vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

606 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, treloneritis, Doubt, xloupas

Twitter

SMOK TFV8

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 14:42 »
Καλη εβδομαδα παιδια..Τους εχει καποιος και τους 2 (Μεγαλος-Baby) ωστε να μας πει ποσο μεγαλη διαφορα εχουν μεταξυ τους σε αποδοση? (Ντουμανια-Γευση-Αντοχη Αντιστασεων)

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 17:14 »
Εγώ έχω τον baby μόνο, αλλά προφανέστατα έχουν πάρα πολύ.. O baby είναι για να δουλεύει σε λιγότερα watt καθ ότι πιο μικρός (και αν τον δουλέψεις στα watt του μεγάλου, θα πάθεις εγκαυματα στα χείλια) και συνεπώς έχει λιγότερα ντουμάνια, λιγότερη κατανάλωση κλπ.. Γεύση, εξαρτάται από την αντίσταση, αλλά θεωρώ πως θα έχει σίγουρα παραπάνω από τον μεγάλο, μιας και είσαι πιο κοντά στην αντίσταση.. Από αντιστάσεις μεταξύ 8άρας και 4άρας που έχω δοκιμάσει προτιμώ την 4άρα, αλλά και οι δύο αντέξαν εξίσου πολύ (80-100 ml άλλαξα, αλλά θεωρώ πως άντεχαν κι άλλο), αυτό βέβαια εξαρτάται και από το υγρό που κάνεις..

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 18:38 »
Αφου πηρα τον TFV8 να πω τις εντυπωσεις που μου εχει αφησει...Οι δοκιμες ειναι με μοντ 100 watt και βαση την Purple της Pink Mule 70/30 VG/PG...Μου ηρθε με 3 κεφαλες μεσα το κουτι..Η μια κεφαλη ειναι RBA οποτε και δεν θα ασχοληθω καθολου με αυτη...Τωρα για τις αλλες δυο κεφαλες..Η μια ειναι η V8-T8 0.15Ω 50-260 watt (Best 120-180 W) και η αλλη ειναι η V8-Q4 0.15Ω 50-180W (Best 90-150W)...Και οι 2 κεφαλες ειναι καταπληκτικες τοσο σε αποδοση γευσης οσο και στην δημιουργια ντουμανιων..Θα πω με απολυτη σιγουρια οτι ειναι ο καλυτερος στο συνολο sub ohm ατμοποιητης που εχω κανει εως τωρα για τους παρακατω λογους:
1)Η κεφαλη V8-Q4 εχει μακραν την καλυτερη γευση που εχω παρει απο εργοστασιακη κεφαλη εως τωρα..
2)Και οι 2 κεφαλες βγαζουν πολλα ντουμανια ακομα και με 100 watt...
3)Και οι 2 κεφαλες και μεχρι τα 100 watt σου δινουν την εντυπωση οτι ατμιζει σε χαμηλοτερα watt και αυτο γιατι ο ατμος ειναι απλα χλιαρος και οχι καφτος
4)Το χτυπημα ειναι απο αλλο πλανητη
5)Παροτι ο ατμοποιητης ειναι 24.5mm οποτε και περισσοτερο φαρδυς απο τους 22mm ατμοποιητες,ειναι αρκετα κοντος και λιγοτερο κοντος απο αρκετους 22mm

Θα αναφερθω τωρα στην αποδοση των δυο κεφαλων μεχρι τα 100 watt (Δυστυχως το μοντ που εχω ειναι 100αρι οποτε θα παω συντομα σε 200αρι)
V8-T8:Απο τα 70 watt αρχιζει να αποδιδει οποτε δεν εχει νοημα να αναφερθω σε λιγοτερρο απο τα 70 αφου απλα παρακατω ΔΕΝ δουλευει..Απο τα 70 αρχιζει να δινει γευση και τα ντουμανια ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο και ο ατμος απλα ειναι δροσερος..Στα 80 watt εχουμε ακομα καλυτερη γευση αλλα και ντουμανια και ο ατμος αρχιζει να γινεται χλιαρος..Στα 90 watt η γευση ανεβαινει ξανα..Το ιδιο και τα ντουμανια..Ο ατμος ειναι απλα χλιαρος...Στα 100 watt ακομα μαε δινει ακομα περισσοτερη γευση και φυσικα περισσοτερα ντουμανια...Ο ατμος στα 100 watt ειναι πλεον χλιαρος-θερμος...Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι αυτη η κεφαλη μπορει ανετοτα να παιξει σε πολυυυυυυ παρισσοτερα watt...Και αυτο γιατι ο ατμος απλα δεν ειναι καφτος..Να παιζεις συνεχομενα στα 100 watt και ο ατμος να παραμενει απλα χλιαρος προς το θερμο ειναι κατι που δεν το περιμενα..Αλλωστε μην ξεχναμε οτι τα προτεινομενα watt για αυτη την κεφαλη ειναι 50-260 με τα best να ειναι απο 120-180...Οποτε ναι πιστευω οτι γυρω στα 100-150 watt θα αποδιδει αριστα η V8-T8

V8-Q4:Απο τα 40watt αρχιζει να δινει ντουμανια αξιοπρεπεστατα αλλα μηδεν γευση σχεδον..Ο ατμος απλα κρυος..Στα 50 watt αρχιζει να κανει την εμφανιση της η γευση αλλα και παλι δεν ειναι αρκετη και τα ντουμανια ειναι σχεδον τα ιδια..Ο ατμος κρυος..Απο τα 60 watt αυτη η κεφαλη αποδιδει παρα πολυ καλα με την γευση πλεον να δινει το παρον και τα ντουμανια να ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο...Ο ατμος επισης κρυος...Απο τα 70 watt η γευση ειναι απλα ΦΟΒΕΡΗ και τα ντουμανια παρα παρα πολυ καλα...Ο ατμος αρχιζει να γινεται χλιαρος..Απο τα 80 watt η γευση ειναι τρομερη το ιδιο και τα ντουμανια και ο ατμος απλα χλιαρος...Απο τα 90 watt η γευση απλα απογειωνεται και τα ντουμανια ειναι ικανα να πνιξουν στην ομιχλη ενα αρκετα μεγαλο δωματιο...Ο ατμος συνεχιζει να ειναι απλα...ΧΛΙΑΡΟΣ...Στα 100 watt γευση-ντουμανια φοβερα και ο ατμος δεν λεει να γινει θερμος ακομα και με τζουρα 4 δευτερολεπτων...

Οσον αφορα το χτυπημα και για τις 2 κεφαλες..ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ  Η ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 0.3 ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ

Παρατηρησεις:

1)Η V8-Q4 δινει σαφεσταταπολυ ανωτερη γευση μεχρι τα 100 watt απο την V8-T8(Για να φτασει τα επιπεδα γευση της Q4,νομιζω θα πρεπει να παιζει τουλαχιστο 120-150watt)

2)Η V8-Q4 μεχρι τα 100 watt εχει μεγαλυτερη καταναλωση υγρου απο την V8-T8 και τα ντουμανια ειναι στα ιδια επιπεδα( Η T8 σε παραπανω watt θα ειναι συννεφομηχανη)

3)Σε καμια περιπτωση δεν ειχα την παραμικρη διαρροη με καμια απο τις 2 κεφαλες και παροτι και στις 2 στην κατω βαση της κεφαλης προεξειχε συρμα προς το oring της κεφαλης..Επισης ακομα και κατα το γεμισμα του ατμοποιητη οι τρυπες εισαγωγης του αερα στην βαση του TFV8 παρεμενουν  φουλ ανοιχτες και φυσικα καμια διαρροη..οπως επισης απλυτως κανενα μα κανενα θεμα οσον αφορα να σου πεταει ο ατμοποιητης στο στομα υγρο τουλαχιστο μεχρι τα 100 watt...

Μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις..Ειναι σιγουρα σε αποδοση γευσης αλλα και ντουμανιων,ενας απο τους καλυτερους subohm(ΑΝ ΟΧΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ) που μπορει καποιος να αγορασει σημερα..Η γευση εντυπωσιακη,το ιδιο και τα ντουμανια με μια μονο μικρη παρενθεση οτι τα ντουμανια της V8-T8 σε παραπανω απο 100 watt θα ειναι πολυ πιο εντυπωσιακα...

Αρνητικα:Το μονο αρνητικο αλλα και απολυτως φυσιολογικο νομιζω ειναι οτι ο ατμοποιητης κοντα στα 100 watt ζεσταινεται  αρκετα..Οχι ομως και ο ατμος...Αλλοι subohm ατμοποιητες με μολις 40-50 watt αρχιζουν και βραζουν και το σωμα τους αλλα και ο ατμος τους..

Το μονο που μενει ειναι να δοκιμασω τι κεφαλες σε περιοοστερο απο 100 watt..Ειμαι πολυ περιεργος να δω πως αποδιδουν οι κεφαλες στα BEST watt κατα την SMOK τα οποια οπως ειπα αναλογα την κεφαλη ειναι 90-150 watt και 120-180 watt

ΤΡΟΜΕΡΟΣ SUB OHM ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ


:cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:



Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 19:33 »
Ρε παιδιά, αυτή η τετραπλή που φοράω τώρα με έχει τρελάνει! Η κλασική, απίστευτη απόδοση, αλλά για κάποιο λόγο έχω spitback... προς τα κάτω! Κάθε πέντε τζούρες ο πάτος της κεφαλής θέλει καθάρισμα από σταγόνες που πετάγονται προς τα κει.  :idiot1: Και τη βαράω και στα 120w.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 20:50 »
Αυτη τη στιγμη δουλευω την Q4 στα 90-100 watt...Εβγαλα τη κεφαλη απο την βαση,κοιταξα μεσα την βαση και δεν εχω καμια απολυτως σταγονα..Αυτο το εκνα και με την T8...Επισης καμiα σταγονα..Δεν ξερω αν ειναι θεμα κεφαλων η των περισσοτερων watt που παιζεις...Για δοκιμασε να ατμισεις κανενα τανκ στα 90-100 watt και τσεκαρε μετα την βαση να δεις αν εχεις καθολου υγρο...Αν σε αυτη την περιπτωση δεν εχεις τοτε ειναι σιγουρα θεμα των περισσοτερων watt..Αν ομως και σε αυτη την περιπτωση εχεις τοτε το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι κατι παιζει με τις κεφαλες σου..Οι δικες μου ειναι αυτες που ηταν μεσα στο κουτι...Τι υγρο χρησιμοποιεις?Μηπως ειναι θεμα υγρου στην τελικη και δεν εχει να κανει με τα watt η τις ιδιες τις κεφαλες??Εγω κανω την Purple 70VG 30PG της Pink Mule που ως γνωστο ειναι πολυ πιο πηχτη απο αλλες αντιστοιχες βασεις και υγρα με την ιδια αναλογια VG/PG...Μηπως το υγρο σου ειναι περισσοτερο ρευστο απ'οσο πρεπει?Επισης κανενα spitback μεχρι τα 100 watt και με τις 2 κεφαλες

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 21:39 »
Διόρθωση, οι σταγόνες μαζεύονται στον πάτο της κεφαλής, όμω; από την επάνω/μέσα πλευρά, κάτω ακριβώς από την αντίσταση, όχι ανάμεσα στην κεφαλή και τη βάση.

Γενικά αυτό μου συμβαίνει σε όσες τετραπλές είχα δουλέψει μέχρι τώρα (4) αλλά σε πολύ πιο αραιό βαθμό. Ήθελε ας πούμε σκουπισματάκι (στρίψιμο κομμάτι χαρτοπετσέτα και μέσα από την καμινάδα) ας πούμε κάθε αναπλήρωση, χονδρικά ένα 6ωρο νορμάλ ατμίσματος, επειδή μάζευε εκεί κάποιες σταγόνες.

Τώρα κλαίει σαν να μην υπάρχει αύριο.  :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 22:57 »
Καταλαβα ακριβως που εννοεις :) Οχι δεν εχω καθολου υγρο στο σημειο που λες :nope: Ουτε στον πατο της κεφαλης,ουτε αναμεσα σε κεφαλη και βαση...Τι υγρο χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 22:56 »
Καλησπερα στην παρεα.τον εχω βαλει σε παραγγελεια το θηριο κ εγω με την σειρα μου και τον περιμενω.διαβασα ολο το θεμα για το θεριο και τον περιμενω πως και πως.εχω βεβαια και τον tfv4 micro οπου με αφησε απολυτα ικανοποιημενο εκτος απο τηνν 108 κεφαλη.την θεωρω τερμα αποτυχια κατα την προσωπικη μου γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 23:09 »
Καταλαβα ακριβως που εννοεις :) Οχι δεν εχω καθολου υγρο στο σημειο που λες :nope: Ουτε στον πατο της κεφαλης,ουτε αναμεσα σε κεφαλη και βαση...Τι υγρο χρησιμοποιεις?

DIY FlavourArt, βάση Velvet Cloud 80%VG - 20% νερό, το νερό την κάνει πιο λεπτόρρευστη βέβαια από τις κλασικές 80/20, οπότε ίσως φταίει αυτό  8)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 23:42 »
Δεν ξερω πραγματικα...Σιγουρα ειναι πιο λεπτορρευστη η Βαση της Flavourart απο την 70/30 VG/PG της Pink Mule,αλλα δεν ειναι και νερο...Αυτη την στιγμη παντως που την κοιταζω ξανα την κεφαλη,δεν εχει μαζεψει καθολου σταγονες..Ελπιζω να μιλαμε για την V8-Q4 ετσι?Παντως με την Q4 στα 100 watt ειναι πολυ ωραιο το ατμισμα αλλα νομιζω οτι και αυτη οπως η T8,θελει παραπανω απο τα 100 που δουλευω εγω για να αποδωσει οπως πρεπει..Οχι οτι στα 100 watt δεν ειναι πολυ καλη..Αλλα θελει λιγα ακομα watt νομιζω,τουλαχιστον με την βαση της Pink Mule..Νομιζω πως η Q4 θα ειναι αριστη στα 110-120 watt ετσι οπως το κοβω και η T8 στα 120-150 watt...

Αποσυνδεδεμένος Vavas

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:29 »
Καλησπέρα στην παρέα!σημερα παράγγειλα απο eBay πακέτο smok alien 220 και τον baby!!μηπως έχει κανείς το συνολακι να μου πει εντυπώσεις;;;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 23:54 »
Σχετικα με Baby + τον μεγαλο, ειναι αλλη κατηγορια ο ενας, αλλη ο αλλος. Το μονο κοινο που εχουν, ειναι το ονομα! Για εμενα, οι καλυτερες κεφαλες ειναι για οι X4 για τον baby και απο αποψη γευσης αλλα και απο αποψη καταναλωσης. 

Αποσυνδεδεμένος knikol

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 01:56 »
φιλε imjp1982 που εισαι και στο Ηρακλειο..
χαιρομαι πραγματικα που εισαι ικανοποιημενος..οταν τον περιμενα σε preorder δεν εβλεπα τη στιγμη..οταν ηρθε και πεταγε το υγρο απο κατω σε λιγα δευτερολεπτα, απογοητευτηκα πληρως.. να ειχα πεσει σε τετοια παρτιδα ελαττωματικη και να μην ειχα τη σωστη εμπειρια? ποιος ξερει..
μακαρι δηλαδη πραγματικα να πετυχαινα εναν καλο ατμο/παρτιδα αντιστασεων..
το ιδιο συνεβη και με τον ijoy limitless xl και θεωρησα πως με τοσο κενο απο κατω αποκλειεται να κρατανε υγρο μεσα..
σιγουρα τον εχεις παρει βολτα εξω και δεν εσταξε? σιγουρα δεν τον εχεις γεμισει και καταναλωσει το τανκ την ιδια στιγμη?
τι να πω.. χαιρομαι πραγματικα αλλα και "ζηλευω" με την καλη εννοια παντα που δεν μου ετυχε καλη περιπτωση.. και στους δυο..ελεος..
αν σε φερει ο δρομος Ρεθυμνο, στειλε μου να τα πουμε!

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 02:26 »
Σχετικα με Baby + τον μεγαλο, ειναι αλλη κατηγορια ο ενας, αλλη ο αλλος. Το μονο κοινο που εχουν, ειναι το ονομα! Για εμενα, οι καλυτερες κεφαλες ειναι για οι X4 για τον baby και απο αποψη γευσης αλλα και απο αποψη καταναλωσης.

Εντελώς αυθαίρετα, πως θα σύγκρινες την Χ4 του μικρού με την Q4 του μεγάλου; Από γεύση, ατμό και κατανάλωση; :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 03:52 »
Φιλε Knikol καλησπερα..Πραγματικα δεν ξερω τι να πω για τα θεματακια που εχουν πολλοι με τις κεφαλες του TFV8...Διαβαζα στο ECF οτι αρκετοι εχουν θεματα και αλλοι παλι κανενα..Εγω τουλαχιστο με τις 2 κεφαλες που ειχε μεσα η συσκευασια,δεν εχω θεμα και ειδικα με την Q4 που με αυτη ντουμανιαζω τωρα  :cigar: Τωρα αν ειναι θεμα παρτιδων?Αν ειναι θεμα υγρου και ποσο παχυρευστο η αραιο ειναι αυτο?Δεν ξερω ειλικρινα..Προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος..Δεν λεω απολυτα ικανοποιημενος καθως περιμενω να φερουν Ελλαδα το Smok Alien να το παρω για να παιζω στα watt που θελουν οι κεφαλες του TFV8..Τωρα παιζω συνεχως 100 watt με την Q4 και σε κανει να νιωθεις οτι παιζεις πολυ χαμηλοτερα..Η χρηση του TFV8 πρεπει να γινεται με μοντ κατα την γνωμη μου παει τουλαχιστο μεχρι 150 watt..100 watt μοντ δεν..Καποιοι με την T8 παιζουν και στα 180 που ειναι και τα προτεινομενα max watt κατα την Smok..Ο ατμοποιητης ειναι απιστευτος  :D Κριμα που ειχες τα θεματα αυτα..Εσυ και αλλοι..Ισως να τα εχω και γω με επομενες κεφαλες ισως και οχι..θα δειξει στην πορεια...Ελπιζω φυσικα να μην εχω κανενα θεμα   :) Και τελικα μαλον λεω να παρω το full kit του Smok Alien ωστε να εχω και τον TFV8 Baby...Επισης το συγκεκριμενο συστημα γεμισης υγρου απο πανω της Smok που εχουν οι TFV8/Baby,θεωρω πως ειναι μακραν το καλυτερο συστημα που υπαρχει διαθεσιμο σημερα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10636 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364