vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 6 χρήστες
grigri444, dkostas, camber, antiklitos140, ZoeM, Tem

Twitter

The Billet Box

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:04 »
Αλλη μια φωτο

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:07 »
A, ωραία. Να πάρουμε 5-6 να έχουμε καβάτζα... :laugh1:
Και δεν παίρνεις από την Κίνα καλύτερα, πιο ποιοτικά θα είναι!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:12 »
Μπερδεύτηκες!
Το νήμα του Skyline είναι παρακάτω.
Αρκετά

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:15 »
Και δεν παίρνεις από την Κίνα καλύτερα, πιο ποιοτικά θα είναι!
πλακα πλακα πιο ποιοτικα θα ειναι

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:17 »
ναι πιο ποιοτικά θα είναι

3 λολ και 2 κωλοτούμπες

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 17:21 »
Ελπίζω όλοι εσείς οι τυχεροί κάτοχοι billet box να του έχετε βάλει επάνω (ή μέσα καλύτερα) τον doggy (τον καλό doggy, του atmistique...). To μόνο σετάκι που με κάνει να ζηλεύω λίγο σ' αυτή τη φάση της ατμιστικής νιρβάνα που διανύω.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 18:01 »
Ναι...μονο doggy. Εχω δοκιμασει και insider και exocet (κλωνο ομως καθως οταν τον εψαχνα το billet κ ο exocet  ηταν στα φορτε τους κ ηθελες μεσον για να τον βρεις στην 2πλασια τιμη, οπως τωρα ας πουμε κατι bf μοντ και rda..... βλεπετε η μοδα της εποχης). Καλα λογια ακουγονται και για τον νεο τον flow αλλα δεν νομιζω να τον δοκιμασω ποτε καθώς ο doggy μου δινει οτι και οπως θελω. Απλος, πανευκολος και για ολα τα γουστα αερα. Αγαπημενο στησιμο με καθετη αντισταση στο αεραρο πιν με 2.5 πυρηνα 40αρι κανθαλ 7 σπειρες και 18-22 βατ. Μπελαλιδικο το βαμβακωμα αλλα αποζημειωνει. Οτι υγρο θελω να πνιξω στο νεροχυτη το περναω μια απο αυτον και 9 στις 10 ανακαλώ.
Μακαρι να εβγαινε κ τανκ εκδοση καθως πιστευω αξιζει αλλα δυστυχως δεν....

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Theorestis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 13:11 »
Αν και νέος κάτοχος του billet και χωρις να έχω δοκιμάσει άλλους ατμοποιητές για αυτό το mod θα συμψωνήσω απολύτως για τον doggy.
Εξαιτετικό αποτέλεσμα γεύσης.
1.Mfk εάν και όποτε έχεις χρόνο και διάθεση σε παρακαλώ ανέβσσε φωτογραφίες με το στήσιμο που αναφέρεις(κάθετη αντίσταση).
2.Επίσης εάν γνωρίζει κάποιος απο που μπορώ να προμηθευτώ μαγνητικά πλαινά σε λογικές τιμές.
3.Τέλος μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει clapton? και εαν ναι ποιό το αποτέλεσμα.
Συμπερασματικά θεωρώ ότι ο συνδιασμός  bb με τον doggy είναι η καλύτερη αγορά μου το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 15:48 »
Τheorestis μου αρεσει που συμφωνουμε για τον doggy. Oσον αφορα το στησιμο με καθετη επιφυλλασσομαι στο επομενο στησιμο να βγαλω φωτο καθως τωρα τον εχω με το κλασσικο setup με οριζοντια αντισταση.
Για panel θα βρεις πολλα αλλα κυριως μεσω fb (σε group κατασκευαστων αλλα και αγγελίες). Υπαρχουν οικονομικα απο κινεζομαγαζα αμφιβολου αισθητικης και ποιοτητας (συνηθως χωρις μαγνήτες ή με μαγνητες αλλα με αναποδη πολικοτητα οπως του 1ου κλωνου). Επισης υπαρχουν απο κατασκευαστες οπως  odis και mum's πολυ καλής ποιοτητας απο συνθετικα υλικα αλλα τιμη 80+. Τελος τα stab απο πολλους κ διαφορους ακομα κ σετ με κουμπι με τιμες εως κ 300 ευρω......Προσοχη στα ξυλινα καθως πολλα εχουν βρεθει να σκεβρωνουν ή να σπανε (για κατι ρωσσικα εχω ακουσει). Το ξυλινο προσθετει και ολιγο πάχος. Απο πολλους γνωστους κ κατοχους εχω ακουσει πως θελουν να προβουν σε κατασκευη οικονομικων Ελληνικών panel αλλα δεν υπαρχει κατι ακόμα.
Με λιγα λογια κατ εμε φθηνα και καλα δε θα βρεις ευκολα οσο τουλαχιστον η μοδα του billet box κραταει στο εξωτερικο.
Πανω κατω τα ιδια ισχυουν κ για τις θηκες και τα κουμπια η αλλαγη του οποιου ομως απαιτει ξεκόλλημα της ταινιας γνησιοτητας κ ενδεχομενη ληξη της εγγυησης (πατεντα του κατασκευαστη στην εκδοση 4 καθώς πολλοι ανοιγαν κ σκαλιζαν καταστρεφοντας πλακετες εντος εγγυησης).
Τελος οσο αφορα το clapton στον doggy να  πω οτι το δοκιμασα αλλα δεν μου αρεσε, οπβς και σε καθε ατμοποιητη που το εχω δοκιμασει. Δεν αρεσει σε εμενα σαν συρμα αλλα αν αρεσει σε καποιον μπορει να το δοκιμασει πανευκολα κ στον doggy.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 16:32 »

2.Επίσης εάν γνωρίζει κάποιος απο που μπορώ να προμηθευτώ μαγνητικά πλαινά σε λογικές τιμές.


Για panel θα βρεις πολλα αλλα κυριως μεσω fb (σε group κατασκευαστων αλλα και αγγελίες). Υπαρχουν οικονομικα απο κινεζομαγαζα αμφιβολου αισθητικης και ποιοτητας (συνηθως χωρις μαγνήτες ή με μαγνητες αλλα με αναποδη πολικοτητα οπως του 1ου κλωνου). Επισης υπαρχουν απο κατασκευαστες οπως  odis και mum's πολυ καλής ποιοτητας απο συνθετικα υλικα αλλα τιμη 80+. Τελος τα stab απο πολλους κ διαφορους ακομα κ σετ με κουμπι με τιμες εως κ 300 ευρω......Προσοχη στα ξυλινα καθως πολλα εχουν βρεθει να σκεβρωνουν ή να σπανε (για κατι ρωσσικα εχω ακουσει). Το ξυλινο προσθετει και ολιγο πάχος. Απο πολλους γνωστους κ κατοχους εχω ακουσει πως θελουν να προβουν σε κατασκευη οικονομικων Ελληνικών panel αλλα δεν υπαρχει κατι ακόμα.
Με λιγα λογια κατ εμε φθηνα και καλα δε θα βρεις ευκολα οσο τουλαχιστον η μοδα του billet box κραταει στο εξωτερικο.



Και ομως φτηνα και εξαιρετικα -οχι απλως καλα- και με σταμπιλαρισμενο ξυλο, αλλα και πολλα ακομη ειδη ξυλου, θα βρει καποιος στου Craven.
Εχω δει εξαιρετικα δειγματα Μαριε, απο τα πλαινα καπακια του Epetite της Lost Vape και εμεινα αφωνος! Με τα μαγνητακια τους κ.λ.π!!
Εξαιρετικη η δουλεια του!!

Αποσυνδεδεμένος Theorestis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 18:02 »
Καταρχήν mfk ευχαριστώ πσρα πολύ για τις εμπεριστατομένες απαντήσεις σου και τον χρόνο που δαπάνησες για να τις γράψεις.
Είναι απόλυτα κατατοπιστηκές όπως ευχαριστώ και τον Απόστολο για την κατεύθυνση αναφορικά κε τον Craven.
Μετά από όλα αυτά προσανατολίζομαι τελικά αντί των πλαινών καπακιών να επιλέξω μια θήκη.
Ότι καλύτερο έχω δεί είναι οι κ-κατά την άποψη μου - εκπληκτικής αισθητικής θήκες -  του TGcustΩm .
Τέλος και εγώ είμαι ομοιοπαθής αναφορικά με το clapton, απλώς βλέποντας ένα κάθετο στήσιμο στον doggy είδα ότι το είχε κάνει με clapton και είπα μήπως υπάρχει λόγος.


Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 19:51 »
Πολυ καλη επιλογη οι θηκες απο ΤGcustΩm. Οσον αφορα τα πανελ του Γιαννη, χαιρομαι που καταπιαστηκε με αυτα καθως οτι φτιαχνει ειναι αψογο. Μακαρι αυτος ο ανθρωπος να ειχε 4 χέρια ή και περισσοτερα...
Τωρα στο στηιμο με καθετη....ειπα να το κανω τωρα και ακολουθπυν φωτο..

Ξεκινημα κλασσικα με αντισταση 0.4 7 σπειρες σε 2.5mm πυρήνα.
Περασμα με απο τους πολους και βιδωμα καλο.
Παμε στα πιο δυσκολα τωρα.....
Επιλεγω cotton bacon που φουσκωνει και κλεινει τυχον κενα. Αφου παρω μια ποσοτητα οσο περιπου για 3mm coil αρχιζω να την τυλιγω αφρατα....γυρω γυρω με το αξονακι παντα περασμενο μεσα στην αντισταση για οδηγο. Κοιταω να καλυπτω ολο το μηκος της αντιστασης.
Κοβω το περισευμα και κατοπι απαλα πλαθω με τσιμπιδακι το βαμβακι σε κυλινδρο γυρω απο την αντισταση. Κουμπωνω το κατω μερος της καμπανας χωρις να παρασυρω ή πατησω το βαμβακι και στην συνεχεια το στρωνω και απο επανω. Προσεχω να ειναι καλυμμενη καλα η αντισταση με βαμβακι και γεματος ο χωρος του ντεκ. Επισης κοιταω οι τρυπες εισαγωσης να ειναι επισης καλυμμλενες απο βαμβακι. Αφαιρω αξονακι....Ποτιζω ..... Γεμιζω....ατμιζω.
Προσοχη το βαμβακι να ειναι αφρατο αλλα μπολικο να καλύπτει παντου και να σφραγιζει τις τρυπες εισαγωγης. Επισης το αξονακι δεν το αφαιρουμε κατα το βαμβακωμα γιατι θα κλεισει η τρυπα του αερα απο βαμβακι.
Αυτα στα γρηγορα.....ευχομαι να το κανεις κ να σου πετυχει. Εμενα μου πηρε μερικες φορες να το πετυχω αλλα το προτιμω οταν εχω χρονο γιατι μου δινει καλυτερη γευση και ο αερας ειναι οπως τον θελω χωρις το δαχτυλιδι ρυθμισης.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 20:47 »
αντισταση για σεμιναριο :respect:

Αποσυνδεδεμένος Theorestis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 01, 2017, 20:59 »
Πιο αναλυτικό δεν γίνεται.
Το ευχαριστω είναι λίγο.
Ξεκινώ τις προσπάθειες.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Billet Box
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 10:42 »
αντισταση για σεμιναριο :respect:
Γιαννη σε ευχαριστω για τον καλο σου λογο. Με τιμα ειλικρινα, απο εναν εμπειρο ατμιστη σαν και εσενα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364