vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1875 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:11 »
Σκέφτομαι να παρω τον subtank mini να τον έχω μαζι με το ιστικ 40.


Θλελω να αναβαθμιστώ απο τον gsairm και να πάω σε κάποιον για να ξεκινήσω και το στρίψιμο και μέχρι τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτόν και το ego one mega που φτιάχνετε πολύ εύκολα αλλά παίζει να πάρω και το evic οπότε θα ναι σετάκι.


Επειδή προτιμάω τον μαύρο είναι διαφορετικός απο τους ασημί και τί διαφορές έχει?


Επίσης γίνεται να μπεί σε αυτόν πιο κοντό γυαλί όπως π.χ. εχουν πολλοί στον καυφούν?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1876 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:35 »
Εδω και καμποσο καιρο και οι ασημενιοι subtank mini δεν εχουν καμια διαφορα απο τους μαυρους η τους ασπρους. Διαθετουν και διπλο airflow και νεο rba. Κοντυτερο γυαλακι και να υπηρχε δεν θα στο συνιστουσα για τον subtank.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1877 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:37 »
Διαφορες με τον ασημι δεν εχει αλλα θα σου προτινα τον ασημι γιατι πιστευω στον μαυρο με καμια γρατζουνια θα φυγει το χρωμα και θα ειναι ασχημο πιο κοντο γυαλι δεν μπαινει υπαρχη μονο bell cap αν σου αρεσει απο αυτα που ειπες θα σου προτινα τον subtank mini ελπιζω να βοηθησα.Keep Vaping  ;)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1878 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:37 »
Σκέφτομαι να παρω τον subtank mini να τον έχω μαζι με το ιστικ 40.


Θλελω να αναβαθμιστώ απο τον gsairm και να πάω σε κάποιον για να ξεκινήσω και το στρίψιμο και μέχρι τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτόν και το ego one mega που φτιάχνετε πολύ εύκολα αλλά παίζει να πάρω και το evic οπότε θα ναι σετάκι.


Επειδή προτιμάω τον μαύρο είναι διαφορετικός απο τους ασημί και τί διαφορές έχει?


Επίσης γίνεται να μπεί σε αυτόν πιο κοντό γυαλί όπως π.χ. εχουν πολλοί στον καυφούν?

Ο,τι χρώμα και να ναι, φρόντισε να πάρεις V2 με βελτιωμένη ροή αέρα και νέα επισκευάσιμη κεφαλή. Κυκλοφορούν πολλοί V1 ειδικά σε συνοικιακά μαγαζιά.

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1879 στις: Αυγούστου 17, 2015, 21:43 »
Αρχικα , μαυρος και ασπρος ειναι το version 2 του αρχικου subtank που ειχε ασημι χρωμα (φτιαγμενος απο ανοξειδωτο ατσαλι). Αν και νομιζω πως πλεον υπαρχει η νεα βαση για εισαγωγη αερα και σε ανοξειδωτο ατσαλι


Διαφορες τωρα : Αλλαγη στην ροδελα εισαγωγης αερα με επιλογη για πιο "σφιχτη" τσιγαρισια τζουρα mouth to lung , κατι που δεν ειχε ο παλιος (ηταν περισσοτερο για ντουμανια)
                           Καινουρια επισκευασιμη κεφαλη (RBA Plus) με μεγαλες τρυπες ωστε να γινεται καλυτερη τροφοδοσια υγρου (υπηρχαν παραπονα για την παλια επισκευασιμη κεφαλη ως                                προς την τροφοδοσια, dry hits κλπ)
                           Αντι για ανοξειδωτο ατσαλι ειναι βαμμενος με ειδικη βαφη για τροφιμα , η οποια εμενα προσωπικα εχει ξεφτισει σε καποια σημεια απο πτωσεις


Τωρα σαν προ'ι'ον γενικα εγω δεν εχω παραπονο , θεωρω πως τα αξιζει τα λεφτα του . Παραπονο εχω με ορισμενες κεφαλες ετοιμες , οπως μια 0,5 με vertical coil , η οποια ειχε τρελα προβλημα υποτροφοδοσιας , οποτε εφυγε για σκουπιδια . Η 1,2 ηταν πολυ καλη και κρατησε τουλαχιστον 10ημερο με πολυ καλη γευση
Για το RBA plus μονο ενα παραπονο , τα micro coils πολλες φορες "πιτσιλανε" υγρο καθως ατμιζεις αν δεν τα στησεις αρκετα χαμηλα και κοντα στην εισαγωγη αερα , με αποτελεσμα να σου καινε λιγο τη γλωσσα . Κατα τ'αλλα πολυ καλη γευση και ντουμανι , καλη τροφοδοσια , κανενα μεγαλο παραπονο
Λιγος πειραματισμος και πετυχαινεις πολυ καλο αποτελεσμα

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1880 στις: Αυγούστου 17, 2015, 22:53 »
Subtank plus σε istick 40 έχει δοκιμάσει κανένας ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1881 στις: Αυγούστου 18, 2015, 11:19 »
Φιλε μου foxxx το οπτικο αποτελεσμα του subtank mini  istick30 wat
Αν και εχουν μικρεσ διαφωρεσ τα 2 μοντακια σε μεγενθοσ ο πλασ που αναφερησ θα ειναι παρα πολλυ μεγαλοσ για τέτοιο μοντ το τελικο αποτελεσμα στο ματι θα ειναι καπωσ δυσαναλογο φυσικα οταν καπιοσ ψαχνη ενα ατμο με μεγαλη χωρητικότητα υγρου σε καπιο αλλο πιο μεγάλων διαστάσεων μοντ νομίζω οτι θα εδειχνε πολλυ διαφωρετικα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1882 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:21 »
Φιλε μου foxxx το οπτικο αποτελεσμα του subtank mini  istick30 wat(Image removed from quote.)
Αν και εχουν μικρεσ διαφωρεσ τα 2 μοντακια σε μεγενθοσ ο πλασ που αναφερησ θα ειναι παρα πολλυ μεγαλοσ για τέτοιο μοντ το τελικο αποτελεσμα στο ματι θα ειναι καπωσ δυσαναλογο φυσικα οταν καπιοσ ψαχνη ενα ατμο με μεγαλη χωρητικότητα υγρου σε καπιο αλλο πιο μεγάλων διαστάσεων μοντ νομίζω οτι θα εδειχνε πολλυ διαφωρετικα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 :)) :)) :)) :)) :))  Όντως είναι τεράστιο ΟΚ το ξέχασα κιόλας   :bye:   

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1883 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:24 »
Για μένα η κύρια ένσταση είναι στο βάρος και όχι στο μέγεθος. Το set γίνεται λίγο ατσούμπαλο με τον Plus πάνω. Στο μέγεθος, μεχ, και μεις παλιά είχαμε Lemo Drop πάνω στο 20άρι iStick και δεν έγινε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος foxxx

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1884 στις: Αυγούστου 18, 2015, 20:26 »
Εγώ με κόβω να πηγαίνω σε subox και βλέπουμε στην πορεία.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1885 στις: Αυγούστου 19, 2015, 01:18 »
Πρώτες ώρες με τον mini και πραγματικά είναι ένας τίμιος ατμοποιητής για όσα υπόσχεται  :yes:

Πολύ προσεγμένη συσκευασία, ωραία πραγματάκια στο κουτί τους και όμορφα τακτοποιημένα (επισκευάσιμη και ανταλλακτική κεφαλή, δεύτερο τανκάκι, κατσαβιδάκια βαμβάκι κτλ) και ένας πεντακάθαρος ατμοποιητής που μετά από το πρώτο πλύσιμο είναι έτοιμος να ατμίσει.

Ευτυχώς γνώριζα τι αγόρασα, μιας και ο αέρας του είναι απαγορευτικός για σφιχτές τσιγαρίσιες τζούρες
τις οποίες και προτιμώ, αλλά οι πνευμονικές έρχονται απόλυτα φυσιολογικά και ξεκούραστα σε όλες τις θέσεις του αέρα.

Η γεύση του είναι παραπάνω από καλή με την 1.2Ω κεφαλή και μόλις πέρασα στα πρώτα στησίματα της επισκευάσιμης.
Ως πρώτη παρατήρηση στο επισκευάσιμο κομμάτι του είναι ότι τελικά θέλει αρκετό βαμβάκι (ακολούθησα το manual μιας και στο πρώτο στήσιμο έκοψα το βαμβάκι πιο κοντό - τύπου kayfun - και πήρα καμμένο γρήγορα).
Επίσης σαν να αργεί λίγο να φύγει η βαμβακίλα (KGD) και να στρώσει η επισκευάσιμη κεφαλή, αλλά θα του δώσω λίγο το χρόνο του.
Αυτή τη στιγμή παίζω με αντίσταση στα 1.5Ω η οποία μπορεί να είναι και λίγο μεγάλη για τη φιλοσοφία του subtank (αλήθεια έχουμε τέτοια θέματα με αντιστάσεις πάνω από τα 1.5Ω?)

Συνοψίζοντας θεωρώ πως είναι μια πολύ καλή αγορά για τα χρήματα της που δίνει όσα υπόσχεται, ντουμάνι - χτύπημα - γεύση, αρκεί βέβαια να μην αναζητήσεις σφιχτή τζούρα σε αυτόν τον ατμοποιητή.

Η νικοτίνη ήδη έπεσε στα μισά mg απότι συνήθως, από 8 στα 4mg, και ο subtank mini ήρθε για να πειραμιστώ αρκετά μαζί του  :yes: .
Πάμε για άλλα...

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1886 στις: Αυγούστου 19, 2015, 03:54 »
παιδιά πως παίζουν οι 1.5 σε σχέση με τις 1.2 ; θα γινει αγορά από έξω με μια 5αδα coils και δεν ξέρω τι να διαλεξω για την πρώτη επαφή!

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1887 στις: Αυγούστου 19, 2015, 03:58 »
yian  ισως σε ενδιαφερει το airflow v2 για τον subtank . Στη χαμηλη του ειναι ιδανικο για τσιγαρισια

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1888 στις: Αυγούστου 19, 2015, 11:13 »
παιδιά πως παίζουν οι 1.5 σε σχέση με τις 1.2 ; θα γινει αγορά από έξω με μια 5αδα coils και δεν ξέρω τι να διαλεξω για την πρώτη επαφή!
Aν και τον ατμίζω συνέχεια με το επισκευάσιμο κομμάτι, έχω δοκιμάσει και τις τρεις εργοστασιακές (0.5, 1.2, 1.5).
Ανάμεσα στις 1.2 και 1.5 προσωπικά προτιμώ τις 1.2. Καλύτερο χτύπημα, καλύτερη παραγωγή ατμού και όλα αυτά από τα 13-14w και πάνω. Δεν είναι ανάγκη δηλαδή να φθάσεις στα 25w αν δεν το επιθυμείς.

Αποσυνδεδεμένος Artista

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1889 στις: Αυγούστου 19, 2015, 12:21 »
Παιδες αυτα τα spit back στο επισκευασιμο ειναι πολυ σπασιμο νευρων . Παιζει να υπαρχει καποιο drip tip που να τα σταματαει ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem