vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3120 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 13:56 »
Πριν αλλάξω αντίσταση που είχα την απλή (1.0-1.1ωμ) έπαιζα μια χαρά στα 12-12.5watt και έδινα πόνο χωρίς κανένα πρόβλημα. Στα πόσα watt και θερμοκρασία πρέπει να κυμανθώ? Θεωρητικά η τιτανίου που έχω βάλει δεν θα έπρεπε να μου βγάζει και το ίδιο η περισσότερο ντουμάνι σε σχέση με την απλή?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 14:07 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3121 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 14:29 »
Στα ίδια βατ που άτμιζες με το kanthal θα πρέπει να ατμίζεις και με το TC. Άν δεν έχεις σωστό άτμισμα τότε ευθύνεται η αντίσταση σου, άλλαξε την με μία νέα και ξαναδοκίμασε. Οι έτοιμες αντιστάσεις πολλές φορές μπορεί να είναι μάπα (σαν το καρπούζι ένα πράμα) :)

Αποσυνδεδεμένος prevezano

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3122 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 14:35 »
Νομίζω ότι αν δεν την κλειδώσεις στα σωστά ωμ δεν δίνει σωστό ρεύμα.είχα δει ένα βιντεάκι στο youtube Αλλά για το μεγάλο το vtc. ..

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3123 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 15:59 »
Την έτοιμη αντίσταση τιτανίου του εμπορίου έχω αυτη στα 0.39Ω... Στα 50watt το δοκιμάζω τώρα και 250 βαθμούς και κάτι γίνεται αλλά πάλι δεν το νιώθω σωστά. Φοβάμαι μην κάνω καμιά μαλ..ια γι'αυτο ρωτάω... . Α και υγρό έχω βάλει tribeca κλασσικό. (όχι high vg δηλαδή). Στα πόσα watt να το ρυθμίσω και σε τι θερμοκρασία για να πάρω μια ανθρωπινή τζούρα?
Μήπως το 250 που βλέπεις είναι Fahrenheit?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3124 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 16:04 »
Ναι αυτό μου πέρασε και εμένα απ το μυαλό το έχει σε Φαρενάιτ.
Ανέβασε μια φωτο την οθόνη σου PsilosX να δούμε τι settings έχεις.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3125 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 16:07 »
Ευχαριστώ ρε παιδιά για το support. Λοιπόν το ξανατσέκαρα και είδα το εξής. Κάτω απο 25watt και κάτω απο 240βαθμούς (κελσίου πάντα) δεν ατμίζει κάν. Είτε φτάνει temp control πριν προλάβει να ατμίσει είτε βγάζει μια τζουρίτσα που αντιστοιχεί στο 1/10 μιας κανονικής τζούρας μου. Ασε που μου καίει και το λαιμό σε σημείο που δεν το πολυευχαριστιέμαι. Μόλις έβαλα την παλιά μου αντίσταση 1.1Ω και βρήκα την υγειά μου. Τέλος ήθελα να πω οτι παρατήρησα πως με την απλή αντιστασούλα στα 12-12.5watt έχω και ωραία γεύση κάτι που στα 25watt + 240 βαθμούς σε ti coil δεν το είχα ούτε κατά διάνοια. Μόνο εγώ το παθαίνω αυτό ή έτσι είναι γενικότερα? Για να μην ξεχνιόμαστε είπαμε έχω τον A7-MS κουμπωμένο με tribeca.




(όσο έγραφα είδα το νέο post οπότε ξανατονίζω, κελσίου βαθμοί είναι το εχει το C ξεκάθαρα)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3126 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:23 »
ελεγχο αυθεντικοτητας που κανουμε?με ποιον αριθμο?
εψαξα λιγο νετ και εδω αλλα δεν βρηκα τιποτα.
δεν διαβασα και τις 200 σελιδες του νηματος

2 μερες το εχω και σε καθε τζουρα σκεφτομαι ποσο ανωτερο ειναι του istick 40 μονο με μερικα ευρω παραπανω... :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:39 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3127 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:38 »
Ο έλεγχος αυθεντικού προϊόντος υπάρχει εξωτερικά στην κάτω μεριά  στο κουτί το λεγόμενο σκρατσ τσεκ πασ στην σελιδα τισ εταιρίας δίνεις των αριθμο και σου λέει για την αυθεντικότητα του προϊόντος που έχεις

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3128 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:45 »
δεν υπαρχει τιποτα στο κουτι
το βρηκα ομως στο χαρτι της εγγυησης μεσα στο κουτι.
ok ολα καλα
ευχαριστω Γιωργο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:56 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος fragman

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3129 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:52 »
ελεγχο αυθεντικοτητας που κανουμε?με ποιον αριθμο?
εψαξα λιγο νετ και εδω αλλα δεν βρηκα τιποτα.
δεν διαβασα και τις 200 σελιδες του νηματος

2 μερες το εχω και σε καθε τζουρα σκεφτομαι ποσο ανωτερο ειναι του istick 40 μονο με μερικα ευρω παραπανω... :respect:


για έλεγχο αυθεντικότητας υπάρχει μια καρτούλα (warranty card) μέσα και στην πίσω πλευρά ένα αυτοκόλλητο που ξύνεις στο σημείο που σου λέει και μετά μπαίνεις στο σάιτ της joytech και τον βάζεις...αν δεν κάνω λάθος η fastech για κάποιο λόγο δικό της (ποτέ δεν κατάλαβα) δεν την περιλαμβάνει και στο λέει στην δεξιά πλευρά της σελίδας. Εγώ το πήρα από gearbest κομπλέ (και μάλιστα το είχε ποιο φθηνό...!!!!). Αν το πήρες από Ελλάδα τότε την έχει σίγουρα..

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3130 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 20:55 »
@PsilosX

Τότε απλά είσαι άτυχος γιατί έπεσες σε φόλα αντίσταση, γενικός η joyetech με τις εργοστασιακές αντιστάσεις έχει θέματα, το 70% είναι για τα σκουπίδια.
Κάνε 4 ευρώ έξοδα ακόμα και πάρε μια άλλη,  με 230C και 15 watt έχεις καλύτερα αποτελέσματα από τη κλασική (kanthal) που έχεις.
Αν θες ασχολήσου και με τις CLR να τα φτιάχνεις μόνος σου να χεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3131 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 21:23 »

για έλεγχο αυθεντικότητας υπάρχει μια καρτούλα (warranty card) μέσα και στην πίσω πλευρά ένα αυτοκόλλητο που ξύνεις στο σημείο που σου λέει και μετά μπαίνεις στο σάιτ της joytech και τον βάζεις...αν δεν κάνω λάθος η fastech για κάποιο λόγο δικό της (ποτέ δεν κατάλαβα) δεν την περιλαμβάνει και στο λέει στην δεξιά πλευρά της σελίδας. Εγώ το πήρα από gearbest κομπλέ (και μάλιστα το είχε ποιο φθηνό...!!!!). Αν το πήρες από Ελλάδα τότε την έχει σίγουρα..


Εχει αναφερθει.Και η fastech original δινει.Τοσο καιρο καποιος θα ειχε ψηλιαστει οτι ειναι μουφα.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3132 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 21:36 »
Ευχαριστώ ρε παιδιά για το support. Λοιπόν το ξανατσέκαρα και είδα το εξής. Κάτω απο 25watt και κάτω απο 240βαθμούς (κελσίου πάντα) δεν ατμίζει κάν. Είτε φτάνει temp control πριν προλάβει να ατμίσει είτε βγάζει μια τζουρίτσα που αντιστοιχεί στο 1/10 μιας κανονικής τζούρας μου. Ασε που μου καίει και το λαιμό σε σημείο που δεν το πολυευχαριστιέμαι. Μόλις έβαλα την παλιά μου αντίσταση 1.1Ω και βρήκα την υγειά μου. Τέλος ήθελα να πω οτι παρατήρησα πως με την απλή αντιστασούλα στα 12-12.5watt έχω και ωραία γεύση κάτι που στα 25watt + 240 βαθμούς σε ti coil δεν το είχα ούτε κατά διάνοια. Μόνο εγώ το παθαίνω αυτό ή έτσι είναι γενικότερα? Για να μην ξεχνιόμαστε είπαμε έχω τον A7-MS κουμπωμένο με tribeca.




(όσο έγραφα είδα το νέο post οπότε ξανατονίζω, κελσίου βαθμοί είναι το εχει το C ξεκάθαρα)  :thumpup:
Δεν ξερω αν πρεπει να σου απαντησω εδω ,αλλα το θεμα με τις cl ,clr ειναι οτι οταν περασει παραπανω υγρο μεσα ειναι σαν να βουλωνουν και κανουν μπουρμπουληθρες ,δεν βγαζουν πολυ ατμο και σε καινε στο λαιμο, οποτε,ανοιγεις ατμοποιητη καθαριζεις την βαση αφου βγαλεις την κεφαλη της αντιστασης,φυσας την κεφαλη σε μια χαρτοπετσετα να φυγει το πολυ υγρο ,καθαριζεις και την μεγαλη τρυπα εκει που μπαινει το πιπακι παλι με χαρτοπετσετα τα ξαναβιδωνεις και ατμιζεις,δοκιμασε τα αυτα πριν την πεταξεις σαν χαλασμενη.
Επισης αρχικα θα πρεπει να κλειδωσεις την αντισταση  αν ειναι νικελιου η τιτανιου σε θερμοκρασια δωματιου.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3133 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 21:46 »
Θωμάκο, άψογες οι "οδηγίες προς ναυτιλομένους".  :thumpup:

Έγινες εξπέρ. :D

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #3134 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 22:01 »
Μάκη πάντως εγώ από τον Αύγουστο χρησιμοποιώ την ίδια clr και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα υπερχείλισης ή με μπουρμπουλήθρες. Ίσως παιζει ρόλο ότι έχω το στόμιο του νικελίου που έχει πιο μεγάλη τρύπα. Προληπτικά πάντως άλλαξα το σιλικονάκι. Έχω κρατήσει από τις κανονικές. Και ατμίζω συνήθως από 0,90 έως 2,20. Με κανθαλ μόνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias