vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 10 χρήστες
lidbab, tibolaso, Jorge, manoslykos, radios, Milarepa, ZoeM, Buliwyf, Parolos, funes

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2205 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 03:08 »
Σε αυτούς που δεν ήταν peek (γκρι-καφέ) αλλοιωνόταν η γεύση. Monkey ass που λέει ο Busardo. Οπότε μάλλον θα το καταλάβεις ότι το κατάλαβες.  :))

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2206 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 13:48 »
Και γ@#ώ το κερατάκι μου δηλαδή.

Παίρνω πλαστικίλα - καρβουνίλα - καμενοβαμβακίλα (??) στο Subtank Mini 2

ΣΤΗΣΙΜΟ
Δοκίμασα Bebeca με επισκευασμένα OCC και με RBA.


WATT
Παρόλο που δεν παίζω ψηλά στα watt (<20) μου συμβαίνει πάλι και πάλι και πάλι.

ΜΟΝΩΤΙΚΟ
Μόλις τσέκαρα το μονωτικό, φαίνεται ότι είναι το καφέ (PEEK).


ΒΑΜΒΑΚΙ
Το μόνο κοινό σε όλα τα στησίματα είναι το βαμβάκι το οποίο ήταν το μαμά, αυτό που ερχόταν από το εργοστάσιο, καθώς δεν έχω άλλο.

Τι στο διάολο συμβαίνει; έχει κανείς ιδέα; του έχει ξανατύχει;

Χτες ήταν η πρώτη φορά που έκανα δύο τζούρες από ΚΤ καθώς δεν άντεχα τη γεύση αυτή που έπαιρνα από το επισκευάσιμο.

Δώστε (συμβουλές) και σώστε.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2207 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:18 »
Το μονωτικο δεν ειναι το προβλημα καθως η Kanger αντικατεστησε τα πρωτα insulators αρκετους μηνες πριν. Αν λοιπον εχεις αυθεντικο subtank αποκλειουμε την περιπτωση insulator. Οποτε:

Οταν εχεις αυτο το θεμα, το βαμβακι οταν το βγαζεις ειναι καμενο ή οχι;
Το προβλημα το παρουσιαζε απο την αρχη της αγορας/χρησης του ή απο καποια στιγμη και μετα;
Δοκιμασες αλλο υγρο εκτος απο bebeca; Αν οχι δοκιμασε σκετη βαση να δεις το αποτελεσμα.
Δοκιμασες με διαφορετικο συρμα;
Δοκιμασες να ατμισεις σε διαφορετικο ατμο;
Επλυνες καλα τον ατμο σε επομενες δοκιμες σου μετα την εμφανιση του προβληματος;

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2208 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:26 »
Οταν εχεις αυτο το θεμα, το βαμβακι οταν το βγαζεις ειναι καμενο ή οχι;
όχι

Το προβλημα το παρουσιαζε απο την αρχη της αγορας/χρησης του ή απο καποια στιγμη και μετα;
τις τελευταίες ημέρες

Δοκιμασες αλλο υγρο εκτος απο bebeca; Αν οχι δοκιμασε σκετη βαση να δεις το αποτελεσμα.
ναι R2Y2. Δεν έχω βάση για να δοκιμάσω.

Δοκιμασες με διαφορετικο συρμα;
Ναι. Και τις έτοιμες αντιστάσεις που έρχονται με τη συσκευασία για το RBA και λίγο σύρμα που πήρα από ένα κατάστημα για δοκιμή - δε θυμάμαι τον τύπο.

Δοκιμασες να ατμισεις σε διαφορετικο ατμο;
Ναι έχω και τον Nano. Δεν φαίνεται να κάνει τέτοια.

Επλυνες καλα τον ατμο σε επομενες δοκιμες σου μετα την εμφανιση του προβληματος;

Όχι δεν τον έπλυνα καθότι όλες τις τελευταίες ημέρες χρησιμοποιώ το ίδιο υγρό.


Διορθωση ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:36 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2209 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:43 »

ΣΤΗΣΙΜΟ
Δοκίμασα Bebeca με επισκευασμένα OCC και με RBA.

To να επισκευάσεις τις OCC κεφαλές, θέλει κάποια εμπειρία. Tην έχεις? Προσπάθησε περισσότερο με το RBA που είναι πιο απλά τα πράγματα. Όσο για τις εργοστασιακές OCC, καλό βρέξιμο με υγρό πριν τη χρήση και μην τις ξεκινάς κιατευθείαν από τα 20w.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2210 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:43 »
"Το προβλημα το παρουσιαζε απο την αρχη της αγορας/χρησης του ή απο καποια στιγμη και μετα;
τις τελευταίες ημέρες"

Αρα αρχικα δεν ειχε προβλημα οταν ατμιζες και το παρουσιασε καποια στιγμη "τις τελευταιες μερες". Σκεψου καλα μηπως αλλαξες κατι τις τελευταιες μερες. Ανθρωποι ειμαστε μπορει να ξεχασουμε κατι.
Σου ειπα για βαση επειδη δεν εχει γευση ωστε να προσδιορισεις τι ακριβως γευση παιρνεις για να την περιγραψεις καλυτερα.
Τον nano τον χρησιμοποιησες μετα τη περιεργη γευση που πηρες απο τον μινι και εκει δεν την αισθανθηκες; Το λεω γιατι η γευση μας, μας παιζει περιεργα παιχνιδια καποιες φορες.
Πλυνε καλα τον ατμο σε ολα τα μερη του και ξαναδοκιμασε με αλλο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2211 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:15 »
Το περίεργο είναι ότι μου το κάνει κυρίως στον RBA. Αυτό που μένει να δοκιμάσω είναι με άλλο βαμβάκι και ελπίζω αργότερα μέσα στην ημέρα να αλλάξω και υγρό. Δεν πιστεύω πάντως να είναι τόσο χάλια το εργοστασιακό βαμβάκι.

Occ δεν έχω μεγάλη εμπειρία αλλά που έχω φτιάξει 3-4 μου βγήκαν καλουτσικες.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2212 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:20 »
Ναι έχεις δίκιο. Το να ξεκινάς από χαμηλά στα watt είναι το σίγουρο. Δεν πρέπει να πας ψηλά από την αρχή.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2213 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:31 »
Μεχρι στιγμης απο αυτα που περιγραφεις εχεις χαμηλη τροφοδοσια.
Που σημαινει οτι κανεις καπου λαθος στην ποσοτητα του βαμβακιου η και στις τρυπες τροφοδοσιας.
Προσπαθησε το βαμβακι μεσα στην αντισταση να μην ειναι πολυ σφιχτο στο περα δωθε οταν το περνας αλλα ουτε και πολυ χαλαρο να κολυμπαει.
Τις τρυπες αερισμου προσπαθησε να μην τις κλεισεις -μπουκωσεις με βαμβακι γιατι δεν επιτρεπουν την σωστη ροη-ποτισμα του υπολοιπου βαμβακιου.
Αν προσεξεις αυτα μετα βρεξε καλα την αντισταση και βαμβακι και ασε την λιγο να ποτισει καλα.Μετα ξεκινα με σταδιακη ανοδο των βατ μεχρι να δεις τα αποτελεσματα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 15:38 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2214 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 22:41 »
Λοιπόν έστησα ξανά rba αφού επλυνα και στεγνωσα καλά όλο τον ατμο. Ως τώρα φαίνεται να πηγαίνει καλά αν και δεν ανεβάζω πάνω από τα 19 w γιατί μου δίνει λίγο ξερό.

Ακόμα παίζω με Bebeca καθώς είναι το μόνο υγρό που έχω τώρα.

Δεν ξέρω αν έχω βάλει σωστά το βαμβάκι.  Νομίζω ότι είμαι Οκ. 0.58Ω δείχνει.

Μέσα στη βδομάδα πιστεύω να πάρω και άλλα υγρά και σύρμα και να τεστάρω τα πάντα. Πού θα πάει. Θα μου κάτσει.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2215 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 22:52 »
Ετσι, ετσι  :thumpup: . Πανευκολος ειναι στο στησιμο. Το ολο θεμα ειναι η σωστη ποσοτητα βαμβακιου. Ακολουθησε τις συμβουλες των παραπανω συνατμιστων και κυριως πειραματισου μονος σου γιατι στην τελικη ο,τι και να σου πουμε αν δεν κανεις τα πειραματα σου δε θα δεις προκοπη! Και οταν παιρνεις καμενο θελει πλυσιμο καθε φορα γιατι ποτιζει η μυρωδια στα πλαστικα μερη κυριως και μπορει αν δεν τον πλυνεις, την επομενη φορα ακομη και αν τον στησεις σωστα να παρεις ασχημη γευση που εχει μεινει απο προηγουμενο στησιμο.

Αποσυνδεδεμένος kerai

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2216 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 22:55 »


Και οταν παιρνεις καμενο θελει πλυσιμο καθε φορα γιατι ποτιζει η μυρωδια στα πλαστικα μερη κυριως και μπορει αν δεν τον πλυνεις, την επομενη φορα ακομη και αν τον στησεις σωστα να παρεις ασχημη γευση που εχει μεινει απο προηγουμενο στησιμο.

Μεγάλο σχολείο το φόρουμ. Και όλο και κάτι μαθαίνεις. Δεν το είχα ξαναδεί αυτό.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.


Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2217 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:33 »
Μου ξεκολλησε η βαση του subtank mini, και χωριστηκε σε δυο κομματια,με αποτελεσμα να μην μπορω να την ξεβιδωσω απο το tank ευκολα.Ασε που εχασα και το μπιλακι του ρυθμιστη αερα και τωρα γυριζει σαν τρελλος.Βλεπω κατι σαν καφε κολλα στο σπειρωμα.
Τι κολλα μπορω να βαλω ωστε να μην εχω μυρωδιες που πιθανον ειναι και τοξικες;
Η φωτογραφια ισως βοηθησει να καταλαβετε το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2218 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:50 »
Πάλεψέ το με κάποια κόλλα για μέταλλα και ίσως κάνεις δουλειά. Δεν χάνεις και τίποτα τώρα πια. Μυρωδιές και άλλα τέτοια δεν νομίζω να έχεις, γιατί εκεί που έσπασε δεν αναπτύσσονται μεγάλες θερμοκρασίες. Βέβαια αν δεν γίνει δουλειά, πας για καινούργια βάση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:55 από megst »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2219 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 19:00 »
Μου ξεκολλησε η βαση του subtank mini, και χωριστηκε σε δυο κομματια,με αποτελεσμα να μην μπορω να την ξεβιδωσω απο το tank ευκολα.Ασε που εχασα και το μπιλακι του ρυθμιστη αερα και τωρα γυριζει σαν τρελλος.Βλεπω κατι σαν καφε κολλα στο σπειρωμα.
Τι κολλα μπορω να βαλω ωστε να μην εχω μυρωδιες που πιθανον ειναι και τοξικες;
Η φωτογραφια ισως βοηθησει να καταλαβετε το προβλημα.

Tο επαθα και εγω προχθες αλλα τελίκα δεν ξεκολλησε αλλα ξεβιδωθηκε,
Αν δεις εχει σπειρωματα.
Εκει που ηταν το μπιλακι που εχασα και εγω  :)) εβαλα ενα ορινγκ και βιδωσα και ειναι οκ.
Απλα δεν εχει ρυθμιση αερα αν δεν ξεβιδωσεις παλι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias