vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1605 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 11:29 »
Η αληθεια ειναι οτι δεν αξιζει και ολη αυτη η ταλαιπωρια γιατι με τα σημερινα δεδομενα η αγορα μιας κανουργιας μπαταριας δεν εχει και μεγαλη διαφορα στην τιμη απο το να παρεις δυο πλακετιτσες κολλητηρια και τα σχετικα.
Αν το εχεις σκοπο να συνεχισεις με το ΗΤ αυτα δεν πρεπει να σε πτοούν.
Ειναι μεσα στο παιχνιδι οπως αν εμενες απο τσιγαρα μεσα στα μεσανυχτα και δεν υπηρχε πουθενα κοντινο περιπτερο κατι παρομοιο ειναι και η πρωτη σου εμεπιρια :)) Συνεχισε και μην δινεις σημασια σε αυτα που γινονται.Σημασια να δωσεις στις αλλαγες που θα γινονται στον οργανισμο σου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1606 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 22:11 »
Να ρωτήσω ποια η γνώμη σας για μπαταρία joyetech ego-c twist,ρώτησα σε μαγαζι και μου είπαν οτι επειδή είμαι αρχάριος να μην μπλέκω με vv και να πάρω μια ego-c που απλά βάζεις υγρό και ατμίζεις.
Εγώ είμαι σκεπτικός μιας και τουλάχιστον η twist ούτε πολύπλοκη δείχνει να είναι και απο reviews είδα οτι προτείνεται και σε νέους χρήστες + κρατάει η μπαταρία καλά μέχρι το τέλος τα volt της.
Εσεις τι λέτε?και με τι να την συνδυάσω αν πάω για αγορά?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1607 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 22:17 »
Πάρε την -άν και με αυτά τα χρήματα που στοιχίζει (30 € περίπου) ή με λίγο περισσότερα μπορείς να αγοράσεις κάτι πολύ καλύτερο π.χ. ένα VV mod- και συνδύασε την με  CE4+ Crystal π.χ: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/category&path=25_31
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2012, 02:27 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1608 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 22:43 »
Θα συμφωνήσω με τον Ζαχάρη , και είμαι της γνώμης να πας απευθείας σε κάτι ποιό αξιόπιστο απο σειρά C ένα καλό μοντάκι δεν στοιχίζει πολλά πλέον απλά βρές τι σου ταιριάζει και τι σου αρέσει .

Από ατμοποιητές προτείνω νέους όπως Τ2 , vivi nova , crystal , ce4+ και αργότερα Τ3 με κάποιον Ελληνικό επισκευάσιμο - ους .

Καλή αρχή και μήν μασάς ψάξε το , το φόρουμ είναι το σπίτι μας . :yes:

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1609 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 00:24 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,να ρωτήσω
@kritikos727 κάτι πιο αξιόπιστο απο σειρά c?δλδ κάτι άλλο αν κατάλαβα καλά και όχι κάτι απο την σειρά c?
Ενας ego twist(μπαταρία μόνο) κοστίζει 25 ευρώ+ατμοποιητές(εξτρα $) κτλ.
Τι άλλο υπάρχει για κάποιον νέο στο η.τ που να είναι αξιόπιστο(αν διαβάσετε πιο πίσω δανείστηκα εναν ego-t και μετά απο 1.5 ml ατμίσματος βραχυκύκλωσαν και οι δύο μπαταρίες και τώρα θα πάω να αγοράσω καινούργιο για να τις το αντικαταστήσω.
Ο ego-twist απο οτι είδα έχει και 6 μήνες εγγύηση και απο ότι είδα είναι μια καλή μπαταριούλα.
και πάλι ευχαριστώ για την βοήθεια την εκτιμάω πάρα πολύ όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.
@zacharris 1955 τι προτείνεις στα ίδια χρήματα?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1610 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 00:50 »
Αυτο που σου ειπαν οτι ως νεος ατμιστης μη "μπλεξεις" με vv ειναι σαν να σου λεει ο υδραυλικος οτι δε θα σου βαλει τη βρυση που ρυθμιζεις το ζεστο/κρυο για να μη μπλεξεις και θα σου δωσει μια που βγαζει μια συγκεκριμενη θερμοκρασια.
Εγω πιστευω οτι αν ΔΕΝ παρεις VV ως νεος ατμιστης, τοτε ειναι που θα μπλεξεις. Το λεω επειδη ετσι την πατησα κι εγω. Με μπαταρια απλη ego ξεκινησα. Το ενα υγρο μου αρεσε στα 12mg αλλα δεν ειχε καλο χτυπημα, μετα πηρα 18mg αλλα με εγδερνε, μετα αρχισα προσμιξεις 18mg και 12mg για να βρω το ιδανικο, μετα καταλαβα οτι αλλο ειναι το "ιδανικο" το πρωι και αλλο το βραδυ και τρεχα γυρευε. Επειδη δηλαδη εισαι νεος "οδηγος" πρεπει να παρεις το αμαξι των φλινστοουνς?
Παρε ενα vv να κανεις τη δουλεια σου σαν ανθρωπος. Και δε λεω να πας σε mod κλπ, αυτα οντως ασ'τα για μετα. Κατι απλο ρε παιδι μου να μπορεις να αυξομειωνεις οποτε θες. Να, κατι τετοιο πχ (το εχω παρει αυτο και ειναι μια χαρα). Παρε και ενα vivi nova, η crystal κλπ και θα εισαι αρχοντας. Μετα τα ψωνια που θα εχεις κατα διαστηματα θα ειναι το υγρο σου και καμια κεφαλη για τον ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1611 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 01:28 »
http://xn--mxadfhlafbfwvddti2akg.eu/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/ego-v-variable-voltage-650mah-battery-detail.html

http://www.vaporsolutions.gr/mods-variable-voltage/237-ego-v-650-mah-variable-voltage.html

http://www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr/mods/ego-vv

http://atmostore.gr/el/product-catalog/batteries?82

Σε διάφορες τιμές.
Μ΄αυτήν ατμίζω τώρα με έναν κρύσταλ στα 2.4 που με την απλή εγκο δεν έδινε ατμό. Μάλιστα, μετά από κάποιες μέρες χρήσης ανέβασα τα βολτ στην egoV γιατί είχε παλιώσει η κεφαλή.
Εξαιρετική μπαταρία, λίγη προσοχή θέλει το κάτω καπάκι.
Μαζί με μια απλή vv ego 3.3. 3.7 4.2 900 passthrough για ατμοποιητές 2 ομ και κάτω θα είσαι οκ.

Εννοείται, ότι υπάρχει κάποια βάση στο θέμα της χρήσης από αρχάριους, διότι μπορεί να ξεχαστείς, να δώσεις παραπάνω βολτ και να μειώσεις τη ζωή του ατμοποιητή ή να τον κάψεις.
Θέλει προσοχή.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1612 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 01:59 »
@zacharris 1955 τι προτείνεις στα ίδια χρήματα?

Mε λιγότερα από 30 € μπορείς να πάρεις αυτό τα αρκετά καλά πλήρες πακέτο:
 
Πακέτο VV No 1 mod  με 2 μπαταρίες 16340 & φορτιστή  22 €

http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35602

 
Mε λιγότερα από 50 € μπορείς να πάρεις κάποιο από αυτά τα αρκετά καλά πλήρη πακέτα:
 

Πακέτο Mini Lavatube Chrome (18350) ή Lavatube Black (18650) με 2 μπαταρίες 18350 ή  18650 & φορτιστή 46 $ = 35 €  μαζί με τα μεταφορικά

http://zainy.net/130-cheapest-chrome-lavatube-mini-v2-with-2pcs-18650-battery.html

ή

http://zainy.net/70-new-generation-lavatube-v2-with-2pcs-18650-battery.html

+
Μπαταρίες: http://zainy.net/137-cheapest-chrome-lavatube-mini-v2-with-2pcs-18650-battery.html
 
Φορτιστής: http://zainy.net/82-charger-for-18650-1850018350.html
 


Πακέτο Vamo VV/VW  με 2 μπαταρίες 18350, φορτιστή & 2 ατμοποιητές ViVi Nova  64 $ = 48 €  μαζί με τα μεταφορικά

http://zainy.net/160--latest-provari-vv-mod-vamo-.html
 

 
Πακέτο eGo V6 με 4 μπαταρίες 16340 & φορτιστή  49 € περίπου

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=134

http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/productcategory-mods/egov6-body-detail.html

http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=609
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 15:36 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1613 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 00:39 »
Αυτο που σου ειπαν οτι ως νεος ατμιστης μη "μπλεξεις" με vv ειναι σαν να σου λεει ο υδραυλικος οτι δε θα σου βαλει τη βρυση που ρυθμιζεις το ζεστο/κρυο για να μη μπλεξεις και θα σου δωσει μια που βγαζει μια συγκεκριμενη θερμοκρασια.

Παράθεση
Επειδη δηλαδη εισαι νεος "οδηγος" πρεπει να παρεις το αμαξι των φλινστοουνς?

Καλά ρε φίλε ΑΠΑΙΧΤΑ παραδείγματα! Πού τα σκέφτηκες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1614 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 02:49 »
Απαιχτα μεν, υπερβολικά δε...
Μια giant passthrough πχ, που δίνει 4-4.2 βολτ μακράν απέχει από το να θεωρείται αμάξι των φλιντστοουνς στην ιεραρχία των μπαταριών, ή μη θερμομεικτική βρύση στην ίδια πάλι ιεραρχία.

Μια καλή λογική στο να μην πάρει νέος ατμιστής μια twist είναι ότι εύκολα μπορεί να ξεχαστεί και να κάψει ατμοποιητή ή μπορεί να πέσει και να καταστραφεί - οσο να πείτε, λίγο πιο περίπλοκα είναι τα κυκλώματά της.

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να την πάρει αν προσέχει πολύ ή να την πάρει μετά από ένα δίμηνο.
Ούτε ότι μια giant δεν θα του κάνει δουλειά.

Το καλύτερο είναι να ενημερωθεί σωστά, ώστε να κρίνει ο ίδιος τι του ταιριάζει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1615 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 03:39 »
Διαφωνω. Δεν ειναι πυρινικη φυσικη η λειτουργια ενος απλου VV.
Οπως παταει + και - στο τηλεκοντρολ της τηλεορασης και δυναμωνει τη "φωνη" (που λεει και μια θεια μου), ετσι θα τα παταει και στο ηλεκτρονικο τσιγαρο του.
Μιλαμε για ανθρωπους που ζουν στο 2012 (παρα τσακ 13) και ειναι εξοικειωμενοι με πολυ πιο επικινδυνα και πιο πολυπλοκα πραγματα. Σιδερο, κουζινα, κινητο...
Πως μπορει λοιπον να ξεχαστει και να καψει κατι στο ητ? Αντε και ξεχνιεται και το εχει στα 5.5Volt σου λεω εγω και βαζει πανω εναν ατμοποιητη 1.7Ω. Και παταει το κουμπι (αν τον αφησει το VV να πατησει το κουμπι). Τι θα γινει, καμια πυρηνικη σχαση? Θα παρει καμμενο και θα το παρει χαμπαρι οτι πρεπει να μειωσει.
Δηλαδη πρεπει να ζουμε σε ενα κοσμο που θα φοβομαστε μην τυχον εχουμε αφησει δυνατα το στερεοφωνικο και αν το ανοιξουμε μεσημερι θα ερθει η καταστροφη? Θα τρωμε μονο παγωμενο φαγητο απο το ψυγειο μην τυχον και ξεχαστουμε και βαλουμε παραπανω ωρα το φαγητο στο φουρνο μικροκυμματων και οχι μονο αυτο αλλα θα ξεχαστουμε και τοσο που δεν θα το παρουμε χαμπαρι μεχρι να παρει φωτια το σπιτι?
Και μιας και μιλαμε για αφηριμαδα, και ενας εμπειρος ατμιστης μπορει να ξεχασετει το ιδιο.

Και επειδη μου αρεσουν τα παραδειγματα, θα το θεσω ως εξης.
Εχουμε ενα mp3 player που εχει μονο ενα κουμπι, play/stop (απλη μπαταρια). Ενα αλλο mp3 player ειναι το ιδιο, απλα εχει και κουμπια για να δυναμωνει και να χαμηλωνει (ego-vv). Και ενα τριτο mp3 player ειναι πχ το ipod touch που συνδεεται στο ιντερνετ, εχει εφαρμογες κλπ (evic, provari, darwin).
Το τριτο ισως και να μην κανει για καποιον αρχαριο. Αλλα γιατι ομως θα πρεπει ο αρχαριος αυτος να πρεπει να κατσει με το 1ο player κανα διμηνο στο οποιο τα χαμηλογραμμενα τραγουδια (high resistance) δεν θα τα ακουει, τα δυνατα (LR) θα τον βασανιζουν και θα πρεπει να εχει καποια συγκεκριμενα τραγουδια, συγκεκριμενες συνθηκες και συγκεκριμενα... αυτια για να κουσει μουσικη? Για να εξοικειωθει με τι? Γιατι δε μπορει να παρει κατευθειαν το 2ο player να ακουει μουσκη σαν ανθρωπος και πρεπει να κατσει πρωτα να ταλαιπωρειται με το 1o, για να μαθει τι? Τι θα μαθει να κανει στο 2ο player που δεν θα μπορουσε να το κανει αν δεν καθοταν να χαλασει 2 μηνες με τι μπακατελα? Μηπως δυναμωσει για να ακουσει ενα χαμηλογραμμενο τραγουδι και ξεχαστει και μπει το επομενο δυνατα και? Τι θα παθει?

Αν τωρα μιλαμε για κανενα παππου απο την κατω ραχουλα η τον Νικο Κατελη, τοτε οντως, ας παρει μια απλη μπαταριουλα. Και παλι ομως, αν το να παταει το + και το - του πεφτει too much, τοτε πρεπει να βρεθει και καποιος να του φορτιζει τις μπαταριες και να του γεμιζει τα τανκακια (η ο,τι χρησιμοποιει) γιατι αυτα εχουν τον ιδιο η και μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας.
Και επαναλαμβανω, δε μιλαω για προβαρια και δαρβινους, μιλαω για μια απλη ego-vv. Ουτε twist που αν δεν σου κανει το 4.2 δεν εχεις επιλογη για 4.0. Ουτε αυτο βολευει (δικη μου αποψη). Εγω πολλες φορες εχω βρεθει να ριχνω η να ανεβαζω 0.2V και αυτο το τσακ εχει τη διαφορα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 04:55 από vato »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1616 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 19:01 »
Να διαφωνείς με μια αποφαση που παίρνει κάποιος για κάποιον άλλο, ναι.
Αλλά ποιος ο λόγος να διαφωνείς με μια ενημέρωση;;

Τι εννοείς απλό vv??? Την εγκο 3.3 3.7 4.2??
Αν ναι, μαζί με την giant είναι αυτές που συστήνω σαν πρώτες μπαταρίες. Γιατί πραγματικά δίνουν πάνω από 4 βολτ φορτισμένες. Σπάνια θα χρειαστεί η vv να δουλεψει σε λιγότερα. Βέβαια, ουσιαστικά δεν είναι πραγματική vv αυτή η μπαταρία.

Αν όμως με vv εννοείς την twist ή την egoV 3.0-6.0, δες λίγο καλύτερα, γράφω ότι πριν αγοράσει κάποιος πρέπει να είναι ενημερωμένος για το πώς συμπεριφέρεται το εργαλείο και πρέπει να προσέχει λίγο περισσότερο.
Δεν είναι απαγόρευση, είναι ενημέρωση που οφείλει ο ατμιστής να ζητάει και το κατάστημα να παρέχει.
Δεν είναι η δυσκολία του να πατήσεις ένα + ή ένα -.
Είναι η προσοχή να μη σου πέσει κάτω όπως μια εγκο (άλλοι είναι τιτίζηδες, άλλοι όχι)
Είναι η προσοχή όταν αλλάζεις έναν άτμο να κοιτάζεις τα βολτ (ναι, την πάτησα τόσο καιρό ατμίστρια. Εβγαλα αφηρημένα ένα κλιαρο των 2.7 ομ από τα 4.6 βολτ και έβαλα ένα των 1.8 βολτ. Οταν το κατάλαβα, κατέβασα βόλτ, αλλά η ζημιά είχε γίνει. Δεν κάηκε άμεσα, αλλά σε λίγες ώρες παρέδωσε πνεύμα)

Εμείς ενημερώνουμε. Ο συνατμιστής αποφασίζει.

Τώρα, δεν ξέρω αν σου φανεί περίεργο, αλλά πολλά άτομα ατμίζουν χωρίς να ξέρουν να φορτίζουν μπαταρίες, χωρίς να ξέρουν να φτιάχνουν υγρά και πολλά άλλα. Εχουν άτομα στο ίδιο σπίτι που κατέχουν το σπορ και τα κάνουν γι΄αυτούς. Και ναι, είναι άτομα κάτω των 50 ετών. Είμαστε όλοι μας διαφορετικοί, γι΄αυτό δεν πρέπει να θεωρούμε τίποτα δεδομένο.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1617 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 19:52 »
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff: :angry_tickedoff:

Τα πήρα στο κρανίο. :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Μου φαίνεται και οι δύο με μένα τα βάλατε και την ηλικία μου γ@#ώτο. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1618 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 20:17 »
Δεν καταλαβαινω. Χρειαζεται καποιος λογος για να διαφωνησει καποιος με μια αποψη? Ειπα καποια πραγματα, τα θεωρησες υπερβολικα. Αρα? Αρα δεν συμφωνησες? Καλα εκανες. Που ειναι το προβλημα?
Κι εγω με τη σειρα μου διαφωνησα με την αποψη οτι

Μια καλή λογική στο να μην πάρει νέος ατμιστής μια twist είναι ότι εύκολα μπορεί να ξεχαστεί και να κάψει ατμοποιητή ή μπορεί να πέσει και να καταστραφεί - οσο να πείτε, λίγο πιο περίπλοκα είναι τα κυκλώματά της.

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορεί να την πάρει αν προσέχει πολύ ή να την πάρει μετά από ένα δίμηνο.


λεγοντας απλα οτι ο νομος της βαρυτητας δεν ισχυει παρισσοτερο για το vv ουτε ειναι συναρτηση εμπειριας. Αμα ειναι να σου πεσει αυτο που κρατας θα σου πεσει ειτε εχει κουμπια +και - ειτε δεν εχει. Επισης θα σου πεσει (ξερω δεν ακουγεται καλα αυτο χιχιχιχι) ειτε ατμιζεις 1 μηνα ειτε 5 χρονια. Ατμιζοντας δεν μαθαινεις να κρατας καλυτερα τα αντικειμενα.
Επισης στο "αν προσεχει πολυ".... Ποσο περισσοτερο πια πρεπει να προσεχει? Και γιατι αυτο να ισχυει μονο για νεο ατμιστη? Εκει διαφωνησα.
Να λες σε καποιον οτι ειναι καλυτερο να δωσει λεφτα να παρει κατι και μετα απο ενα διμηνο να ξαναδωσει κι αλλα για να παρει ουσιαστηκα το ιδιο πραγμα απλα με μια λειτουργια παραπανω αντι να το παρει μια και καλη απο την αρχη, ε, δεν το βρισκω και τοσο καλη συμβουλη. Συγγνωμη.
Οπως ειπα ειναι η αποψη μου και ο καθε φιλος και συνατμιστης θα κρινει απο μονος του. Εγω απλα ειπα οτι χαλασα τζαμπα χρονο και χρημα ενω θα μπορουσα να ειχα παρει απο την αρχη κατι πιο χρηστικο και γι αυτο ειπα στο φιλο οτι δεν χρειαζεται να χαλασεις 50-60 ευρω πριν παρεις το vv, παρ'το απο τωρα. Το ιδιο πραγμα ειναι με μια λειτουργια παραπανω.
Ετσι λοιπον, οταν βλεπω οτι καποιος συμβουλευει και προτεινει σε εναν αλλο να παει να αγορασει πρωτα ενα αυτοματο αμαξι και μετα απο ενα μηνα να παει να παρει ενα με ταχυτητες, απλα του λεω "παρε αγορι μου κανονικα το αμαξι, δεν υπαρχει λογος να σπαταλας λεφτα διοτι τον ιδιο χρονο θα σου παρει να μαθεις να αλλαζεις ταχυτητες ειτε οδηγουσες πριν αυτοματο ειτε οχι. Θα μαθεις που θα μαθεις να πατας φρενο/γκαζι μαθε το μια και καλη στο κανονικο, δεν σου προσφερει κατι το να το μαθεις πρωτα σε αυτοματο".
Αυτο.

Ενυγουευ, σκοπος μου δεν ειναι να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν, απλα καταθετω τη γνωμη μου. Και επειδη κανω αναδρομη στα ποσα πραγματα εχω αγορασει και σκεφτομαι "τι μ..κια εκανα, θα μπορουσα να τα ειχα γλιτωσει" γι αυτο το λεω και στον συγκεκριμενο φιλο. Θα πας που θα πας να παρεις μπαταρια, θα σου πει που θα σου πει ο καταστηματαρχης πως δουλευει (ετσι φορτιζει, ετσι γεμιζει, ετσι ατμιζει) καν'το μια και καλη με μια vv, δεν χρειαζεται να τα κανεις 2 φορες. Γι αυτο υπαρχει και το φορουμ, για να λες σε καποιον τα λαθη σου ωστε να μην τα κανει κι αυτος.

EDIT: Και επειδη βλεπω οτι ο φιλος μενει Γερακα κι εγω μενω Χαλανδρι, αμα εχει καμια απορια ας παμε για ενα καφεδακι να φερω και την ego-v να του δειξω ο,τι θελει. Ας χαλασει 3 ευρω για ενα καφε απο το να χαλασει 30 για.... τελος παντων.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 20:28 από vato »

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1619 στις: Δεκεμβρίου 25, 2012, 21:05 »
θα θελα τη γνωμη σας ειναι λογικο οι μπαταριες που εχω σε vv1 mod 4-5-6v οταν αναψει το λαμπακι ξεφορτισματος μετρω τα βολτ σε καθε μια απο τις δυο μπαταριες 16340 η μια να δειχνει 3.65βολτ και η αλλη 2.75 βολτ ? και κατι αλλο κατι μαγνητακια εχω δει σε καποιο σαιτ αλλα δε θυμαμαι και ελεγε οτι μπαινουν αναμεσα σε σειρα μπαταριες για ισοποση καταναλωση τους ισχυει κατι τετοιο ασ μας πει καποιος που ασχολειται με τα ηλεκτρονικα :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12