vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 14:57 »
Παράθεση
Θα μπορούσε να γίνει ότι και στο ecf όπου ορισμένες χιλιοειπωμένες λέξεις κλειδιά εμφανίζουν με hover του mouse πάνω τους την εξήγηση. Ειναι ενσωματομένο στη μηχανή του φορουμ τους απο όσο είδα (javascript parser αν δεν κανω λάθος, με mousover events)
Αυτό θα ήταν το τέλειο, boss τι λένε οι τεχνικοί σου ?

Μια άλλη ιδέα είναι η εξής
Φτιάχνεις(-ουμε) ένα ΑΒτικό λεξικό όρων ( για τα βασικά λέμε) και έτσι ευκολα ένας παλιός μπορεί να κάνει link, αντί να ψάχνει με τις ώρες link πχ για 510
Ευκολα μπορεί να γίνει ένα AΒικό λεξικό, μερικά παλιά μέλη θα αναλάβουν απο μερικά γράμματα.

πχ
Α (άλφα)

afs
avs
Α1(2) ατμοποιητής
αντίσταση ατμοποιητή (LR-HV-NOR)
άτμισμα
ατμοποιητής


τι λέτε ?

--
δεν θα λέιψει βέβαια και το σχετικό καλαμπούρι όπως...
Αbetόφωνο : ιδιοκατασκευή ενός ιδιοφυούς μουσικού (κατά zoobi και SEB κωλόγερου)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2011, 15:13 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 16:00 »
Αυτό με το mouse hover θα κοιτάξω αν υπάρχει κάποιο Mod για το λογισμικό που τρέχει το φόρουμ.

Όσο για το λεξικό όρων. Γι' αυτό έχει φτιαχτεί το γλωσσάριο. Όπως βλέπετε έχω κάνει μια αρχή με αρκετά θέματα. Έλεγα να το ανανεώσω (όσο μπορεί ένα άτομο μόνο του) αλλά τελευταία ήμουν απασχολημένος με άλλα.

Όποιοι θέλουν να συμμετέχουν, θα δώσουν μεγάλη βοήθεια (σε μένα αλλά και σε όλους): Μπορεί ο καθένας να ανοίξει ένα νέο θέμα στον πίνακα "Γλωσσάριο" όπως π.χ. "AVS και AFS", να γράψει συνοπτικά την εξήγηση του όρου (ή και αναλυτικά αν μπορεί) αλλά και να δίνει και κάποια link προς θέματα που έχουν σχέση με το αντικείμενο.Και βέβαια μπορεί να ακολουθήσει συζήτηση και διορθώσεις στο κάθε θέμα.

Στη συνέχεια εγώ θα βάλω link με τον νέο όρο στο Συγκεντρωτικό πίνακα όρων του γλωσσσαρίου (που θα παραπέμπει στο θέμα - ορισμό που θα γράψετε) και έτσι θα συγκεντρώνονται όλοι οι όροι με αλφαβητική σειρά. Όπως είναι και τώρα δηλαδή. Απλά θα εμπλουτιστεί το περιεχόμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2011, 16:18 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος NikFrance

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Τo φόρουμ του Έλληνα Drummer.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 18:31 »
Κατά πρώτον λίγο πολύ ειπώθηκαν όλα αυτά που έπρεπε να ειπωθούν από όλους σας και σας ευχαριστώ γιατί βασικά το πρόβλημα υπάρχει σε νέα άτομα σαν και εμένα!

Τον Aτμιν δεν τον βλέπω να είναι πρόθυμος να βάλει λίγο νερό στο κρασί του παρόλο που πολλά άτομα με επιχειρήματα όπως michalistolmi,Abet,Polioud,Tem,και κυρίως parpen έδωσαν το στίγμα τους επισημάνοντας τα "κακός κείμενα"...

kαι δίνοντας λύσεις κατά κάποιο τρόπο...!

O φίλος μας m.a.x λόγο κεκτημένης ταχύτητας μάλλον γραφει ότι ok παιδιά οι "νεοσύλλεκτοι" πρέπει να αφιερώνουν χρόνο στο forum να βρίσκουν λύσεις και λύνουν ΑΠΟΡΙΕΣ κτλ...

Πίστεψε με Φίλε μου m.a.x ΔΕΝ φτάνει, θέλοντας η μη έχετε αναπτύξει ένα δικό σας "κώδικα" και μεταξύ σας καταλαβαίνετε, και εμάς τους νέους ΔΕΝ μας ξελασπώνει ΚΑΝΕΝΑ γλωσσάριο...

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...




Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 18:33 »
Ολο αυτό για μενα…. Χαχαχα οκ πλακα κανω. Θα είναι πολύ χρήσιμο. Σας ευχαριστω από τωρα….

Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 18:40 »
Αυτό με το mouse hover θα κοιτάξω αν υπάρχει κάποιο Mod για το λογισμικό που τρέχει το φόρουμ.


δες εδώ: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/new-members-forum/61195-abbreviations.html

Αποσυνδεδεμένος NikFrance

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Τo φόρουμ του Έλληνα Drummer.
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 19:42 »
Επί της ευκαιρίας, θα ήθελα δημόσια να ευχαριστήσω  τον Φίλο μέλος aiwnios_foithths, που κατάλαβε την δύσκολη θέση που βρισκόμουν...

σε σχέση με άλλους που μου "έβαζαν χέρι"... ???

και ήρθε σε επαφή μαζί μου με PM, ανταλλάσσοντας κάποια PM πραγματικά με έβαλε στο "ίσιο δρόμο" έτοιμος ήμουν να ξανά έπεφτα στο KT... :eyesplash:

Nα είσαι καλά φίλε μου ευχαριστώ! ;)

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 13, 2011, 23:55 »
Κατά πρώτον λίγο πολύ ειπώθηκαν όλα αυτά που έπρεπε να ειπωθούν από όλους σας και σας ευχαριστώ γιατί βασικά το πρόβλημα υπάρχει σε νέα άτομα σαν και εμένα!

Τον Aτμιν δεν τον βλέπω να είναι πρόθυμος να βάλει λίγο νερό στο κρασί του παρόλο που πολλά άτομα με επιχειρήματα όπως michalistolmi,Abet,Polioud,Tem,και κυρίως parpen έδωσαν το στίγμα τους επισημάνοντας τα "κακός κείμενα"...

kαι δίνοντας λύσεις κατά κάποιο τρόπο...!

O φίλος μας m.a.x λόγο κεκτημένης ταχύτητας μάλλον γραφει ότι ok παιδιά οι "νεοσύλλεκτοι" πρέπει να αφιερώνουν χρόνο στο forum να βρίσκουν λύσεις και λύνουν ΑΠΟΡΙΕΣ κτλ...

Πίστεψε με Φίλε μου m.a.x ΔΕΝ φτάνει, θέλοντας η μη έχετε αναπτύξει ένα δικό σας "κώδικα" και μεταξύ σας καταλαβαίνετε, και εμάς τους νέους ΔΕΝ μας ξελασπώνει ΚΑΝΕΝΑ γλωσσάριο...

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

φίλε nick ποιος σου είπε ότι εγώ είμαι παλιός;

1.ειμαι εδώ από τον οκτώβριο και 2,5 μήνες δεν συνιστούν ''παλαιότητα''.

2.δεν έχω την εμπερία κάποιων από εδώ που έχουν δοκιμάσει ατμιστικά σχεδόν τα πάντα

3. δεν υπάρχει κανένας ''κώδικας'' επικοινωνίας με κανέναν πέρα από τις βασικές ορολογίες που αφορούν το ητ και τα παρελκόμενά και κάποιες συντομογραφίες του, που βοηθούν να καταλαβαινόμαστε .τώρα που διαβάσες ας πούμε τη λέξη ''ητ'' καταλαβαίνεις τι εννοώ.ότι ορολογία χρησιμοποιείται από κοινού δεν την επινόησα εγώ αλλά την βρήκα εδώ και αυτή χρησιμοποιώ για καταλαβαινόμαστε.προσαρμόστηκα στα δεδομένα.

4.είπα ότι είναι μονόδρομος το ψάξιμο στο forum γιατί αυτό έκανα και κάνω εγώ.σίγουρα δεν μπορώ να τα ξέρω ή να τα μάθω όλα γιατί στην τελική δεν με αφορούν και όλα.π.χ για την ώρα δεν ενδιαφέρομαι για τρελές μόντες γιατί απλά τα χέρια μου δεν πιάνουν οπότε δεν ενδιαφέρομαι για τα ανάλογα νήματα.επικεντρώνομαι κυρίως σε αυτά που με ενδιαφέρουν.

Από εκει και πέρα αν κάπου δεν καλύπτεσαι σε κάτι που έχεις απορία μπορείς άνετα να ρωτήσεις σε ανάλογα threads ή και να φτιάξεις ένα δικό σου ζητώντας κάτι συγκεκριμένο.σίγουρα κάποιος θα σε βοηθήσει.

5.ότι γράφω δεν είναι αποτέλεσμα ''κεκτημένης'' ταχύτητας.σε διαβεβαιώ.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 01:20 »
Είμαι πολύ νέος ατμιστής (από τον Σεπτέμβριο) και αυτό που κάνω όλο αυτό τον καιρό είναι να διαβάζω πολύ και να ρωτάω λίγο. Σιγά σιγά προσπαθώ να ξεκαθαρίσω τις ορολογίες και ασχολούμε περισσότερο με τα θέματα που με αφορούν (αδιαφορώ για mods κ.λ.π.) Συμφωνώ απόλυτα με τον m.a.x. ότι ο καθένας μας πρέπει να ψάξει πρώτα και ότι δεν του βγαίνει να ρωτάει. Μην γινόμαστε νεοσσοί που περιμένουμε μασημένη τροφή. Έτσι  θα μας μένουν καλύτερα αυτά που μας ενδιαφέρουν

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος χώρος εδώ αλλά έχω μια πρόταση για την διαχείριση του φόρουμ την  οποία εμπνεύστηκα από το θέμα "ΜΟΥΣΙΚΗ Κ ΑΤΜΟΣ ΠΑΝΕ ΓΑΝΤΙ"
Κάποια site που μπαίνω έχουν μουσική υπόκρουση, είτε από ραδιοφωνικό σταθμό είτε δικές τους επιλογές. Μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο εδώ?
Θα ήταν πολύ ωραίο να ανταλλάσσουμε απόψεις ακούγοντας μουσική. Όσον αφορά για το είδος της μουσικής ας γίνει ψηφοφορία. Σε όποιον δεν αρέσει βέβαια μπορεί να κλείσει τον ήχο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Τα μηνύματα σχετικά με τον Online υπολογιστή μείξης υγρών μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2621.0.html

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 06, 2011, 21:06 »
Δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος χώρος εδώ αλλά έχω μια πρόταση για την διαχείριση του φόρουμ την  οποία εμπνεύστηκα από το θέμα "ΜΟΥΣΙΚΗ Κ ΑΤΜΟΣ ΠΑΝΕ ΓΑΝΤΙ"
Κάποια site που μπαίνω έχουν μουσική υπόκρουση, είτε από ραδιοφωνικό σταθμό είτε δικές τους επιλογές. Μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο εδώ?
Θα ήταν πολύ ωραίο να ανταλλάσσουμε απόψεις ακούγοντας μουσική. Όσον αφορά για το είδος της μουσικής ας γίνει ψηφοφορία. Σε όποιον δεν αρέσει βέβαια μπορεί να κλείσει τον ήχο.  ;)

Angelo, το έχω δει σε άλλο φόρουμ που ήμουν μέλος και ήταν μάλλον δυσλειτουργικό, λόγω του ότι δεν παίρνει ρύθμιση από το προφίλ του χρήστη (τουλάχιστον η συγκεκριμένη εφαρμογή που ξέρω).
Αποτέλεσμα ήταν κάθε φορά που άνοιγα νέα καρτέλα, η ένταση έμπαινε σε default επιλογή, ακόμη κι αν είχες κλείσει τον ήχο στην κεντρική σελίδα, με ότι σημαίνει αυτό (π.χ. ενώ ακούς δική σου μουσική, ή χειρότερα το βράδυ με ξεχασμένο το volume των windows σε 50%+ καταλαβαίνεις τι γινόταν).

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 06, 2011, 21:27 »
Δεν θα το πρότεινα διότι συγχρόνως βλέπω ντοκιμαντέρ, και ανοίγω και πολλαπλές καρτέλες...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 06, 2011, 21:42 »
Εμένα, όπου συμβαίνει αυτό, προσωπικά μου τη σπάει να ψάχνω να βρω πού  είναι το stop.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 12, 2011, 19:24 »
Πρόταση για βελτίωση του Forum :

Όταν υπάρχει τζερτζελές (τρολαρίσματα κ.λ.π.) να ειδοποιούμαστε στο κινητό (με δικιά μας χρέωση) ώστε να μην το χάνουμε.... :laugh1:

Εμένα τώρα ποιός μπορεί να με ενημερώσει τι έγινε ;

ένα p.m. κάτι;  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 12, 2011, 21:27 »
Δεν έχασες τίποτα γιατί δεν πρόλαβε να γίνει τίποτα.  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63745 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix