vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 27, 2013, 10:50 »
O Dome Μιας και έχω δεί απο κοντά το προτότυπο που πιπιλάει ο κατασκευαστής του ,μόνο μικρός-μικρόσωμος ατμο δεν είναι. Και αν αναλογιστώ και τα Specs το ίδιο φθηνός δεν θα είναι...Το Gini Που έχεις είναι οτι πρέπει για να μάθαίνεις και να ευχαριστιέσαι άτμισμα με genesis type ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:16 »
Βρε μικρος δεν ειναι αλλα ουτε και ο olympus που ειπε ο γιαννης ειναι απλα ειναι τα μοναδικα που ταιριαζουν με τα στανταρ του φιλου που ρωτησε.

Είμαι σε αναζήτηση ενός Ελληνικού Genesis, SS & χωρίς πλαστικά/σιλικονούχα ή συνθετικά μέρη αν είναι δυνατον, που να ταιριάξει με το Nemesis-22mm, κοντό συγκριτικά με το Gini* που έχω, και με καλή αυτονομία υγρού.

Μονο στο κοντο χανει αλλα στα υπολοιπα ειναι μεσα στις προτιμησεις του...

Αν δωσει το "ελευθερο" να του πουνε και αλλες προτασεις κατι παραπανω θα βρεθει για να επιλεξει... ;)

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:20 »
Στα 22 mm που ζήτησε να του προτείνουμε από Έλληνα κατασκευαστή, είναι μόνο ο Olympus

Είμαι σε αναζήτηση ενός Ελληνικού Genesis, SS & χωρίς πλαστικά/σιλικονούχα ή συνθετικά μέρη αν είναι δυνατον, που να ταιριάξει με το Nemesis-22mm, κοντό συγκριτικά με το Gini* που έχω, και με καλή αυτονομία υγρού.Από ότι βλέπω ο Did μου καλύπτει τις παραμέτρους, αλλά ήθελα να ξέρω μήπως υπάρχει και άλλη επιλογή .. Ευχαριστώ πολύ, για άλλη μια φορά! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:28 »
Γιαννη και το dome ειναι 22mm...
Γιαυτο ειπα οτι μονο αυτα τα δυο πληρουν τις προδιαγραφες του...

Διαμετρο 22 για να ταιριαζει με 69 και νεμεσις... ;)

Το συγκεκριμενο στη φωτογραφια χωραει 4 ml αλλα μιας και ειμαστε ακομα στην εξελιξη αυτο μπορει να αλλαξει.... :)

Αποσυνδεδεμένος tzes13

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια είναι η ουσία...PANADOL EXTRA :D
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 27, 2013, 11:57 »
Να προσθέσω ότι το Dome θα κάνει ουσιαστικά υβριδικό το Nemesis και το 69 (όταν με το καλό βγει στην παραγωγή) .

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 27, 2013, 12:35 »
Παίδες, καλημέρα, τώρα και το μεσημέρι!!  ::) :D

Μια χαρά είναι όλοι από την άποψη των απαιτήσεων!!
Βασικά δικοί μας + ανοξείδωτοι .. και ο Πολωνικός τούμπανο είναι βέβαια + φοβερή τιμή, αλλά θα επιμείνω στα δικά μας ..


Φίλτατε Hemlok ευχαριστώ πολύ. Το θέμα μου δεν είναι η ποιότητα, αλλά η περιορισμένη αυτονομία του Gini, κάτω από τις συνθήκες μου.
Δυστυχώς, ως DJ δεν έχω τη δυνατότητα να γεμίζω εύκολα την ώρα της δουλειάς. Δύσκολο να το εξηγήσω γραπτώς, αλλά στην πράξη μετράω μια ζωή τα δευτερόλεπτα... Τα 2ml του μου ταιριάζουν απόλυτα για σπιτική χρήση που έχω το χρόνο. Κανένα παράπονο από χτύπημα/γέυση/ντουμάνια κλπ.

Με τη δική μου περιορισμένη οπτική, καταλήγοντας σε Dome & Did (όχι τον short) θετικότατα, για διάφορους λόγους που δεν διέπονται πάντα από λογική :idiot1: , φαίνεται ότι ο Dome θα έρχεται λίιιγο μεγάλος σε μέγεθος (κοντύτερος από το Gini θέλω να πιστεύω), και μπορεί να σκεφτώ να βάλω μικρότερες μπαταρίες στο Νέμεσις (έχω 18650 τώρα+μου περνάει από το μυαλό και το Kick,άρα μεγαλύτερο μέγεθος), ενώ από την άλλη ο Did μου αρέσει επίσης πολύ (συν η απλότητα που λέει και ο φίλος Domaze) αλλά είναι λίγο στενότερος αισθητικά ...

Ευχαριστώ όλους!

 :respect: :respect: :respect:
 

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 27, 2013, 13:01 »
Μπορεί να είναι λίγο στενότερος αισθητικά αλλά κάνει δουλειά.Προσωπικά δεν θέλω κάτι να είναι όμορφο σαν σύνολο αλλά να μου βγάζει την πίστη να το στήσω η να μην με ικανοποιεί ατμιστικά....βεβαια δεν λέμε να είναι και τελείως κακομούτσουνο.

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 27, 2013, 15:56 »
η προσωπικη μου εμπειρια με τους genesis....ειναι οτι ο μονος που παιζει out of the box ειναι ο DID. 8)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 27, 2013, 16:44 »
Yep, I see your point ...  :yes:


... αλλά, με τρώει και η σκέψη ότι τον Dome δεν τον είδαμε ακόμη + φτιάχνεται για να ταιριάξει με το Nemesis που έχω .. απλά σκέψεις κάνω ...


Ευχαριστώ σας!!!

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 28, 2013, 01:24 »
Παίδες, καλημέρα, τώρα και το μεσημέρι!!  ::) :D

Μια χαρά είναι όλοι από την άποψη των απαιτήσεων!!
Βασικά δικοί μας + ανοξείδωτοι .. και ο Πολωνικός τούμπανο είναι βέβαια + φοβερή τιμή, αλλά θα επιμείνω στα δικά μας ..


Φίλτατε Hemlok ευχαριστώ πολύ. Το θέμα μου δεν είναι η ποιότητα, αλλά η περιορισμένη αυτονομία του Gini, κάτω από τις συνθήκες μου.
Δυστυχώς, ως DJ δεν έχω τη δυνατότητα να γεμίζω εύκολα την ώρα της δουλειάς. Δύσκολο να το εξηγήσω γραπτώς, αλλά στην πράξη μετράω μια ζωή τα δευτερόλεπτα... Τα 2ml του μου ταιριάζουν απόλυτα για σπιτική χρήση που έχω το χρόνο. Κανένα παράπονο από χτύπημα/γέυση/ντουμάνια κλπ.

Με τη δική μου περιορισμένη οπτική, καταλήγοντας σε Dome & Did (όχι τον short) θετικότατα, για διάφορους λόγους που δεν διέπονται πάντα από λογική :idiot1: , φαίνεται ότι ο Dome θα έρχεται λίιιγο μεγάλος σε μέγεθος (κοντύτερος από το Gini θέλω να πιστεύω), και μπορεί να σκεφτώ να βάλω μικρότερες μπαταρίες στο Νέμεσις (έχω 18650 τώρα+μου περνάει από το μυαλό και το Kick,άρα μεγαλύτερο μέγεθος), ενώ από την άλλη ο Did μου αρέσει επίσης πολύ (συν η απλότητα που λέει και ο φίλος Domaze) αλλά είναι λίγο στενότερος αισθητικά ...

Ευχαριστώ όλους!

 :respect: :respect: :respect:
 


Αν θες τη γνώμη μου και αφού επιμένεις ελληνικά, θα πρότεινα να σκεφτείς τον Ζορμπά !  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 28, 2013, 12:52 »
Τότε όμως δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το dome, καθώς γινεται υβριδικό και ο ζορμπάς είναι για 510

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 28, 2013, 13:06 »
Τελικά αποφάσισα να πάω σε standard Did ..


Για Ζορμπά βλέπουμε μελλοντικά (το εγώ μου διατελεί σε εσωτερική σύγκρουση σχετικά με την απλότητα και το πως ερμηνεύεται σωστότερα ...  :confused1: :yes:  ) ..


Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2013, 13:27 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 28, 2013, 13:53 »
o dome θα είναι και με σπείρωμα 510, και θα κάνει υβριδικό το nemesis και το 69. Δεν θα υπάρχει περιορισμός.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 28, 2013, 14:40 »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Δεν είμαι πολύ έμπειρος και επειδή κάποια αρκετά πράγματα δεν τα κατέχω, προσπάθησα να μείνω στην απλότητα και την πεπατημένη..  :D

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 28, 2013, 14:45 »
ξαδερφε, ΟΤΙ και αν επιλεξεις φροντισε να εχει και 2 τρυπα για U mesh αλλιώς θα ξενερωσεις   ;D
με μονό mesh στεγνωνουν γρηγορα, και δεν προλαβαινει να ποτισει σε απανωτες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix