vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 7 χρήστες
TasMan, dkostas, cantona, manoslykos, Jorge, makiskar, Lazy Dog

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #270 στις: Ιουλίου 11, 2013, 00:09 »
Του εχει ραγιση κανενος δεξαμενη απο υγρο??? Μετραω ηδη 2 ραγισμενες απο cinnamon cokkies

Cinammon cookies φανατικα το τελευταίο δίμηνο σε CE4++, mini Vivi nova, Vivi nova, και καμιά εβδομάδα τώρα σε Clear EVOD και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Ποιοί άτμο σου ραγίζουν αλήθεια?


Εγω προσωπικα προσπαθω να αφησω 3-4 μερες το νεο υγρο να ηρεμησει πριν το ατμισω.

Το ίδιο περίπου κι εγώ με ελαφρό ανακάτεμα καμια-δυο φορες τη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #271 στις: Ιουλίου 11, 2013, 00:15 »
Το nutacco τα σπάει μετά από 5-6 μέρες ωρίμανσης,τρομερό για all day!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #272 στις: Ιουλίου 11, 2013, 08:39 »
Οχι απλά για all day Κώστα!!!
Είναι για μόνιμο αυτό το υγρό πλέον σε εμένα...

Ο ένας ο ΙΑΤΤΥ έχει μόνιμα αυτό!!
Επίσης... Είναι απίστευτα "καθαρό" υγρό!!!
Αντίσταση αλλάζω μετά από 60 ml, και αυτό για ψυχολογικούς λόγους!! :tongue_smilie:

Ομως ένα αρνητικό που θα πρέπει να του καταλογίσω, είναι ότι σε DIY παρατηρώ μια αλλαγή της γεύσης μετά από μερικές ημέρες... Δεν ξέρω... Ισως και να φταίει η υψηλή περιεκτικότητα σε VG των υγρών μου.

Αποσυνδεδεμένος MAdKetch

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Foggatti Hybrid LE - Poldiac Hybrid V2
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #273 στις: Ιουλίου 13, 2013, 03:54 »
Εγώ έχω πρατηρήσει αυτήν την αλλάγή στη γεύση σχεδον σε όλα τα υγρά μετα απο 2-3 μέρες. Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν είναι πραγματική αλλαγή αλλά "προσαρμογή" και "συνήθισμα" της γεύσης αυτής μετά από συνεχές άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #274 στις: Ιουλίου 13, 2013, 10:09 »
Είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι όντως υπάρχει αλλαγή  μετά από την περίοδο δεσίματος σε DIY του nutacco.

Δε θα το έλεγα εξασθένιση, ούτε αλλοίωση (με την κακή έννοια δλδ).
 
Απλά, για μένα το ιδανικό άρωμα του συγκεκριμένου -πολύ καλού- υγρού, είναι εκεί κάπου στην τρίτη μέρα από την παρασκευή του.
Μετά την πέμπτη-έκτη μέρα, έχει ένα άλλο χαρακτήρα που ίσως να πλησιάζει περισσότερο τη μερέντα και λιγότερο τον ξηρό καρπό.

Πάντως είναι ένα απ'τα μόνιμά μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #275 στις: Ιουλίου 13, 2013, 10:56 »
Ακριβώς όπως τα είπες Vangos... :thumpup:

Γι αυτό κι εγώ μίλησα στο παραπάνω ποστ μου για αλλαγή γεύσης...
Αλλο είναι όταν συνηθίζω τη γεύση... Σε εκείνη την περίπτωση, υπάρχει εξασθένηση της γεύσης, αλλά η γεύση παραμένει η ίδια.

Στην περίπτωση του Nutacco υπάρχει ΑΛΛΑΓΗ της γεύσης!!!
Μάλιστα λόγω του ότι πειραματίστικα με αυτό, αν το DIY υγρό μου το κάνω σε μεγαλύτερο μπουκαλάκι και υπάρχει μεγάλη επιφάνεια πάνω (πιο φαρδύ μπουκαλάκι), η αλλαγή αυτή έχω την εντύπωση ότι είναι πιο σύντομη!!

Το σίγουρο όμως είναι ότι ακόμη και με αλλαγμένη γεύση (που εμένα μου θυμίζει καρύδι :tongue_smilie:) παραμένει το μόνιμο άρωμα μου!! :)

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #276 στις: Ιουλίου 13, 2013, 11:11 »
Καλημέρα, προχθές έφτιαξα και εγώ 30 ml Nutacco (10 σταγόνες ανά 10 ml) και θα το δοκιμάσω σήμερα το βράδυ.
Πρέπει να είναι πάρα πολύ καλό υγρό αν κρίνω από τη μυρωδιά του και μόνο.
Ακόμα δοκίμασα το Habana και μου αρέσει πολύ για all day vaping.
Μάλλον αλλάζω άποψη για τα καπνικά της Atmos lab...

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #277 στις: Ιουλίου 13, 2013, 16:42 »

Επίσης... Είναι απίστευτα "καθαρό" υγρό!!!
Αντίσταση αλλάζω μετά από 60 ml, και αυτό για ψυχολογικούς λόγους!! :tongue_smilie:



Αυτο ηθελα να το σχολιασω,οσα καπνικα του Καλλιτεχνη χρησημοποιω τα οποια ειναι Αγρινιο,ΡΥ69 και νουτακο περα της γευσης που ειναι υποκειμενικο(και εχω κανει πολλαααα μλ)κρατανε για πολυ καιρο αντιστασεις πεντακαθαρες.
Ειναι πλεων ενας παραγοντας που κοιταω στα υγρα που ατμιζω(εκτος σπανιων περιπτωσεων)αλλα το θελω ανοιχτοχρωμο το υγρο ;)
Η αλλαγη που εχει το νουτακο επειτα απο το περασμα του χρονου μονο σαν βελτιωση του υγρου το βλεπω!!
Βεβαια συμφωνα με τους γευστικους μου καλυκες ερχεται δευτερο μετα το Αγρινιο!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #278 στις: Ιουλίου 13, 2013, 18:20 »
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το Green apple είναι όξινο και υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά σε evod bcc

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #279 στις: Ιουλίου 13, 2013, 19:12 »
Ωπ, καλώστον!!!

Είναι στα "αντιπολυκαρβονικά" υγρά, δυστυχώς...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10659.0.html
Μάλιστα, αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι και το πράσινο αλλά και το κόκκινο :hmmm:

Καλωσήρθες πίσω! ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #280 στις: Ιουλίου 13, 2013, 19:25 »
Αυτο ηθελα να το σχολιασω,οσα καπνικα του Καλλιτεχνη χρησημοποιω τα οποια ειναι Αγρινιο,ΡΥ69 και νουτακο περα της γευσης που ειναι υποκειμενικο(και εχω κανει πολλαααα μλ)κρατανε για πολυ καιρο αντιστασεις πεντακαθαρες.
Ειναι πλεων ενας παραγοντας που κοιταω στα υγρα που ατμιζω(εκτος σπανιων περιπτωσεων)αλλα το θελω ανοιχτοχρωμο το υγρο ;)
Η αλλαγη που εχει το νουτακο επειτα απο το περασμα του χρονου μονο σαν βελτιωση του υγρου το βλεπω!!
Βεβαια συμφωνα με τους γευστικους μου καλυκες ερχεται δευτερο μετα το Αγρινιο!!! :thumpup:

Μπράβο!!! Καλά που μου το θύμησες!!!
Και το RY69 έχει την ίδια συμπεριφορά, αλλά και το πολύ καλό Camila!!!
Αλλά και το ΚΑΠΝΟΣ έτσι είναι!! Το δε GINA, ενώ με καλή ωρίμανση αποκτά ένα εκπληκτικό κίτρινο χρυσαφί χρώμα (ίσως ανοιχτό κεχριμπαρένιο), δεν είναι δηλαδή άχρωμο, κρατά επίσης σχετικά καθαρή την αντίστασή μου.

Καλύτερα βέβαια και πάντα με αυτά τα κριτίρια, να μην δοκιμάσεις το ΦΩΤΙΑ!! :tongue_smilie: :))
Αν και για πάρτυ του δεν με νοιάζει να πετάξω αντίσταση και στα 10 ml :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος TZOLAS

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #281 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:59 »
Σε βάση 100ml 10αρα, έριξα αρωμα μαστίχα. Το μείγμα θόλωσε :confused1: .
Εχει συμβεί κάτι παρόμιο σε κανέναν?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #282 στις: Ιουλίου 18, 2013, 14:35 »
Με πολλά αρώματα συμβαίνει αυτό, δεν είναι κάτι που πρέπει να σ' ανησυχεί...

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #283 στις: Ιουλίου 30, 2013, 20:32 »
Canela Flavour 5% προσθήκη αρώματος στα 10 ml

Σήμερα θυμήθηκα τις καραμέλες όταν ήμουν ...... πριν 35 + χρόνια  :)) :))

Είναι ακριβώς η ίδια γεύση όπως οι παρακάτω καραμέλες και όπως
κυκλοφορούσαν, δηλαδή κανέλα και πικρα-μύγδαλο. Οι παλαιοί σίγουρα
θα την θυμούνται βλέποντας την συσκευασία όπως στη παρακάτω φωτο.



Να συμπληρώσω πως στη γεύση αποτυπώνεται ακόμα και το κάψιμο της γλώσσας
όπως ακριβώς γίνονταν με τις καραμέλες τις κόκκινες  :o :o

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #284 στις: Ιουλίου 30, 2013, 20:36 »
Τι μου θύμησες τώρα..... Άντε ανέβασε και ένα μαντολατο μαζι με ένα παστελι
Α, και μην ξεχάσεις την κουκουρουκου. Χαχαχαχαχαχααχ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278539 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos