vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, Jorge, manoslykos, zakman35, infernity

Twitter

T2 Clearomizer από Nexxton e-cig - παρουσίαση-κριτική

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
T2 Clearomizer από Nexxton e-cig - παρουσίαση-κριτική
« στις: Ιουλίου 19, 2012, 11:36 »
χαιρετω ολους τους συνατμιστες. κερδισα τον ατμοποιητη στην κληρωση που εκανε η εταιρεια για 5 τεμαχια ζητωντας ευγενικα να πουμε την γνωμη μας.
στην πρωτη επαφη με το προιον σου κανει εντυπωση το μεγεθος.
εχει την φιλοσοφια και αυτος του C4+ στο συστημα ατμοποιησης .
οταν αποσυναρμολογηθει γινετε 3 τεμαχια
στην απο πανω φωτο ειναι ο ατμοποιητης και η αντισταση η εξτρα.



εδω ειναι ο ατμοποιητης με την αντισταση








με την αντισταση που ερχεται ειναι η παρακατω φωτο με  πολυ καλη αποδοση.



και με την 2,2 ωμ που εχει εξτρα


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
για μενα ειναι καλο προιον και αξιοπιστο , ειναι ευκολο στην συντηρηση ,καθαρισμο, και γεμισμα με ατμιστικο υγρο.
στα θετικα του ειναι η ποσοτητα υγρου και ο σχεδιασμος στο πιπακι. πολυ εξυπνο ειναι και ενα ''φαλτσο'' που εχει στην βαση του φυτιλιου ωστε να περναει το μπουκαλακι με την βελονα για πληρωση υγρου

μια παρατηρηση που εχω να κανω ειναι οτι τζουρα του ειναι πολυ αερατη και αυτο διοτι εχει 2 οπες αερα στην βαση που κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ειναι μονο μια . κατα την δοκιμη οταν εκλεινα την μια τρυπα η τζουρα ηταν σε λογικα πλαισια...ουτε σφιχτη ουτε αερατη .
επισης προς την nexxt-on θα προτεινα να ζητησει απο το εργοστασιο κατασκευης να βαζει το λογοτυπο με μαυρα γραμματα στο ανω στεφανι ή να μπαινει το λογοτυπο κατα μηκος του τανκ .



σε καμια περιπτωση δεν μου ηρθε καμενο...ακομα και σε μεγαλο στρεσαρισμα που του εκανα κατα τις δοκιμες.
απλα καλο θα ηταν στο πρωτο γεμισμα να τον κρατησετε κανα δυο λεπτα αναποδα ωστε να βραχει καλα το φυτιλι .

αυτα απο εμενα. ευχαριστω πολυ την nextton !!!!
το προιον βρισκεται εδω  http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&path=38&product_id=265




Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα,
Να ευχαριστησω και παλι για την προσφορα :D
Λοιπον χθες το πρωι παρελαβα τον ατμοποιητη και με δωρακι που ειχε μεσα δευτερη αντισταση στα 2,2.
Ο ατμοποιητης ειναι φοβερος με το που το δοκιμασα δεν ειχε καμια σχεση με τον CE4 που ειχα μεχρι τωρα!!το υγρο που ειχα αλλαξε αμμεσως εκει που το ειχα σχετικα ψιλοβαρεθει αλλαξε προς το καλυτερο(ποσο σημαντικος τελικα ειναι ο ατμοποιητης) η τζουρα εσφιξε κατα πολυ στο ταπεινο μα τιμιο lava μου εκει που το δουλευα στο 4.7 κατεβασα στο 4.5 και επαιξε μια χαρα,το δοκιμασα και στο provari φιλου μου μια χαρα.
Δεν μου εβγαλε κανενα καψιμο (α μην το ξεχασω στην αρχη μου εβγαλε μια πλαστικουλα στις 3-4 τζουρες για αυτο ειναι καλυτερα να το πλεινετε πριν το δουλεψετε με νερακι η οινοπονευμα) και λειτουργει αψογα θα ελεγα,το δοκιμασα απο το μεσημερι μεχρι αργα το βραδυ και επαιζε απροβληματιστα!!,η χωριτικοτητα που προσφερει ειναι στα 2,4 οποτε εχεις επαρκεια,
Για το μονταρισμα δεν το συζηταμε ειναι πανευκολο,
Οποτε καταληγοντας, αν συναπολογισω και το κοστος αγορας που προσφερεται ειναι μια πολη τιμια επιλογη,
Απλα με τους ατμοποιητες για να ειμαστε αντικειμενικοι θα πρεπει να τους τεσταρουμε σε μεγαλυτερο χρονο για να δουμε τις αδυναμιες που μπορει να εχουν,εγω εδω σας μεταφερω τις εντυπωσεις απο μια μονο ημερα.
Τελος να ευχαριστησω και παλι τους ανθρωπους του καταστηματος που αποδεικνειουν με πραξεις τον επαγγελματισμο τους
και οπως ελεγα σεν ενα φιλο μου χαριτολογωντας  ΑΝ και λεω ΑΝ το δημοσιο ειχε το 10% του επαγγελματισμου που συναντω εδω στο φορουμ απο ολους, ΤΟΤΕ θα ζουσαμε σε μια αλλη χωρα!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος afrogall

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Ήμουν και εγώ από τους τυχερούς της κλήρωσης.


Επικοινώνησα με το κατάστημα ώστε να παραλάβω τον ατμοποιητή από κατάστημα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης ώστε να μην επιβαρυνθούν με ταχυδρομικά έξοδα για μία τέτοια μικρή αποστολή. Είχα προαποφασίσει ότι τον ατμοποιητή θα τον χάριζα σε ένα καλό μου φίλο, νέο ατμιστή, που ο ατμοποιητής θα του φαινόταν πολύ πιο χρήσιμος από ότι σε εμένα. Τον πήρε σε κίτρινο χρωματάκι, Άρης και στην μπάλα :)) . Δυστυχώς δεν μας έδωσαν και δεύτερη φυτιλοαντίσταση αλλά μόνο αυτή των 2.5Ω.



Τώρα, αφού έχουν περάσει κάποιες μέρες, ζήτησα από τον φίλο να μου πει μερικά σχόλια από τον ατμοποιητή.


Στα αρνητικά ότι δεν κουμπώνει απ'ευθείας σε 510 σπείρωμα και είναι ότι λόγω  της μεγάλης αντίστασης χρειάζεται καλές φρεσκοφορτισμένες μπαταρίες. Επίσης, τα 3,5€ για αλλαγή φυτιλοαντίστασης φαντάζουν αρκετά όπως και η μη θετική εξυπηρέτηση από το υποκατάστημα.


Στα θετικά η καλή αυτονομία, η ποιότητα κατασκευής, το μέγεθος, το χτύπημα, ο έλεγχος του υγρού μέσα από διαφανές και οι μη διαρροές.


Τέλος, ο φίλος δεν ανέφερε κάποιο πρόβλημα με το πιπάκι του Τ2 και σας ευχαριστεί πολύ για την ευκαιρία που του δώσατε να δοκιμάσει κάτι καινούργιο.


Γενικά πρόκειται για μία λύση που δεν θα απογοητεύσει τον μέσο ατμιστή. :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix