vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, manoslykos, SEB

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 02:44 »
Σημερα μου συνεβη κατι αρκετα περιεργο... Μετα απο 1 μηνα μπεμπεκας για πρωτη φορα σημερα επαθα ενα σοκ.
Τη χρησιμοποιω παντα στον προτανκ μινι 2, χωρις κανενα προβλημα μεχρι σημερα.
Η γευση και το αρωμα εχουν παραμορφωθει σε σημειο που δε μπορω να το μυριζω καν.
Και ναι, αλλαξα 2 αντιστασεις, επλυνα ατμοποιητες κλπ, το προβλημα παραμενει. Και το περιεργο ειναι οτι εχω 2 διαφορετικα μπουκαλια απο τα οποια γεμιζω, το ενα σχεδον τελειωσε και το αλλο γεματο.

Τι μπορει να φταιει;

ΥΓ. Sorry αν ποσταρω σε ακυρο topic, απο αρκετο ψαξιμο ειδα οτι καθεται εδω καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 07:29 »
Πιθανότατα κορεσμός γεύσης-δυσανεξία σε άρωμα μετά από κάποιο διάστημα συνεχούς χρήσης ενός συγκεκριμένου υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 08:47 »
Συμφωνώ με Tem. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ατμίσεις σκέτη βάση για λίγο καιρό μέχρι να ξεμπουκώσεις, μετά το υγρό λογικά θα σου δίνει την ίδια ικανοποίηση με πριν.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 11:22 »
Αν δε σε ικανοποιεί η σκέτη βάση, δοκίμασε να κάνεις ένα άλλο εντελώς διαφορετικό άρωμα για λίγες μέρες.
Γενικά καλό είναι να εναλλάσσεις ανά διαστήματα τη γεύση του υγρού με μια δεύτερη ή ίσως και με μια τρίτη.
Κράτησε τη μπεμπέκα που έχεις, και ξαναδοκίμασέ τη μετά από 4-5 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 11:35 »
Εγω συναντω το εξης προβλημα: Τωρα τελευταια καθε πρωι που ξυπνω νιωθω το στομα μου στεγνο και στιφο, περιπου οπως το ενιωθα οταν καπνιζα(πολυ πιο light κατασταση), πραγμα το οποιο δε συνεβαινε πριν. Κανω μονος μου τη βαση 50-50 με 9 νικοτηνη. Τι ειναι πιο πιθανο να φταει; Η Pg ή η Vg;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 11:39 »
Δε μου ακουγετα για συμπτωμα η.τ. αυτο.
Παντως αν θες να εξετασεις αν φταιει καποιο απο τα συστατικα του η.τ. αρχισε να τα αποκλειεις ενα ενα.
Φτιαξε ενα υγρο μονο VG, ατμισε το 3-4 μερες αποκλειστικα.
Αν δεν περασει κανε το ιδιο με την PG.
Κανε το ιδιο και με το αρωμα.
Αν δεν περασει και τοτε δεν φταιει το υγρο σου, αλλα κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 11:44 »
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα εγώ θα το ποστάρω εδώ κι αν κριθεί ότι πρέπει να μετακινηθεί ας μετακινηθεί.


Η δική μου συνταγή για διατηρηση της στοματικης μου υγιεινης περιλαμβάνει τρία στάδια:


1. Βούρτσισμα Πρωί - Βράδυ
2. Καθάρισμα του επιστομίου
3. Δένει τα δύο παραπάνω: Μια φορά την εβδομάδα μια κούπα χαμομήλι γαργαρες μπουκωματα κτλ πριν τον υπνο. Δυναμώνει αποστειρώνει ηρεμεί τα πάντα.


Κάνε αυτό με το χαμομήλι αρχικά και θα δεις διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 21, 2014, 16:19 »
Και, επιπλέον, μία ακόμη συμβουλη: Το καλύτερο αντιμικροβιακό στοματικό διάλυμα είναι το αλατόνερο. 1 - 2 φορές μέσα στην ημέρα, μπουκώματα με αλατόνερο (μία κουταλιά του γλυκού αλάτι σε μία κούπα νερό).  ;)

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 18:04 »
Δεν ξέρω αν ρωτάω σε σωστό μέρος.
Θέλω να δοκιμάσω υγρά holo ξέρει κανένας που μπορώ σε περιοχή Κερατσίνι Πειραιά Νίκαια και γύρο γύρο ...


Galaxy Note 3 with Omega Rom v9


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 18:05 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν ιδιοκατασκευές, μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος stelios365

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα.εχω φτιαξει βαση μιστ του ατμος 12 νικοτινι τωρα αν ρικσω κανενα αρωμα καπνικο η γλυκο θα ειναι ενταξει

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Δες εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4637.0.html stelios365. Θα βεις οτι χρειαζεσαι για τα υγρα που φτιαχνεις μονος σου.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα,


Μόλις άρχισα να ατμίζω με το νέο μου Joyetech eRoll με HALO tribeca....


Μέχρι και σήμερα το πρωί και για αρκετά χρόνια κάπνιζα golden virginia κίτρινο, έχετε κάποιο αξιόλογο υγρό που να μοιάζει σε γεύση με το virginia ; Η HALO έχει ; Άλλες εταιρείες ;


Ευχαριστώ


Νίκος


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασε και το αντιστοιχο virginia της atmosLab, τo Gina.
Εμενα μου αρεσει πολυ, περισσοτερο απο τα αλλα virginoειδη που εχω δοκιμασει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180345 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12