιοι λενε τι και γιατι.

Ξερεις κατι; Ειναι πολυ ευκολο να παρεξηγηθει ενα κειμενο/τοποθετηση μεσα σε λιγες γραμμες αν δεν μπορεις να αντιληφθεις το 'βαθος' στο νοημα του...

Ακριβως αυτο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #717 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:00 »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #718 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:08 »
@Caros,
Εχεις γραψει οτι λυπασαι οχι μονο για πραγματα & καταστασεις, αλλα & για το οτι υπαρχουν ατμιστες που σκεφτονται η εκφραζονται οπως εγω... (αν εννοουσες κατι αλλο, οφειλες να το επεξεργαστεις για να το διορθωσεις αδερφε - τα Ελληνικα μου ακομα κρατανε).

Δεν θα μεινω τοσο ομως σε αυτο (αλλωστε εχω απαντησει ηδη) γιατι θα γινει πολυ 'προσωπικο' & δεν το γουσταρω...

Οσο για το αν ειναι το ατμισμα 100% ασφαλες & δεν κανει κανενα απολυτως κακο σε εμας η τους γυρω μας, οκ αφου ξερεις εσυ οτι ειναι αλφα & ολοι οι ειδικοι (γιατροι/νοσοκομεια/επιστημονες κ.α λενε οτι θα χρειαστουν χρονια για να διαπιστωθει αυτο), δεν ξερουν ακομα... ας γραφουμε τοτε στο forum συνεχεια & συνεχεια οτι εμεις τα ξερουμε καλυτερα απ ολους τους υπολοιπους... O0

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #719 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:27 »
Φίλε tzenamo σου απάντησε ήδη ο caros πως οι αιτιάσεις σου περί γιατρών/νοσοκομείων/επιστημόννων κ.α.
δεν είναι σωστές και δεν ισχύει αυτό που λες. Οι αποδείξεις βρίσκονται στα κατάλληλα νήματα μαζί με τα links στα επιστημονικά δεδομένα.
Ελεύθερα και ανοιχτά για να τα διαβάσει όποιος θέλει και να ενημερωθεί πληρέστερα.

Εσύ έχεις κάποιο link για αυτό που υποστηρίζεις πως υποστηρίζουν αυτοί οι γιατροί/νοσοκομεία/επιστημόνες κ.α ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix