vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2325 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 10:35 »
Αυτό γινόταν γιατί στα λίγα Watts δεν προλάβαινε να ατμοποιήσει το υγρό που είχε στο βαμβάκι, με αποτέλεσμα όταν ρουφούσες με την υποπίεση που δημιουργούνταν έμπαινε κι άλλο υγρό από το τανκ στο βαμβάκι, το οποίο στην ουσία περίσσευε και λόγω βαρύτητας έβγαινε από τις τρύπες εισαγωγής αέρα κοινώς airflow. :)

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2326 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 10:39 »
Καλη σας ημερα κυριοι και κυριες!
Με πολυ μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω οτι η δευτερη αποπειρα στησιματος αντιστασης πετυχε!!! Η πρωτη αποπειρα ειχε ως αποτελεσμα να φτιαξω μια αντισταση 0.7Ohm και δεν μου αρεσε πολυ (μαλλον δεν μου αρεσε καθολου). Ετσι, πριν απο λιγο εφτιαξα μια αντισταση 1.2Ohm (με συρμα παχους 0.3 mm NiCr10 Eleaf) και πλεον ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΩ και οχι απλως να το ατμισω. Φανταστικη ποιοτητα γευσης και πραγματικα κλασσης ανωτερο απο τις ετοιμες αντιστασεις/στησιματα. Τελος, εξαφανιστηκαν τα προβληματα διαρροης στο subtank που ειχα με το εργοστασιακο στησιμο!!

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ1973

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2327 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 21:19 »
Σωστός ο makis66 με την παραπάνω εξήγηση. Απλό το πράγμα, το εφαρμόζω εδώ και 4 ημέρες, διαρροές τέλος. Να δούμε αν θα κρατήσει...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2328 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 02:45 »
Λοιπον ειχα αγορασει τον mini το καλοκαιρι ο οποιος δεν δουλεψε σωστα ποτε.Τελικα ανακαλυψα οτι ειχε θεματαρα η βαση.Οποτε εψαξα και αγορασα μια καινουργια η οποια δουλεψε τελεια.Το θεμα ηταν οτι ο ατμοποιητης ηταν μαυρος και η βαση νικελ και δνε μου κολαγε.ειχα αγορασει ενα bell cap και το ειχα δωσει σστην κοπελα μου.Αποψε αποφασισα να τον ξυσω με μια λιμα χεριων.Και το αποτελεσμα ηταν υπεροχο τον ερωτευτηκα ξανα.Οποτε οποιος εχει το ιδιο προβλημα!Go for it!!!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2329 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 04:06 »
Παρα πολυ ωραιο! Μου αρεσει που τα γραμματα ειναι μαυρα!

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2330 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 04:15 »
Λοιπον ειχα αγορασει τον mini το καλοκαιρι ο οποιος δεν δουλεψε σωστα ποτε.Τελικα ανακαλυψα οτι ειχε θεματαρα η βαση.Οποτε εψαξα και αγορασα μια καινουργια η οποια δουλεψε τελεια.Το θεμα ηταν οτι ο ατμοποιητης ηταν μαυρος και η βαση νικελ και δνε μου κολαγε.ειχα αγορασει ενα bell cap και το ειχα δωσει σστην κοπελα μου.Αποψε αποφασισα να τον ξυσω με μια λιμα χεριων.Και το αποτελεσμα ηταν υπεροχο τον ερωτευτηκα ξανα.Οποτε οποιος εχει το ιδιο προβλημα!Go for it!!!


Πολύ καλό το αποτέλεσμα όντως και εμένα μου αρέσει που έμειναν τα μαύρα γράμματα. Μία συμβουλή, επειδή άφησε σαν γραντουνίτσες η λίμα.
Πάρε ένα πολύ ψιλό γυαλόχαρτο (π.χ. Νο 1100 ή και περισσότερο αν υπάρχει) και τριψ' τον πάλι για καμιά ώρα (αν αντέξουν τα χέρια σου). Όσο πιο πολύ, τόσο το καλύτερο.
Θα γίνει σαν εργοστασίου...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2331 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 13:10 »
Οι γρατσουνιες δεν φαινονται τοσο πολυ οσο στην φωτο φανταζιμαι παιζει να φταιει και η αναλυση λιγο ειναι πολυ πιο smooth στο ματι διοτι η λιμα ηταν πολυ μαλακη.Αυτο που με παραξενεψε ηταν το ποσο ευκολα βγηκε το χρωμα....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2332 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 13:22 »
Λοιπον ειχα αγορασει τον mini το καλοκαιρι ο οποιος δεν δουλεψε σωστα ποτε.Τελικα ανακαλυψα οτι ειχε θεματαρα η βαση.Οποτε εψαξα και αγορασα μια καινουργια η οποια δουλεψε τελεια.Το θεμα ηταν οτι ο ατμοποιητης ηταν μαυρος και η βαση νικελ και δνε μου κολαγε.ειχα αγορασει ενα bell cap και το ειχα δωσει σστην κοπελα μου.Αποψε αποφασισα να τον ξυσω με μια λιμα χεριων.Και το αποτελεσμα ηταν υπεροχο τον ερωτευτηκα ξανα.Οποτε οποιος εχει το ιδιο προβλημα!Go for it!!!

τρελαινομαι με τετοια μοναδικα αποτελεσματα...
ετσι γρατζουνισμενο αστο... :thumpup:
κανε και την βαση ετσι

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2333 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:42 »
Γεια χαρα παιδες . Με τι στησιμο εχετε παρει μεχρι τωρα την καλυτερη γευση στο επισκευασιμο ;


Προσωπικα ειχα στησει πριν κατι βδομαδες ενα  6-σπειρο micro coil με λεπτο clapton wire σε 2,5 mm κατσαβιδι που μου δωσε ενας φιλος να δουμε αν θα χωρεσει και ξετρελαθηκα . Τρομαχτικη γευση και μπολικο ντουμανι , αλλα δεν μπορουσα να παρω πολλες τζουρες γιατι στεγνωνε το βαμβακι στις 4 τζουρες το πολυ . Οποτε επρεπε να περιμενω στο ενδιαμεσο να ξαναποτισει και να φοβαμαι συνεχεια μην φαω καψουλια. Απο τοτε ολα τα απλα στησιματα μου φαινονται μετρια σε γευση .




Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2334 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 23:03 »
Καλησπέρα παίδες!

Αντιμετωπίζω πρόβλημα διαρροής με αντίσταση 0,62 και τάση στα 17watt.
Μια κοπέλλα σε ένα κατάστημα μου είπε να αυξησω τα watt τόσο ώστε να δίνει 3,8 έως 4,0 volt....Το ανέβασα στα 23 watt και περιμένω να το τσεκαρω αν συνεχίζει....τα υπόλοιπα είναι σφιγμένα καλά...

Έχει βάση ή συμβουλή;;;;
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2335 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 00:11 »
Εκτός από τα watt κοίταξε λίγο τη ποσότητα από βαμβάκι που έβαλες στην αντίσταση. Αν έχεις τη V2 κοίτα να είναι καλά κλειστές οι τρύπες στην καμπάνα αλλά όχι πολύ σφικτά για να μπορούν διαβραχούν εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2336 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 00:24 »
Σε ευχαριστώ kikas.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την επισκευάσιμο,
προς το παρόν δικιμάζω με την έτοιμη.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2337 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 00:55 »
Γενικα για εναν αρκετα αρχαριο στους επισκευασιμους και γενικα στο στησιμο επισκευασιμων που συνηθιζει να κανει αντιστασεις 1.5-1.7 θα προτεινατε το v1 ή το v2?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2338 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 01:32 »
Για τις αντιστασεις που αναφερεσαι η V1 κανει μια χαρα. Θα προτεινα ομως της V2 σε ολους γιατι δινει περιθωρια για μεγαλυτερο ευρος αντιστασεων και η κατασκευη της χωρις πασα στη βαση κανει ευκολοτερη τη διαχειρηση της σε σχεση με την V1, ενω και οι δυο εχουν σχεδον το ιδιο ευκολο στησιμο. Οποτε  V2  :thumpup:

Καλησπέρα παίδες!

Αντιμετωπίζω πρόβλημα διαρροής με αντίσταση 0,62 και τάση στα 17watt.
Μια κοπέλλα σε ένα κατάστημα μου είπε να αυξησω τα watt τόσο ώστε να δίνει 3,8 έως 4,0 volt....Το ανέβασα στα 23 watt και περιμένω να το τσεκαρω αν συνεχίζει....τα υπόλοιπα είναι σφιγμένα καλά...

Έχει βάση ή συμβουλή;;;;
Ευχαριστώ!

Ανεβασε τα βατ αφοβα μεχρι τα 25 (με τουλαχιστον τις 2 τρυπες αερα ανοιχτες).
 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2339 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 01:40 »
Σε ευχαριστώ kikas.
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την επισκευάσιμο,
προς το παρόν δικιμάζω με την έτοιμη.

0,62 σου έδειξε μόλις τη βίδωσες καινούρια ή μετά από κατανάλωση μερικών ml υγρού?
Καλά σου είπαν τότε, αύξησε τα watt, οι εργοστασιακές 0,5 σηκώνουν watt, αν κοιτάξει πάνω στην αντίσταση αναγράφει σε ποια το εύρος των watt που παίζει καλά η αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias