vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 1 χρήστης
Xxristos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #930 στις: Απριλίου 17, 2015, 00:06 »
το θεμα δεν ειναι τη δινει με το επισκευασιμο κομματι , αλλα τη δινει με εργοστασιακες κεφαλες ...


με δικη μου αντισταση και σε μενα καλα παιζει, με τις εργοστασιακες ομως ειναι η ερωτηση μου τη κανει?


ισχυουν αυτα η επεσα απλα σε ελλατωματικη?

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #931 στις: Απριλίου 17, 2015, 00:14 »
Εγώ σήμερα που δοκίμασα με εργοστασιακή 0.5ωμ ήταν τούμπανο αλλά είχα πολύ ζεστό ατμό ακόμα και στα 20 βατ.
Οπότε λογικά έπεσες σε ελαττωματικό παίρνεις άλλο και θα είσαι ο.κ

Υ.γ και μόνο που λες ότι είχες φλεμα σίγουρα κάτι δεν πάει καλά.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #932 στις: Απριλίου 17, 2015, 00:16 »
Καλή ερώτηση, ας μας απαντήσει κάποιος που δοκίμασε και με άλλες εργοστασιακές εκτός από τις εξτρα του κουτιού.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εγώ σήμερα που δοκίμασα με εργοστασιακή 0.5ωμ ήταν τούμπανο αλλά είχα πολύ ζεστό ατμό ακόμα και στα 20 βατ.
Οπότε λογικά έπεσες σε ελαττωματικό παίρνεις άλλο και θα είσαι ο.κ

Υ.γ και μόνο που λες ότι είχες φλεμα σίγουρα κάτι δεν πάει καλά.
Μιλάμε για την 1,2 και όχι για την 0,5

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #933 στις: Απριλίου 17, 2015, 00:35 »
Εγώ μέχρι στιγμής εδώ και 20 μέρες μόνο με την εργοστασιακή 1.2 που το δουλεύω είναι μια χαρά,με istick στα 15w.
Επίσης  πριν 3 μέρες αγόρασα και έβαλα μία καινούργια 1.2 γιατί η παλιά είχε μαζέψει πολύ κάρβουνο,κι αυτή την ίδια συμπεριφορά με την προηγούμενη.Ντουμάνι,πολύ καλή γεύση και δροσερός ατμός.
Το μόνο θέμα που έχω και με εκνευρίζει,είναι η μικρή διαρροή από τις τρύπες του αέρα.



Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #934 στις: Απριλίου 17, 2015, 08:20 »
Μικρή διαρροή από τις τρύπες του αέρα;
Μήπως δεν έχεις σφίξει καλά την OCC πάνω στην κεφαλή και περνάει υγρό από εκεί; Λίγο περίεργο αυτό. συνήθως ακούγετε για μικρο διαρροές κάτω από το τζαμάκι που είναι θέμα στα oring. 

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #935 στις: Απριλίου 17, 2015, 11:23 »
H 1.2 h εργοστασιακή είναι μια χαρά. Ούτε πολλά βατ θέλει και με τζούρα στα 3,5sec περίπου όλα καλά. Διαρροές μηδέν για μένα τουλάχιστον, ίσως να ήταν ελλατωματικό το κομμάτι. Κατά την ταπεινή μου άποψη θέλει πολύ προσοχή στην PG. Με ανβασμένα ποσοστά και αυτόν τον ατμοποιητή παίρνεις τα πνευμόνια στο χέρι! Εγώ πχ έβαλα υγρό της Halo στο πρώτο γέμισμα. Δεν παλεύεται! Μετά ατμισα με σκέτη βάση για να καθαρίσει κι έβαλα με την ίδια κεφαλή after 8. Ακόμα και με νικοτίνη στα 12 είναι μια χαρά.

ΥΓ. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα την 0.5 την κεφαλή και να πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο. Που θα πάε το ντουμάνι μ' αυτήν? Είπαμε, αθώος ο ατμός αλλά όταν φτάνει να δημιουργεί προβλήματα ορατότητας είναι μάλλον  μόνο για μες το σπίτι. Εχθές σε καφετέρια με την 1.2 είχα ντουμανιάσει τον τόπο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #936 στις: Απριλίου 17, 2015, 11:54 »
Εγώ μέχρι στιγμής εδώ και 20 μέρες μόνο με την εργοστασιακή 1.2 που το δουλεύω είναι μια χαρά,με istick στα 15w.
Επίσης  πριν 3 μέρες αγόρασα και έβαλα μία καινούργια 1.2 γιατί η παλιά είχε μαζέψει πολύ κάρβουνο,κι αυτή την ίδια συμπεριφορά με την προηγούμενη.Ντουμάνι,πολύ καλή γεύση και δροσερός ατμός.
Το μόνο θέμα που έχω και με εκνευρίζει,είναι η μικρή διαρροή από τις τρύπες του αέρα.
Γύρισε ανάποδα το γυάλινο τζαμάκι και όλα θα διορθωθούν!
Στη μια του πλευρά είναι "ρονταρισμένο" στην άλλη είναι επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #937 στις: Απριλίου 17, 2015, 11:56 »
Μικρή διαρροή από τις τρύπες του αέρα;
Μήπως δεν έχεις σφίξει καλά την OCC πάνω στην κεφαλή και περνάει υγρό από εκεί; Λίγο περίεργο αυτό. συνήθως ακούγετε για μικρο διαρροές κάτω από το τζαμάκι που είναι θέμα στα oring.
Η occ τσέκαρα και είναι εντάξει. Μάλλον για το κάτω oring στο τζαμακι μου κάνει, γιατί σαν να βλέπω από κει να περνάει τώρα που το στριβω χωρίς την κεφαλή επάνω.
Θα δοκιμάσω να αλλάξω το oring με το ανταλλακτικό που είχε μέσα στην συσκευασία και θα δω.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Γύρισε ανάποδα το γυάλινο τζαμάκι και όλα θα διορθωθούν!
Στη μια του πλευρά είναι "ρονταρισμένο" στην άλλη είναι επίπεδο.
Δηλαδή εννοείς το φαρδυ oring να πάει κάτω στην βάση και το λεπτό επάνω ?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2015, 12:16 από cantona »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #938 στις: Απριλίου 17, 2015, 12:44 »
Εννοεί να βγάλεις μόνο το γυάλινο τανκ και να βάλεις το πάνω κάτω. Δεν ξέρω αν όντως μπορεί αυτό να διορθώσει το πρόβλημα όμως..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2015, 12:51 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #939 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:30 »
Εγώ μέχρι στιγμής εδώ και 20 μέρες μόνο με την εργοστασιακή 1.2 που το δουλεύω είναι μια χαρά,με istick στα 15w.
Επίσης  πριν 3 μέρες αγόρασα και έβαλα μία καινούργια 1.2 γιατί η παλιά είχε μαζέψει πολύ κάρβουνο,κι αυτή την ίδια συμπεριφορά με την προηγούμενη.Ντουμάνι,πολύ καλή γεύση και δροσερός ατμός.
Το μόνο θέμα που έχω και με εκνευρίζει,είναι η μικρή διαρροή από τις τρύπες του αέρα.

20 μέρες δηλαδή πόσα γεμίσματα περίπου?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #940 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:42 »
Κοίτα, το ένα που θα δεις είναι το γυάλινο τζαμάκι να είναι το φλάτ σημείο κάτω και από την άλλη το oring που βρίσκετε στο σώμα του subtank στο κάτω μέρος να το αλλάξεις. Θα δεις ότι μπαίνει πιο σφιχτά. Συνήθως οι διαρροές προέρχονται από εκεί. Δακρύζει και βγάζει υγρό νομίζοντας ότι είναι από τις τρύπες του αέρα.


Στον subtank κανονικά δεν μπορείς να ατμίσεις μεγάλη νικοτίνη και αυτό είναι το καλό. Έκανα 12άρα και την έριξα στο 9mg γιατί με χτύπαγε πολύ. Με την 0,5οhm αντίσταση το ντουμάνι πάει σύννεφο και νομίζεις ότι θα ρίξει βροχή μέσα στο σπίτι από την συννεφιά που μαζεύει. Πολύ μα πάρα πολύ ντουμάνι και λιγότερο γεύση, επίσης μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού. Με την 1,2οhm αντίσταση λιγότερο ντουμάνι και καλύτερη γεύση.


Σε γενικές γραμμές είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές που έχω πιάσει ποτέ και δεν τον αλλάζω με κανέναν. Πάμε για τον Plus σιγά σιγά μόλις έρθει Ελλάδα.


Τώρα όσον αφορά τα γεμίσματα, εμένα τρώει 4ml  περίπου την μέρα με την 1,2ohm αντίσταση. Με την 0,5 πάει παραπάνω ml.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #941 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:46 »
Επειδή ήταν η πρώτη επαφή δεν μπορώ να πω με σιγουριά, αλλά καμιά 40αρια ml, σίγουρα.
Επίσης το γύρισα το τζαμάκι αλλά πάλι τα ίδια με την διαρροή.
Πάντως πιστεύω πως δεν είναι από εκεί αλλά από τις 2 τρυπες του αέρα.
Το απόγευμα θα δοκιμάσω να στήσω την πρώτη μου επισκευασιμη μην φταίει η occ και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #942 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:48 »
εβαλα σημερα την εργοστασιακη κεφαλη ( 1,2 ωμ) , αφου την εβρεξα καλα μεσα εξω , την εβαλα την αφησα 20 λεπτα και αρχισα να την ατμιζω στα 12 βατ ... ντουμανι 0 , χτυπημα τρελο , φλεμα στο λαιμο με καθε τζουρα ...


το εβαλα στα 15 μπας και φταει που εχει γαιδουροσυρμα μεσα , τα ιδια .. το ανεβασα στα 20 , εκει αρχισε να δινει λιγο ντουμανι , χτυπημα ανεξηγητο για 1.2 και 6αρι υγρο , βηχας , φλεμα κτλ ...


γευση με μικρες τζουρες καλη , με μακροσυρτες η απανωτες τζουρες αλειωμενη γευση


ετσι παιζουν οι εργοστασιακες του η επεσα σε ελλατωματικη κεφαλη?

Εγώ τον δουλέυω όπως περιγράφεις παραπάνω (στα 12-13 με την 1,2) και όλα μια χαρά (γεύση, ντουμάνι, χτύπημα αποδεκτό). Ίσως ελλατωματικό προϊόν, ή μπορεί να φταίει και το υγρό... λεω γω. Να ρωτήσω: Ανέβασα στα 15 να δω διαφορά και άρχισα να παίρνω λίγο από καμμένο βαμβάκι. Διακιολογείται? Υποτίθεται πως η 1,2 δουλεύει μέχρι 25...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επειδή ήταν η πρώτη επαφή δεν μπορώ να πω με σιγουριά, αλλά καμιά 40αρια ml, σίγουρα.
Επίσης το γύρισα το τζαμάκι αλλά πάλι τα ίδια με την διαρροή.
Πάντως πιστεύω πως δεν είναι από εκεί αλλά από τις 2 τρυπες του αέρα.
Το απόγευμα θα δοκιμάσω να στήσω την πρώτη μου επισκευασιμη μην φταίει η occ και βλέπουμε.

Αντέχει δλδ αρκετά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #943 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:56 »
Το έχω δουλέψει και στα 25watt και δεν είχα πρόβλημα. Το θέμα είναι με τι υγρό και στα πόσα δευτερόλεπτα κρατάει η τζούρα. π.χ. όταν βάζω επάνω την 1,2 και ατμίζω το Caste Long που είναι γλυκό υγρό με bourbon μέσα και τραβάω μεγάλη τζούρα πάνω από 4sec μου το βγάζει καμένο. Όταν τραβάω χαλαρά είναι όλα οκ.


Δες και άλλαξε το oring. μήπως δακρύζει από εκεί. Άσχετο αλλά είναι γνήσιος ο subtank; Τσέκαρες το QR code να δεις; Παίζουν κλώνοι που δεν τους παίρνεις χαμπάρι!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #944 στις: Απριλίου 17, 2015, 14:57 »
Επίσης το γύρισα το τζαμάκι αλλά πάλι τα ίδια με την διαρροή.
Πάντως πιστεύω πως δεν είναι από εκεί αλλά από τις 2 τρυπες του αέρα.
Το απόγευμα θα δοκιμάσω να στήσω την πρώτη μου επισκευασιμη μην φταίει η occ και βλέπουμε.


Aν είναι από τις τρύπες του αέρα τότε κατά 99,9% ευθύνεται η κεφαλή. Δείτε κι αυτό.. ;) http://www.myvaporstore.com/Kanger-Subtank-Leak-Troubleshooting-s/331.htm
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2015, 15:04 από makis206 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias