vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, maprix, lidbab, bloodlessz, manoslykos, vasim, lagoudakis, Ribot

Twitter

To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:36 »
ωραία!
επικοινώνησε λοιπόν με τον αντιπρόσωπο, να σού το αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:42 »
ωραία!
επικοινώνησε λοιπόν με τον αντιπρόσωπο, να σού το αλλάξει.

ααα μια χαρα. Δηλαδη η λογική είναι :

Σας παραπλανούμε αλλα αν μας πάρετε χαμπάρι πάρτε μας τηλέφωνο!!!

Και εσύ είσαι εντάξει με αυτο? Συγνώμη αν προσβάλω τον πολύ αγαπητο σε όλους μας αντιπρόσωπο αλλα είναι φάουλ στο συγκεκριμένο θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2009, 19:55 από koalex »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 20:01 »
είμαι από τούς τελευταίους πού θα έχουν αυτό το σκεπτικό.
όμως, αν τον πάρεις τηλ. γιά το θέμα, ίσως διορθωθεί διότι ΙΣΩΣ να είναι κάτι πού δεν σκέφτηκε κατά την παραγωγή.


Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 20:41 »
Αυτό είναι αλήθεια γιατί οι manual μπαταρίες είναι ελληνικής παραγωγής (ή σχεδίασης). Προφέρονται όμως με την έγκριση της Intellicig όπως με πληροφόρησε ο κ.Μωραϊτης και δουλεύουν όπως είπες πολύ καλά.
Δεν μίλησε κανένας για ελληνική παραγωγή...
Είπαν ότι είναι "σχεδιασμένα στην  Ελλάδα"...
Τι σημαίνει "σχεδιασμένα στην Ελλάδα"?
Εάς μας εξηγήσουν επιτέλους.
Την ερώτηση την έχω θέση εδώ και καιρό και απάντηση δεν πήρα.

Πάλι τα ίδια θα λέμε?

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2009, 20:55 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 20:53 »
Εγω πήρα κάτι άλλο απο αυτό που νόμιζα! Εγω πήρα επώνυμο προιόν με μαιμού αξεσουάρ εν αγνοία μου.

Μαϊμού δεν πιστεύω να είναι...
Αλλά εξηγεί για μένα πολλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2009, 22:42 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 21:38 »
Επιτρέψτε μου να παραθέσω τις γνώσεις-άποψή μου επι του θέματος:

Η μαμά εταιρία εδώ και και καιρό μελετά την υλοποίηση μιας χειροκίνητης μπαταρίας.(μπορείτε να δείτε κάποιες σχετικές εγγραφές του Shining Wit στο ξένο φόρουμ 
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/intellicig/26635-evo-going-manual.html)
Ωστόσο αυτή ακόμα αργεί όπως φαίνεται.
Είναι δεδομένο πως η αγορά όμως την ζητούσε έντονα.
Κάποιες κινήσεις έχουν κάνει και κάποιοι ξένοι dealers .
Έτσι η Ελληνική αντιπροσωπία κατόπιν συνεννοήσεως με την Αγγλία προχώρησε στην υλοποίησή της.
Ο κ.Μωραίτης είχε αναφέρει πρόσφατα την εταιρία που τις κατασκευάζει στην Ελλάδα.Ο σχεδιασμός έχει γίνει εδώ,τα υλικά προέρχονται από διάφορες πηγές, υπάρχουν όμως κάποιες τροποποιήσεις που γίνονται επάνω τους πριν την συναρμολόγηση που γίνεται και αυτή στην Ελλάδα.
Το ότι δεν έγραφαν κάτι επάνω αφορούσε μόνο την πρώτη παραγωγή.Απο βδομάδα από όσο γνωρίζω θα υπάρχει η νέα παραγωγή όπου αυτό δεν θα υφίσταται πλέον.

Από εκεί και πέρα η χειροκίνητη μπαταρία δεν πωλείται υποχρεωτικά.Υπάρχει η δυνατότητα να το πάρεις με μια αυτόματη και μία χειροκίνητη ή και τις δυο αυτόματες ή σαν έξτρα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 22:31 »
Επιτρέψτε μου να παραθέσω τις γνώσεις-άποψή μου επι του θέματος:

Η μαμά εταιρία εδώ και και καιρό μελετά την υλοποίηση μιας χειροκίνητης μπαταρίας.(μπορείτε να δείτε κάποιες σχετικές εγγραφές του Shining Wit στο ξένο φόρουμ 
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/intellicig/26635-evo-going-manual.html)
Ωστόσο αυτή ακόμα αργεί όπως φαίνεται.
Είναι δεδομένο πως η αγορά όμως την ζητούσε έντονα.
Κάποιες κινήσεις έχουν κάνει και κάποιοι ξένοι dealers .
Έτσι η Ελληνική αντιπροσωπία κατόπιν συνεννοήσεως με την Αγγλία προχώρησε στην υλοποίησή της.
Ο κ.Μωραίτης είχε αναφέρει πρόσφατα την εταιρία που τις κατασκευάζει στην Ελλάδα.Ο σχεδιασμός έχει γίνει εδώ,τα υλικά προέρχονται από διάφορες πηγές, υπάρχουν όμως κάποιες τροποποιήσεις που γίνονται επάνω τους πριν την συναρμολόγηση που γίνεται και αυτή στην Ελλάδα.
Το ότι δεν έγραφαν κάτι επάνω αφορούσε μόνο την πρώτη παραγωγή.Απο βδομάδα από όσο γνωρίζω θα υπάρχει η νέα παραγωγή όπου αυτό δεν θα υφίσταται πλέον.

Από εκεί και πέρα η χειροκίνητη μπαταρία δεν πωλείται υποχρεωτικά.Υπάρχει η δυνατότητα να το πάρεις με μια αυτόματη και μία χειροκίνητη ή και τις δυο αυτόματες ή σαν έξτρα.

Αναφέρθηκε ρητά από τον εμπορο ότι οι μπαταρίες "ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ" και ΟΧΙ κατασκευάζονται. Ας με διορθώσει ο έμπορος εάν κάνω λάθος
Ας βγει επίσημα η εταιρία να μας πει ότι είναι κατασκευασμένες  στην Ελλάδα...
Οι πρώτες μπαταρίες ευρωπαικής κατασκευής...
Θα γίνει πανικός από τη χαρά τους στα ξένα φόρουμ.. 
Εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα το διαφημίσω παντού ;)

Αφού λοιπόν Γιώργο ξέρεις τόσα πολλά για το θέμα, μπορείς να μου απαντήσεις στις εξής απορίες?
1. Ποιές είναι οι τροποποιήσεις αυτές και γιατί είναι καλύτερες έναντι του ανταγωνισμού? Μπορεί να είναι δηλαδή και χειρότερες?
2. Γιατί να εμπιστευτούμε τον "ελληνικό σχεδιασμό" και την "ελληνική συναρμολόγηση" έναντι των κινέζικων που υπάρχουν ήδη στην αγορά? Εκείνοι φτιάχνουν για όλο τον κόσμο...
3. Μπορείς να μου περιγράψεις τις τεχνικές προδιαγραφές που τις κάνουν καλύτερες?
4. Τι σημαίνει και τι προσφέρει καλύτερο ο "ελληνικός σχεδιασμός"?

Όταν έχω κάτι καλύτερο έναντι του ανταγωνισμού προσπαθώ τα πλεονεκτήματα να τα διαφημίσω και να τα κάνω γνωστά...
Μας ενδιαφέρει η ενημέρωση!

Το ότι "σχεδιάζονται στην Ελλάδα" δε μου λέει τίποτα εάν δεν γνωρίζω τι πλεονέκτημα μου προσφέρει αυτό.
Να μην ξέρω δηλαδή για πιο λόγο δίνω τα λεφτά μου??

Μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια...


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2009, 22:49 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 23:04 »
Επιτρέψτε μου να παραθέσω τις γνώσεις-άποψή μου επι του θέματος:

Η μαμά εταιρία εδώ και και καιρό μελετά την υλοποίηση μιας χειροκίνητης μπαταρίας.(μπορείτε να δείτε κάποιες σχετικές εγγραφές του Shining Wit στο ξένο φόρουμ 
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/intellicig/26635-evo-going-manual.html)


Sorry αλλα απο αυτό το thread φαίνετε ξεκάθαρα πως η εταιρεία ΔΕΝ έχει σκοπό να παράγει manual μπαταριες. Αυτο με κάνει να σκέφτομε 2 φορές τα περί άδειας από την μαμα εταιρεία.
Γιατι δεν μπορείς να παρουσιάσεις ένα προιόν με το όνομα της εταιρείας ως επίσημο  απο την στιγμη που η μάμα εταιρεία το έχει πεί "βήμα προς τα πίσω" και ξεπερασμένο.

Επίσης να θυμήσω πως στις οδηγίες χρήσεως αναφέρετε η προτροπή περί ΜΗ χρησεως αξεσουάρ απο αλλες μάρκες 401 με τα EVO. Κατι που με την υπάρχον κατάσταση η ίδια εταιρεία αναιρεί!

Και τέλος στην ελλάδα τελικά τι έχουμε?
Αντιπρόσωπο ή κάποιον με άδεια παρασκευης προιόντων με το όνομα του ξένου οίκου?

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 23:16 »
Μαϊμού δεν πιστεύω να είναι...
Αλλά εξηγεί για μένα πολλα...

Οταν αγοράζω κάτι που εγω νομίζω επώνυμο αλλά αυτό περιλαμβάνει ανώνυμα αξεσουάρ ΧΩΡΙΣ να έχω ενημερωθεί τότε κατα την γνώμη μου λέγετε μαιμου.

ΔΕΝ είναι μαιμού μια μπαταρια manual ενος 401. Ενος EVO όμως είναι μιας και ΔΕΝ υπάρχει!!!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 00:01 »
Συνατμιστες  ειρηνη  !
Κατα την γνωμη μου ο κoalex εχει δικιο
...ερωτηση εργασισς ...
Μου εκαναν δωρο 1 μπαταρια no name και μου χαλασε
σε ποιον 8α παω να διεκδικησω την εγγυηση ?
το πραγμα μιλαει μονο του , τα προιοντα πρεπει να αναγραφουν φιρμα , ασχετως προελευσης , η οποια εινα τρερχα και γυρευε
νομιζω ?

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 00:16 »
ρε παιδια έλεος!!!
να ξέρουμε και τι λέμε και τι ζητάμε.
τόσο καιρό όλοι φωνάζαμε θέλουμε manual evo,θέλουμε manual evo. :confused1:
ήρθε και είναι καλή.
και επώνυμη είναι και εγγύηση έχει και είναι προαιρετική η αγορά της και όνομα έχει.(ψήνει και καφέ)

Ps:μου αρέσει φίλε koalex που λες ότι σου αρέσει,που να μην σου άρεσε κιόλας  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 00:22 »
ρε παιδια έλεος!!!
να ξέρουμε και τι λέμε
Εγώ δεν είπα τίποτα...
Άλλοι λένε...
Έθεσα ως καταναλωτής (και στον έμπορο) συγκεκριμένες ερωτήσεις και περιμένω ακόμη απάντησεις...

και τι ζητάμε.
Απαντήσεις για την ενημέρωσή μας.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 00:46 »
Παράθεση
ρε παιδια έλεος!!!
Το τι ζηταμε ειναι αλλο
και το τι πρεπει και τι επιβαλεται απο νομο8εσια και τι αρμοζει ως σεβασμος στους καταναλωτες ειναι διαφορετικα πραγματα
ο καταναλωτης ζηταει
ο εμπορος προσφερει αλλα και υποκειται σε κανονες, νομο8εσιες κλπ

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 00:54 »

Ps:μου αρέσει φίλε koalex που λες ότι σου αρέσει,που να μην σου άρεσε κιόλας  :laugh1:

Ω ναι μου αρέσει. Αλωστε ήταν ο μόνος λόγος που αγόρασα δευτερο 401 αντι να πάρω 510.

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος η εντύπωση ότι το EVO είχε manual μπαταρίες ήταν ο λόγος που το προτίμησα και δεν αγόρασα το black line.

Και εκεί ακριβώς είναι που την πάτησα. Γιατι τελικά το EVO δεν είχε manual μπαταρίες αλλά ελληνική πατέντα.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: To EVO θα αποκτήσει και χειροκίνητο διακόπτη?!
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 01, 2009, 03:00 »
Ω ναι μου αρέσει. Αλωστε ήταν ο μόνος λόγος που αγόρασα δευτερο 401 αντι να πάρω 510.

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος η εντύπωση ότι το EVO είχε manual μπαταρίες ήταν ο λόγος που το προτίμησα και δεν αγόρασα το black line.

Και εκεί ακριβώς είναι που την πάτησα. Γιατι τελικά το EVO δεν είχε manual μπαταρίες αλλά ελληνική πατέντα.

Tωρα φιλε μου δεν μπορω να μην απαντησω σε αυτο.... Δηλαδη τι εχει η Ελληνικη πατεντα? Δεν ειναι καλη? θα εμπιστευόσουν κινεζικη πατεντα δηλαδη? Και αυτο το λεω γιατι αποδεδειγμενα εχουμε συσκευες (και στα η/τ) πολυ καλυτερες απο καθε άλλη αντιστοιχη στο εξωτερικο, κατασκευασμενη στην κινα ή αλλου!!!

Θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο προσεκτικος σχετικα με δηλωσεις που υποβιβαζουν την αξιοπιστια των Ελληνων, ως σχεδιαστες ή και κατασκευαστες!!!

Θανος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278725 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias