vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

664 επισκέπτες, 8 χρήστες
krmhlds, sensk3, Blackwolf, manoslykos, Jorge, Milarepa, camber, slayer

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3960 στις: Ιουλίου 17, 2016, 04:17 »
Μαλιστα... η κεφαλη αυτη χρειαζεται αντικατασταση και αν ναι καθε ποτε?Δεν θελω να μπλεχτω με μαστορεματα αν και ειδα στην RBA mini μονο το βαμβακι πρεπει να περασω συρμα κτλ κτλ ειναι ετοιμα μεσα στην κεφαλη.
Η clapton δηλαδη αν χαλασει πεταμα και καινουργια ετσι?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3961 στις: Ιουλίου 17, 2016, 04:29 »
Ακριβως, αναλογα με την καταναλωση που θα κανεις θα σου κρατησει καμια 10-15 μερες. Μονος σου θα το καταλαβεις οτι δε θα ατμιζει καλα και η γευση του υγρου θα εχει αλλοιωθει. Θα σου προτεινα να αχοληθεις με την επισκευασιμη γιατι θα σου βγει πολυ φθηνοτερα. Δες διαφορα στησιματα στο νημα και σε βιντεο να κατατοπιστεις , ειναι ευκολο.

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3962 στις: Ιουλίου 17, 2016, 13:27 »
Μαλιστα  κοιταξε εχω τωρα την  μη επισκευασιμη που ειχε η συσκευασια Topbox mini και και η RBA mini που ειναι μεσα ειναι ετοιμη με τα συρματακια περασμενα απλα θελει να βαλω το βαμβακι που το εχει και αυτο η συσκευασια μαζι με τα κατσαβιδακια του κτλ κτλ.Βεβαια δεν ξερω και το κοστος των κεφαλων πρεπει να δω τι συμφερει τελικα γιατι μεχρι τωρα εχω δωσει οσα λεφτα εδινα τον μηνα για τσιγαρα.. :)).
Απο υγρα και coil ειμαι κομπλε γιατι ειχε και η συσκευασια αλλα 2 μεσα αγορασα και αλλα 5 πακετο απο υγρα εχω επισης αλλα 50ml οποτε πρεπει να ειμαι καλυμενος για τον επομενο μηνα .

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3963 στις: Ιουλίου 17, 2016, 13:35 »
Νομίζω με τον subtank θα χρειαστεις παραπάνω από 1,5 ml την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος NickosRousis

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3964 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:49 »
Χρησιμοποιω και εγω τον επισκευασιμο RBA Plus και οσες φορες εχω φτιαξει αντισταση παλι παρατηρω λιγη διαρροη οταν γυρναω τη βαση για να ρυθμισω την εισαγωγη αερος. Εκει εχω λιγα υγρα και πολυ σπανια στις τρυπες.Στο γυαλι δεν χανει.

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3965 στις: Ιουλίου 17, 2016, 14:54 »
Χμ ναι ισως προς το παρων τις ημερες που δουλευω εκει ειμαι στα 1.5ml φαντασου οτι στο γεμισμα μου βγαζει 2μιση μερες περιπου και μια φορα φορτιση της μπαταριας.Δεν το "οργωνω" Βασικα λεω να μεινω στα εργοστασιακα coil θα αλλαξω σε καμια βδομαδα το clapton που φοραει και θα αρχιζω να ξοδευω τα SSOCC που εχω.Ακομα δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το temp control και αν χρειαζεται να το σεταρω καπως .... προς το παρων το δουλεω στα 35W  οταν ειδα τις θερμοκρασιες στο temp control  ειναι στα 240 δεν ξερω αν ειναι σωστα λαθος κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3966 στις: Ιουλίου 17, 2016, 15:52 »
Για τις διαρροες φροντιστε να βιδωνετε πρωτα την κεφαλη RBA στη βαση και μετα τη βαση στο μοντ. Αν κανετε το αντιθετο η κεφαλη δε θα βιδωσει εντελως στη βαση και μπορει να παρετε διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3967 στις: Ιουλίου 17, 2016, 16:06 »
Χμ ναι ισως προς το παρων τις ημερες που δουλευω εκει ειμαι στα 1.5ml φαντασου οτι στο γεμισμα μου βγαζει 2μιση μερες περιπου και μια φορα φορτιση της μπαταριας.Δεν το "οργωνω" Βασικα λεω να μεινω στα εργοστασιακα coil θα αλλαξω σε καμια βδομαδα το clapton που φοραει και θα αρχιζω να ξοδευω τα SSOCC που εχω.Ακομα δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το temp control και αν χρειαζεται να το σεταρω καπως .... προς το παρων το δουλεω στα 35W  οταν ειδα τις θερμοκρασιες στο temp control  ειναι στα 240 δεν ξερω αν ειναι σωστα λαθος κτλ κτλ

Οι 240 βαθμοί είναι μια χαρά, αλλά οι κεφαλές που έχεις , είναι κάνθαλ και δεν δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας.. Ό έλεγχος είναι για πιο ευαίσθητα σύρματα (νικέλιο , τιτάνιο κλπ.) . Το κανθαλ όταν το έχεις στον έλεγχο, είναι σαν να δουλεύεις σε power mode..

Διάβασε λίγο εδώ και εδώ να καταλάβεις μερικά πράγματα..

Αποσυνδεδεμένος mxersraz

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3968 στις: Ιουλίου 18, 2016, 22:30 »
Καλησπέρα παίδες,

Κάποιες φορές ο subtank πετάει σταγονίδια, πάντα με επισκευάσιμη και με στήσιμο:
Kanthal 0,3mm , 2,5mm πυρήνα, 5 σπείρες ανοιχτές ίσα ίσα να μην ακουμπάνε μεταξύ τους, βαμβάκι κανονικό - αφράτο, στα 1Ω, 13-14watt. Δεν έχω ουτε διαρροές ουτε τίποτα απλά καποιες φορές πετάει καυτά σταγονίδια που είναι αρκετά ενοχλητικά και δεν ξερω και ποσο ανθυγιεινά... Πάντα τον στήνω το ίδιο απλά κάποιες φορές πετάει και κάποιες όχι.
Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?  

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3969 στις: Ιουλίου 18, 2016, 22:43 »
Αν μιλάς για σταγονίδια που πετάγονται μετά από σκασίματα αυτά οφείλονται κυρίως στη σύσταση του υγρού.
Όσο πιο πολύ νερό περιέχει τόσο πιο πιθανό είναι να έχει σκασίματα.

Αν σου πετάει σταγόνες γενικότερα, χωρίς σκασίματα, τότε έχεις υπερτροφοδοσία.
Θα πρέπει να κοιτάξεις τί σου την δημιουργεί (συνήθως το βαμβάκι).

Αποσυνδεδεμένος zerokill

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3970 στις: Ιουλίου 19, 2016, 20:23 »
Οι 240 βαθμοί είναι μια χαρά, αλλά οι κεφαλές που έχεις , είναι κάνθαλ και δεν δουλεύουν με έλεγχο θερμοκρασίας.. Ό έλεγχος είναι για πιο ευαίσθητα σύρματα (νικέλιο , τιτάνιο κλπ.) . Το κανθαλ όταν το έχεις στον έλεγχο, είναι σαν να δουλεύεις σε power mode..

Διάβασε λίγο εδώ και εδώ να καταλάβεις μερικά πράγματα..

Οκ εδω μιλαμε πλεον με τυπους.Το διαβασα 2 φορες ομως ειναι αδυνατο να απομνημονευσω τους τυπους και τα στανταρ των συρματων  ωστε να καταλαβω τι παιζει.Προς το παρων βλεπω οτι δεν εχω προβλημα με την Clapton κεφαλη.Με το που τελειωσει το υγρο τωρα στο τανκ θα αλλξω και υγρο και κεφαλη θα βαλω τις καινουργιες SSOCC V3 που πηρα να δω αν υπαρχει διαφορα.... .Νομιζω οτι μεχρι να καταλαβω τι παιζει με γενικα με το ΗΤ πιθανοτατα θα το εχω κοψει .... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2016, 20:29 από zerokill »

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3971 στις: Ιουλίου 19, 2016, 21:03 »
Καλησπέρα παίδες,

Κάποιες φορές ο subtank πετάει σταγονίδια, πάντα με επισκευάσιμη και με στήσιμο:
Kanthal 0,3mm , 2,5mm πυρήνα, 5 σπείρες ανοιχτές ίσα ίσα να μην ακουμπάνε μεταξύ τους, βαμβάκι κανονικό - αφράτο, στα 1Ω, 13-14watt. Δεν έχω ουτε διαρροές ουτε τίποτα απλά καποιες φορές πετάει καυτά σταγονίδια που είναι αρκετά ενοχλητικά και δεν ξερω και ποσο ανθυγιεινά... Πάντα τον στήνω το ίδιο απλά κάποιες φορές πετάει και κάποιες όχι.
Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?  
 

Καλησπέρα,

Για μενα το παραπανω θεματακι λυθηκε με το βαμβακι σφιχτά στην αντίσταση και την αντίσταση χαμηλά κοντά στην τρυπα εισαγωγής αέρα! Δοκίμασε το !  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3972 στις: Αυγούστου 05, 2016, 14:54 »
Καλησπέρα.. Ότι θυμάμαι χαίρομαι... Αλλά κοιτάζω την κεφάλι από το Ipv Pure X2 και νομίζω ότι κάνει στον ατμοποιητη μας... Τι λέτε;

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3973 στις: Αυγούστου 05, 2016, 18:03 »
Ότι δεν θα κάνει ( :laugh1: ) και ότι θα κάνει μόνο αν το δοκιμάσει κάποιος και επιβεβαιώσει σε όλους μας ότι όντως κάνει.! :D

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #3974 στις: Αυγούστου 05, 2016, 23:24 »
10 ευρω η αντισταση ρε κοπέλια? :o

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem