vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, ΒΑΓΓΟς, Jorge, manoslykos, treloneritis

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:48 »
Παρατηρησα σημερα μια μικρη διαροη,κατα το γεμισμα.2-3 σταγονες,εκει που βιδωνει και ξεβιδωνει η ρυθμιση υγρων.Εχω γεμισει καμια δεκαρια τανκ.Θα δειξει! Αν εξαιρεσεις αυτο,δε εχω καμια διαροη γενικα.Πινει παντως το υγρο σφαιρα λεμε

Αποσυνδεδεμένος Aris08

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 06, 2016, 00:51 »
Στο τελευταίο στήσιμο έβαλα βαμβάκι nacamichi τόσο ώστε να περνάει χαλαρά απο την αντίσταση, καθάρισα τις τρύπες της βάσης με βελόνα, πότισα καλά, οι πρώτες τζουρες άριστες. Δοκιμάζω στα 10-12 Βατ στο προβαρι με αντίσταση 1 ωμ. Μετά απο 10 - 15 τζουρες το ίδιο.
Έλυσα πάλι, αφαίρεσα βαμβάκι απο τη βάση και ξανά δοκιμάζω. 
Παλι τα ίδια. Ξανά δοκιμάζω με cotton bacon και λιγότερο βαμβάκι. Πάλι βαμβακιλα, εγκαταλείπω την προσπάθεια. Μήπως έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι;


Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 06, 2016, 01:26 »
10-12 βατ για ενα ωμ ειναι λιγα.Ανεβασε λιγο τα βατ,τουλαχιστον απο 15 και πανω
Ισως να μην ατμοποιει σωστα το υγρο λογο χαμηλης ισχυος ,και να σου ρχετε αυτη η γευση :dontknow:
Εμενα δουλευει υποδειγματικα,δε θα λεγα οτι εβαλα το βαμβακι εντελως αφρατο,μαλον το ψιλοστουμπωσα


spyros1

Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 06, 2016, 01:35 »
Καλημέρα.
Τον συγκεκριμένο ατμοποιητη για την ωρα δεν τον εχω, μονο σε φωτογραφίες τον εχω δει.
Πιστεύω όμως συνατμιστη Aris08 ότι κάποιο λάθος κάνεις με το βαμβάκι
δες την φωτο της πρωτης σελίδας και παρατηρησε οτι εκει που φαινεται στημενος τα λουκια (εκει δηλαδή που δεν περιβάλεται περιμετρικά από μέταλο) ειναι ελεύθερα για να περνά το υγρό.
Η γνώμη μου είναι οτι με τον τρόπο που τοποθετείς με το βαμβάκι φράζεις την είσοδο του υγρού.
Κοιταξε το λιγο αυτό που σου γράφω. Ξέρω οτι είναι μεγάλη πικρα να τρως καμένο απο κατι που περίμενες να δοκιμάσεις πως και πως.
Σίγουρα δεν φταίει ο ατμοποιητής, κοιταξε να προσδιορίσεις τι λαθος κανεις αν και πιστεύω με βεβαιώτητα ότι ειναι αυτό που σου γράφω σύμφωνα και με την περιγραφή του προβληματός που δίνεις. ;)



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

10-12 βατ για ενα ωμ ειναι λιγα.Ανεβασε λιγο τα βατ,τουλαχιστον απο 15 και πανω
Ισως να μην ατμοποιει σωστα το υγρο λογο χαμηλης ισχυος ,και να σου ρχετε αυτη η γευση :dontknow:
Εμενα δουλευει υποδειγματικα,δε θα λεγα οτι εβαλα το βαμβακι εντελως αφρατο,μαλον το ψιλοστουμπωσα
Με 15W θα πάρει πιο γρήγορα καμμένο.
Επιμένω ότι εχει λάθος τοποθέτηση του βαμβακιού ο

Aris08.
Ξέρω ότι και'συ ikaros1 να τον βοηθήσεις προσπαθείς,όμως όταν στις πρώτες τζούρες εχεις καλη γευση και μετα καμμένο ειναι θεμα κακής τροφοδοσίας και όχι των περοσότερων w :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2016, 01:55 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 06, 2016, 02:45 »
Παρατηρησα σημερα μια μικρη διαροη,κατα το γεμισμα.2-3 σταγονες,εκει που βιδωνει και ξεβιδωνει η ρυθμιση υγρων.Εχω γεμισει καμια δεκαρια τανκ.Θα δειξει! Αν εξαιρεσεις αυτο,δε εχω καμια διαροη γενικα.Πινει παντως το υγρο σφαιρα λεμε

διαρροές έχει?? ποσα άτομα από εδώ που τον έχουν είδατε διαρροές.. ομολογήστε?? xaxax βαρέθηκα να περνώ ατμό και να έχουν διαρροές.. γιαυτο για να μην την πατήσω για άλλη μια φορα.. για πείτε για πείτε... :P
Γιατί σκέφτομαι για να είναι η επομενη μου αγορά...   :-[
και αν σας στεγνώνει το βαμβάκι...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 06, 2016, 02:51 »
Δεν εχει προβληματα απ οσα γραφουν ο γνησιος, αλλα μπορεις να πας & στον φθηνο κλωνο ωστε να μας πεις εσυ περισσοτερα O0

https://www.fasttech.com/products/0/10006473/4284500-kayfun-mini-v3-styled-rta-rebuildable-tank

Αποσυνδεδεμένος silver_21

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 06, 2016, 02:56 »
να σου στείλω τα λεφτά με bonus.. να μου το παραγγείλεις..   :))
που να σας πω για το κλώνο μετά το αν αξίζει..  ;D

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 06, 2016, 03:06 »
25 σελιδες αναφερουν οτι ειναι αλφα ο μικρουλης, παιξε μπαλα αφοβα αν αντεχει η τσεπη σου, αλλιως υπαρχει & ο αλλος δρομος O0

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 06, 2016, 09:10 »
Η μόνη φορά που είδα διαρροή στον ν3 (είμαι από τους πρώτους που τον πήραν ) ήταν όταν τον άφησα στην άκρη για τρεις μέρες, όταν ήρθε στα χέρια μου ο Τηλέμαχος δηλαδή κι έριξα όλη μου την προσοχή πάνω του μέχρι να βρω το στήσιμο που με βολεύει.
Όμως: είχε στο deck του βαμβάκι 5 ημερών (συμπεριλαμβανομένων των ημερών που καθόταν ), τον άφησα με ανοιχτές τις τρύπες του υγρού όρθιο πάνω στο d3, η διαρροή που είδα ήταν απλώς μια σταγόνα υγρού στη μια εκ των τεσσάρων τρυπών εισαγωγής του αέρα.  Φυσικά τον έλυσα και τον καθάρισα αμέσως ενώ του άλλαξα και το βαμβάκι μετά.

Θεωρώ ότι τέτοιου τύπου διαρροές μπορούν να συμβούν στον οποιοδήποτε ατμοποιητή, βαμβάκι που με τις μέρες χάνει την απορροφητικότητα του, που διαβρεχεται συνεχώς απ'το υγρό, μια αντίσταση που κάθεται στάσιμη χωρίς να εξατμίζει για ώρες το υγρό που συσσωρεύεται στη μέση, φυσικό επακόλουθο λοιπόν.

Όσο τον δουλεύω, έστω και 10 τζούρες τη μέρα βρε αδερφέ (5 ατμοποιητές παλεύω ο έρμος ), θέμα διαρροής δεν αντιμετώπισα.
Και στην τοποθέτηση του βαμβακιού δεν κάνω και καμιά νανοχειρουργική επέμβαση, κόβω εκεί που νομίζω και τοποθετώ τις άκρες μέσα στις "υποδοχές", τέλος.

Είναι όπως τον kfl+ στο θέμα "διαρροή", αν δεν κάνουμε "χαζομάρα" ή αν δεν πέσουμε σε ελαττωματικό oring τότε δεν πρόκειται να χάσει υγρό απ'το τανκ του. :)

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 06, 2016, 09:33 »
Και εγώ να συμπληρώσω ότι ακόμα διαρροή δεν ξέρω τι είναι στον v3. Καμία σχέση με τον v4 που όσο να πεις κάτι από oring κάτι από τις τρύπες όλο και ψιλό βγάζει. Όπως επίσης και ο kl+, ο οποίος είναι και αυτός από τους στεγανότερους που έχω.

spyros1

Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 06, 2016, 10:54 »
"Και εγώ να συμπληρώσω ότι ακόμα διαρροή δεν ξέρω τι είναι στον v3. Καμία σχέση με τον v4 που όσο να πεις κάτι από oring κάτι από τις τρύπες όλο και ψιλό βγάζει. Όπως επίσης και ο kl+, ο οποίος είναι και αυτός από τους στεγανότερους που έχω."


Καλημερα κσι απο εμενα σε ολους.
Οταν ενας ατμοποιητης εχει 41 κοματια ( κν4) και δεν τον προσεχεις οταν τον χρησιμοποιεις-τον σφυγγεις στο λυσε δεσε και δεν γνωριζεις απο εφαρμογη μεταλων (συστολη -διαστολη κ.α.) σε συνδιασμο με την συμπεριφορα των ορινκ στο ατσαλι επομενο καποια στιγμη ειναι να  τον τελειωσεις κσι να τρεχει μετα απο παντου-εχω πολλα παραδειγματα απο φιλους μου( Γ....νη  τι λες;...)
Δεν φταινε οι ατμοποιητες γι αυτο.
Οσο περισοτερα κοματια εχει ενας ατμο τοσο περισοτερη προσοχη απαιτητε... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2016, 11:09 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 06, 2016, 12:25 »
Τον έχω από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του και δεν με έχει προδωσει ποτέ.
Τον χρησιμοποιώ συνέχεια και μαζί με τον Eviva είναι πια οι καθημερινοι μου ατμοποιητες. Γεύση, ευκολία και ποτέ  διαρροές.


Sent from iPad Pro

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 06, 2016, 12:41 »
Και εγώ στο club των πλήρως ικνοποιημένων από τον mini.
Από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του καθημερινά μαζί μου.
Ούτε ίχνος υγρασίας. Ποτέ.
Επίσης το αστείο γέμισμα εξαλείφει και το "μείον" των 2ml.
Νομίζω το έχω ξαναπεί το μόνο μου θέμα είναι ο λίγο πιο ζεστός ατμός του, για τα γούστα μου πάντα.

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 06, 2016, 13:50 »
διαρροες;;;;καθημερινη χρηση και ποτε δεν ειχα ουτε ιχνος διαρροης.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 06, 2016, 18:00 »
Για τους κλώνους του V3 Mini, δημιουργήθηκε το Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
Παρακαλούμε να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix