vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:36 »
Οποτε βρε δεν τον δοκιμασες τον Subtank με την 0.5 αντισταση γιαυτο δεν εχεις ολοκληρωμενη αποψη.Το iStick δεν παιζει κατω απο 1.0 ohm...Δοκιμασε τον Subtank με το IPV Mini και αντισταση την 0.5 να δεις τι γινεται εκει..Ετσι θα βγαλεις ακρη ποιος απο τους 2 σε βολευει καλυτερα..Του Atlantis ειναι 0.5 μονο γιαυτο το λεω θα κανεις συγκριση δηλαδη 0.5 vs 0.5  :)

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 20:46 »
εχει 2 αντιστασεισ μεσα 0.5 και 1.2 με τον 1.2 τον δοκιμασα, γιατι δεν ειχα το ipv mini, να εισαι σιγουροσ οτι αν εμενα ικανοποιημενοσ  απο τον kanger δεν θα ειχα κανενα προβλημα να δωσω τα ευσημα και σε αυτον, απλα ο aspire σου δινει αμεσωσ αυτο που περιμενεισ,ελπιζω στην πορεια να αναθεωρισω προσ το καλυτερο για τον kanger

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 15:50 »
Ο Subtank είναι μια σκέτη απογοήτευση, τουλάχιστον από το μικρό διάστημα που έπαιξα μαζί του. Δεν είχα γράψει τίποτα όλες αυτές τις μέρες, γιατί ήθελα να γραφτεί η άποψη και από άλλα μέλη.

Για ένα ολόκληρο βράδυ όταν έφτασε στα χέρια μου, τον συνέκρινα με την Ατλαντίδα με το ίδιο υγρό, το Orchard Apple στα 6mg νικοτίνη, από τη σειρά drops. Και οι δύο ατμοποιητές φορούσαν τις εργοστασιακές κεφαλές των 0,5Ω και είχα βάλει επίτηδες ολόφρεσκια κεφαλή στην Ατλαντίδα.

Πρώτο συμπέρασμα για τον Subtank: ποιότητα κατασκευής κυριολεκτικά για τα μπάζα:)) Όσο πειστικός δείχνει στα βίντεο, τόσο είναι η απόλυτη απογοήτευση σαν ποιότητα κατασκευής όταν τον πιάσεις στα χέρια σου. Καταρχήν γρατζουνιέται σχεδόν από μόνος του, βλέπεις συνέχεια καινούρια μικρά σημαδάκια πάνω στον ατμοποιητή και δεν έχεις ιδέα για το πώς ακριβώς έγιναν. Προσπάθησα να βγάλω την μεγάλη καμινάδα για να βάλω τη μικρή, για να βιδώσω την επισκευάσιμη κεφαλή, και δεν μπορούσα με τίποτα να ξεβιδώσω τη μία από τις δύο πολύ μικρές βιδούλες, την είχαν σφίξει σε απίστευτο βαθμό. Αφού έβριζα και προσπαθούσα κανένα μισάωρο, τελικά τα κατάφερα.  ;D

Τα σπειρώματα της επισκευάσιμης κεφαλής είναι κυριολεκτικά για τα μπάζα, δεν έχω ξανασυναντήσει χειρότερα σπειρώματα.  :thumpdown: Ο θόρυβος που έκαναν στο βίδωμα-ξεβίδωμα ανατριχιαστικός, λες ότι μετά από 5-10 βάλε-βγάλε, η επισκευάσιμη κεφαλή θα είναι πλέον για πέταμα. Το μεγάλο κόκκινο oring στη κάτω βάση, άρχισε ξαφνικά να μου βγαίνει από τη θέση του.

Κι αφού προσπέρασα όλα αυτά, λέω ας βάλω την εργοστασιακή κεφαλή των 0,5Ω του Subtank στο ωμόμετρο να τη μετρήσω. Εκεί έπεσε το γέλιο της αρκούδας. Τρελάθηκε κυριολεκτικά το οργανάκι μου, έπαιζε από τα 0,5Ω έως και τα 1,9Ω!!!  :)) :)) :)) Λέω, τι διάολο, τα έπαιξε το όργανο; Βάζω τη κεφαλή της Ατλαντίδας στο όργανο, βράχος η ένδειξη στα 0,56Ω, όπως πάντα. Βάζω την εργοστασιακή των 0,5Ω του Subtank στο E-Holly, και λάλησε το κακόμοιρο το μοντάκι! Πατάω τη πρώτη φορά, τη μετράει στα 1,3Ω. Ξαναπατάω, τη μετράει στα 1,2Ω. Ξανά, στα 1,1Ω. Ξανά, στα 0,9Ω. Για να μην πολυλογώ, μετά από καμιά 15αριά προσπάθειες, η κεφαλή σταθεροποιήθηκε τελικά στα 0,6Ω.

Όπως είπα, έκανα κόντρα τους δύο ατμοποιητές με τις εργοστασιακές κεφαλές των 0,5Ω σχεδόν όλο το βράδυ, άτμισα ένα ολόκληρο τανκ των 6ml με τον Subtank και άλλα 2ml με την Ατλαντίδα! Κάποια στιγμή προς τα ξημερώματα, σηκώνομαι και βγαίνω από το δωμάτιο (διαστάσεις περίπου 3,5X4), και επιστρέφω χωρίς να έχω πάρει χαμπάρι το τι ακριβώς έχει συμβεί με το ντουμάνι στο δωμάτιο. Χαχαχαχά, παιδιά σχεδόν δεν έβλεπα τη μύτη μου από τα ντουμάνια, μιλάμε για το "Τοπίο στην ομίχλη" από ταινία του Αγγελόπουλου!  :)) ;D

Το μοναδικό σημείο που φαίνεται όντως να επικρατεί ο Subtank με οριακή διαφορά, είναι στη γεύση του υγρού. Μου έδινε ένα κλικ πιο πλούσια και χορταστική γεύση από την Ατλαντίδα. Από κει και πέρα όμως το χάος. Ούτε στο ντουμάνι, αλλά ούτε φυσικά και στο χτύπημα μπορεί να συγκριθεί μαζί της, η Ατλαντίδα είναι απλά σε άλλη κλάση. Κατά την ταπεινή μου άποψη, ο Subtank δεν μπορεί να συγκριθεί και γενικότερα, σαν ατμοποιητής δηλαδή με την Ατλαντίδα, απλά δεν πείθει. Οι εργοστασιακές κεφαλές του δεν δείχνουν καθόλου σταθερές, και μπορεί να δημιουργήσουν πολλά προβλήματα και να καταστρέψουν πολλά ηλεκτρονικά μοντάκια, έτσι όπως παίζουν τρελά πάνω κάτω στην αντίστασή τους. Το ίδιο συνέβη και με την επισκευάσιμη κεφαλή του Subtank που δοκιμάσαμε την επόμενη μέρα στο CrazyVaper. Το εργοστασιακό στήσιμο με την διπλή αντίσταση, έπαιζε από τα 0,6 έως και τα 1,3Ω!

Και φυσικά, αυτά μπορεί και να είναι παιδικές ασθένειες που ίσως διορθωθούν μελλοντικά, άλλωστε η Kangertech ξανασχεδίασε τρεις φορές τις κεφαλές, μπας και καταφέρει να κοντράρει την Ατλαντίδα. Αλλά όπως έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής, κάποιος που έχει συνηθίσει την Ατλαντίδα όπως εγώ, πολύ δύσκολα μπορεί να αποδεχτεί τα άπειρα κουσούρια και ατέλειες του Subtank...  :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 30, 2014, 16:05 »
Zarko χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος,καπου επεσε το ματι μου (Νομιζω στο ECF) και σε καποια αναφορα στην ΜΗ σταθερη ενδειξη των omh του Subtank...Οντως σε πολλα μοντακια η ενδειξη παιζει πολυ απο 0,4 εως και 1+ ohm και αυτο δημιουργει μεγαλα προβληματα...Γιαυτο το θεμα ανεφεραν οτι οφειλεται μαλον ο πολος της βασης και συγκεκριμενα ο τροπος ο οποιος ειναι φτιαγμενος...Το σχημα του δηλαδη...Δεν ξερω φυσικα αν ισχυει αλλα οπως βλεπουμε παρακατω στην φωτο,ο πολος του ειναι οντως ΚΑΠΩΣ  σε σχεση με τους περισσοτερους που γνωριζαμε εως τωρα :o


Ο πολος που προεξεχει στην βαση,στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο στενος και μικρος απ'οτι φαινεται στην φωτογραφια

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 00:57 »
ρε φιλε ζαρκο,αραξε! Εσυ θα μας βγαλεις τον sub για πεταμα.....απο την πολυ "τρελα"σου με την ατλαντιδα νομιζω πως ξεφευγεις και δεν βλεπεις αντικειμενικα τα πραγματα....φιλικα παντα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 01:14 »
Φιλε Κωστα καλησπερα...Αν εχεις μονο Subtank και οχι και την ατλαντιδα,τοτε ο φιλος Zarko ειναι πιο αντικειμενικος καθως εχει εμπειρια χρησης και απο τους 2...Τους εχεις δοκιμασει και τους 2 εσυ και εχεις οντως συμπερανει πως η ατλαντιδα δεν ειναι καλυτερη,ειναι λιγο καλυτερη,το ιδιο η χειροτερη απο τον subtank?Εγω πχ δεν εχω δοκιμασει τον Subtank εχω δοκιμασει ομως την ατλαντιδα και πυροβολαει..Οσον αφορα τον Subtank δεν μπορω να παραβλεψω ενα τρελο αρνητικο αυτο της μεταπηδησης των ohm κατα την χρηση σε πολλες περιπτωσεις που για μενα τον ακυρωνει  εν μερη σαν ατμοποιητη αυτο το ελλατωμα..Επισης φιλικα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 01:19 »
Εγώ ούτε τον έχω ούτε τον έχω δει καν ζωντανά Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το παιδί μιλάει για κάκιστη κατασκευή ενώ στο βίντεο παρουσίαση του , ο Ρένος μιλάει για σουπερ ποιότητα κατασκευαστικά. Άρα κάποιος από τους 2 είναι φάουλ διότι πολύ απλά η ποιότητα κατασκευής είναι αντικειμενική και όχι υποκειμενική.

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 01:29 »
Ναι μεν η ποιοτητα κατασκευης ειναι αντικειμενικο θεμα αλλα ο φιλος Zarko εχει και ενα μετρο συγκρισης αυτο της ποιοτητας κατασκευης της ατλαντιδας...Ισως ο Ρενος οταν και εκανε την παρουσιαση,να μην του εχει κανει χρηση για αρκετο χρονικο διαστημα του subtank ωστε να εντοπισει την οχι και τοσο καλη κατασκευη που αναφερει ο Zarko μετα απο καλη χρηση

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 01:51 »

Σε ευχαριστώ για τα λόγια παρηγοριάς φίλε Lux.  :)  Η αλήθεια είναι ότι επειδή είμαι πολύ παρορμητικός, αυτή τη στιγμή είμαι πολύ εκνευρισμένος, και μόνο που ακούω τη λέξη Kangertech παθαίνω αλλεργικό σοκ!  :))  Αλλά όταν περάσει λίγος καιρός και μου περάσουν τα νεύρα, είμαι σίγουρος ότι θα τον αγοράσω από το fasttech για να τον δοκιμάσω...


Ρε παιδια τον εχουν δοκιμασει οι καλυτεροι revewers και μαλιστα σε συγκριση με την ατλαντιδα και ενας δεν βρεθηκε να πει κακο , τι να λεμε τωρα..... :idiot1: ο φιλος ζαρκο ατμιζει 8 μηνες ειπε την αποψη του σεβαστοτατη αλλα οχι απαραιτητα ,οπως και ολες οι αποψεις ,και η σωστοτερη !
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:02 από VAPOR TRAIN »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:02 »
Σεβομαι την αποψη σου :) Αλλα μην ξεχναμε και το γεγονος πως πολλοι απο αυτους τους reviewers μολις παρουν ενα προιον στα χερια τους αμεσως βγαζουν review χωρις να του εχουν κανει την απαιτουμενη χρηση πριν και βγαινουν και λενε τα καλυτερα φυσικα καθως δεν εχουν εντοπισει τα κουσουρια του προιοντος που παρουσιαζουν...Οταν ομως μετα τα εντοπιζουν πολλοι δεν βγαινουν να τα πουν οποτε εμεις μενουμε με τις αρχικες τους εντυπωσεις...Ο φιλος  Zarko νομιζω αν δεν κανω λαθος πως δεν εκανε το ιδιο,τον δοκιμασε αρκετα,του εκανε και μια συγκριση με την ατλαντιδα και κατεληξε σε αυτο το συμπερασμα

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:12 »
οκ φιλε να τους βγαλουμε ολους σκαρτους και μη αντικειμενικους !

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:16 »
Φιλε και συμπολιτη imjp1982 απο μερα σε πμερα περιμενω τον subtank....μια και εχεις την ατλαντιδα δεν βρισκομαστε να τους κανουμε ενα test drive για να δουμε τι συμβαινει τελικα;;;;;;
Μολις παραλαβω βεβαια τον subtank.......

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:16 »

οκ φιλε να τους βγαλουμε ολους σκαρτους και μη αντικειμενικους !
Φυσικα και οχι..Η καθε γνωμη μετραει..Οταν θα τον πιασω και γω στα χερια μου θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται :yes:


Φιλε Μανωλη αν εχω τον χρονο και μπορεις και εσυ φυσικα ναι  :yes: Τι μοντακι εχεις?

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:23 »
nemesis-caravella-stingray 26650-svd-istick

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:26 »
Σε ποιο μοντακι θα γινει η δοκιμη αν βρεθουμε?Και φυσικα να αναφερω πως τα συμπερασματα θα ειναι οπως και πολλων reviewers οπως ανεφερα πριν..Οχι μετα απο αρκετη χρηση..Δηλαδη η πρωτη εντυπωση.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias