vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Koggiot, Tsimio, bloodlessz, Jorge, JohnDag, manoslykos

Twitter

Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« στις: Μαΐου 15, 2016, 03:55 »
Αγόρασα σκέτη την μπαταρία ijust 2 και ύστερα απο 10-12 μέρες μπορώ να πω πως το κουμπάκι της τα έχει παίξει.  :(  Κάπου είχε πάρει το μάτι μου παρόμοια αναφορά δεν θυμάμοι όμως που. Θα τηλεφωνήσω τη Δευτέρα στο κατάστημα να ζητήσω αλλαγή αλλά δεν γνωρίζω τι απάντηση θα πάρω. Ούτε μεταφορικά δεν αξίζει να πληρώσω για τη μπαταρία, και φοβάμαι μήπως ακόμα και αν μου την αλλάξουν στο μέλλον θα παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα.
Προς το παρόν αν ασκώ πίεση στο κουμπί δουλεύει αλλά χωρίς κλικ. Κάτι σαν touch ένα πράγμα. Τα 5 κλικ για ανοιξε/κλείσε φυσικά πάνε μαντεύοντας και φοβάμαι πως στο μέλλον ή που δεν θα κάνει καθόλου επάφη για να δώσει ρεύμα ή που θα μένει μονίμως πατημένο. :wall:
Υπάρχει κανείς που να την έχει καιρό και να μην του έχει πάθει τίποτα το κουμπί ή είναι γενικό το κακό?

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 15, 2016, 04:09 »
Δυστυχώς είναι γενικό το κακό! Και εμένα αφής έχει γίνει!

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 15, 2016, 04:20 »
Τη πατήσαμε δηλαδή?....Να μην ζητήσω καν αντικατάσταση? Το λέω γιατί 1ον) δεν ξέρω μην μου ζητήσει να πληρώσε έξοδα αποστολής και 2ον) αν μου στείλει άλλο και μου βγάλει άλλα προβλήματα???....Αν είναι να μένει έτσι τουλάχιστον ατμίζεται....μην αχρειστευτεί τελείως φοβάμαι. Πόσο καιρό το έχεις έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 15, 2016, 04:44 »
Το έχω 3,5 μήνες και από πριν τον 2 μήνα είχε γίνει αφής το κουμπί. Εδώ και 1,5 μήνα όμως το έχω σαν 2ο γιατί αγόρασα και ένα istick.
Πάρε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί και ρώτα. Αν σε συμφέρει στύλ'το για αλλαγή.
Έχεις άλλο μοντάκι?

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 15, 2016, 05:14 »
Έχω ένα iStick 30w. Το πρώτο μου, πήρα την ijust για 2η εγώ γιατί την βρήκα φθηνή και ήθελα και μιά τύπου σωλήνα επειδή μου αρέσει σαν εμφάνιση. Η συγκεκριμένη μπαταρία μαζί με τον gs tank πχ πάνω είναι πολύ minimal και βολική.
Είμαι νέος ατμιστής και έλεγα θα με βγάλουν για αρκετό διάστημα αρχικά. Δεν θέλω να κάνω άλλη αγορά στο άμεσο μέλλον γιατί πήρα 4 ατμοποιητές...2 μπαταρίες....υγρά που πετάχτηκαν και γενικά θα ξεφύγω σε έξοδα και θέλω να κάνω απόσβεση κάποια στιγμή. Το καλό είναι πως χαλούσα περισσότερα για τσιγάρα επομένως δεν με πολυπειράζει. Πάντως το istick πολύ καλό...δεν έχω παράπονο κανένα!
Θα τους πάρω Δευτέρα και βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 15, 2016, 05:22 »
Και εγώ 4 ατμο έχω,το istick40 και το ijust2. Mια χαρά είναι για 2ο το ijust και μινιμαλ όπως λες,ιδικά με το Gs tank! ;)
Δεν χρειάζεται να πάρεις κάτι άλλο. Αν σου αλλάξουν το ijust καλός αλλιώς δεν πειράζει,τουλάχιστον σε μένα δουλεύει ακόμα και ας έχει γίνει αφής.

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 15, 2016, 09:48 »
Καλημερα σας.
Ναι και σε εμενα κανει κολπα το κουμπακι.(Δεν με εχει αφησει ποτε πάντως οποτε το χρειαστηκα εδω και 7 μήνες).
Αλλα το θέλω γιατι μερικες φορες μου δινει καλυτερο αποτελεσμα απο οτι τα ηλεκτρονικα ΜΟΝΤ.
Φυσικα και για καβάτζα για κανα ατυχημα του istick 40w που έχω για καθημερινό.
Καλα να περνατε. :)

Αποσυνδεδεμένος sixela

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 21, 2016, 22:59 »
Το κουμπακι δεν ειναι και απο τα καλυτερα.τοχω στον πατερα μου και το κλικ εχει εναφανιστει!αφης εντελως και με ανχωνε λογο αλλα οπου ρωτησα ολοι το ιδιο θεμα εχουν.οποτε απλα we get used to it και συνεχιζουμε.επισης ειναι τοσο καλα πρεσαρισμενο που δεν επισκευαζεται...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 23, 2016, 21:25 »
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το κουμπί, είναι το δεύτερο που χαλάει  στα χέρια μου 
και διαπιστώνω πως το πρόβλημα είναι γενικότερο. 
Πάντως το πρώτο μου το αντικατέστησε το κατάστημα μέσα στην εγγύηση χωρίς πρόβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 25, 2016, 21:31 »
Το κουμπακι δεν ειναι και απο τα καλυτερα...........επισης ειναι τοσο καλα πρεσαρισμενο που δεν επισκευαζεται...

Πρεσαρισμένο είναι αλλά ανοίγει.......μετά τι κάνεις είναι το θέμα....... :hmmm:

" />


Αποσυνδεδεμένος sixela

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 25, 2016, 22:01 »

Αυτο ειναι το αποτελεσμα του ανοιγματος????

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2016, 13:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 26, 2016, 02:28 »
Ναι...
χρησιμοποιήσαμε στην μέγγενη έναν κατεστραμμένο ατμοποιητη  πάνω στην μπαταρία.....



Αποσυνδεδεμένος sixela

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:07 »
Αντε τωρα να τα μαζεψεις ολα μαζι ξανα!!!μαλλον δεν αξιζει να το ανοιξεις φανταζομαι

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:40 »
Μα όταν αντιμετωπίζετε ένα πρόβλημα, γιατί δεν πάτε στο μαγαζί που το πήρατε και το συζητάτε..??

Είχα το ίδιο θέμα πέρυσι, με το istick 30w και μου το εμφάνισε την επόμενη μέρα από την αγορά.. Το πήγα Nobacco που το πήρα, το παιδί μου το αντικατέστησε γιατί ήταν το πρώτο μου μοντ και δεν ήθελα να πάρω τσιγάρα, αλλά μου είπε , πως συμβαίνει συχνά, αλλά δεν είναι πρόβλημα..  Απλά πέφτει παραπάνω κόλα στο κουμπί, το ξύνουν λίγο από μέσα και είναι οκ..

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Eleaf ijust2 (Πρόβλημα με το κουμπί)
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:50 »
Και σε εμένα τα ίδια. Μετά από ένα μήνα περίπου χρήσης έγινε αφής το κουμπάκι.
Δεν ασχολήθηκα γιατί είχα αγοράσει ήδη μοντάκι και έτσι απλά το κράτησα για εφεδρικό.
Απ' ότι διαβάζω πρόκειται για στάνταρ πρόβλημα :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8417 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16059 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12