vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 7 χρήστες
anetost, gfilip, Jorge, manoslykos, telemaxos, infernity, FaniFox

Twitter

T2 clearomizer Alter eGo (review)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:48 »
Πολύ καλό και πρωτότυπο review, αν και δε με έπεισε ώστε να θέλω να το δοκιμάσω!
Τα φιτίλια αυτά είναι πιο κοντά και απ το πρώτο vivi nova v1 ή CE4+, έχοντας εμπειρία απ αυτά θα πω τρεις λέξεις που ταιριάζουν γάντι...
καμένο, καμένο..... και ....... καμένο!!!
Γιατί το λέω αυτό?!
Γιατί εκεί που τραβάς μια τζούρα και είναι μια χαρά, τραβάς μετά από λίγο άλλη μια και σου έρχεται καμένο....
Η συχνότητα είναι έντονη... 1/3 τζούρες, ανεξαρτήτως αν είναι γεμάτο ή κάτω από τη μέση υγρό αναπλήρωσης!
Νομίζω, το νέο T2 που θα βγει σύντομα (αν δεν έχει βγει ήδη v2) θα έχει μακρυά φιτίλια!
Εκεί πιστεύω πως θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα!

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:55 »
Βαγγέλη να πω κάτι που δεν το γραψα παραπάνω: οι κεφαλές έχουν ένα σιλικονάκι ακριβώς
εκεί που εφάπτεται με το φιτιλάκι που πράγματι είναι μια σταλιά. Όμως είναι σαν ποτηράκι που αγκαλιάζει τον κορμό του άξονα με αποτέλεσμα αυτό να δουλεύει σαν "χοάνη" με το υγρό
και να έχει τελικά καλή τροφοδοσία.
Στην αρχή αν και δύσπιστος με τα τόσο μικρά φιτίλια πίστευα αυτό που λες για καμένο αλλά
η χρήση με έχει εκπλήξει και διαψεύσει ως τώρα. Ίσως αυτό να είναι το μυστικό του :yes:
Κοιτάξτε την 4η φωτογραφία για να καταλάβετε τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 30, 2012, 01:21 »
................Τα φιτίλια αυτά είναι πιο κοντά και απ το πρώτο vivi nova v1 ή CE4+, έχοντας εμπειρία απ αυτά θα πω τρεις λέξεις που ταιριάζουν γάντι...
καμένο, καμένο..... και ....... καμένο!!!..............
Αυτό που μπορώ να πώ είναι ότι όσες μέρες χρησιμοποίησα τον Τ2 δεν μου έδωσε ποτέ γεύση καμένου. Σε αντίθεση με κάποιους CE4+ που έδιναν μόνο γεύση καμένου ακόμα και με μακρύ φιτίλι. Δεν είμαι φίλος των cartomizers τύπου CE4+ , Crystal και γενικότερα όλων των Tank-cartomizers λόγω της θερμότητας του εισπνεόμενου ατμού. Απλά ο Τ2 ήταν , κατά την προσωπική μου άποψη,  με διαφορά ο καλύτερος.

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 30, 2012, 19:51 »
Εντυπωσιακός! με πάρα πολύ μεγάλη μεγάλη ποσότητα ατμού, δεν είναι υπερβολή
όπως λέει και ο Θέμης δεν έχω πάρει καμένο 1 βδομάδα τώρα και το υπερβολικό
είναι πως έχω τη κεφαλή των 1,6 Ω με σταθερά 4 volts! η δε τζούρα του είναι
απαλή και ελαφρώς ζεστή ενώ με απανωτές τζούρες γίνεται αρκετά ζεστή και δεν
μου αρέσει. Αν κατέβω στα volts θα βελτιωθούν τα πράγματα αλλά θέλω να δω
μέχρι που θα αντέξει.
 


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:21 »
Εχω μερικες ερωτησεις:
Οι πρωτες παρτιδες ειχαν προβλημα με σπασιματα στο πιπακι;
Εχει διορθωθει;
Πουλαει κανενας πιπακια;
Και τελος γιατι το... μεγαλο μεγεθος  ;) σε σχεση με τον ce4 ειναι πλεονεκτημα αφου ολοι μας παιζουμε ταυτοχρονα με  2-3 για εναλλαγη στις γευσεις;   8)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:25 »
Γενικά είναι αρκετα καλός...
Eκλεισα όμως τη μία τρυπούλα με ένα πολύ μικρό αυτοκόλλητο στρογγυλό αλουμινόχαρτο λόγω πολύ αεράτης τζούρας για τα γούστα μου...
Τέλειο το review από το Γιάννη!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2012, 20:43 από zacharis1955 »

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:26 »
Αυτό το θέμα με τα drips που αναφέρθηκε προφανώς αναφέρεται σε άλλη παρτίδα αλλά και
πάλι δεν ξέρω αν θα συμβεί σε αυτούς.
Όσον αφορά το μέγεθος δεν είναι και τεράστια η διαφορά τους, είναι μόλις 4 χιλ σε ύψος ενώ
σε πλάτος το κερδίζει λόγο σχήματος βαρούλκου την διαφορά σε ml που είναι επί συνόλου
50% παραπάνω. :)

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:38 »
Μπράβο Γιάννη, πολύ καλή παρουσίαση φίλε...

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:53 »
Γενικά είναι αρκετα καλός...
Eκλεισα όμως τη μία τρυπούλα με ένα πολύ μικρό αυτοκόλλητο στρογγυλό αλουμινόχαρτο λόγω πολύ αεράτης τζούρας για τα γούστα μου...
Τέλειο το review από το Γιάννη!!!
Σε ευχαριστώ πολύ  :respect_hat:
Να πω για τις τρυπούλες πως αν κλείσεις έστω τη μία παίρνεις λίγο καμένο, παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο?

Μπράβο Γιάννη, πολύ καλή παρουσίαση φίλε...
Μάκη σε ευχαριστώ πολύ :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 30, 2012, 23:56 »
Και εγώ είμαι ενθουσιασμένος με τον νέο ατμοποιητή. Παράτησα στην άκρη τον ego-c και ατμίζω αποκλειστικά με αυτόν εδώ και πέντε μέρες.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 31, 2012, 00:25 »
Συγχαρητηρια και από μενα για την πρωτότυπη παρουσιαση. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 31, 2012, 01:08 »
πολυ καλη παρουσιαση μπραβο σου Γιαννη.

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 01, 2012, 04:20 »


Εδώ βλέπουμε την κεφαλή με το φιτίλι και ένα σιλικονένιο "ποτηράκι"
που ακουμπάει πάνω του το φιτίλι.
Αυτό το "ποτηράκι" είναι που ποτίζει μόνιμα με υγρό το φιτίλι και δεν
το αφήνει να στεγνώσει! αυτό νομίζω είναι το μυστικό που αν και έχει
υπερβολικά μικρά φιτίλια δεν βγάζει καμένο με τίποτα  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 01, 2012, 04:24 »
Ενδιαφέρον... :hmmm:
Τότε ίσως να πρέπει να αναθεωρήσω τους φόβους μου για απόδοση καμένου σε σχέση με αυτά που ανέφερα!
Θα μου άρεσε και θα προτιμούσα να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί οποιοδήποτε drip-tip της αρεσκείας μας!
Με τα πλαστικά έχω ένα θέμα... 8)

Απ: T2 clearomizer Alter eGo (review)
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 01, 2012, 04:28 »
Δυστυχώς δεν παίρνει τίποτα λόγω βιδώματος και διαμέτρου σε σχέση με τα κλασσικά ce4+
Εμένα δεν με "χαλάει" έχει καλή αίσθηση και από το μεγάλο άνοιγμα ρέει άφθονος ατμός.
Για πλαστικό drip θα έλεγα είναι πολύ καλό. :yes:





ΥΓ. Τις απόψεις σου να τις αναθεωρήσεις!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix