vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, Lazy Dog

Twitter

Oddity by Tobeco rebuildable atomizer

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #120 στις: Αυγούστου 03, 2013, 00:26 »
Δοκιμασε να αλλαξεις το πανω λευκο ορινγκ οπου βιδωνει το δαχτυλιδι..απο εκει χανει..εγω το αλλαξα με ενα μαυρο που ειχε και δουλευει καπως καλυτερα...

Ο ατμοποιητης αυτος εχει καποια κουσουρια..θελει τα κολπα του για να παιξει..

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #121 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:19 »
Σήμερα μου ήρθε από Fasttech.

Δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω πολλά αυτή τη στιγμή...
Αυτός ο κλώνος του Οδυσσέα, δεν έχει μάλλον καμμία σχέση με τον κλώνο που παρουσιάζεται στο παρόν νήμα!!

Πρώτα από όλα, το πάνω καπάκι, είναι ΕΝΑ κομμάτι!! 8) εσωτερικά έχει μια φωλιά, που μέσα της είναι το όρινγκ που τυλίγει το επιστόμιο.
Δεύτερο... απορώ για το πόσο θα κρατήσουν τα εσωτερικά πάσα από τη βάση, μιας και το επισκευάσιμο τμήμα "ψοφάει" για σταβοβίδωμα!! :wall:

Αυτά τα λίγα για την ώρα...


demkoni:Γιατί να μπει κάποιος στον κόπο να αντιγράψει ένα κουτάκι από έναν ατμοποιητή (oddy) που έχει αντιγραφεί από έναν ατμοποιητή (nautilus) που έχει αντιγραφεί από έναν άλλον ατμοποιητή;Οι περιγραφές από ότι έχω δει και στο θέμα της fastech είναι λίγο περίεργες πάντα, οι φωτογραφίες όμως πιστές. Τώρα αφού προτιμάς το κάτι παραπάνω, μιας και δεν τον πήρα τον δικό μου από εκεί δεκτό.
over! :bye:

Κι όμως exispathi  κάποιος μπήκε στον κόπο να αντιγράψει ακόμη και το κουτάκι της κόπιας της κόπιας του πρωτότυπου!!!

Οι δε φωτογραφιές το δείχνουν γυαλισμένο, ενώ αυτό που έχω στα χέρια μου δεν είναι. Βέβαια άσχημος δεν είναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2013, 20:39 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #122 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:48 »
Δεν αμφισβητω αυτα που λες αλλα αν δεν βγενει το πανω καπακι πως θα βαλεις υγρο  :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #123 στις: Αυγούστου 09, 2013, 20:50 »
 :)) όχι ...

Βγαίνει!!! Αλλά είναι ένα κομμάτι!! Αργότερα αν βρω χρόνο θα ανεβάσω φωτό να το δείτε! :tongue_smilie:






Edit : απίστευτο... Τελικά με πολύ κόπο τον έστησα με 1,5 αντίσταση, σε τριάρι φυτίλι.


Το ένα το κεραμικό το έσπασα, στην προσπάθεια να σφίξω το παξιμάδι που μπαίνει εσωτερικά στο κεραμικό. Το παξιμάδι αυτό, δεν έχει κάποια χαραγή έτσι ώστε να το κοντράρεις για να σφιχτεί ο κεντρικός πόλος (τα αυτάκια του κεντρικού πόλου όμως τελικά αποδείχθηκαν αρκετά δυνατά!!) οπότε το πρώτο που θα πρέπει στα σίγουρα να γίνει, είναι με ένα ντρέμελ, να ανοιχτεί αυλάκι στο παξιμάδι, έτσι ώστε να μπορεί να σφιχτεί καλα. Η αλήθεια είναι ότι αν έκανα υπομονή μέχρι αύριο, θα έφτιαχνα το αυλάκι και δεν θα έσπαζα το κεραμικό :'( .
Από το κάτω μέρος, χρησιμοποίησα ένα μικρό όρινγκ, μιας και το μονωτικό παραείναι ευαίσθητο.


Πάντως (πράγμα που δεν το πίστευα) ατμίζει ικανοποιητικά!!!!!!
Για γεύση δεν μπορώ να πω ακόμη (καινούριο σετάπ) αλλά είναι πολύ καλή.
Ντουμάνι και χτύπημα όμως... :thumpup:


Αυτό που συνέβη είναι... Να με κάνει να σκέφτομαι ότι ίσως θα πρέπει να αποκτήσω έναν αυθεντικό Οδυσσέα! :yes:  Ή έστω ένα Ναυτίλο V 2. 8)
Για την ώρα όμως θα συνεχίζω να παίζω με τον κλώνο του κλώνου τον κλώνο... :))


Δείτε στην φωτό τί εννοώ ότι το πάνω καπάκι είναι ΕΝΑ κομμάτι...


Πάντως είναι αρκετά όμορφος πάνω στο πρόβατο.


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2013, 01:36 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #124 στις: Αυγούστου 10, 2013, 13:40 »
Σήμερα δεύτερη μέρα που τον έχω φάνηκε το βασικό του πρόβλημα. :'(
Λόγω του ότι το καπάκι πλήρωσης είναι ένα ενιαίο κομμάτι, κάθε γέμισμα είναι και ένα μικρό μαρτύριο :wall:

Το υγρό που αναπληρώνεις, λόγω της πίεσης κατα το βίδωμα του πάνω καπακιού, το παίρνεις από τον πόλο, μέσω του κεραμικού!!

Ευτυχώς η απόδοση της γεύσης είναι τελικά πάρα πολύ καλή, οπότε τον κρατάω για δοκιμές υγρού. Ισχύει δηλαδή αυτό που λέει στο site της FastTech ότι αν πρόκειται για υγρό αναπλήρωσης τότε χρήση μόνο μερικών σταγόνων!

Τουλάχιστον αυτός που ήρθε σε εμένα (μιας και δεν ξέρω αν σε άλλους ήρθε κάτι άλλο), έχει σοβαρά ζητήματα.

Κατά την άτμιση όμως, δεν μου έχει κάνει καμμία διαρροή.

Ακόμη 13 ευρώ πεταμένα!!! :wall: προσωπική άποψη πάντα!! 8)

Αν ήξερα από την αρχή για το ζήτημα του καπακιού πλήρωσης, δεν θα τον αγόραζα. :wall:
Εντεχνα λοιπόν παρουσιάζεται στις φωτογραφίες με μια χαραγή στο πάνω μέρος του καπακιού πλήρωσης (η οποία στον δικό μου δεν υπάρχει). Θεωρώ ότι στο συγκεκριμένο προϊόν η FastTech κοροϊδεύει τον καταναλωτή, μιας και άλλο δείχνει στο site και άλλο πουλάει!!! >:(

Ετυμηγορία : μείνετε μακρυά... Τέλος από εμένα σχετικά με αυτό. :bye:

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #125 στις: Αυγούστου 10, 2013, 15:50 »
Φιλε demconi απο οτι διαβαζω οι περισσοτεροι τον γεμιζουν απο κατω. Ξεβιδωνουν το πλαστικο και με μπουκαλακι με βελονα γεμιζουν. Για δοκιμασε  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #126 στις: Αυγούστου 10, 2013, 15:53 »
Ποιό πλαστικό ρε φίλε?

Έχεις καταλάβει για ποιόν ατμοποιητή (ο θεός να τον κάνει βέβαια) :)) μιλάμε? :nope: :))

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #127 στις: Αυγούστου 10, 2013, 15:56 »
Ναι ρε φιλε το τανκ ειναι απο πλαστικο εκτος και αν δεν το βλεπεις

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 10, 2013, 16:25 »
Αν τον πάρεις και εσύ ξεβίδωσε το πλαστικό και γέμισέ τον :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 13, 2013, 02:05 »
τον ίδιο έχω αγοράσει και εγώ από fasttech,το μόνο πρόβλημα που μου κάνει είναι ότι μόλις γεμίζω υγρό από κάπου κάνει υπερχείλιση,υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί αυτό;;;

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 13, 2013, 02:16 »
Διάβασε αυτή τη σελίδα απο την αρχή και δες τι λέει ο demkoni που τον έχει.

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 13, 2013, 02:23 »
την διάβασα άλλα δεν κατάλαβα,εγώ έχω αυτόν https://www.fasttech.com/products/1400200  με λίγο υγρό δουλεύει μια χαρά αλλά μόλις πάω να το γεμίσω αδειάζει

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 13, 2013, 03:09 »
''Note: You can only drip a few drops into the ceramic cup at a time''...

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 13, 2013, 03:22 »
δεν το πήρα χαμπάρι αυτό,αν αντί για υγρό το δουλέψω με κάτι τέτοιο  https://www.fasttech.com/products/1328110  θα είναι καλύτερα;;;

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Oddity by Tobeco rebuildable atomizer
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 13, 2013, 07:58 »
Δοκιμασε να αλλαξεις το πανω λευκο ορινγκ οπου βιδωνει το δαχτυλιδι..απο εκει χανει..εγω το αλλαξα με ενα μαυρο που ειχε και δουλευει καπως καλυτερα...



Λοιπον σημερα δοκιμασα και την αλλαγη του πανω o-ring οπως λεει ο Nikosgor......ως δια μαγειας τερμα η διαρροη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364