vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

362 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, lagoudakis, manoslykos, Milarepa

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2820 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 05:07 »
Λύνεται αλλά άστο.

Κατέστρεψα δύο κλωνοβάσεις επειδή με είχε πιάσει η μανία να τις καθαρίσω μια μέρα. Τις άνοιξα και τις δύο αλλά στην μία διέλυσα τελείως τον 510 και στην άλλη έφαγα τα σπειρώματα του 510 αλλά και τα πάνω εκεί που βιδώνει με το τανκ. Τελικά αυτή την τελευταία την έσωσα με λίγο sanding στα σπειρώματα του 510 και πολύ βάλε βγάλε σε ένα heat sink για να είναι ομαλά τα σπειρώματα και να μην χαλάσουν κανένα μόντ. Αλλά δεν βιδώνει σε μεταλλικό τανκ πια, μόνο με bell cap μπορώ να την έχω (λογικά επειδή το bell cap είναι πιο μαλακό και τρώγεται από τις όποιες ατέλειες του σπειρώματος της βάσης και τελικά βιδώνει).

Και αν καταφέρεις να μην χαλάσεις κανένα σπείρωμα (δύσκολα αν το κάνεις με δύο τανάλιες στο χέρι, όλο και κάτι θα φας) σίγουρα όταν θα ανοίξει με δύναμη θα πεταχτεί το μπιλάκι από μέσα και το ελατήριο και δεν πρόκειται να τα βρεις ποτέ...  :))

Ευκαιρία για να παραγγείλω αυθεντικές v2 έψαχνα.  ::)

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2821 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 09:27 »
Back to basic
Μετά απο καιρό μέτα απο μια ανταλλαγή έπεσε στα χέρια μου ενας Subtank plus με σκοπό να τον έχω με έτοιμες αντιστάσεις για χαβαλέ και δύσκολες ώρες.
Τον δουλεύω 4 5 μέρες και με προβληματίζει που σε άκυρες στιγμές μου φτύνει αρκετό υγρό απο τον αέρα.
Δεν το κάνει συχνά άλλα μια φορά μέσα στην μέρα σίγουρα.
Τι μπορεί να φταίει?? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2822 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 09:57 »
Aν όλα τα o-rings είναι εντάξει (είναι?) και δεν υπάρχει θέμα στεγανοποίησης, τότε υπάρχει θέμα υπερτροφοδοσίας. Αφού τον έχεις με έτοιμες κεφαλές, μήπως τον δουλεύεις σε πολύ χαμηλά watt?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2823 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 11:53 »
Ανέβασε λίγο τα Watt και πότε πότε στρίψε λίγο χαρτί κουζίνας και βάλτο από το ντριπ τιπ μέχρι την κεφαλή  για να ρουφήξει τα περισσεύματα των υδρατμών, που τώρα το χειμώνα με την μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας υγροποιούνται και καταλήγουν στην βάση και από κει στο airflow.

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2824 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:09 »
Nα κάνω μια ερωτησούλα αν ξερετε.Μου εκαναν δώρο το kbox nano.Πολύ όμορφο και γυναικείο.Αλλα οι αντιστάσεις ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ βρε παιδί μου.Υπάρχει επισκευάσιμη κεφαλή για τον νάνο?Για τον μίνι βρήκα αλλά δεν νομίζω πως κάνει.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2825 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:14 »
δεν υπαρχει επισκευασιμη κεφαλη για τον nano και αυτη του mini δεν κανει. Μπορεις ομως να επισκευασεις μονη σου τις εργοστασιακες για να κανεις οικονομια.

Αποσυνδεδεμένος new23

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2826 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:17 »
Κρίμα.  :(
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2827 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 20:33 »
Ένα τυπικό στήσιμο για το επισκευάσιμο μέρος του Kangertech Subtank Mini. Από εδώ.


Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2828 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:46 »
Back to basic
Μετά απο καιρό μέτα απο μια ανταλλαγή έπεσε στα χέρια μου ενας Subtank plus με σκοπό να τον έχω με έτοιμες αντιστάσεις για χαβαλέ και δύσκολες ώρες.
Τον δουλεύω 4 5 μέρες και με προβληματίζει που σε άκυρες στιγμές μου φτύνει αρκετό υγρό απο τον αέρα.
Δεν το κάνει συχνά άλλα μια φορά μέσα στην μέρα σίγουρα.
Τι μπορεί να φταίει?? :confused1:

Watt ήθελε παιδιά πάνω απο τα 40 διαρροή καμία
Thanks για την επισήμανση

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2829 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 19:58 »
Υπάρχει κάποιος τύπος που μας λέει πόσα volt-watt πρέπει να δίνουμε στην αντίσταση ανάλογα με τα Ωμ της;;; Η βάζουμε ότι μας αρέσει;

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2830 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 20:10 »
Βασικά δε νομίζω οτι το καθορίζει κάποιος τύπος αυτό παρά μόνο ο κάθε κατασκευαστής στις προδιαγραφές, το υλικό της αντίστασης, τα Amper που "αντέχει" η μπαταρία...τελος πάντων σε γενικές γραμμές ότι καθορίζει ο κατασκευαστής. Επίσης, σε λογικά πλαίσια τιμών εξαρτάται και απο τον καθένα ανάλογα με το αποτέλεσμα που τον ικανοποιεί.
Αν παρ' όλα αυτά θέλεις να δεις πάνω κάτω τις τιμές θεωρητικά πριν απο την πράξη, υπάρχουν κάποια online calculators όπως της steam engine που θα σε βοηθήσουν.  :)

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2831 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 22:10 »
Μιλάω για το επισκευασιμο κομμάτι, που βγαίνουν διαφορές τιμές και δεν ξέρουμε το μέγιστο για να μην παίρνουμε καμένο τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2832 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 22:21 »
Για όλους τουσ τύπους αντίστασης κανει αυτός ο υπολογιστής που αναφέρει ο estrifan ανεξάρτητα αν είναι επισκευάσιμο η εργοστασιακές .. και να ξέρεις οτι σε λειτουργεία  power παντα πρεπει να παίζεις πολύ ποιο κάτω απο το όριο γιατί σε μακρόσυρτες τζουρεσ ακόμα και όσο και να προσέξεισ θα πάρεισ καμένο.. τώρα αν σε απασχολή τόσο το να μην πάρεισ καμένο ο έλεγχος θερμοκρασίας στο προσφέρει απλόχερα αυτό

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2833 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:03 »
Θα συμπληρώσω λέγοντας οτι αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις και διάφορους πίνακες με τα μέγιστα επίπεδα ασφάλειας για τις μπαταρίες πέρα απο τις πληροφορίες για τις αναλογίες Watt και Ohm. Όπως είπε ο giorgos maniadakis πρέπει να παίζεις πολύ πιο κάτω απο τα όρια, οπότε εγώ θα σου έλεγα να ξεκινάς πάντα απο χαμηλά Watt και να ανεβαίνεις σιγά σιγά μέχρι να πάρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Αφού μιλάς για το επισκευάσιμο κομμάτι, και να κάψεις και καμιά αντιστασούλα δεν έγινε και τίποτα, φτιάχνεις άλλη! Και σιγά σιγά εμπειρικά, θα βρεις τις τιμές που σε καλύπτουν! Πάντως δε χρειάζεται να φτάσεις και τη μέγιστη τιμή λίγο πριν το καμμένο για να έχεις ένα καλό αποτέλεσμα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2834 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 23:51 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, στους εργοστασιακους είχαν εύρος πάνω στους ατμοποιητες, τώρα μου φαίνεται δύσκολο να υπολογίσω. Θα δοκιμάσω αυτόν του ίντερνετ τουλάχιστον να έχω έναν μπουσουλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias