vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 10, 2009, 10:17 »
Παντως, έχοντας πλέον λάβει τις μπαταρίες από τον Ελληνα αντιπρόσωπο, έχω να πω οτι όντως φαίνεται να είναι λιγότερο ευαίσθητες στο cutoff (όχι καθόλου, αλλά λιγότερο). Τολμώ να πω οτι ήταν από τις πρώτες φορές που απόλαυσα το EVO. Με τις Αγγλικές βρε παιδιά ήταν μια τζούρα κάθε 2 λεπτά, ειλικρινά!

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 10, 2009, 20:27 »
Πάντως εγώ έχω δοκιμάσει και τις παλιές και τις νέες μπαταρίες και δεν μου κάνει cut off εαν δεν το σκίσω στη τζούρα..

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 10, 2009, 21:48 »
και εμενα παντως οτι μπαταρια και να βαλω εχει να μου κοψει προπολεμικα.
ισως ειναι ο τροπος που ρουφας.
μια κοφτη για προθερμανση(οπου βγαζω αμεσως τον ατμο) και καπακι μια κανονικη ειναι ο τροπος που χρησιμοποιω εγω .

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 10, 2009, 23:25 »
Ρε παιδια οταν τη φορτιζεται τη μπαταρια αναβει κανενα λαμπακι ή κατι??Εμενα δεν γινεται τιποτα
Η μια δυστυχως εχει χαλασει ειναι πολυ σφιχτη η τζουρα της και διακοπτεται...λετε να φταιει ο φορτιστης??
Τις μεγαλες μπαταριες εχω,τις πηρα απο τον Ελληνα

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 11, 2009, 04:58 »
Δε βγάζεις άκρη με τα λαμπάκια.

Το διαπίστωσα τώρα που πήρα ένα νέο φουλ πακέτο μαζί με φορτιστή από inellicig.gr. Πρέπει να παίζει ρόλο η "συνεννόηση" - μπαταρίας φορτιστή, αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Εγώ μέχρι τώρα είχα έναν φορτιστή που είχα πάρει από την Deal Extreme, γιατί όταν είχα πάρει το πρώτο EVO, οι Άγγλοι έδιναν μόνο αγγλικούς φορτιστές. Και με αυτόν τον φορτιστή αλλά και όταν φορτίζω στο USB του PC μου, το λαμπάκι της μπαταρίας ανάβει κανονικά όταν τελειώνει η φόρτιση (στο 90% των περιπτώσεων) και σπάνια κάνει πάνω από μισάωρο για τις μικρές.
Οι ίδιες μπαταρίες με το νέο φορτιστή δεν ανάβουν! Φορτίζουν όμως κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 11, 2009, 14:41 »
Το θεμα ειναι πως λογω του οτι δεν αναβουν δεν ξερω ποτε ειναι φορτισμενες :-\
Αλλη μια απορια οποιος ξερει ας μου πει.Οταν φορτιζω με το usb και ειναι κλειστο το pc φορτιζει η μπαταρια??? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 11, 2009, 14:46 »
Στο δικό μου τουλάχιστον φορτίζει. Βλέπω το λαμπάκι αναμμένο όταν τελειώσει η φόρτιση (με το PC κλειστό).
Τρέχει Vista, δεν ξέρω οι παλιότερες motherboard τι κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 11, 2009, 15:10 »
Εμενα ειναι παλιοτερο,ακομα με xp κινουμαι  :)
Δεν αναβει η μπαταρια ποτε παντως κ αναγκαζομαι κα8ε φορα να παιρνω ωρα 3 ωρες τη φορα

Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 11, 2009, 15:24 »
Εμενα ειναι παλιοτερο,ακομα με xp κινουμαι  :)
Δεν αναβει η μπαταρια ποτε παντως κ αναγκαζομαι κα8ε φορα να παιρνω ωρα 3 ωρες τη φορα

Αν πιστεύεις ότι δεν σου φορτίζει καλά η αργεί στο usb του pc η λύση είναι ένα usb hub με δική  του τροφοδοσία ..είναι πάμφθηνα
κάτι σαν αυτά εδώ  http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=USB%20HUB

Aπλά να σιγουρευτείς οτί έχουν δικό τους τροφοδοτικό και δεν πέρνουν ρεύμα απο το pc

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 11, 2009, 20:50 »
Aπλά να σιγουρευτείς οτί έχουν δικό τους τροφοδοτικό και δεν πέρνουν ρεύμα απο το pc
Δυστυχως δεν μπορω να καταλαβω ποιο απολα εχει δικο του τροφοδοτικο
Μπορεις να μου δειξεις link για ενα απαυτα που να ειναι ετσι??

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 12, 2009, 09:13 »

Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 06, 2009, 22:47 »
Το θεμα ειναι πως λογω του οτι δεν αναβουν δεν ξερω ποτε ειναι φορτισμενες :-\
Αλλη μια απορια οποιος ξερει ας μου πει.Οταν φορτιζω με το usb και ειναι κλειστο το pc φορτιζει η μπαταρια??? :dontknow:

Αν εχεις φορητό, τότε δεν φορτίζουν (εκτός των νεων Toshiba με τις θυρες sleep n charge).
Στα επιτραπέζια, όπως ειπώθηκε, είναι θέμα μητρικής και ενδεχόμενης ρύθμισης bios. Συνηθως στα περισσότερα νεα φορτίζουν ενώ στα παλαιότερα PC, δεν φορτίζουν.

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EVO μπαταρίες και cutoff! Αργκ!
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 15, 2009, 11:08 »
Πάντως εγώ έχω δοκιμάσει και τις παλιές και τις νέες μπαταρίες και δεν μου κάνει cut off εαν δεν το σκίσω στη τζούρα..
Επειδή εγώ είμαι καινούριος στο "άθλημα", θα έλεγα ότι δεν είναι πολύ ενοχλητικό το cut-off με τις νέες μπαταρίες.

Μου έτυχε και μένα να κάνει cut-off μετά από παρατεταμένη τζούρα, ή 2-3 απανωτές τζούρες, αλλά και πάλι, ο χρόνος μέχρι να ξαναενεργοποιηθεί το τσιγάρο μου φάνηκε ότι είναι σίγουρα λιγότερο από 2 λεπτά. Ίσως 1 λεπτό θάλεγα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix