vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

593 επισκέπτες, 10 χρήστες
teo77, dvelev, Tem, Blackwolf, manoslykos, tibolaso, Jorge, Milarepa, camber, maprix

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1260 στις: Απριλίου 30, 2015, 00:55 »
Εγώ το αγόρασα προχθές απο μαγαζί γνήσιο και έχει γύρο-γύρο δύο μεγάλες μακρόστενες τρύπες,  μετα δύο πολύ μικρές και μετά δύο μεσαίες, με τη σειρά όπως περιστέφω δειξιόστροφα το δακτυλίδι.
Είναι ο μίνι;  από που τον πείρες και αν μπορείς να ανεβάσεις καμιά φώτο.

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1261 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:02 »
Μονο σε εμενα δεν μπορει να κατσει καλα το RBA... σημερα το εχω φτιαξει 5 φορες εμεινα απο συρμα στο τελος... Πολυ βαμβακι λιγο βαμβακι, κλειστες σπειρες ανοιχτες σπειρες μεγαλη διαμετρο και μικρη. μουφες ακομα κανει σκασιματα και καμια σταγονιτσα να καψει την γλωσσα μου  >:( >:( :( :(

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1262 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:44 »
Σίγουρα  Κάτι δεν κάνεις καλά. Πες μας ακριβώς τι αντίσταση έφτιαξες και ανέβασε και καμιά φώτο να βοηθήσουμε.
Και σε το βατ το δουλεύεις δώσε λεπτομεριες

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1263 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:45 »
Για να ελαττώσεις το φαινόμενο κάνε μια δοκιμή με κολλημένες τις σπείρες και κατεβάζοντας το coil όσο πιο κοντά γίνεται στην εισαγωγή του αέρα. Είχα κι εγώ το θέμα και σχεδόν το εξαφάνισα με αυτόν τον τρόπο.
Επίσης θα πρότεινα χοντρό σύρμα για το rba, όχι κάτω από 0.28mm.. πριν λίγο μάλιστα εγώ το έστησα με 0.40mm kanthal και μέχρι στιγμής δεν αισθάνθηκα ούτε μια φυσαλίδα παρά μόνο κάτι ελάχιστες μόλις ρύθμιζα την εισαγωγή αέρα στη μια τρύπα. Συνήθως όμως το στήνω με 0.30.
Ίσως και το coil σε 2,5άρι κατσαβίδι να είναι must, αν βέβαια δεν το στρίβεις ήδη σε τέτοιο.. :)

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1264 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:46 »
Εχω ξανα ανεβασει photo 28αρι kanthal 6 σπειρες 1.2Ω περναω βαμβακι βαζω την καμπανα, μετα ψαλιδιζω το βαμβακι το πιεζω ελαφρα προς τα κατω στα πλαγια, το βρεχω με το υγρο μου και μετα πιεζω λιγο να ειναι ανοιχτα τα αυλακια να περναει το υγρο...
περιμένω απο αυριο αυτο εδω http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&product_id=570

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1265 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:48 »
Αν δε το βρίσκεις με τιποτα γιατι δε πας σε καποιο κατάστημα εκει κοντα να σου δείξουν;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1266 στις: Απριλίου 30, 2015, 01:55 »
μενω εκτος αθηνων λαυριο :(
Περιμενω και kanthal AWG32 να το κανω twisted θα παιξει σε Istick30αρι?

Edit: το τελευταιο για σημερα ουτε με αυτο καταφερα πολλα... Δοκιμασα αρκετους τροπους στο βαμβακι και το αποτελεσμα το ιδιο.
 Ps: το καθαρισα και μπηκε στο κουτι του!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 03:49 από sector7 »

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1267 στις: Απριλίου 30, 2015, 10:56 »
Σαν κοκορέτσι είναι η αντίσταση. Γιατί δεν είναι ευθυγραμμισμένες οι σπείρες; Μήπως φταίει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1268 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:07 »

Καλημέρα σε όλους. :bye:

Φίλε μου sector7, γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις αντίσταση με απλό σύρμα Kanthal A1;
Κάποια στιγμή που χρησιμοποίησα και γω τέτοιο σύρμα στριφτό δεν είχα καλά αποτελέσματα.


Ξέρει κανείς ποιά είναι η διαδικασία για να δούμε αν ο sub tank mini που αγοράσαμε είναι γνήσιος;

Edit: Tελικά έκανα την διαδικασία στην KangerTech και μου δείχνει ότι είναι γνήσιο ;)



 
Product Authentication
   Not logged in.   Authentication Step 3 Registration > Authentication > Information  Information about the KangerTech product
 
 
Product ID:XLD6W0***B
Product Security Code:8****5
 
Your product is genuine/authentic
   If you want to learn more about KangerTech products please click here.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2015, 12:32 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1269 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:10 »

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1270 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:11 »
Σαν κοκορέτσι είναι η αντίσταση. Γιατί δεν είναι ευθυγραμμισμένες οι σπείρες; Μήπως φταίει αυτό;
Καλημέρα σε όλους. :bye:

Φίλε μου sector7, γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις αντίσταση με απλό σύρμα Kanthal A1;
Κάποια στιγμή που χρησιμοποίησα και γω τέτοιο σύρμα στριφτό δεν είχα καλά αποτελέσματα.


Ξέρει κανείς ποιά είναι η διαδικασία για να δούμε αν ο sub tank mini που αγοράσαμε είναι γνήσιος;

Εχω δικομασει και κανονικες παλι κανει σκασιματα και υγρα... Λυση δεν βρηκα :( το κατσαβιδακι το μπλε ποσα χιλιοστα ειναι στο κουτι του subtank??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1271 στις: Απριλίου 30, 2015, 11:34 »
Το κατσαβιδάκι είναι 4,52cm.
Κάτι πρέπει να κάνεις λάθος. Πάντως και μένα κάνει ένα μικρό σκασιματάκι 1 δευτερόλεπτο από όταν αρχίζω την τζούρα, αλλά δεν με ενοχλεί ούτε μου φέρνει σταγόνα στο στόμα. Η γεύση είναι άπαιχτη.
Δουλεύω σύρμα Kanthal A1, 0,30mm διάμετρο αντίστασης 2,8mm, 9 σπείρες, βαμβάκι MUJI Ιαπωνίας 1,5 Ohm.
Παίξε λίγο με το βαμβάκι σφιχτό αλλά να κουνιέται πέρα - δώθε μέσα στην αντίσταση. Προσπάθησε οι σπείρες να είναι σχεδόν κολλημένες (όχι τελείως) μεταξύ τους.
Το ότι σου πετάει σταγόνα στο στόμα στο σκάσιμο νομίζω ότι ίσως να φταίει και η υπερτροφοδοσία, γι αυτό δοκίμασε να καλύψεις χαλαρά με το βαμβάκι τις εισόδους υγρού στο deck για να μην παίρνει πολύ υγρό.
Τον ίδιο ατμοποιητή έχουμε δεν μπορεί θα φτιάξει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1272 στις: Απριλίου 30, 2015, 12:36 »
Εχω δικομασει και κανονικες παλι κανει σκασιματα και υγρα... Λυση δεν βρηκα :( το κατσαβιδακι το μπλε ποσα χιλιοστα ειναι στο κουτι του subtank??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είναι 2χιλ. Εσύ στρίψε σε 2.5 Χιλ είναι το ιδανικό κατεμε σύρμα για εμένα το ιδανικό 0.35 ή 0.40 η αντίσταση να είναι κάπου στα 1 με 1.4 ωμ η αντίσταση να είναι όσο κολλημένη γίνετε με ένα τσιμπιδάκι πίεζε την ελαφρά αφού πριν την έχεις κάψει στα 10w και το βαμβάκι όπως σου είπαν να μπαίνει μπόλικο αλλά όταν βαστάς τις δυο άκρες από το βαμβάκι να κουνιέται δεξιά αριστερά όχι εύκολα άλλα να κουνιέται και στην τροφοδοσία να ακουμπάει ίσα ίσα μην γεμίζεις όλο το κενό.
Αν κάνεις σωστά αυτά το αποτέλεσμα είναι σίγουρο. Πάλι θα έχει φασαρία ο subtank  αλλά όχι σκιασίματα με σταγόνες και τέτοια.
Είναι πολύ καλός και όταν τον μάθεις θα είναι μια από τις καλύτερες αγορές σου.
Μην απογοητεύεσαι.

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1273 στις: Απριλίου 30, 2015, 12:44 »

Είναι 2χιλ. Εσύ στρίψε σε 2.5 Χιλ είναι το ιδανικό κατεμε σύρμα για εμένα το ιδανικό 0.35 ή 0.40 η αντίσταση να είναι κάπου στα 1 με 1.4 ωμ η αντίσταση να είναι όσο κολλημένη γίνετε με ένα τσιμπιδάκι πίεζε την ελαφρά αφού πριν την έχεις κάψει στα 10w και το βαμβάκι όπως σου είπαν να μπαίνει μπόλικο αλλά όταν βαστάς τις δυο άκρες από το βαμβάκι να κουνιέται δεξιά αριστερά όχι εύκολα άλλα να κουνιέται και στην τροφοδοσία να ακουμπάει ίσα ίσα μην γεμίζεις όλο το κενό.
Αν κάνεις σωστά αυτά το αποτέλεσμα είναι σίγουρο. Πάλι θα έχει φασαρία ο subtank  αλλά όχι σκιασίματα με σταγόνες και τέτοια.
Είναι πολύ καλός και όταν τον μάθεις θα είναι μια από τις καλύτερες αγορές σου.
Μην απογοητεύεσαι.
περιμενω 30αρι kanthal σημερα!
Σε αυτα τα 2 κανω τις δοκιμες μου!
Κοντα 2.5 και 3 πρεπει να ειναι αλλα δεν ξερω πως να τα μετρησω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1274 στις: Απριλίου 30, 2015, 12:46 »
Εχω δικομασει και κανονικες παλι κανει σκασιματα και υγρα... Λυση δεν βρηκα :( το κατσαβιδακι το μπλε ποσα χιλιοστα ειναι στο κουτι του subtank??


Sent from my iPhone using Tapatalk
οι αντιστασεις που φτιαχνεις ειναι σουπερ πραγματικα! :respect:


εγω νομιζω οτι τα σκασιματα ειναι υπερτροφοδοσια και ανοιχτες σπειρες(και εγω με ανοιχτες τον στηνω λογο καλυτερης γευσεις)..οποτε αφου βαζεις σφιχτα το μπαμπακι οπως λες μεσα στην αντισταση και συνεχιζεις να εχεις σκασιματα εκτος του αρχικου,λογικα πρεπει να κλεισεις με λιγο
μπαμπακι τα καναλια τροφοδοσιας,να τον δουλευεις με τερμα ανοιχτο το airflow,ή να μην τραβας με πολυ δυναμη τζουρα και προκαλεις υπερτροφοδοσια.


 :bye: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem