vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

729 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, john67, zalaros, sensk3, bloodlessz, krmhlds, maprix, Blackwolf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #780 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:34 »
...αν κρινω σε μερικα ατομα πως οι μονοι ατμοποιητες που εχουνε ατμισει ειναι σαμπ τανκ και καποιο καυφουν κλωνο μεσα στους 2-3 μηνες στον ατμο και με αυτα τα κριτηρια και βαση του μαρκετινγκκ γενικοτερα πιστευουν οτι εκει πρεπει να μεινουν δεν υπαρχει θεμα ...


καλα ατμισματα

Δεν είπαμε ότι κάποιος πρέπει να μείνει κάπου ρε φιλαράκι, αλλά πόσους επισκευάσιμους πρέπει να έχουν αποκτήσει δηλαδή όσοι είναι στον ατμο 2-3 μήνες?
Εσύ δηλαδή είχες δοκιμάσει περισσότερους από 3 στο πρώτο σου τρίμηνο στον ατμό? Μετά από ποιο αριθμό επιτρέπεται να εκφράζουμε την άποψη που έχουμε διαμορφώσει τη δεδομένη χρονική στιγμή, την οποία πιθανώς να αλλάξουμε στο μέλλον με την απόκτηση εμπειρίας?

Επίσης καλά ατμίσματα σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #781 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:50 »
Ναι εγω  ρωτησα τη γνωμη σου  και εσυ απαντας μονο όπου και οπως σε βολευει...δικαίωμα σου.
Δε χανω τη ψυχραιμία μου καθολου ουτε ζήτησα να μου κανεις ψυχανάλυση... 
Αν δε μπορεις να απαντησεις απλα πες το...
Μια ειναι προβλημα ο πολύς αέρας (σαμπ)
Μια ειναι καλο (τηλεμαχος)
Τεσπα...για να πεις τιποτα αλλο θα πρεπει κατι να πεις και εσυ απλα δεν ειπες τιποτα..
Αν θες απλα να λες οτι ειναι οτι χειρότερο κυκλοφορεί ο σαμπ δικό σου θεμα
Τελος απλα να σου πω πως δεν εισαι σε θεση να κρίνεις τι καταλαβαινω και τι οχι

Και κατι ακομα ,δεν νιωθω την ανάγκη ουτε περιμενω να νιωσω κάποιος μεσα απο το ατμισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #782 στις: Μαρτίου 29, 2015, 01:57 »
χαιρομαι που καταλαβαινεις φιλε μου και ας μην ειμαι εγω σε θεση να κρινω ,δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου , αλλα μη περιμενεις ομως απαντησεις στα ευκολος εννοουμενα ... ειναι κουραστικο δε νομιζεις? τη να συγκρινουμε τωρα... τελος παντων ... οταν θα εχεις νευρα απλα μην κανεις ερωτησεις.. εγω για τις κεφαλες εγραψα και  την αποψη μου για το τροπο λειτουγιας συμφωνα με τα δικα μου στανταρ.  και εσυ ηρθες με υφακη να με προκαλεσεις να σου πω ποιος ειναι καλυτερος κτλ


 ε στους ανεφερα ολους εναν εναν σε προηγουμενο ποστ, μιλωντας παντα για το επισκευασιμο κομματι ενος γνησιου εργοστασιακου σε συγκριση με ενα γνησιο επισκευασιμο ...τη αλλο να σου πω δλδ?


 γουσταρεις σαμπτανκ ? μεσα κανενα θεμα, δικο σου ειναι δε στο πηρε κανεις .. εκει θα τα χαλασουμε? ... οποτε χαλαρωσε ατμισε και ολα οκ απο μενα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 02:08 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #783 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:01 »
 Καθολου υφάκι! Ειδες που δε ξερεις να κρίνεις; Πραγματικα σε ρωτησα γιατι θελω να  δοκιμασω και αλλους ατμό απλα εχω συνηθίσει την αεράτη τζούρα και θελω κατι αντίστοιχο , απλα ρωτησα τη γνωμη σου χωρις να αποσκοπω καπου  αλλου...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #784 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:12 »
μεγαλα παιδια ειμαστε και ο καθενα μπορει να επιλεξει οτι τον ικανοποιει και σηκωνει η τσεπη του. δε χρειαζεται να τη λεμε ο ενας στον αλλο για της επιλογες του ;)  το οτι ειναι λιγο αερατος ο sub mini οκ ειναι σε καποιους αρεσει αυτο σε αλλους οχι!! για τη τιμη του ειναι ενας παρα πολυ καλος ατμο και απο θεμα γευσης αλλα και ντουμανι  (του χαμου) :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #785 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:15 »
εγω ξοδεψα ενα σωρο λεφτα σε εργοστασιακους γιατι εκανα ακριβως το ιδιο πραγμα, δεν ακουγα ολους αυτους που μου λεγανε μη πετας λεφτα σε εργοστασιακους ατμοποιητες ... ελπιζω στο χρονο ισως και λιγοτερο , οχι ελπιζω , ειμαι σιγουρος οτι θα εχετε την ιδια αποψη .. σαν 2η 3η ατμοποιητες ειναι καλοι αν δεν υπαρχουν χρηματα για γνησιο 2ο .... αλλα σαν βασικο ατμοποιητη εγω δεν προτινω σε κανεναν εργοστασιακο


καλος αγιος ο σαμπττανκ , κανεις το κεφι σου το χαβαλε σου με ενα τανκακι και 0.5 αντισταση εργοστασιακη , αλλα οποιος θελει να ατμιζει σοβαρα και να εχει ποιοτητα στο ατμισμα εχει ενα γνησιο ατμοποιητη επισκευασιμο ως βασικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 02:22 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #786 στις: Μαρτίου 29, 2015, 02:16 »
Και αν μπορει κάποιος ρε παιδια να μου πει θεωρητικά τουλάχιστον... Το καλυτερο στήσιμο sub mini με Ni200 ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #787 στις: Μαρτίου 29, 2015, 22:33 »
Αύριο παραλαμβάνω τον mini.
Πρώτη φορά σε επισκευάσιμο κομμάτι,δώστε κανένα tip,τι σύρμα-μάρκα και διατομή για ξεκίνημα;Βαμβάκι;

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #788 στις: Μαρτίου 29, 2015, 22:51 »
Πανευκολο το στησιμο, προτεινω βαμβακι KGD, συρμα ξεκινα με 28αρι (29 AWG), σε τρυπανακι (διαμετρο αντιστασης δλδ) 2,5 mm με 7-8 σπειρες, θα σου βγει περιπου 1,8 Ωμ η αντισταση. Κλασικο στησιμο και απο εκει και περα πειραματιζεσαι. Προσοχη να κοψεις συριζα το συρμα εκει που θα το πιανουν οι βιδουλες για να μην ακουμπησει το σωμα της καμπανας γιατι η αποσταση ειναι ελαχιστη και θα βραχυκυκλωσει αν την αγγιζει. Τελος μην στουμπωσεις με πολυ βαμβακι το εσωτερικο κοντα στις τρυπες τροφοδοσιας για να μην μπλοκαρει η εισροη υγρου.
Ο μινι ερχεται και με δικο του βαμβακι, μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #789 στις: Μαρτίου 29, 2015, 23:56 »
Ok ευχαριστώ.
Έχω δει και μερικά βιντεάκια πιστεύω θα τα καταφέρω και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #790 στις: Μαρτίου 30, 2015, 00:02 »
Τιποτα εδω ειμαστε για ο,τι θες  :) . Α, και κατι αλλο. Οταν κοψεις το βαμβακι σε λωριδα προσεξε να το κοψεις παραλληλα με τις ινες του, αν προσεξεις θα τις διακρινεις στην επιφανεια του βαμβακιου. Ετσι θα εχει αντοχη και δε θα διαλυθει αν το τραβηξεις, κατι που θα συμβει αν το κοψεις καθετα με τις ινες του.

Δες και τα βιντεακια στην πρωτη σελιδα του νηματος αυτου απο τον συνατμιστη Κωστα, ακρως κατατοπιστικα  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #791 στις: Μαρτίου 30, 2015, 00:09 »
Ερχονται bell caps για τον Kanger Subtank Mini απο τον Chris Mun. :)



« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2015, 21:05 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #792 στις: Μαρτίου 30, 2015, 00:11 »
Τι λες τωρα! Πανεμορφα! Ξερεις που θα τα βρουμε; καποιο λινκ;

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #793 στις: Μαρτίου 30, 2015, 00:17 »
Πανευκολο το στησιμο, προτεινω βαμβακι KGD, συρμα ξεκινα με 28αρι (29 AWG), σε τρυπανακι (διαμετρο αντιστασης δλδ) 2,5 mm με 7-8 σπειρες, θα σου βγει περιπου 1,8 Ωμ η αντισταση. Κλασικο στησιμο και απο εκει και περα πειραματιζεσαι. Προσοχη να κοψεις συριζα το συρμα εκει που θα το πιανουν οι βιδουλες για να μην ακουμπησει το σωμα της καμπανας γιατι η αποσταση ειναι ελαχιστη και θα βραχυκυκλωσει αν την αγγιζει. Τελος μην στουμπωσεις με πολυ βαμβακι το εσωτερικο κοντα στις τρυπες τροφοδοσιας για να μην μπλοκαρει η εισροη υγρου.
Ο μινι ερχεται και με δικο του βαμβακι, μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτο για αρχη.
έτσι μπράβο να μπούμε στο θέμα και να πέσουν οι τόνοι. Με το συγκεκριμένο στήσιμο ανάλογα με τη ρύθμιση του αέρα πρέπει να παίζουμε και με τα  w για να μην έχουμε υπερτροφοδοσια;  παίζει ρόλο και το υγρο;

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #794 στις: Μαρτίου 30, 2015, 00:25 »
Για στήσιμο με Ni200 κανεις;;;
Καμία πρόταση;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem