vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4680 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 17:42 »
Οι αντιστάσεις νικελίου είναι λίγο πιο δύσκολες για τις πλακέτες και τις μπαταρίες. Πάντως και οι 25R είναι πολύ καλές μπαταρίες, και αυτές με 20A εκφόρτιση.

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4681 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:07 »
Καλησπέρα
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί το θέμα αλλά έχω έναν προβληματισμό.
Αγόρασα σήμερα μια μπαταρία LG χρώματος καφέ (HG2 νομίζω λέγεται) για να την χρησιμοποιήσω στο ipv d2 που πήρα πριν δύο μέρες.
Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι ότι δεν έχει τυπωμένο πάνω της κάποιο κωδικό, όπως έχω δει σε φωτογραφίες ότι έχουν διάφορες μπαταρίες (LG, Samsung, Sony) αλλά έχει ένα άσπρο αυτοκόλλητο που αναφέρει κάποια χαρακτηριστικά (18650 3,7V 3000mAh).
Στο site της LG οι φωτογραφίες του προϊόντος είναι με τυπωμένο κωδικό πάνω.  :hmmm:
Και ρωτάω τώρα.. η μπαταρία που πήρα είναι κλώνος/απομίμηση/μαϊμού ή όχι???   :confused1:

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4682 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:12 »
για προσπαθησε να βγαλεις το ασπρο αυτοκολλητο ΠΡΟΣΟΧΗ μονο αυτο και να μην τραυματισεις το καφε
το γραφει απο κατω .......παθων

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4683 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 02:17 »
Φίλε είχες δίκιο!  :eyesplash:
Δεν μου πήγε το μυαλό  :idiot1: 
Σε ευχαριστώ!  :respect:
Οπότε δεν έχω κανένα άλλο δήγμα για να αμφιβάλλω για τη γνησιότητά της.
Και πάλι ευχαριστώ  :bye:

Αποσυνδεδεμένος γιωργος77

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4684 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 03:00 »
Καμιά καλή πρόταση για μπαταρία για το evic vtc mini? ?
Λεω να το πάρω μέσα στην βδομάδα  :)
Επίσης δεν θα υπάρχει φορτιστής τοίχου,για αρχή μόνο το καλώδιο φόρτισης.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4685 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 03:22 »
Έχει αναφερθεί πολλάκις: πρώτα LG HG2 και αν δεν βρεις αυτές παίρνεις LG HE4 ή Samsung 25R
Για φορτιστή αν έχεις χρησιμοποίησε φορτιστή τοίχου κινητού LG ή Samsung.
Αν δεν έχεις, τότε με το καλώδιο USB από υπολογιστή.
Το καλύτερο βέβαια για τις μπαταρίες είναι να διαθέτεις εξωτερικό καλής ποιότητας φορτιστή τύπου Opus, Nitecore κλπ. :)

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4686 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 15:50 »
Παίδες, δεν είδα αν αναφέρθηκε πουθενά - "γύρισα" μέχρι 10 - 15 σελιδούλες προς τα πίσω στη συζήτηση... Τι έπαιξε με nkon και δεν στέλνει, πια, με "φυσιολογικά μεταφορικά"; Σκίστηκε λίγο το κάλυμα σε μια από τις 30Q μου και είπα να παραγγείλω μια νέα τετράδα και... με έπιασε η καρδιά μου! Γύρω στο εικοσάρικο οι μπαταρίες και... σαράντα ευρώπουλα μεταφορικά!;!;! Dafuq;! Υπάρχει άλλο εγγυημένα αξιόλογο κατάστημα με 30Q ή HG2 που να μην φοβάμαι πως θα μου στείλουν κόπιες ή μπαταρίες Β διαλογής; Η Gearbest έχει όνομα, αλλά παραμένει "Κινεζιά" και την ψιλοφοβάμαι. Με απλή αναζήτηση από Google δεν ξέρω σε τι κατάστημα θα πέσω - μπορεί να είναι καλό, μπορεί όχι. Εγγυημένη εναλλακτική του nkon για μπαταρίες 30Q / HG2 ή κάτι αντίστοιχα κορυφήδικο, που δεν θα πληρώσω τον κούκο αϊδόνι, υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4687 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:43 »
 Για αυτές που σκίστηκε το κάλυμμα εδώ.  Για LG HG2 εδώ, με την έκπτωση βγαίνουν στο 10ευρω..

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4688 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:54 »
Παίδες, δεν είδα αν αναφέρθηκε πουθενά - "γύρισα" μέχρι 10 - 15 σελιδούλες προς τα πίσω στη συζήτηση... Τι έπαιξε με nkon και δεν στέλνει, πια, με "φυσιολογικά μεταφορικά"; Σκίστηκε λίγο το κάλυμα σε μια από τις 30Q μου και είπα να παραγγείλω μια νέα τετράδα και... με έπιασε η καρδιά μου! Γύρω στο εικοσάρικο οι μπαταρίες και... σαράντα ευρώπουλα μεταφορικά!;!;! Dafuq;! Υπάρχει άλλο εγγυημένα αξιόλογο κατάστημα με 30Q ή HG2 που να μην φοβάμαι πως θα μου στείλουν κόπιες ή μπαταρίες Β διαλογής; Η Gearbest έχει όνομα, αλλά παραμένει "Κινεζιά" και την ψιλοφοβάμαι. Με απλή αναζήτηση από Google δεν ξέρω σε τι κατάστημα θα πέσω - μπορεί να είναι καλό, μπορεί όχι. Εγγυημένη εναλλακτική του nkon για μπαταρίες 30Q / HG2 ή κάτι αντίστοιχα κορυφήδικο, που δεν θα πληρώσω τον κούκο αϊδόνι, υπάρχει;




Με την ΝΚΟΝ δεν υπαρχει καποιο θεμα.
Το θεμα εχει να κανει με την Κινα και μια εκρηξη που εγινε πριν απο λιγο καιρο σε αεροπλανο , με αιτια οπως ειπαν μπαταριες Li-Ion.
Πηραν μετρα λοιπον μαλλον και εδω για αποφυγη παρομοιων περιστατικων.


Φημη ειναι βεβαια αυτο , αλλα υπαρχει μια λογικη .  Το ειχα ξαναγραψει , αλλα μπορει να ειναι στο αλλο νημα των μπαταριων.....δεν θυμαμαι.... ;D


Υπαρχουν ομως λυσεις για μπαταριες............ 8)

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4689 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 21:00 »
Πριν τρεις μερες παρήγγειλα 4 samsung 30q απο gearbest απο οτι ειδα με Swedish post έρχονται. Και σχετικα με αυθεντικοτητα και μαϊμού , gearbest και fasttech τις εμπιστεύομαι πως οτι γραφουν αυτο είναι.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4690 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 00:55 »
Κι εγω εχω κάνει αρκετές αγορές απο Gearbest κυρίως μπαταριες και φακους led κανένα παράπονο μονο μερικές φορες μεγάλες καθυστερήσεις με τις μπαταριες αλλα ειναι αξιόπιστο.

Ειναι σίγουρο όμως ότι έχουν βάλει τόσο μεγαλο κοστος στα μεταφορικά; Ποιος θα αγοράσει μπαταριες με τέτοιο κοστος;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 17:20 από Λάμπρος »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4691 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 17:30 »
Δεν ξερω αν ειναι για ολες τις χωρες της Ευρωπης , για τη Ρωσία πάντως δεν ισχυουν αυτα τα μεταφορικα.
Ισχυουν τα μεταφορικα που ηταν παντα.


Μηπως ειναι μονο για ''καποιες'' χωρες , βαση καποιας συμβασης ;;;;  Μηπως σε χωρες που δεν ειναι μεσα σ' αυτη τη συμβαση (αν υπαρχει κατι τετοιο βεβαια) , τα μεταφορικα ειναι στο Θεο και σε ολο τον υπολοιπο κοσμο οπως ηταν ;;;;;;


Θα το δουμε στο μελλον.......

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4692 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 19:17 »
Για Ιταλία 13 euro και Ελλάδα 40euro μεταφορικά.lol!

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4693 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 19:20 »
Έχει αναφερθεί πολλάκις: πρώτα LG HG2 και αν δεν βρεις αυτές παίρνεις LG HE4 ή Samsung 25R
Για φορτιστή αν έχεις χρησιμοποίησε φορτιστή τοίχου κινητού LG ή Samsung.
Αν δεν έχεις, τότε με το καλώδιο USB από υπολογιστή.
Το καλύτερο βέβαια για τις μπαταρίες είναι να διαθέτεις εξωτερικό καλής ποιότητας φορτιστή τύπου Opus, Nitecore κλπ. :)

http://www.vapourlites.com/efest-18650-3000mah-flat-top-battery-35a.html
Αυτή δεν κάνει για το joyetech eVic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4694 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 19:53 »
Αν είναι ερώτηση, τότε...μην παιδεύεσαι
http://www.atmorama.gr/index.php?route=product/product&product_id=622

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12