vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, dkostas, camber, giorgos1999, manoslykos, DonnaWhidA, kurtz

Twitter

Super eGo Variable voltage

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Super eGo Variable voltage
« στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 22:43 »
Από μεταφορά από τον πίνακα της FabVape

 :)Ορίστε και το review.:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Yot3UXPcmuk[/youtube]

Ευχαριστώ όλους στην Fabvape για την ευκαιρία που μου έδωσαν να δοκιμάσω από πρώτο χέρι αυτήν την συσκευή.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2014, 02:04 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 22:07 »
αν και δεν ξερω αν κανει να το ποσταρω σε νημα εμπορου αλλα επειδη δεν εχει ανοιξει και κανεις καποιο αναλογο νημα για αυτην την μπαταρια το ποσταρω... :tongue_smilie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tsP6IBPEgko&list=UUc345z36sFqyC1BheWmW_Iw&index=1&feature=plcp[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 23:20 »
Δεν θα κανω την συνηθησμενη  review  για ενα προιον... δεν μου καθεται να εκθιαζω το προιον μιας και το αγορασα και θελω να πω αυτα που εισπραξα απο αυτην αγορα ... 

 :bye: :bye:
Γεια και απο μενα .. Πριν μερικες μερες ειμαι κατοχος αυτου του Super eGo Variable voltage.... Eixa ρωτησει την Μαρια αν εχει κατι που να μου δινει την δυνατοτητα να εχω περισσουτερα βολτς ατμισμα και να μην ειναι μπελαλιδικο μεγαλο και να ειναι πολυ ευκολο .. δεν  ειμαι κατοχος κανενος αλλου μοντ αλλα πολλες φορες ειχα ατμισει με προβαρι και με λαβα απο φιλους.. δεν εκρυβα ομως οτι τους ζηλευα και λιγο επειδη πραγματικα ατμιζαν και οχι απλα ρουφαγαν ατμο ... επερνα γευσεις και χτυπημα .. αλλα αυτα ειναι δικα συμπερασμαρα απο τις φορες που ειχα ατμισει με τα παραπανω μοντς... και επανερχομαι .. Λοιπον οταν ρωτησα την Μαρια αν εχει κατι που να μου δινει την δυνατοτητα να ανεβαζω βολτς μου ειπε να να περιμενω λιγο γιατι περιμενε κατι καλο και ματσοβολο... βεβαια δεν ειχα απαιτησεις να ειναι ουτε προβαρι ουτε λαβα ουτε Max  .. οταν ηρθε το μοντακι .. η τιμη που το εδινε το FABVAPE ηταν το πρωτο που με εξεπληξε ευχαριστα ...  ουτε καν 30 ευρω πιο κατω και μαλιστα με μια μπαταρια που η Μαρια  εβαλε... το ευχαριστο ακομα ηταν οτι δουλευει με μονο μια μπαταρια ειναι λεπτο λιγο πιο μακρυ αλλα πιστεψτε με δεν ειναι καθολου προβλημα αν οπως εγω ατμιζω αγκαλιαζοντας την μπαταρια με την παλαμη μου  ... δεν ειναι καθολου αβολο  και αυτο με χαροποιησε .. Ελικρινα νομιζα θα ειχε μεγεθος αναλογο με αυτο που ειχα δει στους φιλους μου με τα αναλογα μοντς που σας ειχα πει πριν .. ναι ειναι ενα θεμα να προχωρας και να κρατας ενα γκλοπ... με αυτο το μοντακι δεν ειχα αυτη την αισθηση...

Και τωρα στο ζουμι της υποθεσης ... οπως ειχα πει και πριν λογο τιμης και μεγεθους δεν ειχα μεγαλες απαιτησεις με τις αποδοσεις του συγκεκριμενα στο χτυπημα σε ανεβασμενα βολτς ... Εδω να πω οτι απο τοτε που αρχισα το ατμισμα εκανα και κανω 18αρα υγρα ... και δεν μπορω να κατεβω πιο κατω γιατι δεν περνω χτυπημα ... μεχρι τωρα ατμιζα με ego μπαταριες ... Αλλα οταν δοκιμαζα καθε φορα με τα μοντς των κολλητων μου παθαινα πλακα ... .. και μαλιστα ενιωθα κτυπημα απο τα υγρα τους και ηταν του ενα 12αρια και του αλλου 9ρια .. Τελος παντων... Μολις παραλαβα το μοντακι διστυχως επρεπε να περιμενω να φορτισει μπαταρια και αυτο ειναι ακομα συν .. φορτιζει με ego φορτιστη .. η στο πισι η στο τοιχο με πριζα .. αλλο ενα συν για μενα που ειχα συνησθησει με τετοιες διαδικασιες  και οχι πια μπαταρια εβαλα πρωτη μπια δευτερη και πια να βαλω πρωτη και μετα πια δευτερη που συνηθως κανουμε σε αλλο ακριβοτερα μοντς...  το παρελαβα απογευμα και επειδη το εβαλα στο πισι  το εβγαλα την αλλη μερα ...  το εβγαλα απο usb το εβαλα στην θηκη που ειχα για το ego μου ... χωραει μεσα .. δεν χρειαζεται να παρω καμια εξτρα θηκη μεταφορας καλο και αυτο  ;) και πηγα στην δουλεια ... βιδωσα ενα κρυσταλ επανω με 2.4Ω   και το εβαλα στα 4.2 βολτς  και πηγα να ατμισω με το καφε μου ... ΤΟΤΕ......  ενιωσα σαν  :fight_shot_thickgun:   στο λαιμο ... ΑΜΑΝ 18αρα υγρα και την ακουσα κανονικα .... μου θυμησε τα μοντακια των φιλων μου και πιο δυνατα ... τωρα που γραφω κανω 12αρια τα αραιωσα με λιγη μιδενικη οσα ειχα ετοιμα .. ρεεεεεε τι εγινε αυτο το μοντακι σαν μεγαλυτερη λιγο εγκο το εκανε αυτο?????  χαχαχαχχα  ΝΑΙ ηταν μια καλη αγορα ... δεν το μετανιωσα καθολου ... μου κρατησε την πρωτη μερα στην δουλεια μεχρι το βραδυ .. αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα ... τελειο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Μαρια και Φωτη ... μου φτοιαξατε την μερα....

αυτα ειχα να πω ...
αν σκευτεται ενας νεος στο χωρο του ατμισματος να παρει ενα μοντ vv   μην διστασει ... ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 16:16 »
(Image removed from quote.)

Ωραίος  :thumpup: :thumpup: :thumpup: Μπράβο Κώστα.
Πέφτει ωραία πάνω και ο crystal γιατί δεν είνα πολύ χοντρή η μπαταρία να δείχνει άσχημο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 16:22 »
Παππου ειλικρινα ειναι απιστευτο .. δεν εχει σχεση καμια με twist ego εχει δυναμη και δεν χρειαζεται να περνεις καθε τοσο μια νεα twist  αν τα φτυσει .. μονο  μπαταρια πια αυτη -------->  http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_33_101&product_id=157
Τιμή: €7,80 και με την εκπτωση πολυ λιγοτερο .. και εχεις την ησυχια σου .... ειχα παρει μια τwist και μετα απο ενα μηνα τα εφτυσε και δεν ειχα ουτε καν την αποδοση αυτη ... δεν κανω διαφημηση στα παιδια .. αλλα το σωστο να λεγεται .. εξαλου λεφτα δινουμε και εχουμε και καποια απαιτηση .. με αυτα τα λεφτα λιγοτερα απο μια twist και με τη αποδοση αυτη δεν βρηκα κανενα μειον να πω ... ..


μια ακομα Φωτο  το μοντακι μεσα σε μια απλη θηκη ego  μεταφορας ... χμμμ...  δεν μπορειτε να μην παραδεχτητε οτι και χωραει και δεν χρειαζεται να ανησυχουμε για την μεταφορα του ...


 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2012, 14:02 από FABVape »

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 13:58 »
απο σημερα παιδια το εχω κι εγω το μοντ.Πραγματικα καταπληκτικη ποιοτητα ,σε ινοξ που το πηρα και πολυ πολυ ομορφο.Το μεγεθος του ειναι 4,7 εκ υψηλοτερο απο μια ego 1100. Παντως για την τιμη του ειναι κοσμημα πραγματικο.


** γιατι πρεπει δια ροπαλου να εχουμε imr η icr μεσα?Kati ultrafire γκρι που εχω δεν κανουν ? Ειναι 1100 η καθεμια.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 14:18 »
Εγω οπως γραφω και ποιο επανω το εν λογω μοντακι το εχω απο το σεπτεμβριο και το εχω ξεσκισει .. δεν εχω κανενα παραπονο .. σκυλι... και πηρα μια εξτρα μπαταρια .. και της αλλαζω στο εδιαμεσο της ημερας και το εχω σχεδον συνεχεια στα 4.2βολτ ....

απιθανο.. και δεν με πειραζει καθολου το μεγεθος το συνηθησαν ακομα και αυτοι στην δουλεια μου που στην αρχη μου ελεγαν τα διαφορα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 15:25 »
Εγω οπως γραφω και ποιο επανω το εν λογω μοντακι το εχω απο το σεπτεμβριο και το εχω ξεσκισει .. δεν εχω κανενα παραπονο .. σκυλι... και πηρα μια εξτρα μπαταρια .. και της αλλαζω στο εδιαμεσο της ημερας και το εχω σχεδον συνεχεια στα 4.2βολτ ....

απιθανο.. και δεν με πειραζει καθολου το μεγεθος το συνηθησαν ακομα και αυτοι στην δουλεια μου που στην αρχη μου ελεγαν τα διαφορα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Θα συμφωνήσω με τον Κώστα για το σκυλί που λέει. Δεν καταλαβαίνει τπτ. Πάει τους επισκευάσιμους γόνα. Και κρεμιέται στο λαιμό, αντίθετα με άλλα VV, πράγμα πολύ βασικό για μένα. ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 16:26 »
Μαρια .. επανερχομαι με το vv ...  διαβασα που εγραφες για μεγεθος ... δεν ειναι τραγικα μεγαλο το μεγεθος .. επειδη ειναι λεπτο και δεν ειναι κουμουτσα σαν τα πιο γνωστα αλλα μοντς .. ετσι ξεγελα στο χερι .... που στο δικο μου σχεδον δεν φαινεται .. και δεν ειμαι και γιγαντας...χαχαχχαχαχαχχα..
εγω απο αυτονομια μετο μοντακι  ειναι στις δυο μπαταριες με 2 μλ την ημερα ... και ακομα εχω μπαταρια ... και ειμαι συνεχως με 4.2 βολτς - 4.4 βολτς ./.. με 2.4Ω αντισταση κρυσταλ απο το δικο σου μαγαζακι ... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:   νομιζω με black κρυσταλ τα σπαει 
μερικες γρηγορες φωτος....

Και μια φωτο κρατωντας το ... δεν ειναι και τοσο μεγαλο .... :respect:



 παιδια σε σχεση με καποια αλλα γνωστα mods  ονοματα να μην λεμε ... σιγουρα ειναι πιο λεπτο και στο χερι μου ειναι μια χαρα .. και δεν εχω τεραστια παλαμη :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 09, 2012, 19:46 »
παιδια ανευ πλακας αντι για τα 19 που ειναι να δωσεις και να παρεις μια καλουτσικη ego 1100 , εχεις αυτη τη λυση και με λιγα παραπανω χρηματα εχεις και μοντακι variable .
Eγω το βλεπω ως μια πολυ καλη λυση .
Τωρα οσο για τη φλογερα ......ε ναι αλλα δε πειραζει .Αυτο που με πειραζει ομως ειναι οτι το provari που θελω να αποκτησω μοιαζει με κατι αλλο που ΔΕΝ ΛΕΩ


Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 02:05 »
Eχετε προσεξει μηπως με μια μπαταρια, ποσα πατηματα (κλικ) φτανει;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2012, 04:59 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος terrys46

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 04:50 »

 παιδια σε σχεση με καποια αλλα γνωστα mods  ονοματα να μην λεμε ... σιγουρα ειναι πιο λεπτο και στο χερι μου ειναι μια χαρα .. και δεν εχω τεραστια παλαμη :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


οντως ειναι κομψο σε σχεση με αλλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 08:29 »
Eχετε προσεξει μηπως με μια μπαταρια, ποσα πατηματα (κλικ) φτανει;

Ανάλογα με την αντίσταση του ατμοποιητή από 160 μέχρι 280 το έφτασα όταν το δοκίμαζα.
160 με χαμηλής αντίστασης και 280 με τον CE3 που έχει αντίσταση 2,6.
Φυσικά εξαρτάται και από το πόση ώρα ρουφάς.
Ο CE3 έχει αεράτη τζούρα και μαζεύεις τον αέρα πιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 10, 2012, 09:22 »
μια χαρά είναι. ακόμη για μεγέθη μιλάμε? έχουμε δει τόσα μοντ, μεγάλα μικρά, το μάτι συνήθισε πια.
 
υ.γ. το τατού του κώστα σπέσιαλ!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Super eGo Variable voltage
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 11, 2012, 00:21 »
Ανάλογα με την αντίσταση του ατμοποιητή από 160 μέχρι 280 το έφτασα όταν το δοκίμαζα.
160 με χαμηλής αντίστασης και 280 με τον CE3 που έχει αντίσταση 2,6.
Φυσικά εξαρτάται και από το πόση ώρα ρουφάς.
Ο CE3 έχει αεράτη τζούρα και μαζεύεις τον αέρα πιο γρήγορα.

Λογικα εμενα κανα 2ωρο θα μου βγαζει... Θα την εχω στα υποψην παντως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12