vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7830 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 22:42 »
Την MJ για να της βγάλουν 3.300mAh την κατέβασαν στα 2,5V.. Xλωμό εδώ ειναι να μας αφήσει κανενα ηλεκτρονικό μοντ να την πάμε τόσο, εκτός των άλλων που θα μας έκαναν να αλλάξουμε σπορ. Αν το διόρθωσαν δεν ξέρω, ο Mooch ξέρει όμως θα το έβαζα και στοίχημα
Την GA την απορρίπτουν στις ημέρες μας γιατί την χωρητικότητα σαν NCR την εξασφαλίζει απο την άνεση στην βαθειά αποφόρτιση, αυτή το έχει στα έως 2,5V στα Specs της... Συν της άλλοις έχουν την καλύτερη αντίδραση αν χρειαστεί εκτόνωση, απο βραχυκύκλωμα ή οτιδήποτε, έχουν απο τις πιο βραδείες αντιδράσεις, απ όσο ξέρω εγώ, ο shado ισως κάτι άλλο που θα συμπληρώσει
Οπότε συγκριτικά εγώ δεν μπορώ να βοηθησω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7831 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 22:46 »
είχα την εντύπωση ότι είναι το ίδιο ασφαλείς με αυτές που χρησιμοποιούμε (vtc6-hg2) αλλα δεν ήμουν βέβαιος γι αυτό και ρωτούσα
πήρα την απάντηση που έψαχνα και πάω για vtc6

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7832 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 23:10 »
Εμπειρικά και μόνο Κωστή και έχοντας "φεσωθεί" 6 vtc6 θα σου πρότεινα να πας για hg2. Κερδίζουν στην μακροχρόνια (3μήνες+) αντοχή. Οι vtc6 πέφτουν πολύ σε απόδοση μεσοπρόθεσμα. Καλά Χριστούγεννα :)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7833 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 23:12 »
Και γιατί να μη πάρεις samsung 30Q?   all time classic το παιχνίδι της φασολιάς κολοκυθιάς, κάνε πως δεν το ειδες :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7834 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 23:16 »
i δικια μου εμπειρία λέει πως i vtc6 έχουν την καλύτερη αυτονομία από όλες αυτές
τις έχω δοκιμάσει όλες και με τον τρόπο που ατμίζω εγώ οι vtc6 είναι καλύτερες
δεν τις ταλαιπωρώ πολύ όμως

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7835 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 02:31 »
Παραθετω τον φιλο Shadockan σχετικα με τις ανω αποριες-ερωτησεις.

Τι να κάνει αυτή η ψυχή?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7836 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 06:35 »
3 χρονια στο forum και ακόμα δεν έχω μάθει ποίες μπαταρίες από αυτές που δίνουν περισσότερα από 3120mah θεωρούνται ασφαλούς χημείας
για διμπαταρο και έως 30 watt ποίες μπαταρίες από αυτές που θεωρούνται ασφαλούς χημείας θα μου δώσουν την μεγαλύτερη αυτονομία?
αυτές ας πούμε είναι καλές?
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size/lg-inr18650-mj1.html
έχει καλύτερες για μεγαλύτερη αυτονομία?

Οι LG MJ1είναι INR που σημαίνει ότι είναι σχετικά ασφαλούς χημείας. Αν έχουμε αμφιβολίες ανατρέχουμε στις προδιαγραφές του κατασκευαστή που μας λένε ότι

αν τις βραχυκυκλώσουμε για 1 ώρα δεν σκάνε, δεν παίρνουν φωτιά. Αν τις ψήσουμε σε φούρνο στους 130 βαθμούς δεν σκάνε, δεν παίρνουν φωτιά. Αν σκοπεύουμε να κάνουμε σεκς μαζί τους συνιστώνται άλλα βοηθήματα.

Όσον αφορά την απόδοση τους σε χαμηλά βατ




Μεγαλύτερος χρόνος = καλύτερος

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7837 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 11:26 »
Θα ήθελα να με βοηθήσετε στην αγορά μπαταρίας. Χρησιμοποιώ το pulse box με τον pulse τον 24, με μονή αντίσταση στο 0,5ohm. Στο μοντάκι φοράω τις lg hg2 που δίνουν μέχρι 20A μέγιστη αποφόρτιση.

Με αυτά τα δεδομένα ξέρω πως κάθε φορά που τραβάω μια τζούρα ανεξαρτήτως, νομίζω αν έχω λάθος διορθώστε με, διάρκειας η μέγιστη αποφόρτιση μου είναι κάτω από 10A, από την στιγμή που θα την πάρω από το φορτιστή μέχρι να νιώσω ότι έχει πέσει η τάση τους από την απόδοση τους, που εγώ το καταλαβαίνω γύρω στα 3,8 με 3,7V.

Αν λοιπόν θέλω να αλλάξω αντίσταση και να χρησιμοποιήσω μια πιο χαμηλή περίπου στα 0,25 με 0,3 έτσι ώστε να πάρω ένα πιο επιθυμητό αποτέλεσμα, χρησιμοποιόντας τις ίδιες μπαταρίες, αρχικά θα μπω σε κίνδυνο εφόσον θα στρεσάρω τις μπαταρίες, φαντάζομαι θα ζεσταίνονται-μπορεί να εκραγούν κτλ και δευτερεύον θα αχρηστεύσω και τις μπαταρίες που ήδη έχω. Δεν το έχω δοκιμάσει λόγο του παραπάνω συμπεράσματος.

Εδώ λοιπόν θέλω την βοήθεια σας. Άμα ο συλλογισμός μου είναι σωστός θα πρέπει να χρησιμοποιήσω μπαταρίες με μεγαλύτερη μέγιστη αποφόρτιση(αν είναι και κάτι άλλο συμπληρώστε με). Να πω ότι η χωρητικότητα δεν είναι και τόσο σημαντική μπροστά στην ασφάλεια, εξ άλλου έχω την δυνατότητα να προμηθευτώ και δεύτερη μπαταρία  :)

Άμα δεν ρωτούσα  θα έπαιρνα κατευθείαν μία από τις παρακάτω

https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/efest-imr-18650-3000mah-35a/
https://www.discountstore.gr/shop/mpataries/mpataries-li-ion-18650-26650-37/18650/bataria-18650-sony-konion-vtc6-3120mah/

απλά δεν ξέρω πολλά από τις χημικές συστάσεις που έχουν, προστασίες που διαθέτει η καθεμιά για αυτό και θα ήθελα την βοήθησα σας! Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.
Και να συμπληρώσουμε άλλη μια φορά ότι η εφεστ δεν είναι κατασκευαστής μπαταριών,μέχρι κι εγώ το έμαθα,

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7838 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 12:00 »
Η Efest ως μη κατασκευάστρια μπαταριών περιέχει σχεδόν οποιαδήποτε μάρκα κυκλοφοράει με δικό της κάλυμμα. Έχει κατηγορηθεί από το ότι χρησιμοποιεί παλαιότερα μοντέλα, έως ότι χρησιμοποιεί μπαταρίες που δεν πέρασαν ποιοτικό έλεγχο με ότι κινδύνους συνεπάγεται. Δεν δίνει φυσικά τα σχετικά διαγράμματα (αφού δεν τα ξέρει) και είναι πιθανό στο ίδιο κουτί να υπάρχουν μπαταρίες διαφορετικών κατασκευαστών. Όσον αφορά τον έλεγχο γνησιότητας, το μόνο που πιστοποιεί είναι ότι το περιτύλισμα είναι γνήσιο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7839 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 12:04 »
i δικια μου εμπειρία λέει πως i vtc6 έχουν την καλύτερη αυτονομία από όλες αυτές
τις έχω δοκιμάσει όλες και με τον τρόπο που ατμίζω εγώ οι vtc6 είναι καλύτερες
δεν τις ταλαιπωρώ πολύ όμως
Χρησιμοποιώ εδώ και μερικούς μήνες μια εξάδα vtc6 αγορασμένες από ολλανδία στα μηχανικά μοντ μου κυρίως.
Είμαι τόσο ικανοποιημένος που πριν μερικές ημέρες παράγγειλα άλλες 10 για να αλλάξω τις παλιές MXJO & LG που χρησιμοποιώ εγώ και η σύζυγος στα ηλεκτρονικά μας μοντάκια.
Βεβαίως δεν τους πίνω το αίμα με χρήση πολύ μικρών αντιστάσεων σε μονομπάταρα μοντ, για αυτή τη χρήση έχω διμπάταρο μηχανικό.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7840 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 04:13 »
Samsung INR21700-48G



Μετά το κτήνος των 40+Α η Samsung αποφάσισε να λογικευτεί.
Κατασκεύασε μια 21700 στην κατηγορία των 10A με 4800mAh.
Ξεκινάω με το ακρωνύμιο το οποίο εδώ έχει νόημα.
Το 48 ηλίου φανερότερο ότι είναι τα 4800mAh, το κάνει συχνά άλλωστε, το G για τους γνώστες του 17δικού με υποδιαστολή συστήματος αρίθμησης είναι το 9.6 τα οποία είναι τα Αμπέρ μέγιστης συνεχούς εκφόρτισης που προτείνει.
Συνεχίζω με δημιουργική λογιστική, την οποία κοντεύουμε να ξεχάσουμε μετά το overdose του Ιωάνη.
Για να δουλέψει σωστά η δημιουργική, χρειάζεται μια αυθαιρεσία για έναυσμα.
Μετά πάει γραμμή με τον αυτόματο.
Είναι όπως το σύνηθες της τελευταίας δεκαετίας, όπου λες μια χοντρομαλακiα που δεν στηρίζεται πουθενά και μετά ρίχνεις ένα "άρα" και πετάς κάτι λογικότατο που συνήθως σε βολεύει και η αμοιβάδα κολλάει από το άρα και μετά, ξεχνώντας ότι το μετά το άρα είναι λογικότατο αλλά ισχύει μόνο όταν η χοντρομ@##κία ισχύει, η οποία αν ίσχυε, δεν θα ήταν χοντροκ.λ.π. μην το ξαναγράφω τώρα.
Η αυθαιρεσία είναι ότι τα mAh που υπόσχονται οι κατασκευαστές είναι σωστά.
Και επειδή μια αυθαιρεσία ουκ γαρ έρχεται μόνη, την ακολουθεί και η χοντροκ.λ.π., θα συμπεράνω ότι τα mAh μας δείχνουν την χωρητικότητα της μπαταρίας, πράμα που ουδόλως ισχύει, διότι απτήν μπαταρία τραβάμε Βατ και ουχί λέγω Αμπέρ, όπως μας είχε εξηγήσει ο camber και μετά από 1 χρόνο έντονης μελέτης το κατάλαβα.
Από μόνος μου!

Σύγκρινα το μέγεθος με τα mAh, μερικών από τις κατάλληλες για άτμισμα μπαταρίες, την κορυφαία (sic) σε mAh ανά μέγεθος.
Με βάρος είναι ντεμοντέ το κάνουν συχνά.
Το νούμερο αντιπροσωπεύει τα κυβικά χιλιοστά όγκου της μπαταρίας, ανά mAh που κουβαλάει μέσα της.
18350 (1.1Ah) : 8.10 mm3/mAh
26650 (5.2Ah) : 6.60 mm3/mAh
20700 (4.25Ah) : 5.20 mm3/mAh
21700 (4.8Ah) : 5.05 mm3/mAh
18650 (3.5Ah) : 4.70 mm3/mAh
Είναι απλό, ένα κυβικό μέτρο 18650 έχει 212KAh, το ίδιο κυβικό 18350 έχει 124KAh.
Μη μου κάνεις εμένα   :idiot2: !
Τα έστειλα στους κατασκευαστές, γιαυτό το έκανα άλλωστε, ώστε να δουν και να βελτιωθούν.
Όταν αυριομεθαύριο δείτε 18350 με 1900mAh μα και 26650 με 7300mAh, να ξέρετε ποιον να ευχαριστήσετε.
 
Πάμε τώρα να δούμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά και πάλι πίσω να την ατμίσουμε.
Να την φορτίζουμε με 1.44A μας λέει.
Και στα 4.8A αν την φορτίσουμε δεν θα ιδρώσει ο πόλος της, αλλά δεν θα κρατήσει τόσο πολύ όσο η άλλη που την φορτίζαμε με 1.44A, συμπληρώνει μετά από έντονες ερωτήσεις της Xtar.
Να την εκφορτίζουμε με έως 9.6A είπε, αλλά μην περιμένετε ότι μετά από 500 κύκλους θα έχει χάσει μόνο 25% της χωρητικότητας και η εσωτερική της αντίσταση θα έχει αυξηθεί μόνο 60%.
Αυτά γίνονται με 1.44A φόρτιση cutoff 240mA, 4.8A εκφόρτιση cutoff 2.5V, άπαντα στους 23οC.
Εσύ που είσαι ατμιστής και την εκφορτίζεις έως 10 δευτερόλεπτα, μπορείς να της τραβήξεις έως 35A μου είπε εμένα.
Του επεσήμανα ότι κάνω περισσότερες από μία τζούρα τη μέρα, δεν απάντησε.
500 κύκλους, ρώτησα, γέλασε.
Να μην ανεβάσει πάνω από 50οC στην φόρτιση και 60οC στην εκφόρτιση, μας συμβούλεψε.
Είπαμε κι άλλα πολλά, ώσπου μετά το γεύμα, μας είπε ότι η εσωτερική αντίσταση είναι έως 35mΩ.
Ναι καλά μουρμούρισα, AC 1KHz, μας υποχρέωσες.
Σε DC είναι έως 50mΩ, μου πετάει.
Γυάλισε το μάτι μου! Πως την μέτρησες ρε τσακαλάκο, του λέω.
50% SOC state, μου λέει.
microchip, χάρηκα του λέω, για ανάλατο.
Την εκφόρτισα με 2.4A για μία ώρα.
Την άφησα να ξεκουραστεί για 30 λεπτά.
Μέτρησα την Τάση της (V1).
Συνέχισα την εκφόρτιση με 2.4A, μετά από 10 δευτερόλεπτα και εν μέσω εκφόρτισης ξαναμέτρησα (V2).
(V1-V2)/2.4A
Στο τέλος τον ρώτησα αν είναι ασφαλούς χημείας.
Μπαταρία είναι μου λέει.
Το κατάλαβα του λέω, αλλά είναι ασφαλούς χημείας;
Άρχισε να γελάει, φώναξε και τους άλλους και γελάγαν όλοι μαζί.
 
 
To datasheet είναι εδώ, χαμηλά, η παρουσίαση είναι αλλού.


Ακολουθεί κοινωνικό μήνυμα, φυλαχτείτε.
Μην φορτίζετε τις μπαταρίες, μειώνεται η ζωή τους.
Μην εκφορτίζετε τις μπαταρίες, ανατινάζονται.
Απολαύστε υπεύθυνα!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7841 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 09:20 »
Είναι όπως το σύνηθες της τελευταίας δεκαετίας, όπου λες μια χοντρομαλακiα που δεν στηρίζεται πουθενά και μετά ρίχνεις ένα "άρα" και πετάς κάτι λογικότατο που συνήθως σε βολεύει και η αμοιβάδα κολλάει από το άρα και μετά, ξεχνώντας ότι το μετά το άρα είναι λογικότατο αλλά ισχύει μόνο όταν η χοντρομ@##κία ισχύει, η οποία αν ίσχυε, δεν θα ήταν χοντροκ.λ.π. μην το ξαναγράφω τώρα.


Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7842 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 12:57 »
Χαιρετω. Καλη χρονια σε ολους ευχομαι.
Τη βοηθεια σας θα ηθελα αν μπορει και γνωριζει καποιος.

Ατμιζω απο 12 εως 20 βατ το πολυ με αντιστασεις 1,8 και 0,75 αντιστοιχα. Τσιγαρισιες.
εχω αυτες τις μπαταριες  Panasonic 18650 NCR 18650B Li-ion 3.7V 3400mAh

θελω να τις αντικαταστησω με αυτες τις 2 επιλογες:
Sanyo / Panasonic NCR18650GA 3,7V 3500mAh botton top
Μπαταρία 18650 Sony Konion VTC6 3120mah

Τι μου προτεινετε καλυτερα να παρω?
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7843 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:12 »
2

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #7844 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:41 »
1

* button top με δική σου ευθύνη. Αν έχεις flat, δεν σου κάνει.

** ξέχασε και τις 2 και πάρε αυτή στα 4,97€
https://www.e-fakos.gr/18650?product_id=675
:dance2:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2018, 13:50 από Doubt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12