vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:27 »
Απο τις δυο μπαταριες στο πακετο ego-t που παρελαβα απο www.esmokerworld.com η μια την ωρα που φορτιζει οταν την πιανω σαν να τρεμει πολυ ελαφρα.... ??? και επισης το λαμπακι-κουμπι της ειναι μονιμα ανοιχτο την ωρα της φορτισεις ενω στην αλλη οχι  :confused1: :confused1:.. Τι γινετε ρε παιδια εχει τυχει αυτο σε κανεναν? Τι σημαινει αυτο? Επισης στην μια ελληξε η φορτιση και αναψε το πρασινο στον φορτιστη ενω στην συγκεκριμενη οχι... αλλα λειτουργει κανονικα. Τωρα θα την αφησω ολο το βραδυ να φορτιζει να δω αν θαναι το πρωι πρασινο.

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:28 »
Το κανουν οι περισσοτερες egoT αυτο. Μην σε ανησυχει. Δεν τρεμει ακριβως, μαλλον κατι γινετε με το ρευμα κατα τη φορτιση της.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:31 »
Δεν το έχω παρατηρήσει στις δικές μου και δεν μου πολυαρέσει αυτό το σύμπτωμα αν και δεν γνωρίζω τι μπορεί να είναι.
Καλύτερα μην την αφήσεις να φορτίσει χωρίς να τη βλέπεις, τουλάχιστον μεχρι κάποιος να μας εξηγήσει τι είναι (αν γνωρίζει κανείς βέβαια)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:32 »
Τσεκαρε καλου κακου τον πολο της μπαταριας αν εχει τρεξει υγρο...

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:37 »
Απενεργοποίησε την δόνηση πλάκα κάνω.
έχω και εγώ μπαταριά  ego-t ούτε άτρεμη ούτε μένει αναμένω το λαμπάκι κατά την φόρτιση προφανώς είναι προβληματική καλύτερα να την βγάλεις από την φόρτιση μην σκάση όπως κάποια NOKIA κινητά.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 01:42 »
Το κανουν οι περισσοτερες egoT αυτο. Μην σε ανησυχει. Δεν τρεμει ακριβως, μαλλον κατι γινετε με το ρευμα κατα τη φορτιση της.
Με καθυσηχασες λιγο τωρα αν συμβαινει και με δικες σου μπαταριες.. φοβομουν μην ανατηναχτει.. με περνουσε και απτο μυαλο μηπως εχει αρπαξει λιγη ραδιενεργεια απο γιαπωνια  :)).. (το γελας.. ???)
Το αλλο παλι που στην πρωτη φορτιση μετα απο ισως κανα 4ωρο δεν αναψε ακομα το πρασινο λαμπακι οτι τελειωσε η φορτιση ενω στην αλλη σε λιγοτερο χρονο ηταν κομπλε.. θα την αφησω μαλλον αυριο ολη μερα να φορτιζει για να εχω τον νου μου μην γινει τιποτα στραβο και θα επανελθω.

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 02:10 »
Παιδιά, στην ego-T (650mah) που έχω, μένει αναμμένο το (μπλέ) λαμπάκι που έχει και στην συνέχεια, όταν φορτίσει, αναβοσβήνει κάμποσες φορές και στο τέλος σβήνει.
Στην Εgo του Giant που έχω (900mah - λευκό φωτάκι) ανάβει μόνο στην αρχή, κατά τη διάρκεια της φόρτισης παραμένει σβηστό το λαμπάκι της.
 Είναι ανάλογα με το τσιπ που έχει η κάθε μία και τον προγραμματισμό του. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι οι δύο μπαταρίες σου, από το ίδιο κιτ (άρα θα έπρεπε να είναι ίδια παρτίδα) συμπεριφέρονται διαφορετικά η μία από την άλλη...  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 15:17 »
Nai ετσι ακριβως οπως τα λες bill, τελικα φορτισε κανονικα και εσβησε το λαμπακι και αναψε και πρασινος ο φορτιστης. Ηθελε αρκετη ωρα παραπανω φορτιση απο την αλλη. Και ναι απο το ιδιο πακετο ηταν οι δυο μπαταριες και συμπεριφερονται διαφορετικα... :confused1: Το τρεμουλο τωρα τι να πω δεν ξερω.. αφου δεν ανατηναχτηκε..
Η υποθεση μπαινει στα x-files.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:11 »
όχι απαραίτητα για xfiles..  ;D


αν και δεν εχω δει σε παλμογράφο το γράφημα της τροφοδοσίας της EGO ειναι παλμικό (Pulse Width modulation) ως αποτέλεσμα κάποιο εξάρτημα εκεί μέσα να συντονίζεται (είναι λάσκα κάτι) και να ακούς τη δόνηση  ;)

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:50 »
καλησπερα παιδες και καλως σας βρησκω,νεος ατμιστης (απο προχθες) με e-go t με το οποιο εχω ενα θεμα με την μπαταρια του.
Σημερα ενω ατμιζα κανονικοτατα και επι ωρες χωρις προβλημα,ξαφνικα μου αναβοσβηνει το λαμπακι του σχεδον ασταματητα.
Φανταστικα πως θα θελει φορτισμα και την εβαλα να φορτισει,το λαμπακι στο usb αναβει μεν κοκκινο αλλα καθε περιπου 5-6 δευτερολεπτα γινεται στιγμιαια πρασινο και μετα ξανα κοκκινο.

Την εχω κανα δυωρο να φορτιζει και οταν παω να την βγαλω να δω αν εχει φορτισει (εστω η μιση) με το που την ξεβιδωνω απο το usb μου αναβοσβηνει και παλι ασταματητα το φωτακι πανω στο κουμπι της μπαταριας που πιθανοτατα σημαινει πως ειναι αφορτιστη ακομη..

Τα φωτα σας??

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:54 »
Την βίδωσες καλά για να κάνει καλή επαφή με τον αντάπτορα?

Όταν τη βγάζεις ατμίζεις ή είναι χωρίς φορτίο?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 01:01 »
καλησπερα παιδες και καλως σας βρησκω,νεος ατμιστης (απο προχθες) με e-go t με το οποιο εχω ενα θεμα με την μπαταρια του.
Σημερα ενω ατμιζα κανονικοτατα και επι ωρες χωρις προβλημα,ξαφνικα μου αναβοσβηνει το λαμπακι του σχεδον ασταματητα.
Φανταστικα πως θα θελει φορτισμα και την εβαλα να φορτισει,το λαμπακι στο usb αναβει μεν κοκκινο αλλα καθε περιπου 5-6 δευτερολεπτα γινεται στιγμιαια πρασινο και μετα ξανα κοκκινο.

Την εχω κανα δυωρο να φορτιζει και οταν παω να την βγαλω να δω αν εχει φορτισει (εστω η μιση) με το που την ξεβιδωνω απο το usb μου αναβοσβηνει και παλι ασταματητα το φωτακι πανω στο κουμπι της μπαταριας που πιθανοτατα σημαινει πως ειναι αφορτιστη ακομη..

Τα φωτα σας??


Τίποτα δεν εχει η μπαταρια σου.
καποιοι φορτιστες και σε καποιοες μπαταριες το κοκκινο φωτάκι επανω στο καλώδιο usb του φορτιστη αναβσβήνει όπως περιγραφεις. Το ιδιο κανουν και οι δυο 650αρες δικες μου εδω και 4-5 μηνες που τις χρησιμοποιω. Απεφευγε να τις βγαζεις απο το ρευμα πριν φορτιστουν πλήρως και καλο θα ειναι να τις βαζεις για φορτισμα οταν το λαμπακι του κουμπιου τους αναβοσβηνει οπως περιγραφεις υποδυκνειοντας έτσι οτι η μπαταρια χρειαζεται φορτισμα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 01:05 »
Θα την αφησω overnight να δω τα αποτελεσματα το πρωι αλλα δεν θα επρεπε να λειτουργει μετα απο ενα δυωρο που την εχω για φορτισμα? ακομη και αν δεν ειναι ακομη πληρως φορτισμενη?

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 01:11 »
μια χαρά είναι. άστην να φορτίσει

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ego-t μπαταρία την ωρα που φορτίζει τρέμει???
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 01:12 »
Για να φορτισει πληρως η μπαταρια σου μπορει να χρειαστει μεχρι και 5 ώρες φόρτιση. μολις φορτισει το λαμπακι που αναβοσβηνει στην πλακετα του Usb καλωδιου θα μεινει μονιμα αναμενο πράσινο. Τοτε η μπαταρια σου θα ειναι πλήρως φορτισμενη και ετοιμη να χρησιμοποιηθει.
Μπορεις να χρησιμοποιησεις βεβαια και φορτισμενη ατελώς αλλα αν την αοφορτιζεις πληρως πτιν την βαλεις να φορτισει και αν την αφηνεις να φορτισει πληρως πριν την χρησιμοποιησεις,η μπαταρια σου θα εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης... Γενικα ισχύει ότι ισχύει και με τις μπαταριες των κινητων...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix