vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, 2Fdeal, Mimhsdr, gstamatos, Buliwyf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1125 στις: Απριλίου 26, 2015, 10:06 »

ρε παιδιά αν θέλετε δείτε λίγο το βιντεάκι μερικά post πιο πάνω
έχει και στους δικούς σας το ίδιο airflow? η μήπως μου στείλαν μεταχειρισμένο κομμάτι και αυτός που το είχε πρώτος άνοιξε και άλλη τρυπα
thorin  chris
όταν λέτε μια τρυπα εννοείτε την πρώτη μια τρυπα η την δεύτερη?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1126 στις: Απριλίου 26, 2015, 10:28 »
Στη νεώτερη έκδοση με το νέο airflow, στη θέση του δαχτυλιδιού που ο αέρας ήταν εντελώς κλειστός, υπάρχει πλέον μια μικρότερη τρύπα. Έτσι δεν κλείνει πουθενά ο αέρας και με τη μικρότερη τρύπα που έχει προστεθεί μπορεί  κανείς να κάνει πιο σφιχτή τζούρα.
Εγώ έχω την πρώτη έκδοση, εσύ προφανώς τη νεώτερη.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1127 στις: Απριλίου 26, 2015, 10:42 »

αυτό προσπαθώ να εξηγήσω εδώ και δυο μέρες και επιτέλους κάποιος το κατάλαβε
στην πρώτη τρυπα πάλι δεν είναι πολύ σφιχτή η τζούρα αλλα πιο σφιχτή από την δεύτερη και συνηθίζεται πιο εύκολα για mouth το lung όμως το δαχτυλίδι είναι σφιχτό και στέκεται όπου το αφήσεις και μπορείς να παίξεις και σε πολύ σφιχτή τζούρα
εγώ που δεν μπορώ να ατμισο με αεράτη τζούρα και έχω τώρα 3 μέρες που τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά και ατμίζω mouth το lung χωρίς να έχω κανένα απόλυτος πρόβλημα εκτος από το ότι προσπαθούν πολλά άτομα να μου πουν πως αυτό που εγώ κάνω με αυτόν τον ατμοποιητή δεν γίνετε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2015, 11:00 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1128 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:15 »
Γίνεται και παραγίνεται και μ' ένα στενότερο ντριπ-τιπ ακόμη περισσότερο. Όλα μπορούν να ρυθμιστούν αλλά γενικά αυτός ο ατμο θα είναι ...αεράτος :D

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1129 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:20 »
Να εξηγήσω κάτι. Ο Kayfun  v4 είναι παρόμοια η τζούρα με τον subtank όμως ο klf+ δεν έχει καμία σχέση με τους subtank. Επίσης, δεν έχουν καμία σχέση με την γεύση και οι δύο οι kayfun έχω πολύ καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1130 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:33 »
@kotsos75
Κωστα και εγω σε καταλαβα μην ανησυχεις :) . Μονο που αυτο το air flow που εχεις μαλλον δεν ειναι το νεο, η αληθεια ειναι, πρωτη φορα το βλεπω και δε ξερω κατα ποσο εχει παραχθει μαζικα. Το νεο air flow οπως συζητησαμε σε προηγουμενα ποστ εχει τρυπες απεναντι τη μια απο την αλλη ενω το δικο σου εχει μονο απο τη μια μερια. Απο που τον αγορασες? Εγω οπως και πολλοι αναμενουμε το νεο enhance air flow που απο οτι φαινεται θα εχει καλυτερη κυκλοφορια αερα αφου αυτος θα εισερχεται απο δυο μεριες.
Τωρα οσο αφορα την ουσια περι αερατου ατμο τα ειπες μια χαρα σε προηγουμενο ποστ σου, τα εχω πει και εγω. Ο ατμο μπορει να ειναι και mouth to lung και για πνευμονικες. Δε χρειαζεται μαλιστα να εχει τη μικροτερη τρυπα που εχει ο δικος σου, αφου μπορει να ρυθμιστει ο αερας οσο σφιχτα θελησει κανεις αυξομειωνοντας τις ηδη υπαρχουσες τρυπες (και αυτο εχει αναφερθει ουκ ολιγες φορες στο παρον νημα). Σιγουρα δεν ειναι σαν τον καϋφουν γιατι πολυ απλα δινει πολυ περισσοτερες επιλογες στη ρυθμιση αερα :yes: , κανει για subωμ αντιστασεις (εξου και το ονομα), υπερεχει στην απλοτητα της κατασκευης του και στον τροπο πληρωσης του υγρου και τελος δινει και τη δυνατοτητα χρησης και ετοιμων εργοστασιακων κεφαλων για οποιον το επιθυμει. Αυτα ειναι ξεκαθαρα + σε σχεση με καϋφουν. Στον τομεα γευσης δεν μπαινω γιατι εκει τα πραγματα γινονται αρκετα υποκειμενικα, απλα βλεπω πολλους χρηστες και των δυο να τον τοποθετουν στο ιδιο επιπεδο και καποιοι ακομη και σε ανωτερο. Οπως και να εχει, προσωπικη αποψη επι γευσεως δεν εχω αφου δεν χρησιμοποιω καϋφουν. Απλα θα προτεινα σε οσους αναφερονται σε θεματα γευσης να μην χρησιμοποιουν απολυτες εκφρασεις και παντα να υπογραμμιζουν το γεγονος οτι προκειται για την προσωπικη τους γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1131 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:43 »

από fasttech τον πήρα και μου ήρθε την τρίτη που μας πέρασε είναι όντως μια αναβάθμιση του airflow εφόσον δεν υπήρχε μικρότερη τρυπα πριν και τώρα υπάρχει
έκανα και το check μέσα στο site και είναι ο αυθεντικός

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1132 στις: Απριλίου 26, 2015, 11:56 »
Προσοχη με τις αγορες απο fasttech. Η ιδια η kangertech αναφερει ρητα οτι δεν πουλαει προϊοντα της στην fasttech. Δε ξερω τι ακριβως παιζει να σου πω την αληθεια. Μπες στη σελιδα της kanger στο facebook και ρωτα τους αν θες. Σου παραθετω δηλωσεις τους απο εκει :

"Kangertech E-cigarettes we never sell goods to fasstech, pls be careful"
"Kangertech E-cigarettes We never provide goods to Fasttech."

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1133 στις: Απριλίου 26, 2015, 12:04 »
δεν χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο ακόμα και κλώνος να είναι(που το αποκλείω) το εργαλείο δουλεύει απροβλημάτιστα

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1134 στις: Απριλίου 26, 2015, 13:36 »
Προσοχη με τις αγορες απο fasttech. Η ιδια η kangertech αναφερει ρητα οτι δεν πουλαει προϊοντα της στην fasttech. Δε ξερω τι ακριβως παιζει να σου πω την αληθεια. Μπες στη σελιδα της kanger στο facebook και ρωτα τους αν θες.

Η Kanger έχει butthurt που η Fasttech δεν ακολουθεί τις οδήγίες περί MAAP (minimum allowable adcertised pricing - ελάχιστη αναγραφόμενη τιμή).

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1135 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:07 »
Παιδες help κατι δεν παει καλα στο RBA ανεβοκατεβαινει η αντισταση μου... 1.4 τωρα 1.9 χτες 1.6.... Γιατι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1136 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:08 »
Όσο για το θέμα αέρα στην πρώτη έκδοση το πρωί στην πρώτη τρύπα στο μισό της, μέχρι να συνέλθουν τα πνευμόνια και μετά full open το εργαλείο δουλεύει δυό χαρές

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1137 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:26 »
Παιδες help κατι δεν παει καλα στο RBA ανεβοκατεβαινει η αντισταση μου... 1.4 τωρα 1.9 χτες 1.6.... Γιατι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σφιξε καλα τα βιδακια που πιανουν το συρμα της αντιστασης. Πολυ πιθανο να προερχεται απο εκει το ανεβοκατεβασμα.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1138 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:31 »
ή να θελει σφίξιμο όλη η βάση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1139 στις: Απριλίου 26, 2015, 14:32 »
Ολα σφηγμενα... Εδωσα μια τζουρα 17watt και απο 2.1 πηγε στα 1.7 τωρα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias