vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

631 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, camber, maprix, grag, SEB, Blackwolf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #840 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:30 »

κοντός ψαλμός αλληλούια
πιθανόν μέσα στην εβδομάδα να τον έχω και ελπίζω τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα να σε διαψεύσω (αν και δεν το πιστεύω γιατί μου αρέσει σφιχτή τζούρα) γιατί αυτός θα είναι και ο τελευταίος ατμο για μεγάλο διάστημα τέρμα οι παραγγελιες

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #841 στις: Απριλίου 05, 2015, 19:36 »



δηλαδή δεν κάνει e?
να τον βάλω σε αγγελία να τον πουλήσω μόλις έρθει χωρίς να τον ανοίξω για να τον δώσω σαν καινούργιο μην πάει σαν μεταχειρισμένος


με τις εργοστασιακές αντίστασης τι λέει? δεν κάνει e?
μας δούλεψαν για τα καλά η reviewers δηλαδή που όλη μιλούσαν για πολύ καλή γεύση?
και στο επισκευάσιμο από ότι κατάλαβα θα πρέπει να βρω κάποιον παλιό να μου στήνει τις αντίστασης για να ατμισω σωστά e?
τελικά συγκρίνετε με κάποιον επισκευάσιμο η όπως είχες πει ποτε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε εργοστασιακό με επισκευάσιμο?
Δοκίμασε τον και θα τον ευχαριστηθείς... Δε θα πω οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αλλα και γεύση θα βρεις πολυ καλή και απίστευτο ντουμάνι!
Σε αλλους αρεσει... Σε αλλους οχι... Εγω παντως  σου προτείνω να τον δουλέψεις με το rba κομμάτι του


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Manos13

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #842 στις: Απριλίου 05, 2015, 20:30 »
Να ρωτησω κατι κ γω στο fasttech εχει εναν subtank nano (σαφως δεν ειν ο αυθεντικος) με 13 ευρω.
Αμα τον αγορασω κ αντικαταστησω την αντισταση με αυθεντικη λετε να εχω θεματα γενικα?
Αξιζει η διαφορα τον 30 ευρω για αυθεντικο????



Υ.Γ εχει κ αυθεντικο με 21 ευρω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #843 στις: Απριλίου 05, 2015, 20:41 »
φυσικά και μπορεί να έχεις θέμα όχι μονο με τις αυθεντικές αλλα και με αυτές που έρχονται με τον κλώνο αλλα για 9 ευρώ που είναι η διαφορα τους δεν νομίζω να αξίζει να πάρεις τον κλώνο


δεν έχουν ακόμα δοκιμαστεί οποτε είναι ρίσκο

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #844 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:11 »
...ακομη προσπαθω να καταλαβω γιατι του εχουν δωσει αυτη την ονομασια ... τη εννοουμε οταν λεμε ο ατμοποιητης ειναι για subohm αντιστασεις ? ...


Φαντάζομαι ότι ο λόγος που τον έχουν ονομάσει subtank είναι ότι κυκλοφορεί με 0.5 ohm αντιστάσεις και η παροχή αέρα είναι τέτοια που εξυπηρετεί τις παραπάνω. Δεν μπορείς να κάνεις κάθε ατμοποιητή sub ohm καθώς χρειάζεσαι και ανάλογη παροχή αέρα για να μην καεί το σύμπαν. Άρα η ονομασία έχει νόημα.


Από εκεί και πέρα, επειδή τον έχω κι εγώ, να επιβεβαιώσω τα λεγόμενά σου ότι ο ατμοποιητής αποδίδει αξιοπρεπώς με normal αντιστάσεις, μια χαρά γεύση και πολύ ντουμάνι λόγω του αέρα. Έχει πάρα πολύ αεράτη τζούρα και δεν είναι για όλες τις ώρες, όλα τα υγρά και όλα τα μέρη. Για τον μέσο ατμιστή είναι μια χαρά, μια και έχει το εργοστασιακό και το rba κομμάτι το οποίο είναι ευκολο ακόμα και για αρχάριους. Όταν λες "μην τρελαθούμε κιόλας" τι εννοείς? Είπε κανείς ότι είναι ο καλύτερος ατμοποιητής του κόσμου? Φαντάζομαι όχι, αλλά είναι αξιοπρεπής και προσφέρει πολλά για την τιμή του, χωρίς να απαιτεί να είσαι expert και να χάνεις ώρες για να ασχολείσαι μαζί του.


Να αναφέρω ότι δουλεύω και kfl+ μαζί με τον sub tank για άλλες ώρες και άλλες καταστάσεις. Σύγκριση δεν υφίσταται καθώς μιλάμε για δυο τελείως διαφορετικούς ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #845 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:49 »
φτιαξε μια αντισταση στο λιτε με 20αρι συρμα να αρπαζει ευκολα στα 2.5 ωμ και τραβα μια πνευμονικη να δεις τη θα βγαλει απο ντουμανι ... σαν τιτλος καλος ακουγετε ο subohm δινει κυρος και δυναμη στο αντικειμενο , αλλα υπαρχουν τροποι με ανθρωπινα πραγματα να κανεις αυτο που εννοει ο κατασκευαστης μεσω τις ονομασιας ...


δεν ειναι κακο πως υπαρχει , απλα εμενα δε με πειθει


τον εχω τον ατμοποιητη , με τα δικα μου στησιματα μαρεσει, αλλα η γενικη αποψη μου ειναι αυτη


γνωμη μου παντα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 00:01 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #846 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:58 »
Αυτό το link νομίζω αναφέρθηκε σε αυτό το topic:
http://www.estrifto.gr/p.Antallaktikes-Kefales-KangerTech-Sub-Tank-OCC-Coils-1-2-ohm-5tmch-2-70.1141265.html
(δεν θυμάμαι ακριβώς, απλά το 'χα κάνει bookmark)

Τελικά παρήγγειλε κανείς από 'δω; Είναι αξιόπιστο;

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #847 στις: Απριλίου 06, 2015, 01:00 »
φτιαξε μια αντισταση στο λιτε με 20αρι συρμα να αρπαζει ευκολα στα 2.5 ωμ και τραβα μια πνευμονικη να δεις τη θα βγαλει απο ντουμανι ... σαν τιτλος καλος ακουγετε ο subohm δινει κυρος και δυναμη στο αντικειμενο , αλλα υπαρχουν τροποι με ανθρωπινα πραγματα να κανεις αυτο που εννοει ο κατασκευαστης μεσω τις ονομασιας ...


δεν ειναι κακο πως υπαρχει , απλα εμενα δε με πειθει


τον εχω τον ατμοποιητη , με τα δικα μου στησιματα μαρεσει, αλλα η γενικη αποψη μου ειναι αυτη


γνωμη μου παντα...
για να κανεις πνευμονικη με τον lite θα πρεπει να ρουφας 30 δευτερα.

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #848 στις: Απριλίου 06, 2015, 04:03 »
τι σύρμα προτείνετε ?
1)μάρκα
2)διάμετρο
και
3)στα πόσα ohm?
θα τον δουλέψω με το istick 50
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #849 στις: Απριλίου 06, 2015, 10:03 »
Αυτό το link νομίζω αναφέρθηκε σε αυτό το topic:
http://www.estrifto.gr/p.Antallaktikes-Kefales-KangerTech-Sub-Tank-OCC-Coils-1-2-ohm-5tmch-2-70.1141265.html
(δεν θυμάμαι ακριβώς, απλά το 'χα κάνει bookmark)

Τελικά παρήγγειλε κανείς από 'δω; Είναι αξιόπιστο;
Οντως έχω πάρει απο εκεί τον μίνι....ολα καλα είναι πραγματι αυθεντικός ,
ακόμα είμαι στο στρώσιμο της μιας κεφαλής 1.2 ...που θέλει τα ρευματά της..
Η τζούρα είναι αεράτη πολύ , δεν την εχω συνηθήσει ακόμα .

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #850 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:04 »
Να παραθέσω και εγώ την τελική μου άποψη μετά από 3 εβδομάδες χρήσης.

Kanger Subtank, ένα τεχνολογικό "θαύμα" της σύγχρονης ατμιστικης κοινότητας.
Δουλεύει άψογα, σε χαμηλές (0.5-1.2Ω) αλλά και σε υψηλές (1.5-3Ω) αντιστάσεις. Εξαιρετικές γεύσεις με πολλά πολλά ντουμάνια. Το πιο εύκολο RTA στήσιμο που εχω συναντήσει επίσης.

Δεν είναι όμως για σφιχτές, τσιγαρισιες τζούρες. Και σε μισή τρύπα μου κάνει πνευμονικές εισπνοές.
Διαρροές δεν έχω, αν και που και που την νιώθω μια υγρασία. Δεν έχω εντοπίσει ακόμα το γιατί, μπορεί να είναι ιδέα μου, το ψάχνω.

Όμως προσωπικά, για καθημερινή εντατική χρήση δεν με βόλεψε ποτέ. Οι πνευμονικές μετά από λίγο με μπουκώνουν, με λαχανιάζουν και μου προκαλούν βήχα. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (τρύπες όλες κλειστές, πτώση νικοτίνης από 6 σε 3mg και από 3 σε 0mg, σκέτη VG κλπ....), αλλά τίποτα. Same results.
 
Τον κρατάω μονο και μονο ως εφετζίδικο για τα ντουμάνια του ή ως μέσο έκτακτης ανάγκης, αλλά για daily driver όχι. Θα μείνω με τους KLP v2 και με τους dripper μου.

Στους νέους ατμιστες δεν θα τον συνιστούσα!!!! Ο νέος ατμιστης χρειάζεται τσιγαρισιες τζούρες. Λύσεις άπειρες.
Εγώ τωρα εαν ξεκίναγα το vaping  με Subtank στο τέλος θα ξανακυλούσα στο τσιγάρο.
Ατμιζω 3 χρονια τωρα και τετοιο πνευμονικό ρούφηγμα δεν τον εχω συνηθίσει ακόμα.

Αυτα και απο εμενα, μην με λιθοβολήσετε τα fanboys  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 11:12 από kostasvapor »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #851 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:16 »
Κι εγώ στα funboys κατατάσσομαι αλλά δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την άποψη. Τον subtank τον είχα για θεό και για μεγάλο χρονικό διάστημα, η ολοήμερη ενασχόλησή μου! Μέχρι που πήρα κι έναν magma-ότι καλύτερο για παρέα στον απογευματινό καφέ, αλλά και μέχρι που πήρα την απόφαση να παραγγείλω τον klp v2. Εκεί όλα άλλαξαν, η καρδιά μου πήγε 100% στον kayfun.
Και ο subtank λατρεία παραμένει όμως, δεν έχω σκεφτεί στιγμή να τον αποχωριστώ. Μένει εκεί στην άκρη για τις στιγμές που θέλω να δω πολύ πολύ και πηχτό πηχτό ντουμάνι, κάτι που δεν θα έπαιρνα ποτέ με τους άλλους δύο. Είναι μαγικό το εύρος που μπορεί να δουλέψει αυτό το πράγμα, και στα ohms αλλά και στα ρεύματα. Ότι και να του κάνεις τέτοιο ατμό δεν θα πάρεις ποτέ απ'τον klp.
Υστερεί πολύ σε γεύση όμως και το κατάλαβα τη στιγμή που έμπλεξα με τους άλλους δυο, μέχρι να τους δοκιμάσω δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτό. Και πάλι όμως είναι ένα κομμάτι που θέλω να υπάρχει πάντα εκεί για μένα, ανά πάσα στιγμή είναι έτοιμος για παραγωγή πανικού!
Ρε τι έφτιαξαν οι άνθρωποι.. :)

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #852 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:24 »
Όπως το είπες, για παραγωγή πανικού !!!!!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #853 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:52 »
Μακη αδικη η συγκριση με magma. Δε μπορεις να συγκρινεις dripper (και μαλιστα εναν απο τους καλυτερους) με τανκατο, να βαζουμε καποια πραγματα στη θεση τους. Οσο για KLP επιφυλλασομαι για το κατα ποσο χαωδης ειναι η διαφορα τους σε γευση, εχουν ακουστει πολλες διαφορετικες γνωμες επι του θεματος. Εμενα οσο αφορα στη καθηνερινη χρηση με εχει βολεψει πολυ, λογω ευκολου στησιματος, εισαγωγης αερα και απλου γεμισματος. Επισης οι νεοι χρηστες μπορει να εχουν μαθει στις τσιγαρισιες τζουρες, αλλα για αρκετους αυτες δεν ειναι ικανες να τους κρατησουν στο ΗΤ οταν κανουν τη μεταβαση. Η ποσοτητα του ατμου, του χτυπηματος και της νικοτινης σε συνδυασμο με την πολυ καλη γευση που προσφερει ο subtank αποτελουν επαρκη αιτια για να κρατηθουν στο ΗΤ. Σιγουρα δεν ισχυει για ολους, ισχυει ομως για αρκετους. Το ιδιο ισχυει και για τις πνευμονικες τζουρες. Αλλοι δε τις συνηθιζουν ποτε οπως ο kostasvapor, αλλοι δεν εχουν προβλημα (οπως φανταζομαι εσυ) και αλλοι δεν μπορουν σχεδον τιποτα αλλο εκτος απο αυτο (οπως εγω). Ας μην ειμαστε λοιπον απολυτοι για το αν κανει ή δεν κανει για νεους ατμιστες.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #854 στις: Απριλίου 06, 2015, 13:26 »
Λευτεριά στο subtank mini! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem