vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

BP Mods Warhammer (18650)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
BP Mods Warhammer (18650)
« στις: Απριλίου 08, 2024, 15:53 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό BMWS το προϊόν κοστίζει $29.19
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.

Το ξέρω ότι έχει αρκετό καιρό που έχει κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο μοντάκι και όσοι είναι να το πάρουν το έχουν πάρει ήδη αλλά τώρα έπεσε στα χέρια μου πρώτη φορά γιατί δεν τα πάω καλά με τη συγκεκριμένη εταιρεία αρά ευχαριστώ Sourcemore! Οπότε, το Warhammer είναι ένα μονομπάταρο μοντ της BP Mods, δηλαδή της DOVPO. Έχει διαστάσεις 79.6x40x24 mm, ζυγίζει κάτι παραπάνω από 90γρ, δουλεύει με μία 18650 μπαταρία, είναι κατασκευασμένο από zinc alloy, έχει οθόνη, Type-C θύρα για τη φόρτιση. Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντάκι και ένα καλώδιο Type-C.

Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Πρώτο πράγμα που παρατηρεί κάποιος με το που δει το μοντάκι είναι ο σχεδιασμός στο πάνω μέρος της συσκευής που βρίσκεται ο πόλος και δεν επιτρέπει να μπει ατμοποιητής με διάμετρο άνω των 24μμ. Βέβαια, σε μονομπάταρο με 18650 μπαταρία δεν νομίζω να είναι και πολλοί αυτοί που θα έβαζαν κάποιον μεγάλο ατομοποιητή αλλά θεωρώ ότι θα ήταν πολύ πολύ καλύτερο αν έπαιρνε άνετα μέχρι και 25. Πάει αυτό. Επόμενο.

Πάλι λόγω σχεδιασμού είναι έτσι φτιαγμένο που θα βολέψει ανθρώπους που χρησιμοποιούν το δεξί τους το χεράκι περισσότερο από το αριστερό ή αν χρησιμοποιούν το αριστερό του αρέσει να πατάνε το κουμπί του fire με τον αντίχειρα. Δεν είμαι στη πρώτη κατηγορία αλλά ευτυχώς ανήκω στη δεύτερη κατηγορία. Εμένα που με βολεύει να κρατάω το μοντ έτσι ώστε να πατάω με τον αντίχειρα το κουμπί του fire δεν έχω κάποιο θέμα αλλά πρέπει να δείτε άλλους αριστερόχειρες που προσπαθούν να βρουν πως θα πατήσουν το fire και δεν μπορούν χαχαχα.

Το καπάκι της μπαταρίας κάθεται πάρα πολύ καλά στη θέση του και όταν κουμπωθεί σωστά δεν το βλέπω να πηγαίνει πουθενά, ακούς Lost Vape Thelema Solo; Ακούω να λες! Το μόνο που προσέχουμε είναι ότι όταν βάζουμε το καπάκι, αυτό κάνει κλακ αλλά δεν έχει κουμπώσει/σφινωθεί οπότε του δίνουμε μια σπρωξιά να μπει τελείως μέσα και είμαστε έτοιμοι! Ο σχεδιασμός στο καπάκι δεν με τρελαίνει αλλα βοηθάει σίγουρα στο κράτημα της συσκευής και δεν μου αρέσει που κράτησαν αυτη τη σαγρέ επιφάνεια και στα κουμπιά της συσκευής. Το κουμπί του fire πάρα πολύ σκληρό και ακούγεται πολύ όταν το πατάς αλλά κάπως το έχω συνηθίσει νομίζω. Ίσως. Τα δύο κουμπιά κάτω από την οθόνη είναι λες και δεν υπάρχουν, θα ήθελα λίγο καλύτερο σχεδιασμό για να είναι λίγο έστω πιο εύκολα στο πάτημα τους. Η οθόνη δεν ξέρω αν φταίνε τα δείγματα που έλαβα εγώ αλλά κάπως σαν να είναι θολή; Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Παίζω με τα μοντάκια εδώ και πάνω από δύο βδομάδες, τα έχω συνδυάσει όλα με τους FEV μου γιατί κάνουν ωραίο σετάκι πανάθεμα τους! Δεν έχω να πω κάτι συγκεκριμένο, δεν βρίσκω κάτι κακό αλλά δεν είμαι σίγουρος για πόσο καιρό θα τα έχω μόνιμα. Είναι βολικό, πολύ ελαφρύ, κατάλληλο μέγεθος για MTL ατμοποιητές και όλα τα καλά. Έμένα όμως μάλλον δεν μου κάθεται όπως θα το ήθελα.

Αυτά





Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: BP Mods Warhammer (18650)
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 08, 2024, 16:46 »
Ωραία σύντομη και σαφέστατη παρουσίαση.
Μειονέκτημα έως τώρα μόνο ότι κάνει για mtl ατμοποιητες για αυτούς που θέλουν να βάλουν και πιο αερατους 25-26αρηδες ατμοποιητες.

Στάλθηκε από το 23049PCD8G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BP Mods Warhammer (18650)
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 09, 2024, 01:04 »
Ευχαριστούμε πολύ για την παρουσίαση.
Το fire button θα μπορούσε να είναι σίγουρα σε πιο βολική θέση. Το γεγονός ότι παίρνει ατμοποιητές μέχρι 24mm μάλλον δεν ενοχλεί. 

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: BP Mods Warhammer (18650)
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 10, 2024, 18:24 »
Ωραία παρουσίαση!!! Ήλπιζα ότι θα ήταν το επόμενο μονομπάταρο που θα έπαιρνα γιατί μου άρεσε και από μέγεθος και από ομορφιά μέχρι που το έπιασα στο χέρι μου. Μικρό, ωραίο, μέχρι που έβγαλα το καπάκι της μπαταρίας. Πολύ, μα πολύ φθηνό πλαστικό καπάκι. Ρίχνει όλη την ποιότητα του μοντ. Άμα ήταν μεταλλικό το καπάκι θα το είχα αγοράσει μιας και είμαι σε αναζήτηση για ένα μονομπάταρο. Κοιτάνε οι εταιρείες να βγάλουν όσο πιο πολλά μπορούν βάζοντας φθηνότερα υλικά. Ας το έκαναν μεταλλικό και ας το χρέωναν 1 ευρώ παραπάνω (το πραγματικό κόστος από πλαστικό σε μεταλλικό είναι πολύ μικρότερο)... Σιγά το πράγμα... Για εμένα χαμένη ευκαιρία.   

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: BP Mods Warhammer (18650)
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 11, 2024, 11:30 »
Ισχύει!Το καπάκι είναι πλαστικό της κακιάς ώρας και ειδικά ότι θέλει να το ζουλήξεις κιόλας για να κουμπώσει δεν γεμίζει κανενός το μάτι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180421 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35335 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12