vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά ECOCIG HELLAS

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:11 »
παιδια γευστικα απλα τα σπανε :thumpup: επιβεβαιωνω και γω μιας και απο vape shop  παιρνω και γω :yes:

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:16 »
matsakonas, αφου εχεις δοκιμασει απο ατμο τι λενε?
Επειδη ειδα VG και ειμαι VGακιας, θα την συγκρινες με καποια απο τις γνωστες?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:19 »
koiτα και εγω vg κανω αποκλειστικα, πριν επερνα απο πολωνια, δεν υπαρχει καμια απολυτως σχεση :dontknow: τωρα με αλλες δεν ξερω, απο ατμο παντως σε πνιγουν :thumpup:συνεφα

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 20, 2012, 21:11 »
Η βάση πάντως VG χτυπάει  :yes: :yes: :thumpup: Είναι απο τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει (έχω δοκιμάσει τις  inawera και zerobacco) :thumpup:
Aρώματα  έχει και μάλιστα σε ποικιλία. ( τροποποίηση ύστερα απο διευκρίνηση ότι η σειρά που νόμιζα ώς αρώματα- ήταν έτοιμα υγρά) :eyesplash: :eyesplash: Δυστυχώς δεν πήρα αφού είχα  :'( :'(   Μολις πάρω, σύντομα γιατί αυτά που έχω ξεθυμένουν ;D ;D θα σας τα παρουσιάσω οι τιμές τους είναι  super 6,20 ευρώ τα 15 ml  :thumpup: :thumpup:Αν και είμαι της άποψης και κάπου το πήρε το αυτί μου, ότι θα κυκλοφορήσουν kai σε λιγότερα ml :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 23:31 από nektarios1974 »

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 20, 2012, 21:26 »
Παιδιά και ο δοσομετρητής με '' στρογγυλο΄΄ τελείωμα βοηθάει στο γέμισμα πάρα πολύ  :thumpup:κυρίως στα κάρτομαιζερ.  :yes: :yes: ( το δοκίμασα σε Α2 και δεν χρειάστηκε να βγάλω το " σφουγγαράκι :laugh1: :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 20, 2012, 22:58 »
nektarios1974 επειδη ζήλεψα με το πόστ σου κατεβηκα στην Ecocig και πηρα και εγω βάση! :yes:
Nα πω ενα δυο πραγματακια που θεωρω σημαντικα:
1.) Το γυαλινο μπουκάλι φαρμακευτικου τυπου ειναι αυτονόητο για την Ecocig απο τις αρχες της ως εταιρεια και η βαση τους δεν θα μπορουσε να αποτελει εξαιρεση! :yes:
2.) Η βάση αλλα και κάθε υγρό υπαρχει η δυνατότητα να παραμετροποιηθεί συμφωνα με τις επιθυμιες του πελάτη!
Εσυ οριζεις πόση Νικοτίνη θές,τι αναλογια PG/VG ποσο δυνατο ή λιγότερο δυνατο το άρωμα... :yes:
Προσθεσε σε αυτο το γεγονός οτι τα υγρά Ecocig είναι κορυφαίας ποιότητας (και γευσης  ;D ) ενω παράλληλα εχουν ισως τις χαμηλώτερες τιμες στην Ελληνικη αγορά υγρών και ολα αυτα να υποστηριζονται απο το πιο φιλικο και συναμα υπευθυνο after sales...

Ναι κυριοι, είμαι εγκάθετος και δεν σηκωνω κουβεντα για τα συγκεκριμενα υγρά!   :fight_knuppel:  :fight_knuppel:
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Η Ecocig επίσημα δεν διαθετει ακομα αρώματα προς πώληση αφου βρισκονται στην διαδικασια επιλογής και κοστολογησης και γενικά είναι ιδιαίτερα προσεκτικοι και επιλέκτικόι όσον αφορά τα διαθέσιμα προς πώληση προιόντα που θα φέρουν το λογότυπο της εταιρείας... :yes:
Παρ'ολα αυτα ο κυριος Τσακιράκης ( ο γνωστος σε εμας τους πελατες της εταιρειας Τάσος με την παροιμιώδη ευγένεια) μου εξήγησε σημερα ότι αν ζητηθεί απο μέλος του φόρουμ αγορά αρώματος θα προσπαθησουν να τον εξυπηρετησουν... :yes:
Δυστυχως δεν ξερω σε τι τιμες θα πωλουνται τα αρωματα μολις βγουν επισημα προς πώληση γιατι το άρωμα που πήρα σημερα μου το έκαναν δώρο!  :dance2: :dance2:

Ξερω ομως οτι κατα πασα πιθανοτητα θα βγαινει σε μπουκαλακια των 5ml και πιθανολογω οτι η τιμη θα ειναι αναλογα καλή με την τιμη της βασης η οποια πωλειται προς 9 ευρω τα 100ml με όση περιεκτικοτητα νικοτινης επιθυμει ο πελάτης....
(Αυτο πρακτικά για τους νέους στο DIY σημαινει οτι παιρνεις βαση με οση νικοτινη ζητησεις,ετοιμη,αραιωμενη και απλα προσθετεις μερικες σταγωνες απο το άρωμα που θες... :yes:)

Σημερα λοιπον τα παιδια εκει στην Ecocig πηγαν το Customization ενα βημα παρακάτω....
Εγω ατμιζω VG , ξεκινησα με 18mg νικοτινη , επεσα στα δωδεκα και προσφατα στα 9 .... το 9 oμως μου φαινεται ελαφρυ ενω το 12 βαρυ...  :hmmm:
Ζητησα λοιπον βαση με 10mg νικοτινη την οποια οχι μονο παρέλαβα αλλα αντι για "medium/high/low/extra low/extra high",στην περιγραφή γραφει επανω το όνομά μου! :o :o

Ο Τασος καθισε και τροποποιησε την ετικετα του προιόντος και τυπωσε μια μοναδικη ετικετα μονο για εμενα! :idiot1:

Και για του λογου το αληθες:


 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Περιγραφη του προιοντος και φυσικα όλες οι απαραιτητες σημανσεις ασφαλειας.... :yes: :yes:


το αρωματάκι μου (red bull)....


αλλη άποψη:


Και εδω βαση και άρωμα παρέα!


Ασφαλως ελαβα δωρο και 4 πιπέτες των τριων ml χωρητικότητας έκαστη... :yes:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ecocig γιατι απο την πρωτη στιγμη που τους επισκευτηκα ως πελάτης (πριν απο περιπου 7-8 μήνες) με ακουσαν με προσοχή και έδωσαν πολύ μεγάλη βάση στο να ικανοποιησουν τις ατμιστικες μου απαιτήσεις με μεγαλη ευγενεια και -ασφαλώς- με μεγάλη επιτυχία!  ;D ;D ;D

Ενα ακόμα μεγαλύτερο ευχαριστώ γιατί αυτη η αντιμετώπιση δεν ισχυει μονο για εμένα αλλα για κάθε πελάτη της εταιρείας, ακομα και τον περιστασιακό... :yes:

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:



« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 23:07 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 21, 2012, 12:11 »
Κύριε Γιάννη,

Οπως έχει αναρτηθεί/συζητηθεί και στο σχετικό νήμα τα υγρά αναπλήρωσης της ECOCIG χρειάζονται 24-36 ώρες ωρίμανση.
Παραμένουμε πάντα στην διάθεση σας.

Δηλαδή μετά απο 24-36 ώρες θα είναι ακόμη καλύτερα!!!!!!!!! :) Όνειρο ζω μην.... με ξυπνάτε  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 21, 2012, 12:24 »
ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ πιστεψε με !!!!!

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 25, 2012, 00:15 »
πέρασα σημερα απο τον τασο και πήρα το υγρο που εχω κολλήσει πραγματικά το banana dream.σας το προτεινω ανεπιφύλακτα, δοκιμάστε το,και η τιμη του σουπερ!
επισης πηρα, ισως ειμαι απο τους πρώτους που πείρα άρωμα του τασου μπισκότο,το δοκίμασα με vg και ειναι σαν να τρώω μπισκοτο πτι-μπερ παπαδοπουλου!!!
 :yes: :thumpup: :yes:
απο το μεσημερι ειμαι  :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 25, 2012, 00:17 »
ποση αναλογια αρωματος εβαλες αδερφε στο μπισκοτο σε σταγονες;;

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 25, 2012, 00:23 »
ο τασος μου ειπε να βαλω στα 10 ml 14 σταγονες!
εγω εβαλα 16 σταγονες και το εκανα τουμπανο!

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 25, 2012, 00:51 »
Cream Crackers και ολα οκ ... ;)... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 26, 2012, 13:30 »
παιδια η βαση της εταιριας ειναι εξαιρετικη οι γευσεις  ειναι σουπερ... το πορτοκαλακι ειδικα τα σπαει. ειναι οντως φρεσκομονενο... και μαλιστα επειδη τα πορτοκαλια μ αρεσουν ξινα.. μαλλον οι παρτιδα ηταν τετοια..  :)) :)) :)) επισης και η μπανανα με σοκολατιτσα ειναι σαν να τρως παυλιδη... το cuban dream ειναι ολα τα λεφτα.. απολυτα καπνικο...και στα μετρα μου. και να μην πω για την ειδικη εξυπηρετηση που εκανε το παλικαρι.  :thumpup: :thumpup:   :sign_trelaaa: :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος John015

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 30, 2012, 01:17 »
Fire and ice. Γεύση σαν να μασάς dentyne. Ice. Πολύ δυνατή γεύση!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Υγρά ECOCIG HELLAS
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 03, 2012, 16:40 »
καλησπερα παιδια.ειχα παρει δειγματα απο τα εξης...
HAITIAN PROPHECY
HIDDEN DESIRE
Marlborough Blend
ry4 old
ry4 new
Hellenic Blend
Strawberry Dream
Banana Dream
Exotic Dream
Walnut Cake
KEY OF LUST
caramel
κρατησα αυτα...
Marlborough Blend
ry4 old
ry4 new
Hellenic Blend
Strawberry Dream
Banana Dream
απο γλυκα κρατησα τα Strawberry Dream και Banana Dream.απο καπνικα δυστηχως κανενα δεν μου εκανε.ολα ειχαν μια γλυκαδα.δεν ξερω αν ειμαι περιεργος η ετσι ειναι.εχει κανεις να μου προτεινει κανενα καπνικο εκτος απο αυτα που πηρα?γενικα πιο ειναι το πιο καπνικο απο ολα τους τα υγρα???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364