vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

592 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, manoslykos, tibolaso, Jorge, Parolos, Buliwyf, I.P, djfloor

Twitter

EdSylver ... το ξερει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
EdSylver ... το ξερει κανείς?
« στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:20 »
Καταρχην καλησπέρα!!!

Διαβασα σχεδόν τα πάντα (ουφ) αλλα δεν βρήκα πουθενα κουβέντα για αυτό (edsylver)
O  λογος που ρωτάω είναι πως είμαι γαλλία και αυτό ειναι γαλλικο με αποτέλεσμα να μην μπορω να βρω αλλο :-\ 
 Επίσης δεν μιλάω γαλλίκα οπότε οπως καταλαβένετε δεν μπορώ να διαβάσω και τα site τους. (κομπλεξικοι γάλλοι)
Αν εχει κανείς απόψη θα με βοηθούσε μιας και έχει 90 ευρω και δεν τα έχω για πέταμα  :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:35 »
αγγλικά όμως?
http://www.edsylver.us/

 ;)

από ότι βλέπω εδώ
http://www.edsylver.us/the-electronic-cigarette.html

είναι ένα Μ401 άρα... θα βρείς μπόλικα στο φόρουμ (m401, intellicig evo, esmoke evolution κλπ)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:37 »
Καλησπέρα  :)
Παρείγγειλε κάποιο από Ελλάδα (το ανάποδο από αυτό που κάνουμε εμείς) για σιγουριά  :)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:42 »
Καταρχην καλησπέρα!!!

Διαβασα σχεδόν τα πάντα (ουφ) αλλα δεν βρήκα πουθενα κουβέντα για αυτό (edsylver)
O  λογος που ρωτάω είναι πως είμαι γαλλία και αυτό ειναι γαλλικο με αποτέλεσμα να μην μπορω να βρω αλλο :-\ 
 Επίσης δεν μιλάω γαλλίκα οπότε οπως καταλαβένετε δεν μπορώ να διαβάσω και τα site τους. (κομπλεξικοι γάλλοι)
Αν εχει κανείς απόψη θα με βοηθούσε μιας και έχει 90 ευρω και δεν τα έχω για πέταμα  :)
Kαταρχήν καλώς όρισες :bye:
Το εν λόγω τσιγαράκι, όπως κ ΟΛΑ τα υπόλοιπα βιομηχανοποιημένα μέχρι τώρα, είναι 100% κινέζικα! :)
Για πληροφορίες κοίτα στην ενότητα Μ4χχ series κ μετά τα λέμε πάλι 8)

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:44 »
αγγλικά όμως?
http://www.edsylver.us/

 ;)

από ότι βλέπω εδώ
http://www.edsylver.us/the-electronic-cigarette.html

είναι ένα Μ401 άρα... θα βρείς μπόλικα στο φόρουμ (m401, intellicig evo, esmoke evolution κλπ)


Ναι το site εχει αγγλικα απλα η ερώτηση είναι αν το έχει δοκιμάσει κανεις  :-[

Οταν λες είναι ενα Μ401 ενοεις πως είναι όλα ίδια?? sorry αν ακουγετε ηλιθιο αλλα είμαι λιγο ζαλισμένος διαβάζοντας ατελείωτες σελιδες για διαφορα η.τ στο φορουμ  :D
Και αν ναι αυτο παει να πεί πως απλώς αλλάζει το brand??

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 14, 2009, 19:48 »
όχι ΑΚΡΙΒΩΣ.
μπορεί το ένα να έχει κόφτη (στην τζούρα) στα 5 δεύτερα, άλλο στα 8 καί άλλο να μην έχει ποτέ.

(γιά διαφορά στούς ατμοποιητές στα συγκεκριμένα, προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι)

Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 14, 2010, 17:50 »
Γεια χαρα,

ήθελα να ρωτήσω αν τελικά κάποιος έχει δοκιμάσει το εν λόγω τσιγαράκι EdSylver. Θα με ενδιέφερε πολυ να ακούσω σχόλια...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 15, 2010, 00:18 »
Ειπες οτι σε ενδιαφερει... αλλα δεν μας ειπες τον λογο που σε εκανε να ενδιαφερθεις! Δεν το πολυκοιταξα στο site, πιθανοτατα εναν 401 ατμο φοραει, και μια μπαταρια της πλακας. Μια συμβουλη: μην παρακινειστε απο τις ομορφες εικονες που βλεπετε οταν ανοιγετε ενα site ;)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 15, 2010, 01:13 »
Συμφωνώ με τον lionor

Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 16, 2010, 03:07 »
Να σου πω το λόγο,

μένω γαλλία και όντας νέοπας στο χώρο μου φάνηκε οτι είναι από τα λίγα ε-τσιγάρα που μπορείς να βρείς παντού ανταλακτικά. Τελικά δεν αντιστάθηκα στον πειρασμό, πήγα και το αγόρασα από το φαρμακείο της γειτονιάς (το πρώτο μου ε-τσιγάρο). Και βέβαια κατάλαβα ότι αν θες να κόψεις το συμβατικό κάπνισμα, ένα (μόνο) ε-τσιγάρο δεν φέρνει την άνοιξη....!

Οι πρώτες εντυπώσεις του Εντ σιλβερ από έναν αρχάριο σαν και μένα: Καλή αίσθηση καπνίσματος (χτύπημα και ντουμάνια), το τσιγάρο δουλεύει καλά χωρίς να ζεστένεται, όμως οι μπαταρίες του είναι χάλια (αντέχουν με το ζορι μια ώρα). Ενα άλλο αρνητικό: Η τιμή αγοράς και τα ανταλακτικά. Για το τελευταίο, ενα πακέτο των 5 φίλτρων κάνει 8,30 ευρώ (!), και η χρήση υγρών αντιβαίνει τους όρους της εγγύησης.

Μολις άρχισα, και έχω πολλά να μάθω ακόμα.....ήδη ψάχνω για το επόμενο ε-τσιγάρο μου!


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 16, 2010, 03:40 »
Για την μπαταρια, ηδη το ανεφερα, προφανως θα χει καμια auto... 5 φιλτρα 8,30 ευρω; τοσα τους λειπουνε; :) τωρα αυτο με την εγγυηση ειναι ακαταλαβιστικο, δηλ τα φιλτρα μεσα δεν εχουν υγρο; :)
Φιλε, μπορεις να κανεις παραγγελια και μεσω ιντερνετ. Υπαρχουν eshops που εχουν ολες τις μαρκες και σε καλες τιμες.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 16, 2010, 13:51 »
Αν μας έλεγες ότι μένεις στη Νήσο του Πάσχα, ίσως το καταλάβαινα φίλε febman. Αλλά η Γαλλία έχει άριστη επικοινωνία με όλο τον κόσμο. Θα σου σύστηνα λοιπόν ( εφ όσον ο ατμοποιητής σε ικανοποιεί) μια μπαταρία 900mah Ego και έναν αντάπτορα για τον ατμο σου. Αν βγάλεις μια καθαρή φωτο σε καλή μεγέθυνση του άτμο σου, όπου να φαίνεται καθαρά το σπείρωμα που βιδώνει θα σου πουμε τι ακριβώς τύπος είναι ώστε να προμηθευτείς αντάπτορα.
Οσο αφορά την εγγύηση, χρησιμοποίησε υγρά χωρίς πρόβλημα. Αν μετά ατμίσεις 2 ώρες με το φίλτρο της εταιρείας κανείς δεν πρόκειται να καταλάβει ότι έβαλες υγρά. Επίσης μπορείς να πλύνεις τον άτμο με ζεστό νεράκι, όταν στεγνώσει αντε να σου πει ο άλλος ότι έβαλες ξένα υγρά  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 16, 2010, 15:02 »
Αν μας έλεγες ότι μένεις στη Νήσο του Πάσχα, ίσως το καταλάβαινα φίλε febman.
:sign_kalooo:

Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 17, 2010, 04:35 »
φιλοι lionor kai abet ευχαριστώ για τα μήνυματα,

abet έχεις δικιο για το ότι μπορώ να βρω και εδώ αξιόλογα πραγματα. Απλα οι εταιριες που υπάρχουν εδώ βάζουν τελείως διαφορετικά μπραντς στα ε-τσιγάρα απ΄οτι στην ελλάδα, παρόλο που προκειται τελικα για τους ιδιους τύπους, και αυτό με μπέρδεψε αρκετά στην αρχή. Όσο για το Ed-Sylver, φαίνεται να είναι παραδόξως το πιο διαδεδομένο ΗΤ στη χώρα, με σημεία πώλησης σε κάθε γειτονιά, σε αντιθεση με όλα τα υπόλοιπα όπου η διανομή φαινεται να γίνεται κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) μεσω site.

Για να μην το κουράζω: Ο ατμο στο Ed-Sylver είναι απ οτι λένε ο 404. Φαίνεται μια χαρά προς το παρόν, και με τις 2 μπαταριές καταφέρνω να τη βολέψω τελικά, αλλα για να κρίνω θεώρησα οτι πρέπει να δω και αλλα πράγματα. Βρήκα λοιπόν 3 εταιριες που δίδουν τους τύπους 510, πηρα απο τη μία ένα τέτοιο τσιγαράκι κιτ να δοκιμάσω καθως και ενα κιτ 106 με μια μπαταρία τέρας 1300ρα. Η μπαταρία αυτή βιδώνει και στο 510 και απ οτι λένε οι φήμες παίζει καλα και με LR, οπότε μου την έδωσε και αγόρασα απο όλα (ανταλακτικους ατμιστές 510, LR+ εναν μέγκα ατμιστή 510 και μέγκα φιλτρακια ασορτί) και καμια 5ρα υγρα διαφορετικές γεύσεις για να δοκιμάσω.

Ακόμα δεν έχω κλεισει 24ωρη αποχή απο το κάπνισμα, γιατί χθές ξέμεινα απο γεμιστήρες και λόγω ήμερας δεν είχα και πολλές επιλογές.
Και μια ανησυχία: σε μια εκτίμηση της ημερήσιας κατανάλωσης μου, υπολογίζω πως το άτμισμα μου κοστίζει προς το παρόν μονο για γεμιστήρες 8.5 ευρά τη μέρα (ενα κουτί των 5) :o ελπίζω η παραγγελία με τα υγρά να έρθει σύντομα....

ΥΓ: ο κατασκευαστής λέει πως κάθε γεμιστήρας ΗΤ αντιστοιχεί σε 10-12 ΚΤ. Που σημαίνει δηλαδή οτι εγώ σήμερα άτμισα ποσότητα που αντιστοιχεί σε 2.5 - 3 πακέτα ΚΤ. Σημειωτέον βέβαια οτι η κατανάλωση μου σε ΚΤ είναι 1-1.5 πακέτο ανα μέρα, δηλαδή ακριβώς το μισό.....


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: EdSylver ... το ξερει κανείς?
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 17, 2010, 08:43 »


ΥΓ: ο κατασκευαστής λέει πως κάθε γεμιστήρας ΗΤ αντιστοιχεί σε 10-12 ΚΤ. Που σημαίνει δηλαδή οτι εγώ σήμερα άτμισα ποσότητα που αντιστοιχεί σε 2.5 - 3 πακέτα ΚΤ. Σημειωτέον βέβαια οτι η κατανάλωση μου σε ΚΤ είναι 1-1.5 πακέτο ανα μέρα, δηλαδή ακριβώς το μισό.....

Αυτο ανηκει στην ...σφαιρα της θεωρητικης φαντασιας! Μην σκας που ατμισες...2.5-3 πακετα κ.τ. Μπορω να σου πω οτι και λιγο ατμισες :) Παρατησε ομως τα ετοιμα φιλτρακια και χρησιμοποιησε υγρα. Και πιο φτηνα ειναι και περισσοτερες επιλογες θα χεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1101004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem