vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 5 χρήστες
georgeboy, tibolaso, george kotsopoulos, Milarepa, xloupas

Twitter

Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 11, 2018, 01:12 »
η τιμη ειναι μεγαλη οτι και να λεμε νομιζω!καλο θα ηταν οποιος τον παρει να πει αν αξιζει συνολικα τοσα χρηματα και συγκριτικα με καποιον πιο φθηνο πχ χανταλη,μεταχειρισμενο σουπερσονικ η ακομα παπιγιον,αν βρεις,να γραψει αν δικαιολογειτε η διαφορα τιμης!συνηθως οταν καποιος δινει τοσα λεφτα για ενα ντριπερακι ασυναισθητα για να δικαιολογησει τα λεφτα που εδωσε υποστηριζει οτι ειναι τελειο...ας μην περνουμε κ αλλους στο λαιμο μας χωρις λογο.τωρα υπαρχουν και καποιοι που θα τον υποστηριξουν οπως κ να εχει αλλα εμεις εδω επαρχια δεν τους ξερουμε!!!
Σίγουρα η τιμή είναι μεγάλη, αν και αυτό εξαρτάται από το πορτοφόλι αυτών στους οποίους απευθύνεται.
Το ενδιαφέρον θα ήταν αν παίρναμε, έτοιμους & χωρίς εργατοώρες σχεδίασης, έναν οποιονδήποτε από τους 3 rda που αναφέρθηκαν. Τους πηγαίναμε στο μηχανουργείο, διαλέγαμε το ακριβότερο μέταλλο και του ζητούσαμε να μας "χτυπήσει" 200-300 κομμάτια. Μετά, πληρώναμε εργατικά για να τους γυαλίζουν αλά Βιλαμπάχο & μετά παραγγέλναμε και σε κάποιον καλλιτέχνη μαραγκό  και πλεξικλατζή κλπ μία ακριβή συσκευασία.
Να βάζαμε μέσα τους φόρους μας, τα μεροκάμματα, νοίκια, ΙΚΑσυκαμικα, α και το κέρδος μας, καθώς επαγγελματίες είμαστε και από αυτό ζούμε. Πόσο να έφτανε τότε η τιμή πώλησης του κάθε ΧανταλοΣουπερσονικοΠαπιγιόν, που, για μία ακόμα φορά, τον πήραμε έτοιμο και τον κλωνάραμε; 
Ενα θέμα είναι λοιπόν ότι είναι πανάκριβος. Ενα άλλο θέμα, διαφορετικό, είναι αν είναι σωστά τιμολογημένος βάσει του συνολικού κόστους κατασκευής του. 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 11, 2018, 10:18 »

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Το σκεπτικό είναι λογικοφανές, αλλά κρύβει μία παγίδα ( χωρίς να υπονοώ σε καμμία περίπτωση ότι λειτουργείς με διαπλεκόμενο τρόπο 😊 ). Την παγίδα του να προσφέρεται "άλλοθι" σε κάθε ακριβό προϊόν που διεκδικεί μερίδιο αγοράς. Σαν το "άλλοθι" αυτών των ασιατικών mods που μοιάζουν με χρωματιστές κουρ@δες, και με τις τιμές που ξεκινούν από τριψήφια και καταλήγουν σε τετραψήφια νούμερα. Ότι τι, δηλαδή; Ότι ο πορωμένος με την τελειότητα Φιλλιπινέζος, μπαίνει αξημέρωτα στη ζούγκλα, στον αγώνα για την αποκάλυψη του τέλειου δέντρου, από το οποίο θα πάρει τα τέλεια φιλέτα, για τη δημιουργία του τέλειου stabilized wood box mod;

Θα προτιμούσα την ευθεία τοποθέτηση: Αδελφέ μου, φτιάνω κάτι ξεχωριστό και όσο θέλω θα πουλήσω! Έτσι, η μία πλευρά έχει δικαίωμα στην τοποθέτηση και η άλλη έχει δικαίωμα στην κριτική. Δεν διακρίνω τίποτε το αθέμιτο, και στις δύο πλευρές. Απλά, μου περισσεύουν οι λογαριασμοί για τον υπολογισμό της τιμής στο ράφι ( ή στη λίστα, καλύτερα ).

Και για να το ξεκαθαρίσω, δεν έχω καμμία εμπάθεια απέναντι στο συγκεκριμένο προϊόν του θέματος, πόσο μάλλον για τον ίδιο τον κατασκευαστή του, ο όποιος μου είναι και ιδιαιτέρως συμπαθής. Αυτές οι τιμές είναι που μου κάνουν τη ζημιά...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2018, 12:11 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 11, 2018, 10:45 »
Το να συζηταμε την τιμη ενος προιοντος  δεν εχει κανενα νοημα
διοτι...δεν προκειται να χαμηλωσει.
Εχω πραγματικα σκυλοβαρεθει αυτην την συζητηση (οχι μονο γι αυτο το προιον) η οποια, απλα γεμιζει ανουσιες σελιδες στο νημα χωρις να προσφερει κατι. Τοσο εχει παιδες.... 160 ευρα. Τωρα , σχετικα με τα μεταλα, τις εργατοωρες και αλλα ωραια και χαριτωμενα ,πραγματικα με κουραζουν. Λες και ειμαστε μπροστα οταν " κοβεται" ο εκαστοτε ατμο. Ποσους μεταλλουργους εχει αυτο το φορουμ ρε παιδακι μου :dontknow:
Οποιος λοιπον τα διαθετει/τα εχει/ του περισευουν/δεν του περισευουν τον αγοραζει. Αν ειναι ευχαριστημενος συνεχιζει και τον ατμιζει...μεχρι το επομενο ατμιστηρι που θα θα βρεθει μπροστα μας. ΑΝ δεν του αρεσει τον βαζει αγγελεια και παμε παρακατω.
Αυτα...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 11, 2018, 11:46 »
Το να συζηταμε την τιμη ενος προιοντος  δεν εχει κανενα νοημα διοτι...δεν προκειται να χαμηλωσει...
...Τωρα , σχετικα με τα μεταλα, τις εργατοωρες και αλλα ωραια και χαριτωμενα ,πραγματικα με κουραζουν. Λες και ειμαστε μπροστα οταν " κοβεται" ο εκαστοτε ατμο. 
Στο α διαφωνώ καθώς το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ένας καταναλωτικός εγκέφαλος είναι το... "πόσο;".
Στο β πάλι διαφωνώ καθώς (ίσως) η αμέσως επόμενη σκέψη είναι είτε "πολλά είναι, γιατί τόσο πολλά;" είτε "φτηνά είναι, γιατί άραγε τόσο λίγα;".
Η κίνηση για αγορά έρχεται τελευταία στην λίστα των όποιων εγκεφαλικών διεργασιών προηγηθούν.
Τέλος, μιλώντας για τον συγκεκριμένο κατασκευαστή, έχει δώσει (και δίνει ακόμα) βίντεο των εγκαταστάσεων παραγωγής, φάσεων της διαδικασίας παραγωγής όπως και χρόνους ενδεικτικούς παραγωγής συγκεκριμένων εξαρτημάτων. Οπότε, κατά κάποιον τρόπο, κάτι γνωρίζουμε και αυτό το βάζω στα θετικά.
*** Οχι, ούτε αυτού του τύπου μάρκετιν είμαι, ούτε έχω γνήσιο προϊόν, ούτε και θα αποκτήσω ποτέ και ο κυριότερος λόγος μου δεν είναι το οικονομικό σκέλος. Δεν είναι του γούστου μου, μεν, προσπαθώ να καταλάβω την λογική του δε. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 11, 2018, 13:05 »
Όταν γίνεσαι σημείο αναφοράς στον Guardian πριν καν κυκλοφορήσεις, σε συζητάνε διεθνώς, σε τοποθετούν σε μια ξεχωριστή κατηγορία κατασκευαστών και σε μνημονεύουν μαζί με τον Frankenskull, τότε δικαιούσαι να βάλεις όποια τιμή θες.
Πού να ξέρουν όμως οι κουτόφραγκοι, όταν εμείς κάναμε ατμοποιητές αυτοί ακόμη κάπνιζαν Gauloises.

"When a new piece of hardware is released, Martin says members of Facebook groups will join a waiting list before names are drawn in a lottery. He recalls recent fevered interest in a new RDA made by a Greek craftsman outside Athens. The Skyfall, by Esmokeguru, is precision-machined in a grade of stainless steel more commonly used to store nuclear fuel and make medical implants. The size of a plastic bottle top, it sold for £140 and only through the ESG Mods club on Facebook (4,000 members), arriving in a handmade, triangular beechwood presentation box. In Britain, Martin knows of a jeweller and a gunsmith who have switched their attention to making limited-edition vaping gear."

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 11, 2018, 14:54 »
Ο skyfall ειναι και στις φωτογραφήσεις του vape artist NudeHolz
*Όπως και ο Lust
Mια άλλη άποψη λεει οτι ειναι φτηνός.

Ξέχασα να βάλω μια απο τις φωτό

Συ είπας ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2018, 15:02 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 11, 2018, 15:15 »
Όλα αυτά θυμίζουν διαμάχη των fan boys της Apple και της αντίπαλης ομάδας, της basse classe των "ευτελών" κινητών που αγοράζει και η κουτσή Μαρία.
Το iphone θα συνεχίσει να πωλείται και να αγοράζεται πανάκριβα, διότι από τους 10 που το αγοράζουν, οι 9 πιστεύουν ότι ξέφυγαν από την basse classe  και ανήλθαν κοινωνικά.
Μόνο που εδώ, απ' όσους συζητάμε, τον skyfall θα τον αγοράσει 1 στους 20 και πολλοί είναι. Το αν αυτός ο ένας λοιπόν είναι fan boy ή πιστεύει ότι θα ανέλθει κοινωνικά, δεν πέφτει λόγος σε κανέναν να το κρίνει, αλλά αφού το κάνεις γιατί δεν μας περιγράφεις και το ψυχολογικό προφίλ εκείνων που γράφουν χωρίς να ενδιαφέρονται ή αυτών που λένε ότι τους κατεβάσει η κούτρα τους, χωρίς να έχουν ιδέα για το αντικείμενο? Μια τέτοια ανάλυση θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον, γιατί τα περί fan boys και συμβόλων κοινωνικής υπεροχής είναι τετριμμένα, δε νομίζεις?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 11, 2018, 15:23 »
Ο καλλιτέχνης που δεν είναι ματαιόδοξος, μοιάζει με τη γυναίκα που δεν θέλει να αρέσει. Είναι κι οι δυό πληκτικοί Ουάιλντ Όσκαρ

Νομίζω ότι ο ποιητής (όχι ο Γιάννης, ο άλλος) το συνόψισε σε μία προτασούλα αυτό που ρωτά ο [member=13664]Ribot[/member] :)

Από κει και πέρα, υπάρχουν και άλλα ψυχολογικά προφίλ που έχουν σημασία στην προκειμένη περίπτωση και τα αναδεικνύει ο Γιώργης.

Προσωπικώς, ύστερα από μία διευκρίνιση που είχα με τον κατασκευαστή, δημοσίως, θα περιμένω να στρώσουν λίγο τα οικονομικά μου και να τον πάρω.Έτσι κι αλλιώς, ήδη αξιολογότατα στελέχη του forum που τους εμπιστεύομαι έχουν συνηγορήσει θετικά. 

Και αν τα οικονομικά μου δεν φτιάξουν, καλή καρδιά. Και πάλι αγαπημένοι θα είμαστε ;) 

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 11, 2018, 16:36 »
Φέρτε μου ενα CAD αρχείο όποιου ατμοποιητή, και θα σας τον φέρω εγώ 3D εκτυπωμένο σε χρυσό Κ14, και μπορεί και φθηνότερα απο τις τιμές γνήσιων Ευρωπα'ι'κών...
Γιατι να σου το φερουμε και δεν το βρισκεις μονος σου να τα 'κονομησεις κιολας?
υ.γ. το Κ14 θα το δαγκωσω για σιγουρια ;D 

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 11, 2018, 20:08 »
Μόνο που εδώ, απ' όσους συζητάμε, τον skyfall θα τον αγοράσει 1 στους 20 και πολλοί είναι. Το αν αυτός ο ένας λοιπόν είναι fan boy ή πιστεύει ότι θα ανέλθει κοινωνικά, δεν πέφτει λόγος σε κανέναν να το κρίνει, αλλά αφού το κάνεις γιατί δεν μας περιγράφεις και το ψυχολογικό προφίλ εκείνων που γράφουν χωρίς να ενδιαφέρονται ή αυτών που λένε ότι τους κατεβάσει η κούτρα τους, χωρίς να έχουν ιδέα για το αντικείμενο? Μια τέτοια ανάλυση θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον, γιατί τα περί fan boys και συμβόλων κοινωνικής υπεροχής είναι τετριμμένα, δε νομίζεις?
Λάθος ανάγνωση των γραφομένων μου, παρ' όλο που τόνισα ότι δεν μέμφομαι κανέναν!
Είπα την άποψή μου για ένα γεγονός. Αγορά ενός προϊόντος-status symbol.
Η άποψή μου μπορεί να μην είναι σωστή, αλλά το ότι είναι γεγονός, δεν επιδέχεται καμία αμφισβήτηση, ας είναι και τετριμμένο.
Πιο γενικά, όπως ακριβώς κάποιος έχει το "δικαίωμα" να αιτιολογήσει την τιμή πώλησης, άλλο τόσο έχει και κάποιος άλλος να την κρίνει/κατακρίνει. Από πότε η μη πρόθεση αγοράς, σου αφαιρεί το δικαιώμα της κριτικής της τιμής ενός προϊόντος;

Και όχι, δεν νομίζω.
Όσο τετριμμένα και αν είναι, συμβαίνουν καθημερινά.
Αλλά ούτε τα τρέχοντα καθημερινά παραδείγματα, ούτε και το ψυχολογικό ή ο ερπετοειδής εγκεφαλικός φλοιός των καταναλωτών, είναι του παρόντος νήματος.



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 11, 2018, 21:48 »
Πιο γενικά, όπως ακριβώς κάποιος έχει το "δικαίωμα" να αιτιολογήσει την τιμή πώλησης, άλλο τόσο έχει και κάποιος άλλος να την κρίνει/κατακρίνει. Από πότε η μη πρόθεση αγοράς, σου αφαιρεί το δικαιώμα της κριτικής της τιμής ενός προϊόντος;
Προσωπικά δεν έχω καμιά σχέση με απόπειρα αφαίρεσης κανενός δικαιώματος, κανενός μέλους. Χάνεις δύο πράγματα όμως:

1)Η δράση προκαλεί αντίδραση. Η δράση όμως προέρχεται απ' αυτόν που κριτικάρει την τιμή, αγνοώντας δεδομένα όπως ο τρόπος παραγωγής του προϊόντος και επομένως το κόστος και ο τρόπος τιμολόγησης. Κανείς δεν βγήκε να πει, παιδιά πάρτε τον, μαμάει και δέρνει και είναι τζάμπα για όσα προσφέρει. Αντιθέτως κι εγώ λέω ότι είναι ένας ακριβός ατμοποιητής, αλλά δικαιολογώ την τιμή του με βάση τα δεδομένα της αγοράς. Και η σύγκριση δε θα γίνει φυσικά με τον Χ κινέζικο, που είναι σε άλλη κατηγορία, αλλά με βάση άλλους ευρωπαϊκούς και ελληνικούς.

2)Και ακριβώς με βάση τα δεδομένα της αγοράς και μάλιστα της εγχώριας, γιατί η κριτική στην τιμή γίνεται πάντα στον συγκεκριμένο κατασκευαστή? Γιατί δεν βλέπω ανάλογη κριτική για τις τιμές άλλων ημεδαπών κατασκευαστών, οι οποίοι αναλογικά με την ποιότητα πουλάνε ακριβότερα? Λύσε μου αυτή την απορία σε παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 11, 2018, 22:24 »
Προσωπικά δεν έχω καμιά σχέση με απόπειρα αφαίρεσης κανενός δικαιώματος, κανενός μέλους. Χάνεις δύο πράγματα όμως:

1)Η δράση προκαλεί αντίδραση. Η δράση όμως προέρχεται απ' αυτόν που κριτικάρει την τιμή, αγνοώντας δεδομένα όπως ο τρόπος παραγωγής του προϊόντος και επομένως το κόστος και ο τρόπος τιμολόγησης. Κανείς δεν βγήκε να πει, παιδιά πάρτε τον, μαμάει και δέρνει και είναι τζάμπα για όσα προσφέρει. Αντιθέτως κι εγώ λέω ότι είναι ένας ακριβός ατμοποιητής, αλλά δικαιολογώ την τιμή του με βάση τα δεδομένα της αγοράς. Και η σύγκριση δε θα γίνει φυσικά με τον Χ κινέζικο, που είναι σε άλλη κατηγορία, αλλά με βάση άλλους ευρωπαϊκούς και ελληνικούς.

2)Και ακριβώς με βάση τα δεδομένα της αγοράς και μάλιστα της εγχώριας, γιατί η κριτική στην τιμή γίνεται πάντα στον συγκεκριμένο κατασκευαστή? Γιατί δεν βλέπω ανάλογη κριτική για τις τιμές άλλων ημεδαπών κατασκευαστών, οι οποίοι αναλογικά με την ποιότητα πουλάνε ακριβότερα? Λύσε μου αυτή την απορία σε παρακαλώ.
Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 11, 2018, 23:31 »
Ρε παιδιά, επειδή
Α.  αρχικά πήρα ποπκορν για να παρακολουθήσω το show αλλά τελικά ψιλοβαρέθηκα
και
Β. από τις 26 σελίδες του νήματος δυστυχώς οι περισσότερες ασχολούνται με το πόσο κοστίζει, πόση ώρα θέλει να κατασκευαστεί, πόσο γρήγορα και φτηνά μπορούν κάποιοι να τον φτιάξουν στο σπίτι τους με πρώτες ύλες από κατσαρόλες, πόσοι πακιστανοί δουλεύουν στα κάτεργα για να τον φτιάξουν ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ και επίσης βαρέθηκα να το ψαξω περαιτέρω

επί της ουσίας,
εκτός απο τους ξένους και έλληνες ρεβιούερς έχει πάει κανείς να τον δοκιμάσει ?
Δεν έχω δει ένα σχόλιο από καποιον που τον δοκίμασε ( εκτός και αν κάποιος έχει ήδη ποστάρει κάτι τέτοιο αλλά προφανώς μέσα στα υπόλοιπα άσχετα έχει χαθεί.
Πάντως, ο κατασκευαστής στο ΦουΜπου είπε ότι είναι διαθέσιμος για δοκιμή.
. . . .

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyfall by e-smokeguru [Προεπισκόπιση]
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 11, 2018, 23:41 »
Παρασκευή κοντή γιορτή για κανονικό νήμα...

:locked: γιατί στην προεπισκόπηση το ξεχειλώσατε όσο δεν πάει άλλο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1550 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz