vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Mimhsdr

Twitter

ΖΩΝΤΑΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ με συμμετοχή ΔΡ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ & Δ.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Αν είχα κάποια αιτήματα αυτά θα ήταν:

Ελέυθερο άτμισμα!
  • Κανένας νόμος
  • Κανένας φόρος
  • Δημιουργία Φορέα υπο τον δρ. Φαρσαλινό με στόχους:
Καθορισμό του νομοθετικού πλαισίου
Πραγματοποίηση ιατρικών ερευνών
Εποπτεία της αγοράς
Ανάπτυξη του κλάδου σαν παραγωγικό τομέα της χώρας με εξαγωγική στόχευση
Και μετά ξύπνησα. :yes:



Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Mας απειλούν κι όλας οτι θα απατορευσουν τις αγορές απο την κινα....Λίγο δυσκολο αυτό...

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, και θα δώσω ένα δίκαιο στον κ. Πετρόπουλο, έχοντας συμφέρον από την εξάπλωση του ατμίσματος σαν έμπορος του είδους που είναι αυτός και το σωματείο που εκπροσωπεί ΔΕΝ θα μπορούσε να μπει μπροστάρης ούτε ο ίδιος, ούτε ο σύνδεσμος. Σε βάθος χρόνο θα ήταν επιζήμιο, μην ξεχνάτε ότι εδώ παίζετε και ένα επικοινωνιακό παιχνίδι εντυπώσεων στην κοινή γνώμη.
Βέβαια θα μπορούσαν σαν ένωση να υποστηρίξουν οικονομικά ή με τεχνογνωσία (ας τον βρουν τον τρόπο) άλλους για να μπουν μπροστάρηδες ή και τις έρευνες του γιατρού (μπορεί να το έχουν κάνει ήδη, δεν το ξέρω). 


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως παρακολούθησα ήρεμα ήρεμα την συζήτηση, μαγειρεύοντας 700 ml υγρά σε δικές μου συνταγές, και 400 ml βάσεις να υπάρχουν.. :yes: :yes:
1 λίτρο 100άρας αναπαύετε στο ντουλάπι, που θα μου βγάλει 34 λίτρα 3άρας που ατμίζουμε (εγώ, ο συνέταιρος και η πεθερά), οπότε αν υπολογίσω με τα 600 ml που καταναλώνουμε τον μήνα, μας βγάζει για τα επόμενα 4,5 χρόνια. ;D ;D  Αμα δε στο τσακιρ κέφι την κάνουμε 2άρα, μας βγάζει για τα επόμενα 7 χρόνια.. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

:bye: :bye: Καλό βράδυ κ. Πετρόπουλε , και μην ξεχάσετε το άρθρο 24 :idiot1: :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Στη συζήτηση που παρακολουθήσαμε ξεχώρισε η ήρα απ' το στάρι. Τόσο απλά.
ΥΓ. Χρόνια καλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες και ιδιαίτερα στον Κ. Φαρσαλινό που μάχεται μόνος.
Δεν μάχεται μόνος, υπάρχουν και άνθρωποι σαν τον Κώστα που δίνουν βήμα στον γιατρό και σε άλλους για να παρουσιάσουν το θέμα τους, και σε εμάς βέβαια ώστε να δούμε, να πληροφορηθούμε και να κρίνουμε ως νοήμονες ανθρωποι.
Εγώ θα ήθελα να συστήσω ψυχραιμία. Πάντα σε κάθε νέο γεγονός που επηρεάζει καταστασεις, υπάρχουν έντονες αντιδράσεις στην αρχή. Θέλει μετριοπάθεια στην αντιμετώπιση, χωρίς εξάρσεις για είναι σωστή η αντίδραση.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εγώ πάντως παρακολούθησα ήρεμα ήρεμα την συζήτηση, μαγειρεύοντας 700 ml υγρά σε δικές μου συνταγές, και 400 ml βάσεις να υπάρχουν.. :yes: :yes:
1 λίτρο 100άρας αναπαύετε στο ντουλάπι, που θα μου βγάλει 34 λίτρα 3άρας που ατμίζουμε (εγώ, ο συνέταιρος και η πεθερά), οπότε αν υπολογίσω με τα 600 ml που καταναλώνουμε τον μήνα, μας βγάζει για τα επόμενα 4,5 χρόνια. ;D ;D  Αμα δε στο τσακιρ κέφι την κάνουμε 2άρα, μας βγάζει για τα επόμενα 7 χρόνια.. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

:bye: :bye: Καλό βράδυ κ. Πετρόπουλε , και μην ξεχάσετε το άρθρο 24 :idiot1: :idiot1:


Ρε μάστορα, την οξείδωση της νικοτίνης πως θα την παλέψεις? :)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
10% νικοτίνη είναι πολύ υψηλή συγκέντρωση για να πάθει κάτι στα επόμενα 3-4 χρόνια.. Απλά δεν θα την σπάσω εξ αρχής, και θα σπάω λίτρο λίτρο μετά..
Αυτό σε πείραξε  εσένα..?? Μήπως έχεις την εντύπωση ότι από 3άρα που είμαι τώρα θα περάσουν 3 χρόνια πριν να έχω φτάσει φλωρέξ..?? Η τελευταία νικοτίνη που αγόρασα στην ζωή μου είναι.. No more nico for me.. :yes: :yes: :angel:

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Αγαπητέ φίλε Κώστα.
Χρόνια σου πολλά με υγεία και οικογενειακή ευτυχία.
Συγχαρητήρια για την πιό αποτελεσματική δουλειά μέχρι σήμερα για το θέμα που μας αφορά. 
Μπράβο για την απόλυτα επίκαιρη πρωτοβουλία σου αλλά και την ποιότητα της ενημέρωσής μας.
Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος spitha

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • MyFilms-In
10% νικοτίνη είναι πολύ υψηλή συγκέντρωση για να πάθει κάτι στα επόμενα 3-4 χρόνια.. Απλά δεν θα την σπάσω εξ αρχής, και θα σπάω λίτρο λίτρο μετά..
Αυτό σε πείραξε  εσένα..?? Μήπως έχεις την εντύπωση ότι από 3άρα που είμαι τώρα θα περάσουν 3 χρόνια πριν να έχω φτάσει φλωρέξ..?? Η τελευταία νικοτίνη που αγόρασα στην ζωή μου είναι.. No more nico for me.. :yes: :yes: :angel:

μπραβο μπραβο
και οι αλλοι ας παμε να πνιγουμε χαχαχα σωραιος




Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν με νοιάζουν και όλα αυτά που γίνονται.. Άσχετα αν δεν με αγγίζουν προσωπικά..
Γι αυτό, δεν μπορώ να ακούω συνδικαλιστάκια σαν τον Πετρόπουλο, που το μόνο που τους νοιάζει είναι η φάρα τους..

Τι μας είπε δλδ..?? Πως για όσα αφορούν τα μέλη του, τα έκαμε όλα πολύ ωραία, για όλα τα υπόλοιπα, δεν μπόρεσε να κάνει τπτ..

Και θες να σου κάνω μια πρόβλεψη.. Επειδή ξέρω τον τρόπο που σκέφτονται , τύποι σαν κι αυτόν.. Το 24 δεν θα ψηφιστεί.. Θα αποσυρθεί..
Αυτός προφανώς έχει την πληροφόρηση και έτσι το λέει και το ξαναλέει και επιμένει, ώστε μόλις αποσυρθεί, να βγει και να πει τα κατάφερα, είμαι γαμάτος, δοξάστε με..
Κράτα το αυτό..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μπραβο μπραβο
και οι αλλοι ας παμε να πνιγουμε χαχαχα σωραιος

Δεν νομίζω να το είπα κάπου αυτό, ούτε να βγαίνει τέτοιο συμπέρασμα από όσα έχω γράψει στο φόρουμ τόσους μήνες..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Συγχαρητήρια κι από μένα για την πρωτοβουλία και υλοποίηση Κωστή, να χαίρεσαι και το όνομα επί της ευκαιρίας!
Όσον αφορά το θέμα που μας καίει όλους εδώ τις τελευταίες μέρες συνιστώ κι εγώ ψυχραιμία και χαμηλούς τόνους προς το παρόν, ακόμα κι αν συνεχίσουν να μας "κόβουν" το βήμα πιστεύω ότι θα βρεθεί τρόπος για τον σωστό διάλογο στο τέλος, ίσως μάλιστα βρεθούν και σωστές μέσες λύσεις για όλους κι ας φαντάζει ουτοπικό..
Δεν είδα ακόμα το βίντεο, δεν βρήκα τον χρόνο αλλά θα το κάνω το συντομότερο δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
αμα ειναι καθαρη η νικοτινη δεν ληγει
απλα αν ειναι σε πλαστικο μπουκαλι βαλτη σε γυαλινα
Ηλυση για μενα ειναι μια οσο και αν ειναι λιγο καπως
οσο βαδιζουμε προς το 7 μηνο,κανουμε σιγα σιγα τα κουμαντα μας
ολοι χωρις πανικο
και με το που μποθν τα ετρα δεν ψωνιζει κανεις,δυσκολο μεν αλλα

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
μπραβο μπραβο
και οι αλλοι ας παμε να πνιγουμε χαχαχα σωραιος


Επίσης, εγώ πριν από 14 μήνες, κάπνιζα 2,5 πακέτα Lucky Strike την ημέρα, και έκανα προσπάθεια για να φτάσω στο σημείο ένα χρόνο μετά να μπορώ να κόψω την νικοτίνη όποια στιγμή θέλω.. Εσύ τι έκανες για τον εαυτό σου και πως τον βοήθησες πριν με κρίνεις και "απαιτήσεις" την στήριξη μου..??

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Μαζί σου ρε psit. Θα οξειδωθεί όμως, ασχέτως συγκέντρωσης.
Εγώ δεν παίρνω 100άρα, φοβάμαι τέτοιο δηλητήριο μέσα στο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ την έχω στο γραφείο που είναι πιο safe..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
αμα ειναι καθαρη η νικοτινη δεν ληγει
απλα αν ειναι σε πλαστικο μπουκαλι βαλτη σε γυαλινα
Ηλυση για μενα ειναι μια οσο και αν ειναι λιγο καπως
οσο βαδιζουμε προς το 7 μηνο,κανουμε σιγα σιγα τα κουμαντα μας
ολοι χωρις πανικο
και με το που μποθν τα ετρα δεν ψωνιζει κανεις,δυσκολο μεν αλλα

Φίλε μου, αν ειναι σφραγισμένη χωρίς αέρα στο μπουκάλι ή με αδρανές αέριο για προστασία, ναι δεν λήγει σύντομα.
Αν έρθει σε επαφη με τον αέρα αρχίζει η οξείδωση. Αλλά αυτό δεν είναι συζήτηση του θέματος μας, κακως το άρχισα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364