vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 3 χρήστες
stsoulos, Jorge, manoslykos

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #555 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 15:27 »
1. του βάζεις όποιο υγρό θέλεις
2. κάνα 2ωρο
3. έχει δικά του φιλτράκια και απλά στάζεις στον πολυεστέρα που έχουν
:sign_oraios: :sign_oraios: :sign_oraios: :laugh_wave:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 17:12
Παιρνει οτι υγρα χρησιμοποιεις.
Η μπαταρια των 280 mha δεν κραταει πανω απο δυο ωρες.
και το φιλτρακι του δεν εχει καμια σχεση με των ego-t.
Eιναι με πολυεστερικο φιλτρακι..........τουλαχιστον ετσι το θυμαμαι πριν δυο χρονια  :laugh1:
καταλαβα οτι πρεπει να ξαναξεκινησω το καπνισμα :laugh1: :laugh1: :laugh1:
θα παιρνω το ροπαλο τοτε να μαι σιγουρος :yes: :yes: :yes:
ευχαριστω πολυ :bow: :bow: :bow:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 17:12 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #556 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 22:23 »
Παιδιά έχει μετρήσει / γνωρίζει κανείς την τιμή της αντίστασης των EVO/M401 ατμο?

Αποσυνδεδεμένος rtolis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 18:29 »
Καλησπέρα κι από μένα σε όλους! Είμαι νέος στο άτμισμα, για την ακρίβεια τώρα έχω παραγγείλει το πρώτο μου ολοκληρωμένο πακέτο, μετά από παρότρυνση φίλου σε άλλο forum. Τις περισσότερες μέρες διάβαζα το forum και εν τέλει αποφάσισα να παραγγείλω το intellicig. (Για να λέω την αλήθεια για το Ego-T πήγαινα, αλλά στα 2-3 e-shop που κοιτάζω δεν υπάρχουν dual coil cartomizers εδώ και καιρό, οπότε αν δεν θέλουν χρήματα εμένα δεν πειράζει καθόλου...) Να μην παραλείψω να πω ευχαριστώ γιατί δήλωσα μέλος του forum και ελπίζω να τύχω της έκπτωσης.
Μερικές απορίες έχω περί του εν λόγω e-cig και συγγνώμη για την αμάθεια μου, όποιος μπορεί ας βοηθήσει:
1) Η αναπλήρωση υγρού μπορεί να γίνει μόνο σε κενά φίλτρα, ή μπορεί να γίνει και στα προγεμισμένα όταν έχουν πλέον χρησιμοποιηθεί? Εννοείται ότι δεν περιμένω καθαρή νέα γεύση με τη πρώτη επαναπλήρωση και ότι δεν περιμένω να είναι απέθαντα!
2) Ποιά η εμπειρία σας με άλλα υγρά αναπλήρωσης στα φίλτρα του εκτός της intellicig? Της funstore με ενδιαφέρουν ως πιο συμφέροντα, αλλά κάθε εμπειρία ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:55 »
1) Φυσικα και τα προγεμισμενα φίλτρα μπορεισ να τα ξαναγεμισεις! Το θέμα είναι, πως υπαρχουν πολλα και διαφορετικα φιλτρακια intellicig και ειναι θεμα τυχης τι θα σου στειλει το funstore. Τα ιδανικα κατα τι γνώμη μου για γέμισμα είναι αυτά που δεν εχουν τελειως στρογγυλο εσωτερικο φιλτρακι, γιατι σε αυτα ο πολυεστερας δεν ειναι κολλημενος με κολλα στο εσωτερικο φιλτρακι. Μολις τελειωσεις το βγαζεις, τραβας τον πολυεστερα με ενα τσιμπιδακι πανευκολα, τα πλενεις ολα αν θελεις και τα γεμιζεις με οτι θέλεις! Τα αλλα τα στρογγυλα εχουν κολλα και αφηνουν υπολλειματα σε πολυεστερα- φιλτρακι μολις τα ανοιξεις. Και κατα τη γνωμη μου χωρις να βγαλεις τον πολυεστερα δεν μπορεις ούτε να πλύνεις ουτε να γεμισεις σωστα! Και τα υπολλειματα κολλας δεν ειναι και ότι καλύτερο!

Για το δευτερο δεν ξερω να σου απαντησω καθώς δεν έχω εμπειρια. Τα χαλο θεωρουνται σταθερη αξία πάντως αλλα και ακριβούτσικα!!

Πάντως και εγώ νέος ατμιστης με το εβο ειμαι αλλα σου προτεινω ανεπιφύλακτα να πας σε ego-t. Δεν είναι τυχαίο που όλοι το προτιμούν. Ειδικά το θέμα της μπαταρίας παιζει τεραστιο ρολο και αλλο είναι να βγαζεις μερα με το ego και αλλο 2-3 ωρεςμε το εβο. Πρόταση μου είναι, αν μπορεις αλλαξε την παραγγελια σου. Εγω το μετανοιωσα με το εβο. Εμεινα ικανοποιημένος μεν, αλλα θεωρώ ότι με ego-t θα ευχαριστιομουν περισσοτερο το ατμισμα δε.

Για την εκπτωση 15% πρέπει να γραψεις στις σημειωσεις οτι εισαι μελος του φορουμ καθως και το username σου. Καλο ειναι να παρεις και τηλ να το επιβεβαιωσεις. Αν η παραγγελια σου ΜΕΤΑ την έκπτωση και ΧΩΡΙΣ τους φορους (λιγο κλεψια το συστημα τους κατ'εμε) ξεπερνάει τα 50 ευρω έχεις και τσάμπα μεταφορικα (πληρώνεις όμως κατιτις για την αντικαταβολη).

Ελπίζω να βοήθησα!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:00 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος rtolis

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:13 »
Σε ευχαριστώ φίλε vagos. Θα ψάξω και τα thread με τις αναπληρώσεις. Το είχα λιγάκι πιο απλό στο μυαλό μου!  :)
Τώρα όσον αφορά την παραγγελία μου δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξω. Δεν έχουν cartomizers, που σημαίνει δεν μπορούν να υποστηρίξουν το προϊόν που εμπορεύονται, οπότε δεν το αγοράζω. Όταν πειστώ ότι υπάρχει υποστήριξη θα αγοράσω.

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #560 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:14 »
Καλησπερα,
μολις πριν απο 3 ημερες εγινα κ εγω ατμιστης.
Επειτα απο 15 χρονια φανατικου καπνισματος (2 πακετα την ημερα) και μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια με την αγορα καταφερα να παρω στα χερια μου το intellicig μου. (Funstore (ασπρο με 2 μπαταριες)
Ερωτησεις:
1) Θελω γευση αληθινου τσιγαρου (Τι υγρο πρεπει να παρω)?
2) Απο αυτα που ειδα μεχρι τωρα στο site  (Πρεπει να παρω καινουργιο ατμοποιητη αμεσα)?
3) Διαδικασια φορτισης:
- Συνδεω την μπαταρια και αναβει το φωτακι μονιμα οσο φορτιζει
- Μετα απο 2 ωρες που την αποσυνδεω αυτη αναβοσβηνει 5 φορες
(ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ???)

Οποιος μπορει να βοηθησει ας ειναι καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #561 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:29 »
Οι ενδείξεις στην μπαταρία του intellicig έχουν αλλάξει πρόσφατα και είναι αλλιώτικες από παλιά.
Αν σου βγάζει ατμό και κρατάει 2-3 ώρες ατμίσματος είναι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #562 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 15:30 »
Καλησπερα,
μολις πριν απο 3 ημερες εγινα κ εγω ατμιστης.
Επειτα απο 15 χρονια φανατικου καπνισματος (2 πακετα την ημερα) και μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια με την αγορα καταφερα να παρω στα χερια μου το intellicig μου. (Funstore (ασπρο με 2 μπαταριες)
Ερωτησεις:
1) Θελω γευση αληθινου τσιγαρου (Τι υγρο πρεπει να παρω)?
2) Απο αυτα που ειδα μεχρι τωρα στο site  (Πρεπει να παρω καινουργιο ατμοποιητη αμεσα)?
3) Διαδικασια φορτισης:
- Συνδεω την μπαταρια και αναβει το φωτακι μονιμα οσο φορτιζει
- Μετα απο 2 ωρες που την αποσυνδεω αυτη αναβοσβηνει 5 φορες
(ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ???)

Οποιος μπορει να βοηθησει ας ειναι καλα!!!

1. θα πρέπει να δοκιμάσεις αρκετά υγρά μέχρι να καταλήξεις σε κάποιο που θα σου αρέσει περισσότερο
2. Καλό είναι να έχεις τουλάχιστον έναν ανταλλακτικό ατμοποιητή
3. Οταν φορτίσει πλήρως η μπαταρία λογικά θα σβήσει το led. Δεν υπάρχει πρόβλημα όταν αναβοσβήνει κατά την διαδικασία αποσύνδεσης από τον φορτιστή.
Καλωσήλθες στο e-kapnisma  :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #563 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 06:52 »
Δεν ξεκινησαμε καλα.
Σημερα δεν δουλευει.
Ειναι μεγαλη μουφα το Intellicig.
3 ολοκληρες ημερες κρατησε!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #564 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 07:06 »
δηλαδή κάηκε ο ατμοποιητής ή δεν λειτουργεί η μπαταρία ?

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #565 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 09:40 »
Οταν ρουφαω η μπαταρια αναβει κανονικα.
Τωρα που γραφω κραταω στο χερι μου ενα MURATTI.
Δεν τα καταφερε το intellicig να με κρατησει.
Το πρωτο που παρελαβα ηταν χαλασμενο και περασαν 2 εβδομαδες μεχρι να το επιστρεψω γιατι περιμενα να το αντικαταστησουν.
Το δευτερο το πηρα την Τριτη και σημερα Παρασκευη χαλασε.
Δυστυχως το intellicig ειναι για κλαματα.
Θα μιλησω μαζι τους και θα τους ρωτησω για επιστροφη χρηματων.
Τελικα αυτοι που κρατανε τις γκουμουτσες κατι ξερουν.
Εγω δεν εχω σκοπο να κρατησω τετοια μ@λ@κι@ στο χερι μου!!!
Επελεξα αυτο γιατι εμοιαζε με κανονικο αλλα η απογοητευσηηρθε πριν την ικανοποιηση.


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:09
Μπορει καποιος να μου εξηγησει την διαδικασια φορτισης?
Εβαλα σημερα την μπαταρια πανω στον φορτιστη και το φωτακι του φορτιστη εγινε πρασινο.
Ολες τις αλλες μερες ηταν κοκκινο και καθ' ολη την διαρκεια φορτισης η μπαταρια ηταν αναμενη.
Τωρα ειναι σβηστη.
Τι παιζει?


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:10
Ειχε κανενας μεσα στο γ@μοκουτακι του γ@μοintellicig οδηγιες φορτησης της μπαταριας?
Εγω παντως οχι!!!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:10
Τελικα πρεπει να ειναι μπαταρια.
Μολις εβαλα την δευτερη δουλευει.
Απορρια:

Η μια μπαταρια την βαζω στον φορτιστη και το λαμπακι του φορτιστη ειναι κοκκινο
Η δευτερη η οποια δεν δουλευει την βαζω στον φορτιστη και το λαμπακι του φορτιστη ειναι πρασινο.
Αν καταλαβα καλα δεν φορτιζει η μπαταρια.
Παιζει αντικατασταση η θα πρεπει να αγορασω αλλη?
Δεν εχει εγγυηση η μπαταρια? Στις 3 μερες ειναι off?


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:05
ΠΑΡΑΚΑΤΩ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ FUNSTORE:

Καλημέρα σας μπορείτε να κοιτάξετε τον πόλο της μπαταρίας διότι μπορεί να μην φορτίζει επειδή εχεί πατηθεί ο πόλος ,μπορείτε να πάρετε μία καρφτίτσα και να ανασηκώσετε λιγάκι τον πόλο της μπαταρίας και να την βάλετε έπειτα για φόρτιση .Αν και πάλι δεν σας φορτίζει μπορείτε να μας τη στείλετε με δική σας χρέωση  να την δει το τεχνικό τμήμα μας τμήμα και την αποστέλουμε εμείς με δικιά μας χρέωση.

Ευχαριστούμε πολύ.

Με εκτίμηση

Funstore.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:10 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #566 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 14:55 »
Καλησπερα,
μολις πριν απο 3 ημερες εγινα κ εγω ατμιστης.
Επειτα απο 15 χρονια φανατικου καπνισματος (2 πακετα την ημερα) και μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια με την αγορα καταφερα να παρω στα χερια μου το intellicig μου. (Funstore (ασπρο με 2 μπαταριες)
Ερωτησεις:
1) Θελω γευση αληθινου τσιγαρου (Τι υγρο πρεπει να παρω)?
2) Απο αυτα που ειδα μεχρι τωρα στο site  (Πρεπει να παρω καινουργιο ατμοποιητη αμεσα)?
3) Διαδικασια φορτισης:
- Συνδεω την μπαταρια και αναβει το φωτακι μονιμα οσο φορτιζει
- Μετα απο 2 ωρες που την αποσυνδεω αυτη αναβοσβηνει 5 φορες
(ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ???)

Οποιος μπορει να βοηθησει ας ειναι καλα!!!

Φίλε μου στις δικες μου μπαταριες δεν ειδα ποτε πράσινο το λαμπακι του φορτιστη. Δεν ξερω αν παιζει κατι... Αυτο που και εγω καθυστερημενα παρατηρησα ειναι οτι οταν τελειωνει η φορτιση, το λαμπακι της μπαταριας γινεται απο κοκκινο πορτοκαλι. Ειναι πολυ μικρη η διαφορα και μπορει ευκολα να σου ξεφυγει...

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #567 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 16:07 »
Ολα ΟΚ.
Πηγα απο το μαγαζι και μου εξηγησαν πως δουλευει.
Ειχε χαλασει η μπαταρια και μου την αντικατεστησαν αμεσως. Πολυ εξυπηρετικος ο κυριος στο μαγαζι.
Οπως λεμε και εμεις στα μερη μου: (γ@#ώ τα ατομα)
Μου εδωσε και ενα λαδακι γευση CUBAN που μοιαζει λιγο με τσιγαρο. Αρκετα καλο.
Μεχρι τωρα παμε καλα, απο 2 πακετα Muratti την ημερα το εχω παει στα 2-3 τσιγαρα.
Βεβαια κοντευω να φτασω στο σημειο να κοιμαμαι με το intellicig στο χερι. Ελπιζω οι φοβισμενοι Ελληνες να μην βγουν αληθινοι και να παθω τιποτα απο το intellicig.
Παντως ενα εχω να δηλωσω, φετος δεν θα αρρωστησω απο το πολυ μπαλκονι.
 
 

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #568 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 16:28 »
Οκ, φίλε, αλλά ως φωτογραφία ένα πακέτο τσιγάρου σε ιστοχώρο που μιλά γι' άτμισμα δεν είναι και ό,τι καλύτερο! Δεν θα έβαζες σε forum των Ολυμπιακών, φωτογραφία με τον Βαζέχα!

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #569 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:55 »
Στο link πανω εχει το σημα marlboro. Ελπιζω να βγει κ γευση σαν την παλια μου που την καπνιζω 11χρονια. Αν ενοχλει αυριο βγηκε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias