vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, zalaros, ThioVag, manoslykos, Panokali, JohnDag, Buliwyf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 23:17 »
Βρε τι μου θυμίζει η βάση?? τι μου θυμίζει???
Μπα μάλλον λάθος κάνω!!!!
Κάποια στιγμή είχα την εντύπωση ότι είναι φωτό απο καϊφουνι αλλα τα ματιά δεν βοηθάνε πλέον!!!! :laugh1: :laugh1:

Να δω τι άλλο θα μας δείξουν.
Εάν όμως κάνει όλα αυτα που υπόσχεται, τότε ... ειμαι να πεταω στο συρτάρι τον kfl μου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 12:51 »
Από ότι φαίνεται, πρέπει να πήγε για τις 10 του μήνα η κυκλοφορία του Subtank. Σύμφωνα με αυτούς εδώ, τουλάχιστον.

Το θέμα είναι ότι πρέπει να νιώθουμε πολύ βλάκες και κορόιδα, όσοι παραγγείλαμε απευθείας από την Kangertech.  >:(

Πώς στο καλό γίνεται να πουλάει ο ίδιος ο κατασκευαστής στα 60 δολάρια, και ένα αμερικάνικο site να πουλάει στα 42 δολάρια, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;  ;D

Ακόμα μια φορά τα Αμερικανάκια θα αγοράζουν μισοτιμής, και όλος ο υπόλοιπος πλανήτης πανάκριβα...  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Λοιπόν, έχουμε νεότερα, και μάλλον εντοπίσαμε και την αιτία που αποφάσισε η Kangertech να αναβάλλει την κυκλοφορία του Subtank από τις 5 Δεκεμβρίου που ήταν προγραμματισμένη αρχικά, στις 10 Δεκεμβρίου. Για δείτε λοιπόν. Αρχικά είχαμε αυτό το review στο youtube από αυτόν τον τύπο.

[youtube]wfzDb0vS0d4[/youtube]




Και μερικές μέρες αργότερα είχαμε και το τελικό review στο youtube από το ukecigstore.

[youtube]Ymg2QBtXCFY[/youtube]


Λοιπόν, απλά ξεχάστε και τα δύο αυτά review στα οποία ο Subtank εμφανέστατα δεν μπορούσε να ανταγωνιστεί σε ντουμάνια την Ατλαντίδα, γιατί απλά δεν θα είναι το τελικό προϊόν που θα πάρουμε στα χέρια μας! Και πώς το ξέρω; Για δείτε παρακάτω.

Χτες λοιπόν ανέβηκε αυτό το βιντεάκι...

[youtube]6oQudX65CqU[/youtube]




...στο οποίο άξαφνα μας προέκυψαν σοβαρές διαφορές στις έτοιμες κεφαλές που χρησιμοποιεί ο Subtank.  ;D ;)

Για δείτε τις παρακάτω φωτό. Είναι εμφανέστατο ότι άλλαξε εντελώς ο σχεδιασμός στις εργοστασιακές κεφαλές. Δείτε πρώτα την κεφαλή από το review του τύπου.




Είδατε πόσο μικρές είναι οι τέσσερις τρύπες εισαγωγής αέρα στο κυκλωμένο σημείο; Σαν κεφάλια καρφίτσας!  :))



Ενώ εδώ βλέπετε τις κεφαλές από το review του ukecigstore.




Ίδιες ακριβώς. Τέσσερις μικρές σαν "σκατουλίτσες" τρύπες εισαγωγής αέρα. Προσέξτε επίσης το επάνω μέρος των κεφαλών με τον σωλήνα που βίδωνε εσωτερικά στην καμινάδα του Subtank. Τον είδατε καλα;! Ε, δεν θα τον ξαναδείτε ποτέ!  :))

Γιατί, απλούστατα, δείτε από το τελευταίο βιντεάκι εδώ πώς είναι εντελώς επανασχεδιασμένες οι νέες εργοστασιακές κεφαλές του Subtank.




Ο επάνω σωλήνας έχει εντελώς εξαφανιστεί και οι νέες κεφαλές έχουν θηλυκό σπείρωμα στο επάνω μέρος τους, και η καμινάδα έρχεται και βιδώνει απευθείας επάνω τους. Ωραία θα μου πείτε, ε, και λοιπόν; Πόσο να επηρεάζει αυτό την απόδοση των κεφαλών;

Η άλλη τεράστια αλλαγή λοιπόν, είναι στις τέσσερις τρύπες εισαγωγής αέρα, που πλέον μεταμορφώθηκαν σε τέσσερις μικρές "γαλαρίες", διπλασιάζοντας τουλάχιστον την παροχή αέρα, για να μην πω τριπλασιάζοντας!  :))

Δείτε κι εδώ.





Χαχαχά, καταλάβατε τι παίχτηκε; Η Kangertech "πήρε το μήνυμα" από αυτά τα reviews ότι ο Subtank δεν μπορεί να κοντράρει σε ντουμάνι την Ατλαντίδα, και επανασχεδίασε εξολοκλήρου τις κεφαλές πριν εμφανίσει το τελικό προϊόν.  ;)


Και μια και εξαφανίστηκε ο επάνω σωλήνας πλέον που υπήρχε στις πρώτες κεφαλές, μπορούμε να δούμε πλέον το πώς είναι φτιαγμένη εσωτερικά η αντίσταση.






Προετοιμαστείτε για μια πολύ γερή κόντρα ανάμεσα στους δύο ατμοποιητές, είναι σίγουρο πια ότι έχουμε να κάνουμε με δύο φοβερούς παίχτες που θα αφήσουν εποχή...  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2014, 01:49 από Zarko27 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 20:10 »
UPDATE στις 8-12-2014

Ουάου, φαίνεται να έχουμε εκπληκτικά νέα από τον Subtank παιδιά, αυτό είναι το τελικό review του τύπου, που μοιάζει να είναι ο πρώτος παγκοσμίως που πήρε στα χέρια του την τελική έκδοση του Subtank για τους καταναλωτές, αυτή δηλαδή που θα έχουμε κι εμείς στα χέρια μας σε μερικές μέρες.

[youtube]TJAMEsoeOJk[/youtube]


Το πιο εντυπωσιακό στοιχείο από όλα κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι ότι το μοντ του μέτρησε την επισκευάσιμη κεφαλή που έρχεται στημένη από την Kangertech στα 0,47Ω (!!!!!!!), πράγμα που σημαίνει ότι η συντριπτική πλειοψηφία από τα μοντάκια μας θα βγαίνουν εκτός λειτουργίας, πιθανότατα θα βγάζουν το μήνυμα της χαμηλής αντίστασης!  :(

Είναι πολύ λίγα τα ηλεκτρονικά μοντς που διαβάζουν κάτω από τα 0,5Ω και μου φαίνεται ότι έχει να πέσει πολύ κλάμα...  :))

Έχω την αίσθηση ότι ο Subtank θα προκαλέσει έναν ίδιο, και πιθανώς μεγαλύτερο σεισμό από αυτόν της Ατλαντίδας, ανυπομονώ να τους συγκρίνουμε μέχρι τελικής πτώσης...  :)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 21:43 »
Εχεις το ατου να παιξεις με εργοστασιακη αντισταση η να τον στησεις μονος αρα θα μπορεις να παιξεις σε οσα ohm θελεις νομιζω,απο εκει κ περα ομως το θεμα ειναι η διαμετρος του που ειναι σιγουρα δεν θα ταιριαζει σε ολα τα μοντ πλην καποιων τυπου box.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 22:21 »
Πολύ σωστά το θέτεις, απλά δεν μπορώ να καταλάβω την σκοπιμότητα της επιλογής του "εργοστασιακού" στησίματος της Kangertech στην επισκευάσιμη κεφαλή τόσο πολύ χαμηλά, μόλις στα 0,47Ω! Από την άποψη βεβαίως, ότι η μαμά εταιρεία θα έχει κάνει πολλαπλές δοκιμές με στησίματα, οπότε υποτίθεται ότι γνωρίζει πολύ καλά ποιο στήσιμο, και σε ποια αντίσταση, μπορεί να αποδώσει τα μέγιστα. Π.χ., το γεγονός ότι επιλέγει στήσιμο με διπλή αντίσταση, δεν είναι ένα είδος "κατευθυντήριας γραμμής";  :hmmm:

Κάτω από αυτό το πρίσμα, κι εάν δεν έτυχε στην συγκεκριμένη αντίσταση του τύπου να μετρηθεί τόσο χαμηλά, δεν είναι περίπου σαν να μας λέει η εταιρεία "Παίδες, θα χρειαστείτε σχεδόν όλοι σας καινούρια ηλεκτρονικά μοντάκια που να μπορούν να παίξουν ακόμα και στα 0,4Ω;!  ;D

Ο τύπος στο review πάντως φαίνεται ακόμα περισσότερο εντυπωσιασμένος από την απόδοση της επισκευάσιμης κεφαλής, σε σχέση με την εργοστασιακή.

Για το θέμα της διαμέτρου, έχουν συμπεριλάβει ένα ωραιότατο beauty ring από τα 25 στα 22 χιλιοστά...
 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 22:27 »
Νομιζω πως εχεις απαντησει ηδη,οστοσο σε ενα review ειναι λογικο να διχνει τις ακραιες σε εισαγωγικα δυνατοτητες ενως προιοντος περα απ το μαρκεντινκ βεβαιος βεβαιος ;D

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 19:31 »
Λοιπόν, πρέπει να έχουμε το πρώτο site παγκοσμίως που μάλλον παρέλαβε τον νέο, πολυαναμενόμενο Subtank. Για δείτε εδώ. Δεν εμφανίζει πλέον το release date, αλλά την ένδειξη "in stock"!  ;)

Κοιτάζω συνεχώς το e-mail μου, αλλά δεν μου έρθει κανένα μήνυμα από την Kangertech ότι ταχυδρόμησε το δικό μου κομμάτι.  :( :'(

Θα δούμε.

Στο μεταξύ, αυτό που μου τράβηξε την προσοχή, είναι αυτό το κειμενάκι στο επίσημη σελίδα της Kangertech για τον Subtank. Για δείτε:

OCC:Durable
Pure taste
New Patented Designed Coil Head
0.5 Sub Ohm /Range 15 - 30 W
1.2 Ohm /Range 12 - 25 W



Προσέξατε κάτι; Η Kangertech κάνει λόγο για 25 ολόκληρα βατ (!!!) στην κεφαλή των 1,2Ω. Θα μας αποτρελάνουν εντελώς;!  :)) Αυτό μεταφράζεται σε 5,47V για την κεφαλή! Δηλαδή θέλει να μας πει ο ποιητής, ότι θα αντέχει η κεφαλή των 1,2Ω να παίρνει 5,47V χωρίς να δίνει καμμένο;!  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 10, 2014, 20:20 »
Παιδια απο οτι καταλαβα θα παιρνει και τους ατμοποιητες του aerotank?

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 00:36 »
Αγαπητέ Zarko  ευχαριστώ για την πληροφορία. Παραγγέλθηκε ηδη στο εν λόγω κατάστημα. Εν αναμονή ελευσεώς του πλέον για τα περαιτέρω...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:50 »
Παιδια απο οτι καταλαβα θα παιρνει και τους ατμοποιητες του aerotank?

Δεν το νομιζω αυτο. Οι εργοστασιακες κεφαλες του ειναι πολυ διαφορετικες απο αυτες του aerotank.

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 13:53 »
Φιλε nemesis στο βιντεο ο τυπος βαζει και του aerotank αλλα δεν ξερω αν δουλευει

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 14:02 »
Xμμ, εχεις δικιο, δεν το ειχα το συγκεκριμενο βιντεο.
Απο τη στιγμη που βιδωνουν στη βαση και κουμπωνουν και στην καμιναδα, λογικα θα δουλευουν μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 14:03 »
Αν δουλευουν και τα aerotank θα ειναι πολυ βολικο

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 14:21 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:23 »
Πολύ ωραία. Και πέστε μου τώρα πόσο μ@λ@κας πρέπει να νιώθω, που μου στοίχισε 70 ολόκληρα ευρώ ο Subtank που παράγγειλα από την ίδια την Kangertech...  ;D :)) >:( :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 149 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 42 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63