vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 5 χρήστες
tibolaso, Sergios, Jorge, manoslykos, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3045 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 23:28 »
Και 15 watt μπορείς να πας, χωρίς να χάσεις ίχνος ντουμάνι και με + στην γεύση.. Τσεκαρισμένο..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3046 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 23:46 »
Σημερα εκανα μια θεωρητικα "γυφτια" λογω και της απεργιας...
Η Ni200 coil που εβαλα τη Δευτερα ειχε γινει μαυρη και εβγαζε ελαχιστα αλλοιωμενη γευση. Οποτε την ανοιξα,εβγαλα το συρμα,το καθαρισα σε καυτο νερο,εστριξα μια 0.15Ohm(νομιζω 11 σπειρες ηταν) και την εβαλα στο rba.
Η γευση και ΤΟ ντουμανι απο τους 180C με 30Watt(TC)..!

Ξερει κανεις τι gauge ειναι το συρμα της "μαμας" coil να παω να παρω το ιδιο?!
Συμφωνα με το coil calculator μαλλον 28AWG..

Το θέμα είναι τι αντιστάσεις θα στήνεις...πως θα πειραματιστείς...τι mod έχεις (μπαταρία-ες κυρίως)...   :dontknow:
Το Ni200 έχει πολύ χαμηλή αντίσταση, θα στήνεις πάντα στις 11 σπείρες? Εγώ ας πούμε όσο είχα το iStick που δίνει σταθερά 40w σε TC, βρήκα οτι την καλύτερη απόδοση την είχα στα 0.40Ohm στον Subtank, οπότε πήρα 0.20mm (32ga) σύρμα που ακόμα και αυτό, στις 12 σπείρες μου έβγαζε τα 0.40Ohm. Πολύ λεπτό σύρμα και χωρούσε στο deck. Απο εκεί και πέρα έχω ακούσει απο άλλους οτι το Ni200 παίζει καλύτερα κοντά στα 0.20Ohm, εμένα μου έχει παίξει τέλεια και στα 0.13 σε διπλή αντίσταση... Αφού σου άρεσε σαν σύρμα, λογικά θα το ευχαριστηθείς! Απλά μην πάρεις πολύ χοντρό και στο τέλος δεν μπορείς να στήνεις γιατί θα θέλεις πολλές σπείρες ας πούμε...
Και κάτι τελευταίο, το Ni200 είναι πολύ μαλακό σύρμα. Χαλάει η αντίσταση για πλάκα, έχε το και αυτό στο μυαλό σου...

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3047 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 00:13 »
Το ηταν μαλακο να σου πω την αληθεια με βολεψε γιατι το ποδαρακια τα εκανα με γωνιες και καθησαν ωραια στο deck. Εβαλα και ενα κλικ λιγοτερο βαμβακι και περασε οριακα σφιχτα χωρις να χαλασει το στησιμο..
Ενα vtc mini εχω,με μια sony vtc5 οποτε δεν εχω θεμα με τα ρευματα.


Μεταξυ VW και TC,προτιμω το δευτερο. Οταν θα παω να παρω συρμα θα παρω και SS να δοκιμασω.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3048 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 00:17 »
Κομπλέ είσαι! Πάρε ότι δεις και σου κάνει απο διατομή και θα το απολαύσεις αφού σε βόλεψε και το οτι είναι μαλακό! Και εγώ το ίδιο κάνω με τις γωνίες αφού κάνω και πολλές σπείρες και κάθεται στο deck του subtank τέλεια!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μεταξυ VW και TC,προτιμω το δευτερο. Οταν θα παω να παρω συρμα θα παρω και SS να δοκιμασω.

Επειδή τα αποτελέσματα είναι αμφιλεγόμενα με το ατσάλι...δεν παίρνεις κάτι άλλο καλύτερα? Ας πούμε ένα NiFe30 ή NiFe48...? Πιο σταθερά αποτελέσματα και πιο ωραία γεύση για μένα απο το ατσάλι. Στήνεται και ωραία! Παρ'όλα αυτά, θα σου πρότεινα να έπαιρνες 2 μέτρα μόνο αν θέλεις τόσο να το δοκιμάσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 01:01 από estrifan »

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3049 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 09:02 »
Γειά σας παιδιά. Παίζει να μην είναι γνήσιος ο άτμο, μιας και η τιμή είναι στα πατώματα? Στην ίδια τιμή περίπου πήρα το κλώνο από FT πριν 15 μέρες και δεν είχα δει τη τιμή στο GB (αν δεν έγινε η μείωση πρόσφατα)  :wall:
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_143759.html

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3050 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 09:16 »
Φίλε μου πέρα από το θέμα τιμής ο ατμό μέσα στο κουτί του έχει ένα καρτελάκι με κωδικούς γνησιότητας με αυτούς τους αριθμούς μπεσ στην σελίδα της εταιρείας και δεσ αν το προϊόν που αγόρασες είναι γνήσιο.. Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές από fast Tech και ότι αναγράφεται ως αυθεντικό είναι.. Όσο τώρα αφορά την τιμή σήμερα ακόμα με 20 % έκπτωση από fast Tech με το κουπόνι KUNGHEI ίσως και για αυτό η GB να έριξε την τιμή

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3051 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 09:27 »
Καλημεραα! Συν το γεγονος οτι ο νεος toptank mini αντικαθιστα σιγα σιγα τον subtank mini οποτε να ενας ακομη λογος της σκοτωμενης τιμης.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3052 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 15:16 »
Γειά σας παιδιά. Παίζει να μην είναι γνήσιος ο άτμο, μιας και η τιμή είναι στα πατώματα? Στην ίδια τιμή περίπου πήρα το κλώνο από FT πριν 15 μέρες και δεν είχα δει τη τιμή στο GB (αν δεν έγινε η μείωση πρόσφατα)  :wall:
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_143759.html

Φαίνεται ότι είναι γνήσιος.
Έχει το την παλιά RBA με τα λούκια κάτω
Είναι out of stock (μάλλον γι αυτό και η χαμηλή τιμή).

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3053 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 00:56 »
Καλησπερα παιδια.Περιμενω ενα evic vtc  mini μαζι με tron s και θελω να απρω και εναν δευτερο ατμοποιητη και σκεφτηκα τον subtank mini.
Δοκιμασα και απο εναν φιλο και εμεινα πολυ ευχαριστμενος.Ειχε επανω την κεφαλι την επισκευασιμη που εχει μεσα το κουτι (δεν ξερω πολλα σορυ) βαραγε στα 11watt και μου αρεσε πολυ.Αυτη τι συρμα εχει και τι πρεπει να παρω για να εχω το ιδιο αποτελεσμα?

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3054 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 01:07 »
@burku318


Εφόσον είχε την επισκεύασιμη κεφαλή, τα πάντα είναι παραμετροποιήσιμα. Δηλαδή, βάζεις ό,τι σύρμα θέλεις, ότι βαμβάκι θέλεις και το αποτέλεσμα εξαρτάται από το συνολικό στήσιμο της αντίστασης (ύψος-σωστή ποσότητα βαμβακιού-σπείρες-ρεύματα κτλ). Ρώτα τον ίδιο τι χρησιμοποίησε ή σε διαφορετική περίπτωση πειραματίζεσαι και βλέπεις. Αν ρίξεις μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες, θα δεις διάφορα στησίματα και θα πάρεις μια ιδέα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3055 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 01:12 »
η επισκευάσιμη νομίζω η αρχική που έχει μέσα είναι στα 0.5Ω... ...9 μήνες τωρα εχω μόνο αυτόν και όλο και αλλάζω τα στησίματα μου... παιζουν ρόλο πολλά,το μεγεθος του σύρματος, οι σπείρες το βαμβάκι ο τρόπος που τα συνδυάζεις... μόνο με δοκιμές θα βρείς αυτό που θες

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3056 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 01:24 »
Ααααα...τώρα κατάλαβα...εννοούσε ο φίλος burku318 την έτοιμη στριμένη αντίσταση που είχε μέσα στο κουτί του μαζί με το βαμβάκι... Τόσο καιρό με τόσα στησίματα είχα ξεχάσει οτι υπήρχε...  ;D

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3057 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 03:24 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Δεν ξερω αν ηταν 0.5 παντως ηταν η εργοστασιακη μαζι το ανοιξαμε πρωτη μερα η επισκευασιμη ετοιμη που εχει.Δεν θυμαμαι ποσο διαβαζε αλλα βαραγε στα 11watt.
Να μην ξανα ρωτησω και με βρισετε.Σκεφτομαι να παιξω με κανθαλ για αρχη και στον τρον και στον subtank και παλι ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3058 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 01:28 »
Βάζω τον συγκεκριμένο ατμοποιητή με αντίσταση 0.5 ohm στο once tc της nobacco  και αντι για 0.5 μου το διαβαζει 0.80κάτι ohm στη χειροκινητη ρύθμιση μπορώ να κατεβάσω μόνο μέχρι 0.72ohm ενω με αλλο ατμοποιητή κατεβάζω πιο χαμηλά!  Ξέρει κανεις τι παίζε και είναι πρόβλημα αυτό;

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3059 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:36 »
Ένα γειά και από εμένα, νέος ατμιστής (2μήνες) και επιτέλους μετά από 3 αποτυχημένες επιλογές άτμο (δεν τις αναφέρω), είδα το φως με τον subtank mini, δεν έχω λόγια, τσιγαρίσιες, πνευμονικές, ντουμάνι, γεύση, ότι γουστάρεις, φοβερός!

Σχετικά με τις διαρροές κάποιος μου είπε πριν ξεκουμπώσω οτιδήποτε να κλείνω τελείως τον αέρα. Το αναφέρω γιατί πριν φτάσω να γράφω εδώ διάβασα σχεδόν όλο το thread(!) και είδα ότι κάποιοι μίλησαν για διαρροές. Εγώ 3 μέρες που τον έχω τώρα δεν είδα καμιά διαρροή αλλά ακολουθώ την συμβουλή του φίλου και κλείνω τον αέρα τελείως πριν αρχίσω να ξεβιδώνω οτιδήποτε. Δεν ξέρω αν όντως αυτό παίζει ρόλο αλλά είπα να το αναφέρω γιατί είναι κρίμα να ακούγονται αρνητικά σχόλια γι' αυτό το έργο τέχνης αδίκως!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias