vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:50 »
Θεωρητικά, καλό σου φαινόταν και το θέμα με τους bulηδες στο Αλά Chat.
Αποτέλεσμα: Έχουμε δύο θέματα για Α2 και πολλά χρήσιμα πράγματα γράφονται στο Αλά Chat. Κι αυτή η ιδέα σου φάνηκε καλή, Steamboy αλλά εγώ βλέπω μπάχαλο.

Και μάλλον ξεχάσατε και κάτι βασικό στο Αλά Chat:
[...] Βέβαια τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ δεν πρόκειται να ζήσουν και πάρα πολύ. Ίσως βδομάδες, ίσως μήνες. Κάθε τόσο γίνεται μια εκκαθάριση και φεύγουν ομαδικώς πολλά μαζί. Μπορείτε αν κάτι από αυτά θεωρείτε χρήσιμο και δεν θέλετε να χαθεί, να το αντιγράψετε όσο βρίσκεται ακόμα στον κάλαθο και να το αποθηκεύσετε στον υπολογιστή σας.



Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:52 »
Παίζει μεγάλο ρόλο...πίστεψε με..σκέψου το κ θα δεις.Αλλά αν θες μπορώ να το αναλύσω κιόλας κ θα δεις πως θα συμφωνήσεις.
Αλλά δεν είναι επι του παρόντος αυτό. :)

Βρε Βάγγο και εδώ μέσα να υπάρχει διαχωρισμός;;
Το βλέπεις σωστό αυτό;;
Δεν νομίζω να βοηθάει πουθενά αυτό, πόσο μάλλον στην ψυχολογία των μελών.

Λευτέρη τα χρήσιμα, θα μπορούσαν να πάνε από ένα συντονιστή, σε ένα τοπικ μαζεμένα και γιατί όχι κλειδωμένο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:53 »
θα πρότεινα να παραμείνει ο χρόνος αναθεώρησης (τροποποίηση) μηνύματος χωρίς την επισήμανση. Έστω στο 1 λεπτό, για διόρθωση κάποιων τυπογραφικών λαθών μετά την αποστολή κτλ.

Έγινε στα 5 λεπτά.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:54 »
Ε...ναι,αλλά Atmos,αυτό με τον Α2 δε φταίω εγώ που έγινε να μην πω πως το βασικό του νήμα...Έτσι?Και 2ον αν θυμάμαι καλά κάποιος συντονιστής ανέλαβε να το φτιάξει...Εγώ βοήθησα με το τρόπο μου ώστε να μη ποστάρουν τα ίδια και τα ίδια εκεί....
Και τέλος,νομίζω πως εγώ προσφέρθηκα εθελοντικά να βοηθήσω στο να φτιαχτεί το κανονικό νήμα του α2 με χρήσιμες πληροφορίες,κλπ και να κλειδωθεί...
Δεν απάντησε κανείς σας συντονιστης/διαχείρηση,μη μου λες λοιπόν εμένα για θεωρείες...
Ευχαριστώ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 06, 2011, 00:55
Βρε Βάγγο και εδώ μέσα να υπάρχει διαχωρισμός;;
Το βλέπεις σωστό αυτό;;
Δεν νομίζω να βοηθάει πουθενά αυτό, πόσο μάλλον στην ψυχολογία των μελών.

Λευτέρη τα χρήσιμα, θα μπορούσαν να πάνε από ένα συντονιστή, σε ένα τοπικ μαζεμένα και γιατί όχι κλειδωμένο.

 :hmmm: :hmmm: :hmmm: αυτό με το κλείδωμα θεμάτων χρήσιμων και review ποιός το πρότεινε πάλι?!  8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #244 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:01 »
Καλό είναι να μη φορτώνονται διάφορα θέματα με άσχετες απαντήσεις. Είναι απλό νομίζω. Γράφουμε εκεί που πρέπει ή ανοίγουμε νέο θέμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #245 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:03 »
:hmmm: :hmmm: :hmmm: αυτό με το κλείδωμα θεμάτων χρήσιμων και review ποιός το πρότεινε πάλι?!  8)

Βάγγο παρότι νιουβις, έχω την εντυπωση οτι το έχω διαβάσει απο σενα.
Το προτεινω και εγω λοιπόν, εφοσον δεν μπορουν να συγκρατιθουν καποιοι και κανουν ολα τα τοπικ να μην πω. Το αποτελεσμα ειναι να χανετε η μπαλα.
Εκατσα και διαβασα ολα τα τοπικ σε ολες τις ενοτητες, υπηρξαν φορες που ξεχναγα γιατι ανοιχτηκε το τοπικ με τα τοσα ασχετα που διαβαζα μεσα.
Στο άλλο φορουμ που ημουνα συντονιστης, μπαιναμε μεσα και διαγραφαμε τα ασχετα με παρατηρησεις. Φασιστικο, ναι, αλλα ο αλλος δεν φταιει τπτ να μην μπορει να βρει αυτο που τον ενδιαφερει. ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #246 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:07 »
Λευτέρη τα χρήσιμα, θα μπορούσαν να πάνε από ένα συντονιστή, σε ένα τοπικ μαζεμένα και γιατί όχι κλειδωμένο.

Ξέρεις τι δουλειά συνεπάγεται αυτό;
Η μετακίνηση μηνυμάτων δεν είναι drag and drop. Θέλει διαχωρισμό ένα-ένα ή μερικά μαζί και μετά συγχώνευση.
Υποτίθεται και ότι κάποιος από τους φαν του Α2 θα μάζευε τα χρήσιμα κάποια στιγμή αλλά δεν το βλέπω. Αφού το κάνουν μερικοί μπάχαλο το θέμα, μετά θέλουν να τους τα συμμαζέψουν οι συντονιστές. Εμ! Δεν μπορεί να γίνεται αυτό.
Δύο εκκαθαρίσεις έχουν γίνει σ' εκείνο το θέμα. Μόνο η εκκαθάριση που είχα κάνει εγώ μου πήρε κάπου 5 ώρες, γιατί για να πετάξεις κάτι πρέπει να το διαβάσεις πρώτα. Υποθέτω άλλο τόσο θα πήρε και η εκκαθάριση που έκανε ο SEB.
Φαντάσου να έκανα διαχωρισμό και μετακινήσεις (που έγιναν και μερικά τέτοια).

Όταν έσβηνα τα μηνύματα μερικών παρεξηγούνταν κιόλας.
Κάποια στιγμή είπα ΟΚ, έτσι το θέλετε το θέμα; Πάρτε το και να το χαίρεστε έτσι όπως το κάνατε. Δε θα επιτρέψω όμως να γίνεται αυτό και σε σοβαρά θέματα π.χ. θέματα υγείας κτλ. Όσο προλαβαίνω βέβαια. Αλλά όντως αν μερικοί συνεχίζουν προκλητικά το ίδιο βιολί και σε σοβαρά θέματα, μάλλον θα πρέπει να μπαίνουν για μερικές μέρες σε εφεδρεία (που είναι και της μόδας).

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #247 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:08 »
Το ίδιο πράγμα λέμε Jeke,στο ίδιο μήκος κύματος είμαστε.Σχεδόν. :thumpup:
Απλώς δε συμφωνώ στο να κλειδώνονται όλα,αλλά τα πιο ουσιώδη. ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:09
Ξέρεις τι δουλειά συνεπάγεται αυτό;
Η μετακίνηση μηνυμάτων δεν είναι drag and drop. Θέλει διαχωρισμό ένα-ένα ή μερικά μαζί και μετά συγχώνευση.
Υποτίθεται και ότι κάποιος από τους φαν του Α2 θα μάζευε τα χρήσιμα κάποια στιγμή αλλά δεν το βλέπω. Αφού το κάνουν μερικοί μπάχαλο το θέμα, μετά θέλουν να τους τα συμμαζέψουν οι συντονιστές. Εμ! Δεν μπορεί να γίνεται αυτό.


Nαι,εγώ προσφέρθηκα είπα αλλά πότε μου απάντησε κάποιος για να ξεκινήσω?!Κανένας,απλά με γράψανε,οπότε...το άφησα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #248 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:22 »
Λευτέρη, όπως σου έχω ξανά αναφέρει, την "δουλειά σου" την ξέρω γιατί την έκανα για 4 περίπου χρόνια, δεν άντεξα όμως και είχα αρχίσει να έχω προβλήματα υγείας. Ξέρω λοιπόν τι θα πει να μπαίνεις και να καθαρίζεις, να διαχωρίζεις και να συγχωνεύεις μηνύματα και πόσο χρονοβόρο είναι και ψυχοφθόρο μαζί. Πρέπει όμως να γίνετε για το γενικό καλό τόσο του φόρουμ, όσο και των μελών του. Και όπως προείπα κάποια θέματα καλό θα είναι να παραμένουν κλειδωμένα και όποιος θέλει να προσθέσει κάτι να σας το στέλνει με πμ και να το βάζετε στο ανάλογο τοπικ.
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #249 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:28 »
Το αν θα είναι ο Α2 το κλειδωμένο θέμα ή ο eGo-w π.χ. ποιος θα το κρίνει;
Θα πρέπει να γίνει το ίδιο σε όλα τα θέματα. Μέχρι να γίνει η δουλειά θα έχει βγει το επόμενο μοντέλο.
Κλειδωμένα θέματα υπάρχουν. Της εγκυκλοπαίδειας του η.τ. με πάρα πολλές πληροφορίες γενικής φύσης ή βασικές για κάποιες κατηγορίες δημοφιλών μοντέλων.
2 μήνες δούλευα μέρα-νύχτα πάνω σ' αυτό. Όποιος θέλει να βοηθήσει ας το κάνει σε αυτή την κατεύθυνση που οι πληροφορίες έχουν μια κάποια μεγαλύτερη διαχρονικότητα.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #250 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 01:38 »
Βρε Λευτέρη, μάλλον δεν με κατάλαβες.
Π.Χ. κάποια τεχνικά θέματα για ΙΑΤΤΥ, Α2, Εgo-T, κλπ θα μπορούσαν να διαχωριστούν να γίνουν μόνιμα και κλειδωμένα και να προσθέτονται άλλα τεχνικά θέματα για αυτά με τον τρόπο που σου ανέφερα παραπάνω.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #251 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 02:07 »
Συμφωνω με τον jeke δηλαδη για κάποιον που θελει π.χ να πάρει Α2 θα υπαρχει ενα θεμα με τις τεχνικες πληροφοριες του..π.χ

θελετε αντισταση 2.5ohm καντε το ετσι
θελετε αντισταση 1.5ohm θελει ετσι
κ.λ.π

ιαττυ συγκεκριμενα πραγματα το λυνεισ ετσι το δενεις ετσι προσεξε αυτο κ.λ.π

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #252 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 02:42 »
Μια χαρά σάς κατάλαβα και αυτό σας εξήγησα.
Εσείς θέλετε ένα θέμα με συγκεντρωμένες πληροφορίες για τον Α2, ο άλλος για τον ΙΑΤΤΥ, ο άλλος για τον Χ κι άλλος για τον Ψ.
Μιλάμε για 2-3 μέρες εντατική δουλειά - μίνιμουμ - για το κάθε θέμα (τη στιγμή που δεν προλαβαίνουμε καλά καλά να διαβάσουμε τα μηνύματα της ημέρας).

Αυτά τα πράγματα μπορεί να τα κάνει αν θέλει κάποιος από τους φαν του κάθε μοντέλου. Αν θα τα συγκεντρώσει κάποιος, τότε μπορούμε να βάλουμε το μήνυμά του στην αρχή του θέματος, στο πρώτο μήνυμα κι όποιος ρωτάει κάποια πληροφορία που υπάρχει ήδη, τον παραπέμπετε στο πρώτο μήνυμα του "παρόντος" κάθε φορά θέματος που θα είναι όλα συγκεντρωμένα.

Μου θυμίζει την ιστορία με τα ποντίκια που όλοι λέγαν ότι κάποιος έπρεπε να κρεμάσει ένα κουδούνι στη γάτα. Όλοι συμφωνούσαν ότι ήταν σούπερ ιδέα αλλά δεν βρισκόταν κανένας για να το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #253 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 02:46 »
Δεσμεύομαι,για άλλη μια φορά,για ότι αφορά τον Α2 να τα συγκεντρώσω εγώ αρκεί να μου πεις σε ποιόν να τα στείλω(τα στοιχεία). :D

(δώσε μου χρόνο μόνο το σουκου και είμαστε οκ 8))

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #254 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 02:49 »
Εάν είχα τις γνώσεις για αυτά τα η.τ., mod, ατομ, καρτο, να είσαι σίγουρος ότι θα το έκανα.
Μια απορία όμως έχω Λευτέρη. Οι mod και οι e-kapnisma team δεν μπορούν να βοηθήσουν; Δεν έχουν δικαιώματα;; Γιατί από ότι βλέπω και καταλαβαίνω όλα περνούν από τα χέρια σου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix