vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, I.P, Buliwyf, Ποντικός, Harris

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #975 στις: Απριλίου 18, 2015, 14:53 »
Κανε αυτο που ειπε ο makos ... Βγάλε τη καμπάνα και  άσε σκέτη τη βάση... 99% θα σου δουλέψει και άρα θα εχεις βραχυκύκλωμα...
Απο τη περιγραφή σου πριν καταλαβα οτι μαλλον θα εχεις βαλει πολυ βαμβακι... Που  ισως να μη χρειαζεται...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #976 στις: Απριλίου 18, 2015, 14:55 »
Δεν υπάρχει καθόλου χώρος στο ντεκ καθώς και μεταξύ ντεκ και κυλίνδρου. Το καλύτερο είναι να κόβονται τα σύρματα με την γνωστή μέθοδο με το χέρι δηλαδή λυγίζουμε το σύρμα πάνω κάτω και αυτό θα κοπεί ακριβώς στην βίδα.

Επίσης να πω ότι και εμένα μου αρέσει αυτή η διαφορετική γεύση που δίνει από KFL+. Ωραίο είναι να έχεις και τους δύο καθώς και έναν dripper για να βλέπεις τα υγρά σφαιρικά.

Σήμερα θα δοκιμάσω και chimney build να δω τι λέει, αν και θα είναι λίγο πιο δύσκολο από τον DELTA 2 που το έκανε ο Rip.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #977 στις: Απριλίου 18, 2015, 20:04 »
Σήμερα τον πείρα και τον λάτρεψα . Για τα γούστα μου η γεύση είναι σούπερ.
Έστησα με 40αρι σύρμα μια 0,7ωμ την δουλεύω στα 15 βατ και δεν είναι καθόλου ζεστός ο ατμός.

Για όσους έχουν πρόβλημα με ζεστό ατμό .
Οι αντιστάσεις των 0.5 ωμ που έχει μέσα λένε να τις δουλεύεις από 15 έως 30 βατ. Λάθος κατεμε γιατί είναι 5 σπείρες σε 2χιλ τριπανακι με 40αρι κανθαλ και αυτό σημαίνει ότι τα σωστά βατ για να ατμοποιει σωστά το υγρό μας  είναι  από 10 μέχρι 17βατ από εκεί και πάνω έχουμε ντουμανια χάνουμε την γεύση και ταυτόχρονα είμαστε σε επικίνδυνες για την υγεία μας θερμοκρασίες.
Για την αντίσταση των 1,2ωμ τα βατ είναι από 6 μέχρι 10.

Σε αυτά τα βατ μπορεί να μην σας αρέσουν τα ντουμανια  ( για εμένα είναι μια χαρά )   αλλά να τα έχουμε όλα σε έναν ατμό το ξέρετε ότι δεν γίνεται.

Υ.γ την γνώμη μου λέω όσοι δεν συμφωνούν είναι λάθος χάχα χα.

Είμαι χαρούμενος που τον έχω στην συλλογή μου.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #978 στις: Απριλίου 18, 2015, 20:48 »
το επισκευασιμο μερος RBA για τον mini μπορουμε να το βρουμε σαν ανταλλακτικο σε καλη τιμη ? ?

Άλλο έψαχνα κι έπεσα πάνω του, για δες εδώ
Έχει λέει και κουπόνι έκπτωσης 15% για την πρώτη αγορά.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #979 στις: Απριλίου 18, 2015, 20:51 »
Σήμερα τον πείρα και τον λάτρεψα . Για τα γούστα μου η γεύση είναι σούπερ.
Έστησα με 40αρι σύρμα μια 0,7ωμ την δουλεύω στα 15 βατ και δεν είναι καθόλου ζεστός ο ατμός.

Για όσους έχουν πρόβλημα με ζεστό ατμό .
Οι αντιστάσεις των 0.5 ωμ που έχει μέσα λένε να τις δουλεύεις από 15 έως 30 βατ. Λάθος κατεμε γιατί είναι 5 σπείρες σε 2χιλ τριπανακι με 40αρι κανθαλ και αυτό σημαίνει ότι τα σωστά βατ για να ατμοποιει σωστά το υγρό μας  είναι  από 10 μέχρι 17βατ από εκεί και πάνω έχουμε ντουμανια χάνουμε την γεύση και ταυτόχρονα είμαστε σε επικίνδυνες για την υγεία μας θερμοκρασίες.
Για την αντίσταση των 1,2ωμ τα βατ είναι από 6 μέχρι 10.

Σε αυτά τα βατ μπορεί να μην σας αρέσουν τα ντουμανια  ( για εμένα είναι μια χαρά )   αλλά να τα έχουμε όλα σε έναν ατμό το ξέρετε ότι δεν γίνεται.

Υ.γ την γνώμη μου λέω όσοι δεν συμφωνούν είναι λάθος χάχα χα.

Είμαι χαρούμενος που τον έχω στην συλλογή μου.


Μεγιες και να τον χαιρεσαι :thumpup: . Αν και δεν εχω δουλεψει σχεδον καθολου με τις εργοστασιακες (μονο αυτες που ηρθαν με το κουτι εχω χρησιμοποιησει) εχω την εντυπωση οτι η διαμετρος τους ειναι πανω απο 3 mm, δες εδω . Για τη διατομη του συρματος δεν γνωριζω  :dontknow: . Απο την  αλλη και συμφωνα με αυτα που ειπες, μπορουμε να τα εχουμε (σχεδον) ολα στον ιδιο ατμο, απλα οχι στα ιδια βατ. Ετσι και εγω οταν θελω τη μεγιστη γευση τον δουλευω με την μια τρυπα αερα και σε χαμηλα βατ ενω οταν θελω τοπιο στην ομιχλη, παω σε κυκλωπα και σε ψηλα βατ (και αντιστοιχο στησιμο βεβαια). Ολα στον ιδιο ατμο λοιπον  ;) .

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #980 στις: Απριλίου 18, 2015, 20:54 »
Τελικά υπάρχει τρόπος να σταματήσουν/μειωθούν οι εκρήξεις στα (εργοστασιακά) coils;
Χρησιμοποιώ official στα 1.2ohm και όλη την ώρα "μπαμ-μπουμ" είναι (τα δοκίμασα σε
2 διαφορετικά mods, σε 10-14w). Θέλω να ατμίσω βράδυ και φοβάμαι μην ξυπνήσω κανέναν
+ στο γραφείο έχει αρχίσει γκρίνια. :( Μόνο όταν αρχίσει να τα φτύνει το coil ηρεμεί, αλλά τι
να το κάνω τότε...

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #981 στις: Απριλίου 18, 2015, 20:59 »
Έχω κι εγώ εκρήξεις με τις εργοστασιακές. Χρησιμοποιώ σκέτη VG.
Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #982 στις: Απριλίου 18, 2015, 21:01 »
Τελικά υπάρχει τρόπος να σταματήσουν/μειωθούν οι εκρήξεις στα (εργοστασιακά) coils;
Χρησιμοποιώ official στα 1.2ohm και όλη την ώρα "μπαμ-μπουμ" είναι (τα δοκίμασα σε
2 διαφορετικά mods, σε 10-14w). Θέλω να ατμίσω βράδυ και φοβάμαι μην ξυπνήσω κανέναν
+ στο γραφείο έχει αρχίσει γκρίνια. :( Μόνο όταν αρχίσει να τα φτύνει το coil ηρεμεί, αλλά τι
να το κάνω τότε...


Same here
Με την 1.2 τουλαχιστον που χρησιμοποιω μεχρι στιγμης ατμισμα κ 1-2 εκρηξεις στανταρ


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχω κι εγώ εκρήξεις με τις εργοστασιακές. Χρησιμοποιώ σκέτη VG.
Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα?


Με διαφορα υγρα απ 50-50 εως 30-70 που εχω δοκιμασει το ιδιο γινεται

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #983 στις: Απριλίου 18, 2015, 21:19 »
Eκρήξεις συνήθως υπάρχουν λόγω υπερτροφοδοσίας υγρού.Δοκιμάσατε να παίξετε σε υψηλότερα watt;


Παράδειγμα προσωπικό με τον VCT της Smok(Lamda/Nobacco):Οι 1,2 κάτω από τα 20watt πρακτικά δεν παίζουν(στρακαστρούκες,ελάχιστος ατμός και υποτονική γεύση) ενώ στα 23-25watt βρήκα το sweet spot.Οι 0,5 κάτω από 30watt είναι σαν να παίζω με BDC σε 650άρα ego.Στα 40 με 45 δείχνουν τα δόντια τους.


Φυσικά όμως οι 0,5 δεν αντέχονται με την συνήθη 6άρα νικοτίνη.3άρα το πολύ και πάλι άμα κάνω 4-5 κοντινές ''γονατίζω''.
Οπότε:ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ SUBOHMING!

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #984 στις: Απριλίου 18, 2015, 21:56 »
Caros
Σωστά τα λες και να το πω και εγώ ακόμα πιο σωστά μπορούνε να τα έχουμε όλα αλλά όχι ταυτόχρονα.
Πάντως αλήθεια δεν το πίστευα ότι ήταν τόσο καλός.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #985 στις: Απριλίου 18, 2015, 22:26 »
Μεγιες και να τον χαιρεσαι :thumpup: . Αν και δεν εχω δουλεψει σχεδον καθολου με τις εργοστασιακες (μονο αυτες που ηρθαν με το κουτι εχω χρησιμοποιησει) εχω την εντυπωση οτι η διαμετρος τους ειναι πανω απο 3 mm, δες εδω . Για τη διατομη του συρματος δεν γνωριζω  :dontknow: . Απο την  αλλη και συμφωνα με αυτα που ειπες, μπορουμε να τα εχουμε (σχεδον) ολα στον ιδιο ατμο, απλα οχι στα ιδια βατ. Ετσι και εγω οταν θελω τη μεγιστη γευση τον δουλευω με την μια τρυπα αερα και σε χαμηλα βατ ενω οταν θελω τοπιο στην ομιχλη, παω σε κυκλωπα και σε ψηλα βατ (και αντιστοιχο στησιμο βεβαια). Ολα στον ιδιο ατμο λοιπον  ;) .


Τειλικά ποια είναι τα σωστά βατ? Έστησα την επισκευάσιμη (την διαβάζει 0.6Ω). Είτε 15 τοβάλω είτε 20 φέρνει ζεστό ατμό. Τα ντουμάνια άλλο πράγμα αλλά φοβάμαι κιόλας. Βάσει του link παραπάνω αυτό εγκυμονεί κινδύνους: 1 να σου σκάσει στα μούτρα, 2 να καταστρέψει το mod. Μήπως να βάλω ξανά την 1.2 για να χω το κεφάλι μου ήσυχο? :eyesplash:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σμείωσση: το Mod είναι εργστασιακό Eleaf i Stick 30W που το πουλάνε για subohm κιόλας. Είναι safe???

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #986 στις: Απριλίου 18, 2015, 22:43 »
Οι subωμ καταστασεις δινουν πιο ζεστο ατμο αυτο ειναι γεγονος. Για να γινει πιο δροσερος ο ατμος μπορεις να κανεις τα εξης:
1. Να χρησιμοποιεις τις 2 τρυπες αερα ή και τον κυκλωπα. Οι τζουρες σου πρεπει να ειναι δυνατες και ως επι το πλειστον πνευμονικες ωστε η μεγαλη ροη αερα να δροσιζει την αντισταση. Ειναι συχνο το φαινομενο αυτοι που φοβουνται για τον οποιοδηποτε λογο, να τραβουν υποτονικες τζουρες με αποτελεσμα να καιγονται απο τον ζεστο ατμο. Οποτε ρουφα δυνατα και αφοβα!  :thumpup:
2. Να ανεβεις σε τιμη αντιστασης πανω απο 1 ωμ. Ετσι και οι τζουρες σου θα ειναι πιο χαλαρες και τα βατ που θα χρειαζονται λιγοτερα, με αποτελεσμα πιο δροσερος ατμος.

Εν τελει πειραματισου με διαφορα στησιματα, θα βρεις εσυ τελικα το στησιμο και τα βατ που σου ταιριαζουν.

Να σου σκασει ο ατμο στα μουτρα αποκλειεται, δεν ειναι δυνατον τεχνικα να συμβει. Αυτο που μπορει να σκασει ειναι η μπαταρια οχι ο ατμο. Το 30αρι istick ειναι ενα απο τα πιο δημοφιλη και δοκιμασμενα μποξακια και ειναι απολυτως ασφαλες, τουλαχιστον εγω δεν εχω υποψη μου καποιο περιστατικο σκασιματος.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #987 στις: Απριλίου 18, 2015, 22:46 »
Απ' ότι διαβάζω στο ECF αρχίζουν να βγαίνουν mini με dual airflow σαν του plus δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #988 στις: Απριλίου 18, 2015, 22:48 »
Με τον κύκλωπα ατμίζω και μόνο πνευμονικές. Άλλωστε δεν μπορείς να πάρεις και κανονική τζούρα με αυτή τη ροή αέρα. Αυτό που δεν είχα υπ όψιν ήταν το να ρουφάω δυνατά. Ήσουν ξανά πολύ διαφωτιστικός! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #989 στις: Απριλίου 19, 2015, 13:09 »
Επειδη κατα καιρούς υπαρχουν συνφορουμιτες που αναζητούν 2ο rba κομμάτι... Τωρα  ηρθε και εδω..
http://www.310.gr/kanger-subtank-mini-rba-base


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias