vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, manoslykos, lounik, Buliwyf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 11:00 »
Μάλιστα. Μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση μιας και οι OCC του Subtank δείχνουν εντελώς διαφορετικές από τις updated του Aerotank!

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 12:02 »
Παρουσιαση απο τον Ρενο


Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 00:04 »
Έχω απο χθες τον mini και δουλεμένο μόνο με την επισκευάσιμη κεφαλή.


Στήσιμο με microcoil.


Τώρα τον έχω με μικροκόλι (τελικά το πέτυχα) με kanthal 0.45 σε 3mm τρυπανάκι και 5 στροφές στα 0.5Ω περίπου. Σεταρισμένο με kgd και κομμένη λουρίδα στα 5mm. Εφόσων το πέρασα από το μικροκόλι το έκοψα 2-3 χιλιοστά πιο μεγάλο από τις τρύπες εισαγωγής αέρα και στη συνέχεια το ξαναέκοψα λοξά σχεδόν από κάτω μέχρι το σύρμα. Στήσιμο αλά ERLKONIGIN και δουλεύει καλά μέχρι στιγμής.
Έτσι στήνω και τον ERLPRINZ.


Τρέλα...... Η ρύθμιση αέρα στις 2 τρύπες και και χαμηλα watt αρκετό ντουμάνι και χτύπημα με 3mg νικοτίνη που κάνω, τώρα για γεύση δεν μπορώ να πω, γιατι κάνω σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:31 »
Θα διορθώσω κάποια πράγματα στα λεγόμενα του Ρένου,πάντα βέβαια απο την δική μου πλευρά/προτίμηση.


Ρένος: Το χτύπημα,πάααρα πολύ καλό.
Εγώ: Το χτύπημα,στο θεό,πρέπει να πάτε τουλάχιστον ένα σκαλί κάτω την νικοτίνη για να μην πω 2.


Ρένος: Στα 15Watt,βγάζει ντουμάνι.
Εγώ: Ναι γιατί απο εκεί και πάνω ο ατμός γίνεται πραγματικά αρκετά ζεστός.


Ρένος: Και στην μικρή ακόμα τρύπα,η τζούρα είναι αρκετά αεράτη.
Εγώ: Και στην μικρή ακόμα τρύπα,κάνεις πνευμονικές,οπότε ΔΕΝ μπορείς να πάρεις τσιγαρίσια τζούρα.


Ρένος: Επισκευάσιμο κομμάτι,αυτό μ'άρεσε πάρα πολύ.
Εγώ: Ναι είναι το μόνο που σου δίνει καλή γεύση σε τσιγαρίσιες τζούρες.




Εγώ: Είμαι σχεδόν σίγουρος,πως ο Ρένος στο βίντεο,χρησιμοποιεί σκέτη βάση ίσως με ελάχιστο ποσοστό νικοτίνης
για να συγκρίνει χτύπημα.(Νομίζω λέει ότι είναι 3% νικοτίνη) Δεν μιλάει όμως για γεύση.Επίσης υπερτιμημένος ο

μικρός (nano) μιας που δεν έχει το επισκευάσιμο κομμάτι,βρε που το ξανα άκουσα αυτό που το ξανα άκουσα.




Να πω για ακόμη μια φορά,όλα τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική μου άποψη και τίποτα παραπάνω.Επίσης
αυτό που έχω καταλάβει μετά απο τόοοοσα βίντεο που έχω δει,Reviews,τόσους πολλούς Reviewers,έχω μάθει
πως είναι ΟΛΑ υποκειμενικά.Πλέον ξέρω ποιον Reviewer θα δώ,για το συγκεκριμένο πρόβλημα ή απορία έχω.
Καλύτερος κριτής για μένα όμως και θα έπρεπε και για εσάς,πρέπει να είναι ο ίδιος σας ο εαυτός,ιδίως όταν τα
λεγόμενα ενός Reviewer διαφέρουν απο τα δικά σας.


Φιλικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:39 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:35 »
κρις εχεις απολυτο δικιο!!! εγω κατεβασα τη νικοτινη στο 3 απο το 6 κ εφτιαξα αντισταση για να ατμισω.αν ηταν μονο με εργοστασιακη κεφαλη θα τον ειχα ηδη πεταξει!

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 15:35 »
Αξίζει όμως κάποιος να τον πάρει (τον μίνι) μόνο για το επισκευάσιμο κομμάτι και να έχει απλά κάνα δυό 1.2Ω στην καβάτζα; Αντί να πάρω KFL+, Erlkonigin/prinz ή Lemo Drop; Για πάνω σε istick 20 αρχικά και μετά 30 και με κριτήριο την γεύση και ότι θέλω να κάνω mouth to lung όχι μόνο πνευμονικές.Ντουμάνια, χτυπήματα don't care.

Ακόμα δεν μπορώ να βρω την γεύση ρε παιδιά στο ΗΤ μετά από 3 μήνες. Ο Ναυτίλος σχεδόν το ίδιο με CE5. Ο mini protank 3 με τις καινούργιες κεφαλές στα ίδια. Ο Δέλτα 16 λίγο καλύτερα/καθαρότερα. Όλο ακούω για επίγευση, γεύση στη ρινική εκπνοή κτλ. Ή εγώ είμαι τούβλο γευστικά ή παίζει πολλή αυθυποβολή... :)

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 17:21 »
σημερα  τον πηρα στα χερια μου τον mini.μαλλον ειναι ελλατωματικος γιατι παιζει και τις dual coil aerotank.στις δυο εργοστασιακες θεωρω απο γευση τιποτα.συγκεριμενα κανω σοχο και η διαφορα με τον αεροτανκ σε γευση παντα για μενα ειναι μεγαλη.χτυπημα...απιστευτο.θα δοκιμασω και το επισκευασιμο κομματι αργοτερα.το επισκευασιμο πολυ καλο τελικα.εχετε να προτεινετε καποια διατομη συρματος για καλυτερη αποδοση?και θα παρακαλουσα ενεν ριβιουερ να κανει μια παρουσιαση με τα απλα coils.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 22:43 από acupuncturist »

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 17:57 »
Πριν 2 μερες πηρα καινουρια υγρα ... το ενα ειναι το bebeca της atmos lab το mist στα 6mg νικοτινης ... με 10w , 1,6Ω , 0,28 κανθαλ σε 4 volt τον Κanger Subtank (τον μεγαλο ετσι ?) πανω στο ipv mini 30w ατμιζω μανιωδως !!!  ::) ... τις εργοστασιακες ουτε που τις ξανακουμπισα μετα το "φιασκο" που επαθα στην 1,2Ω   :angry_orange: ... ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΗ !!!  ;) ... ο ατμοποιητης ειναι πολυ καλος ... παρα πολυ καλος !!! :yes:   ... και οταν βαρεθω τα πολλα ντουμανια κοπαναω πανω τον KAYFUN Lite Plus και κανω μερικες τζουρες ... τους mini και nano μαλλον δεν θα τους δοκιμασω ποτε !!  :-\ ... εφοσον με καλυπτει ο μεγαλος ...

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 18:59 »
Αξίζει όμως κάποιος να τον πάρει (τον μίνι) μόνο για το επισκευάσιμο κομμάτι και να έχει απλά κάνα δυό 1.2Ω στην καβάτζα; Αντί να πάρω KFL+, Erlkonigin/prinz ή Lemo Drop; Για πάνω σε istick 20 αρχικά και μετά 30 και με κριτήριο την γεύση και ότι θέλω να κάνω mouth to lung όχι μόνο πνευμονικές.Ντουμάνια, χτυπήματα don't care.

Ακόμα δεν μπορώ να βρω την γεύση ρε παιδιά στο ΗΤ μετά από 3 μήνες. Ο Ναυτίλος σχεδόν το ίδιο με CE5. Ο mini protank 3 με τις καινούργιες κεφαλές στα ίδια. Ο Δέλτα 16 λίγο καλύτερα/καθαρότερα. Όλο ακούω για επίγευση, γεύση στη ρινική εκπνοή κτλ. Ή εγώ είμαι τούβλο γευστικά ή παίζει πολλή αυθυποβολή... :)


Και μόνο που είπες για mouth to lung και όχι ΜΟΝΟ πνευμονικές... από μένα ΟΧΙ!Πήγαινε σ'έναν από αυτούς τους 3 που είπες και θα βρεις την υγειά σου... και την γεύση που ψάχνεις...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:16 »
Και γω με την επισκευάσιμη στα 1.8Ω είδα τεράστια διαφορά με την εργοστασιακή 1.2Ω. Με την εργοστασιακή μου βγήκαν οι πνεύμονες ενώ τώρα είναι πιο ομαλή η κατάσταση και νιώθω γεύση.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 02:50 »
Αξίζει όμως κάποιος να τον πάρει (τον μίνι) μόνο για το επισκευάσιμο κομμάτι και να έχει απλά κάνα δυό 1.2Ω στην καβάτζα; Αντί να πάρω KFL+, Erlkonigin/prinz ή Lemo Drop; Για πάνω σε istick 20 αρχικά και μετά 30 και με κριτήριο την γεύση και ότι θέλω να κάνω mouth to lung όχι μόνο πνευμονικές.Ντουμάνια, χτυπήματα don't care.

Ακόμα δεν μπορώ να βρω την γεύση ρε παιδιά στο ΗΤ μετά από 3 μήνες. Ο Ναυτίλος σχεδόν το ίδιο με CE5. Ο mini protank 3 με τις καινούργιες κεφαλές στα ίδια. Ο Δέλτα 16 λίγο καλύτερα/καθαρότερα. Όλο ακούω για επίγευση, γεύση στη ρινική εκπνοή κτλ. Ή εγώ είμαι τούβλο γευστικά ή παίζει πολλή αυθυποβολή... :)


Κατ'εμέ πάντα, πάνε με τα 1000 για επισκεύάσιμο και σου προτείνω KFL+ με κλειστά μάτια,ιδίως τώρα που η τιμή του είναι σπέσιαλ.
Άσε τον subtank είναι μόνο για παιχνίδια,βέβαια ζηλεύω τον τρόπο που ανοίγει για να φτιάξεις το deck και να βάλεις και υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 10:38 »
Λοιπόν, φίλτατε εχω και nautilus και KangerTech aerotank Kai suntank μέσα σε 1 εβδομάδα τους αγόρασα τους εχω αφήσει στο ντουλάπι και κάθονται στα κούτια τους ειλικρινά εαν έχεις 5 λεπτά να διαθέσης την εβδομάδα πάρε έναν kayfun lite plus θα πεις τόσο καιρό τι έχανα. Και άμα δεν το έχεις με τις αντιστάσεις δες κανένα βίντεο ή ακόμη καλύτερα να σε δειξει κάποιος θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά και οικονομία έτσι.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 13:20 »
ο μεγάλος subtank με την επισκευάσιμη στημένος με διπλή αντίσταση στα 0,5Ω - όσο δηλαδή και η μία εργοστασιακή που δίνει στη συσκευασία - είναι πολλά σκαλιά πάνω σε γεύση-ντουμάνι-χτύπημα σε σχέση με την εν λόγω εργοστασιακή ... :)

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:25 »
Εγώ την διπλή αντίσταση  στο μεγάλο δεν ξέρω πως να την βάλω μπορείς να με δείξεις σε φωτογραφία περίπου πως γίνεται?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:57 »
δες αν φαίνεται ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias