vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, gama, paiktaras, GeorgeGTS, ZoeM, Jorge, Lazy Dog

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4110 στις: Ιουνίου 25, 2015, 06:41 »
Οπως ειπε και ο shadockan παρε εναν καλο φορτιστη, οτι μπαταρια και να παρεις.
Το Gearbest εχει σε καλη τιμη τον Nitecore i4 http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_22023.html
Ενα τετοιο και καθαρισες ;)



Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4111 στις: Ιουνίου 25, 2015, 09:07 »
Συμφωνώ για τον Nitecore D2 και D4. Έχουν digital οθόνη με όλες τις χρήσιμες ενδείξεις.
Σταματάει τη φόρτιση στα 4.20 Volts και είναι Value for money.
Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος με την απόδοσή του, τοίδιο και οι μπαταρίες μου.  :))

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4112 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:08 »
O Ολλανδός έχει πολύ καλές τιμές στους φορτιστές. Από δω τσίμπηδα τον D2.


http://eu.nkon.nl/catalogsearch/result/?q=Nitecore

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4113 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:08 »
Για αρχή να πω ότι μόλις επέστρεψα σπίτι με μια LG HE2 και ήδη τα ρεύματα που μου δίνει με έχουν απογειώσει, δεν έχω δει καν σε τι φάση βρίσκεται από άποψη ενέργειας, μόλις την πήρα την έβαλα στο nemesis και θα την απολαύσω μέχρι να μου ζητήσει τον φορτιστή!
Τώρα όσον αφορά τον trustfire, ο φίλος είπε ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τη φόρτιση της και ότι μόλις αυτή γεμίσει θα σταματήσει να τροφοδοτείται και με ρεύμα από αυτόν, ελπίζω να έχει δίκιο και να μην έχουμε παρατράγουδα. Θα βρίσκομαι δίπλα για παν ενδεχόμενο πάντως.. Μόλις μπορέσω θα παραγγείλω κι έναν καλύτερο, για τώρα ευχαριστώ τους πάντες για όλες σας τις πληροφορίες! :)

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4114 στις: Ιουνίου 25, 2015, 14:59 »
λοιπον μετά από δυο χρόνια που το χω γυρίσει στις ego ξαναγύρισα στα μηχανικά.. εχω καμια 15 αριά μπαταρίες.. από παλια.
πλέον όλες οι μπαταρίες φορτίζουν max στα 3.6/3.8V. χάλασε ο φορτιστής ή οι μπαταρίες;; μπαταρίες και φορτιστής ειναι τα περισσοτερα ***fire!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4115 στις: Ιουνίου 25, 2015, 15:05 »
Γνώμη μου είναι μην διακινδυνεύεις σε μηχανικό με παλιές και αναξιόπιστες κατ' εμέ μπαταρίες.
Οι επώνυμες μπαταρίες πλέον που κυκλοφορούν είναι φθηνές και αξιόπιστες. :)

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4116 στις: Ιουνίου 25, 2015, 15:19 »
έχω και κάποιες samsung και κάποιες πανασονικ. αλλά κι αυτές φορτίζουν max στα 3.7v. ναι από δω και πέρα ο,τι χρειαστεί να πάρω θα ναι επώνυμο. Αλλά είναι φυσιολικό οι μπαταρίες επειδή δε τις χρησιμοποιούσα να χουν πέσει όλες τόσο πολύ ή ο φορτιστής απλά δε την παλεύει;; τι πιστεύετε;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4117 στις: Ιουνίου 25, 2015, 15:33 »
Οι μπαταριες οταν δεν χρησιμοποιουνται για αρκετο καιρο πρεπει να ειναι φορτισμενες και ανα διαστηματα τακτα να φορτιζονται,αλλιως πεφτει η αποδοση τους και δεν ειναι στην κατασταση που ηταν στις αρχες τους

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4118 στις: Ιουνίου 25, 2015, 15:37 »
μάλιστα, άρα μάλλον βγήκαν οι μπαταρίες off! ok! σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4119 στις: Ιουνίου 25, 2015, 16:33 »
Οι μπαταριες οταν δεν χρησιμοποιουνται για αρκετο καιρο πρεπει να ειναι φορτισμενες και ανα διαστηματα τακτα να φορτιζονται,αλλιως πεφτει η αποδοση τους και δεν ειναι στην κατασταση που ηταν στις αρχες τους
Πήγα να κάνω παράθεση και πάτησα το μπράβο κατά λάθος.Δεν πρέπει να είναι φορτισμένες τέρμα όταν αποθηκεύονται.3.6V περίπου πρέπει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μπαταρίες και φορτιστής ειναι τα περισσοτερα ***fire!
Ξεκινάς με έναν σωστό φορτιστεί που χρειάζεται όπως και να έχει και βλέπεις.

Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4120 στις: Ιουνίου 25, 2015, 17:44 »
Οπως ειπε και ο shadockan παρε εναν καλο φορτιστη, οτι μπαταρια και να παρεις.
Το Gearbest εχει σε καλη τιμη τον Nitecore i4 http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_22023.html
Ενα τετοιο και καθαρισες ;)
Το gearbest εχει κατ'ευθειαν τα μοντελα nitecore με euro plug, δεν υπαρχει λογος να παρετε με αμερικανικη πριζα και να βαζετε adaptor.
Δειτε και τα i2, i4 και τα d2, d4 (με οθονη).

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4121 στις: Ιουνίου 25, 2015, 21:11 »
μάλιστα, άρα μάλλον βγήκαν οι μπαταρίες off! ok! σε ευχαριστώ πολύ!


Κοντοχωριανε.........αν ο φορτιστης ειναι Ultrafire WF 188 εχει ενα κουμπακι με επιλογη 3.2 - 3.7 V.
Μηπως το εχεις στο 3.2 V ????
Εκει ειναι για τις 3βολτες μπαταριες.  Αν το εχεις στο 3.2 V , το ανωτερο που θα τις φορτισει θα ειναι 3.6-3.7V...... 8)


Υπαρχει και ενας Trustfire με αυτη την επιολογη αλλα δεν θυμαμαι τον τυπο του.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4122 στις: Ιουνίου 25, 2015, 21:19 »
Μία βερσιόν του TR-001 είναι Βασίλη, τον έχω δει!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4123 στις: Ιουνίου 25, 2015, 21:29 »

Αυτον ειχα και 'γω στο μυαλο μου , αλλα δεν ημουν σιγουρος  Τρυφων και ετσι θα ηταν λαθος να πω τον τυπο.
Ευχαριστω φιλε.



Για αρχή να πω ότι μόλις επέστρεψα σπίτι με μια LG HE2 και ήδη τα ρεύματα που μου δίνει με έχουν απογειώσει, δεν έχω δει καν σε τι φάση βρίσκεται από άποψη ενέργειας, μόλις την πήρα την έβαλα στο nemesis και θα την απολαύσω μέχρι να μου ζητήσει τον φορτιστή!
Τώρα όσον αφορά τον trustfire, ο φίλος είπε ότι δεν θα έχω πρόβλημα με τη φόρτιση της και ότι μόλις αυτή γεμίσει θα σταματήσει να τροφοδοτείται και με ρεύμα από αυτόν, ελπίζω να έχει δίκιο και να μην έχουμε παρατράγουδα. Θα βρίσκομαι δίπλα για παν ενδεχόμενο πάντως.. Μόλις μπορέσω θα παραγγείλω κι έναν καλύτερο, για τώρα ευχαριστώ τους πάντες για όλες σας τις πληροφορίες! :)


Μη σκας βρε.
Ετυχε μια φορα να γινει κατι τετοιο.  Δεν παει να πει οτι ολοι θα δινουν ρευμα μεχρι .............. του χρονου..... ;D
Λιγοτερο αγχος φιλε. 
Ευκολα ειναι ολα αν τα δεις ηρεμα......και οπως λενε στη Σαλλονικη........χαααλαααρααα


Εξαλλου μη νομιζεις οτι δεν εχουν και καμια ασφαλεια αυτες οι μπαταριες.
Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες για να μη γίνομαι κουραστικος , αλλα στο επανω μερος των μπαταριων , υπαρχουν καποιες ''μεμβρανες'' (ας πουμε) , που σε μια αγρια στραβη θα καταστραφουν και δεν θα γινει κατι κακο.
Απλα θα πρεπει να σκαψετε μια μικρη γουρνα και να τη βαλετε μεσα......  Θα εχει παει σε καποιο καλύτερο κοσμο.... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 21:34 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4124 στις: Ιουνίου 26, 2015, 00:27 »
λοιπον, λυθηκε το μυστήριο.. ο δράστης τελικά δεν ήταν ούτε οι μπαταρίες ούτε ο φορτιστής! αλλά το πολύμετρο! όσες μπαταρίες φόρτισα τις έβαλα στο vamo και δείχναν 4.2! το πολύμετρο για καποιο λόγο έδειχνε ο,τι να ναι!  ;D ;D ;D  μα λέω κι εγώ.. χαλάσαν 10 μπαταρίες μαζί;;


 ο φορτισής ειναι trustfire tr001 αν θυμαμαι καλά αλλα δεν έχει επιλογή για volt.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos