vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, th3ofilos, maprix, Sergios, vag21, Buliwyf, Jorge, kostas..., John K

Twitter

The Ego Booster

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 15:48 »
Συγνώμη,αλλά σε σύγκριση με κάποιο mod VV(όπως είναι το PRovari) δε θεωρώ πως αξίζει τα λεφτά του.Διότι, ένα mod VV μαζί με μπαταρίες+φορτιστή=lifetime value for money ενώ Booster eGo+ eGo-T/eGo μπαταρίες= 3months/1year άρα...!
Απ την άλλη δε,ένα VV mod πάει από 3.3-6V και άλλες φορές φτάνει τα 7.4V. Απ΄την άλλη το eGo Booster σε "πάει" απλώς από 0.3V-1.3V περισσότερο από αυτό που αποδίδει μια πλήρως eGo τύπου μπαταρία. ;)
Παρ' όλα αυτά καλορίζικο φίλε μου και χαίρομαι που είσαι ικανοποιημένος,γιατί άλλωστε  αυτό μετράει ;) :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 10:25 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:10 »
Συγνώμη γι αυτό που θα πω,αλλά επειδή υπόθηκε πως σε σύγκριση με κάποιο mod VV αξίζει τα λεφτά του αυτό δεν είναι σωστό(πιστεύω).Διότι, ένα mod VV μαζί με μπαταρίες+φορτιστή=lifetime value for money ενώ Booster eGo+ eGo-T/eGo μπαταρίες= 3months/1year άρα...
Απ την άλλη δε ένα VV mod πάει από 3.3-6 και άλλες φορές και 7.4V ενώ το eGo Booster σε πάει απλώς από 0.3V-1.3V περισσότερο από αυτό που αποδίδει μια πλήρως eGo τύπου μπαταρία. ;)
Παρ' όλα αυτά καλορίζικο φίλε μου και χαίρομαι που είσαι ικανοποιημένος :thumpup:

Αυτό που λες εσύ δεν ειπώθηκε. Αυτό που ειπώθηκε είναι το εξής "είναι μια αγορά που θα την πρότεινα για κάποιον που θέλει να μπει στον κόσμο του variable voltage και δεν θέλει να πάρει το provari λόγο κόστους ή μεγέθους ή θέλει να αξιοποιήσει τις μπαταρίες ego-t που ήδη έχει." Δεν είπα πουθενά ότι σε σύγκριση με κάποιο mod αξίζει τα λεφτά του. Απλά ανέφερα κάποιες προϋποθέσεις που θεωρώ εγώ ότι αν συντρέχουν, μπορεί να ωθήσουν κάποιον να το επιλέξει.

Φώτη ευχαριστώ για τις ευχές. Το link που παρέθεσες έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβώς το ίδιο προϊόν με αυτό που πήρα και μάλιστα από την ίδια εταιρεία. (αλλά το έχει λίγο πιο ακριβό και είναι out of stock)

Φίλε loop80 χθες το βράδυ είχα πάει για τσιπουροποσία και μόνο τότε άτμιζα στα 4,7 γιατί ήθελα χτύπημα και ντουμάνια  ;D. Τις υπόλοιπες ώρες χθες και σήμερα ατμίζω από 3,5-4,2 αναλόγως το υγρό και βέβαια κατά προσέγγιση τα volts μιας και δεν έχει αρίθμηση. Ωστόσο επειδή έχει αρχή και τέλος η περιστροφή, ξέρεις περίπου που βρίσκεσαι.
Για να σου δώσω ένα παράδειγμα το tiki το ατμίζω πιο ψηλά από freedom γιατί σαν υγρό έχει λγότερο χτύπημα. Επίσης το malibu το ατμίζω πιο χαμηλά από όλα γιατί εκεί βλέπω ότο αναδεικνύει καλύτερα τα αρώματά του και ας χάνω σε χτύπημα.
Βέβαια όλα αυτά που λέω είναι σύμφωνα με το δικό μου ατμιστικό γούστο και μπορεί να μην ταυτίζονται με το γούστο κάποιου άλλου. Απλά για να σου δώσω μια ιδέα της λογικής με την οποία το χρησιμοποιώ. :)


Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:12 »
Ευχαριστώ Θοδωρή για την απάντηση, το κατάλαβα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:18 »
ωστε πηγες για τσίπουρα και δεν ειπες τιποτα ε?  :tongue_smilie:

καλοατμιστο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:22 »
Να σαι καλά Θοδωρή σε ευχαριστώ για την απάντηση.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:24 »
ωστε πηγες για τσίπουρα και δεν ειπες τιποτα ε?  :tongue_smilie:

καλοατμιστο!  ;)

Στο γνωστό μέρος δίπλα στο σπίτι, ξέρεις... 8)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 16:27 »
[spoiler]Πάλι θάλασσα τα έκανες Steamboy :thumpdown:. Όποιος γράφει για ένα ατμιστικό καλούδι κάτι καλό.... αντί να προσέξεις τι γράφει.... προκαταβάλλεσαι... για προσπαθείς  να πεις την άποψή σου με άκομψο τρόπο, και να δείχνεις ότι εσύ τα ξέρεις όλα.
Ο Θοδωρής μας έγραψε για την χαρά του που απόκτησε τον ρυθμιστή, ήταν κατανοητός και ξεκάθαρος σε αυτά που έγραψε και επιπλέον μπήκε στο κόπο να μας το δείξει. Εσύ πετάγεσαι σαν την ...... δεν αλλάζεις με τίποτα. Για αυτό έχεις παρεξηγηθείς με πολλούς από εδώ μέσα που έχουν άλλη άποψη [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 02:25 »
Αυτό που λες εσύ δεν ειπώθηκε. Αυτό που ειπώθηκε είναι το εξής "είναι μια αγορά που θα την πρότεινα για κάποιον που θέλει να μπει στον κόσμο του variable voltage και δεν θέλει να πάρει το provari λόγο κόστους ή μεγέθους ή θέλει να αξιοποιήσει τις μπαταρίες ego-t που ήδη έχει." Δεν είπα πουθενά ότι σε σύγκριση με κάποιο mod αξίζει τα λεφτά του. Απλά ανέφερα κάποιες προϋποθέσεις που θεωρώ εγώ ότι αν συντρέχουν, μπορεί να ωθήσουν κάποιον να το επιλέξει.

[spoiler]Τότε,συγνώμη,λάθος το κατάλαβα και το έκφρασα. :hmmm: Θα το αλλάξω λίγο με βάση αυτό που γράφεις,αλλά η γνώμη μου και στο παραπάνω ίδια είναι. :tongue_smilie: [/spoiler]
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 05:49 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 05:51 »
[spoiler]Πάλι θάλασσα τα έκανες Steamboy :thumpdown: . Όποιος γράφει για ένα ατμιστικό καλούδι κάτι καλό.... αντί να προσέξεις τι γράφει.... προκαταβάλλεσαι... για προσπαθείς  να πεις την άποψή σου με άκομψο τρόπο, και να δείχνεις ότι εσύ τα ξέρεις όλα.
Ο Θοδωρής μας έγραψε για την χαρά του που απόκτησε τον ρυθμιστή, ήταν κατανοητός και ξεκάθαρος σε αυτά που έγραψε και επιπλέον μπήκε στο κόπο να μας το δείξει. Εσύ πετάγεσαι σαν την ...... δεν αλλάζεις με τίποτα. Για αυτό έχεις παρεξηγηθείς με πολλούς από εδώ μέσα που έχουν άλλη άποψη [/spoiler]

[spoiler]Πάρε μπρατσάκια.....ααα και ελπίζω να χεις κάνει εμβόλια μη μου τη μολύνεις. :idiot1: :laugh1: Πάρε και παίξε με τα "ατμιστικά σου καλούδια-Σκατοκινεζιές" και άσε το τι κάνω εγώ.ΟΚ?! :angel: [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 08:08 »
[spoiler]Δυο γαιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα.[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 09:06 »
[spoiler]Δυο γαιδαροι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα.[/spoiler]

[spoiler] :dontknow:[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 09:16 »
[spoiler]Πάρε μπρατσάκια.....ααα και ελπίζω να χεις κάνει εμβόλια μη μου τη μολύνεις. :idiot1: :laugh1: Πάρε και παίξε με τα "ατμιστικά σου καλούδια-Σκατοκινεζιές" και άσε το τι κάνω εγώ.ΟΚ?! :angel: [/spoiler]

[spoiler]Μικρό παιδί είσαι και η μαγκακία πάει σύννεφο....
Με τον χαρακτήρα που δείχνεις..... κάνει μπαμ καραμπάμ από χιλιόμετρα..... ότι στα ατμιστικά σου...  στα συναισθηματικά σου... και σε πολλά άλλα περνάς μια δύσκολη φάση......
Κάνε υπομονή φίλε μου...... :tongue_smilie:
Το ότι ζήτησες συγνώμη, (άλλα όχι με την καρδιά σου, η ξεροκεφαλιά ξεροκεφαλιά...), μπορώ να πω... ότι ακόμα υπάρχουν ελπίδες :hmmm: [/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 10:20 »
[spoiler]Μικρό παιδί είσαι και η μαγκακία πάει σύννεφο....
Με τον χαρακτήρα που δείχνεις..... κάνει μπαμ καραμπάμ από χιλιόμετρα..... ότι στα ατμιστικά σου...  στα συναισθηματικά σου... και σε πολλά άλλα περνάς μια δύσκολη φάση......
Κάνε υπομονή φίλε μου...... :tongue_smilie:
Το ότι ζήτησες συγνώμη, (άλλα όχι με την καρδιά σου, η ξεροκεφαλιά ξεροκεφαλιά...), μπορώ να πω... ότι ακόμα υπάρχουν ελπίδες :hmmm: [/spoiler]

[spoiler]Αν και με πρόσβαλες περισσότερο εσύ με αυτό που είπες...Δεν ανταπαντάω...!Αλλά καλό θα ήταν να μη το συνεχίσεις ούτε εσύ και κανένας άλλος... :bye:[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 10:38 »

[spoiler]Αν και με πρόσβαλες περισσότερο εσύ με αυτό που είπες...Δεν ανταπαντάω...!Αλλά καλό θα ήταν να μη το συνεχίσεις ούτε εσύ και κανένας άλλος... :bye:[/spoiler]

[spoiler] :thumpup: :thumpup: :yes: :bye:[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος E-Alekos

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
  • Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια.
Απ: The Ego Booster
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 15:56 »
Εγω νομιζω οτι για το λογο που σχεδιαστηκε, κανει καλα τη δουλεια του. Φτιαχτηκε για τις μπαταριες ego οχι για καποιο μοντ. Αυτο που θελω να ρωτησω τον Θοδωρη ειναι, μηπως προσεξες καποια διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας?? Οταν ατμιζες σε περισσοτερα βολτ κραταγε λιγοτερο και οταν ατμιζες σε λιγοτερα κραταγε περισσοτερο??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix