vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, dkostas, ipomonias, danys620, treloneritis, Sergios

Twitter

Υγρα απο την GreenHouseOne

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Υγρα απο την GreenHouseOne
« στις: Ιουλίου 14, 2011, 19:39 »
Καλησπερα σε ολους

Στις 22/06/2011 εκανα μια παραγγελια υγρων απο GreenHouseOne, τα οποια και παρελαβα χτες.

Ανοιγοντας το πακετο διαπιστωσα οτι ειχε γινει και ενα λαθος με την παραγγελια μου, αλλα δεν ενοχληθηκα και τοσο, δε βαριεσε σκεφτηκα, ανθρωπινο λαθος δεν πηραζει. Αντι για Cappucino, μου ειχαν στειλει απλο Coffee.

Η παραγγελια μου ηταν
60ml - Black Cherry 36mg
30ml - Hilton 36mg
30ml - Cappucino 36mg ( αυτο ηρθε λαθος --Coffee αντι αυτο που ειχα παραγγειλει)

Ανοιγοντας τα μπουκαλακια μου ηρθε η δευτερη απογοητευση - Καθολου τα αρωματα που περιμενα, μονο μια φαρμακίλα και ταυτοχρονα μια "ταγκιλα".. ενα πραγμα σαν να ειχαν βγει τα υγρα απο καμμια αποθηκη στην οποια ηταν φυλαγμενα απο το 1950 :thumpdown:

Σφηγκω τα δοντια, αντε να δουμε τελικα τι μαμακια καναμε λεω και βαζω λιγο υγρο απο το Black Cherry  σε ενα CE2 καινουργιο για να δοκιμασω. Απογοητευση νουμερο τρια...

Πρεπει να πω πως δεν εχω ξαναδοκιμασει κατι τοσο χαλια στην ζωη μου, κατι σαν ταγκιασμενο, μουχλιασμενο φαρμακο. Δοκιμαζω σε αλλο CE2 το Coffee, ακριβως η ιδια γευση, το ιδιο και το Ηilton.

Αναρωτιομουν εαν κανανε λαθος και μου εστειλαν αγευστη βαση αντι για τα δηθεν  Premium-e-Liquids  που ειχα παραγγειλει. Αλλα και ετσι να ηταν, αυτη η χαλια γευση δεν θα επρεπε να υπαρχει. >:(

Απο ντουμανι και χτυπημα ειναι μια χαρα για 36mg κατα τάλλα,, αστα να πανε.
Το χειροτερο ειναι οτι δεν ειναι και μικρη η ποσοτιτα.

Εστειλα ΠΜ μεσα απο το φορουμ στην GH1 καθως και το παρακάτω email στον Tim, ο οποιος φερεται να ειναι ο υπευθηνος της GH1


Dearest Tim
 
I am a member of the Greek Vapour community and the http://e-kapnisma.gr forum where you are also registered as a Foreign e-cig supplier.

Today I received my order of premium e-liquids ( order number  7079 on 22/06/2011 )
The parcel was in excellent condition and packaging was perfect.
Upon opening the bottles and beginning to check out my liquids,I became really disappointed. I realized that there were several issues with my liquids.

 None of the 3 liquids I had  smelt anything like what I expected they were supposed to smell ( cherry, capuccino, mild cigar),
 I mean all my liquids looked and smelt exactly the same ( pinkish red liquid with absolutely no smell)

I will remind you that my order was for the following premium e-liquids-
Black Cherry 60ml
Hilton 30ml
Capuccino 30ml

All my liquids smell and taste like plain PG base at 36mg nicotine, with no flavoring whatsoever.
Also the Capuccino does not even write "Capuccino" on the label, instead it has a label which writes "Coffee", I am not sure whether a wrong bottle was sent or not, since there is no taste to any of my liquids.

I will not be sending the liquids back, since I believe the whole fuss about sending these items back is not worth the trouble, but I would like you to know that I was really disappointed with my order.

I hope that in the future Greenhouseone will correct the e-liquids and if this is done, well then I will probably order again, until then however....


Best Regards
Costas Matsangos


Μεχρι στιγμης δεν εχω λαβει καμμια απαντηση, παραξενο γιατι σε αλλα email μου εχα απαντηση το πολυ μεσα σε ενα μισαωρο απο την ωρα που το εστελνα :hmmm:

Ουτε ενα συγνωμη ουτε τιποτα... :angry_orange:


Το αναφερω ολο αυτο το σκηνικο, μιας και το εν λογο καταστημα ειναι member στο φορουμ, και ευελπιστω να μην την πατησει ετσι αλλος φιλος απο το φορουμ.

Τελως παντων θα ενημερωσω εαν προκυψει κατι νεωτερο

Φιλικα
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 14, 2011, 20:19 »
Παράγγειλα βάση 100mg σε λίγες μέρες θα την δοκιμάσω  ...... εύχομαι να μην βγάλω το ίδιο συμπέρασμα σε σένα saxo_29....

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 14, 2011, 20:24 »
Η βάση δεν εχει κανένα πρόβλημα Zioa, τουλάχιστον αυτή που πήρα εγω πριν λίγο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 14, 2011, 20:36 »
Η βάση δεν εχει κανένα πρόβλημα Zioa, τουλάχιστον αυτή που πήρα εγω πριν λίγο καιρό.


trap μου έφυγε ένα βάρος από πάνω μου :thumpup:
από την στηγμή που τα δοκίμασεσ και εσύ και δεν είχαν πρόβλημα  ( κρίμα θα ήταν να πήγαιναν για ανακύκλωση )   

Μετά από αραίωμα στα 16mg και με ιταλικά αρώματα μια χαρά θα είναι

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 14, 2011, 21:10 »
Πήρα βάση VG, 48 mg και πράγματι μυριζει φαρμακίλα.
Μετά όμως από 1-3 ημέρες, έφυγε η φαρμακίλα.
Μία παλιά λύση είναι να το αφήσεις ανοιχτό για 1-2-4-5 μέρες, μπας και φτιάξει.....

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 14, 2011, 21:15 »
Χρηστο, κι εγω τα χω βαλει στο πανω ραφι τις ντουλαπας και τα εχω αφησει ανοιχτα, μπας και... Θα τα ξαναδοκιμασω σε καμια βδομαδα και βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 14, 2011, 21:24 »
Δεν ξέρω για 48αρα εγω 100αρα πήρα 120μλ και ήρθε σε  4 μπουκαλάκια των 30μλ διαυγής, άοσμη,και είναι οτι λέει 100αρα γιατί δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με τις μείξεις και το χτύπημα.


ΣΗΜ:vg συγγνώμη ξέχασα να το γράψω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2011, 21:58 από trap »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 14, 2011, 21:53 »
pg, vg ;

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 14, 2011, 22:30 »
"All of our flavoured eLiquids are a PG/VG blend, consisting of 1/3VG and 2/3PG."

Αυτο οσο αφορα τα δικα μου.

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:06 »
λοιπον παιδια παρηγγηλα και ατμισα αυτο (https://www.greenhouseone.com/ProductDetails.asp?ProductCode=USA) στις 3 τζουρες μου ηρθε να κανω μετο,η λαδιλα και η φαρμεκιλα εκαναν να φυγουν 3 μερες απο πανω μου!!!!νομιζω οτι οι ανθρωποι ριχνουν οτι νανε μεσα στα υγρα!!!!!!δεν υπαρχει περιπτωση να το δοκιμασε αυτο ανθρωπος και να βγηκε σε παραγωγη!!!!!!!αισχος!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:10 »
οπως εχουμε ξαναπει, δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να παιρνουμε κινεζικα υγρα :-\

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα απο την GreenHouseOne
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 00:01 »
Εχουμε πει... η γευση και η οσφρηση είναι κάτι ΤΕΛΕΙΩΣ υποκειμενικά...
Σε 5-6 'ατομα μαζί και σε μένα αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το cigar τους...(μοιάζει λένε στο tribeca).... αφού έχω παραγγειλη  40 των 30ml ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364