vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 3 χρήστες
Xxristos, Jorge, manoslykos

Twitter

Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων

Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« στις: Απριλίου 08, 2010, 23:32 »
 :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: είμαι έτοιμος να κατέβω να αγορασω τσιγαρα!  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: και δεν θελω γιατι ειμαι σε καλο δρομο αποτοξινωσης απ το Κ.Τ.
Ομως....
το Η.Τ. μου αρνειται να συνεργαστει... μου επιτρεπει μονο μια ρουφηξια καθε 2 με 3 λεπτα! αδειαζει πολυ γρηγορα το φιλτρο απ το υγρο που του βαζω! εχω αλλαξει 3 φιλτρα σημερα! αδειαζει πολυ γρηγορα η μπαταρια! φορτισα απο 3 φορες τις 2 μου μπαταριες σημερα!
τι συμβαινει? θελω να ατμισω ξανα ομορφα και ωραια οπως στην αρχη και οχι να καπνισω παλι! ΟΧΙ! πρεπει να το αποφυγω αυτο! καθε βοηθεια δεκτη!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ξέχασα οτι εχουν γεμισει τα χερια μου και τα χειλη μου με υγρο γεμισματος! λετε να χανει απο πουθενα?  ;D

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 08, 2010, 23:38 »
το Η.Τ. μου αρνειται να συνεργαστει... μου επιτρεπει μονο μια ρουφηξια καθε 2 με 3 λεπτα! αδειαζει πολυ γρηγορα το φιλτρο απ το υγρο που του βαζω! εχω αλλαξει 3 φιλτρα σημερα! αδειαζει πολυ γρηγορα η μπαταρια! φορτισα απο 3 φορες τις 2 μου μπαταριες σημερα!
Μήπως έχεις evo με αυτόματες μπαταρίες και ο χώρος που βρίσκεσαι έχει πολύ θόρυβο;

Ξέχασα οτι εχουν γεμισει τα χερια μου και τα χειλη μου με υγρο γεμισματος! λετε να χανει απο πουθενα? 
Αν έχεις evo και παλιού τύπου φιλτράκια (αυτά που θέλουν συνδετήρα για να βγουν) πρέπει να προμηθευτείς καινούργιου τύπου.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 08, 2010, 23:39 »
Σκούπισε τις επαφές μπαταριών και ατμο , πιθανώς να έχεις κακή επαφή.
Πρέπει ΠΑΝΤΑ να έχεις καβάντζα μιά φρέσκια μπαταρία και 1 φρέσκο ατμο , για να είσαι σε θέση να κάνεις σύγκριση στις δύσκολες στιγμές.
Κατά τα άλλα αν δεν δώσεις στοιχεία τι , με τι και ποσο  ατμίζεις δεν γίνεται βοήθεια  :)

Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 08, 2010, 23:45 »
αυτο εχω http://www.intellicig.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=19&the2id=26&theid=26&open1=19&open2=26&thepid=28&page=1 με αυτα τα φιλτρα που εχουν σαν δωρο αυτο το υγρο http://www.intellicig.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=9&theid=9&open1=9&open2=26&thepid=59&page=1 και αυτο τον ατμοποιητη http://www.intellicig.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=20&theid=20&open1=20&open2=26&thepid=37&page=1

τωρα το ποσο ατμιζω... οσο μου επιτρεπει. οταν δεν ειχα προβλημα ατμιζα οπως οταν καπνιζα! 3-4 τσιγαρα την ωρα! δε μπορω να κανω την αντιστοιχηση. Ευχαριστω παντως

Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 08, 2010, 23:47 »
Σκούπισε τις επαφές μπαταριών και ατμο , πιθανώς να έχεις κακή επαφή.
Πρέπει ΠΑΝΤΑ να έχεις καβάντζα μιά φρέσκια μπαταρία και 1 φρέσκο ατμο , για να είσαι σε θέση να κάνεις σύγκριση στις δύσκολες στιγμές.
Κατά τα άλλα αν δεν δώσεις στοιχεία τι , με τι και ποσο  ατμίζεις δεν γίνεται βοήθεια  :)

το σκουπισμα εχει γινει επανηλημμενα! οσο για καβαντζα εχω 2 ατμοποιητες και 2 μπαταριες και ατμιζω μονο 9 μερες! αν χαλασαν... πακετο και επιστροφη! ελεος!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 08, 2010, 23:55 »
Βγάλε τον ατμο και φύσα απο τη μεριά της μπαταρίας 2-3 φορές σε μια χαρτοπετσέτα
Βίδωσε τον ατμο χωρις φίλτρο στη μπαταρία
γύρνα το ανάποδα και φύσα στη μικρή τρυπούλα στη βάση του ατμο για 10- 20  "
ασε να κρυώσει και επανέλαβε μέχρι που να μη βγαίνει καθόλου ή ελάχιστος ατμός
ο ατμο σου είναι μπουκωμένος
Μετά βγάλε το εσωτερικό φιλτρο στάξε 1-2 σταγόνες (dripping) και βάλε μονο το εξωτερικό
Με manual μπαταρία πιθανώς να μην έχεις αυτά τα προβλήματα

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 09, 2010, 00:06 »
Παρατήρησε μήπως μένει το λαμπάκι (καφτρα) αναμμένο χωρίς λόγο. Το evo έχει cutoff 2 λεπτών αν παραμείνει σε λειτουργία για κάποια δευτερόλεπτα παραπάνω. Κοινώς, αν τραβήξεις υπερβολικά μακρόσυρτη - κατά τη γνώμη του - τζούρα, μετά για δύο λεπτά δεν θα ξαναλειτουργεί. Το ίδιο και αν κολλήσει στο on για κάποιο λόγο η μπαταρία (θόρυβος, βραχυκύκλωμα κ.λ.π.).

Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 09, 2010, 00:19 »
βγάλε το εσωτερικό φιλτρο στάξε 1-2 σταγόνες (dripping) και βάλε μονο το εξωτερικό

δεν καταλαβαινω τι εννοεις! που να σταξω σταγονες αφου θα βαλω μονο το εξωτερικο φιλτρο?

μήπως μένει το λαμπάκι (καφτρα) αναμμένο χωρίς λόγο

όχι δε συμβαίνει κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 09, 2010, 00:53 »
δεν καταλαβαινω τι εννοεις! που να σταξω σταγονες αφου θα βαλω μονο το εξωτερικο φιλτρο?................

στάξε απλά επάνω στον ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 09, 2010, 01:26 »
Παράθεση
δεν καταλαβαινω τι εννοεις! που να σταξω σταγονες αφου θα βαλω μονο το εξωτερικο φιλτρο?
Πάνω στη γέφυρα ( συρμάτινο διχτυωτό)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 09, 2010, 01:58 »
ένα evo με μπαταρίες χωρίς cut off θα ήταν πραγματικά πολύ καλό. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.Ολο το πρόβλημα το δημιουργούν οι συγκεκριμένες μπαταρίες που σου δημιουργούν την αίσθηση ότι είναι ελαττωματικές χωρίς να είναι.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 09, 2010, 07:25 »
Με το evo βρήκα κυριολεκτικά την υγειά μου όταν
α) χρησιμοποίησα manual μπαταρίες IQ
β) άρχισα να κάνω dripping 1-2 σταγόνες υγρού στη γέφυρα αφαιρώντας εντελώς το φιλτράκι με τον πολυεστέρα...

Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 10, 2010, 07:15 »
Υπάρχει καμμια λυση για το προβλημα που εθεσα στην αρχη ωστε να μη καθομαι ολη την ωρα με το υγρο στα χερια και μετα απο δυο ρουφηξιες ξανα μανα τα ιδια και δωστου σταξιμο στη γεφυρα και δωστου φυσημα στις επαφες και δωστου γεμισμα το φιλτρακι, ε αυτο δεν ειναι ατμισμα ειναι βασανο!  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 10, 2010, 07:47 »
Υπάρχει καμμια λυση για το προβλημα που εθεσα στην αρχη ωστε να μη καθομαι ολη την ωρα με το υγρο στα χερια και μετα απο δυο ρουφηξιες ξανα μανα τα ιδια και δωστου σταξιμο στη γεφυρα και δωστου φυσημα στις επαφες και δωστου γεμισμα το φιλτρακι, ε αυτο δεν ειναι ατμισμα ειναι βασανο!  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :wall:

Janty EGo με ατμοποιητη 901 και πατεντα ADM στο φιλτρο για μενα και καθαρισες.. Αρκετοι απο εδω μεσα ακολουθησαμε τη συνταγη αυτη και εχουμε μεινει ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα πιστευω και απο θεμα αξιοπιστιας και σωστης ροης φιλτρου,αλλα και απο θεμα αυτονομιας της μπαταριας,χωρις τετοιες παιδικες ασθενειες.. 8)
Σε λιγο ισως ανοιξω ενα νεο τοπικ,να συγκεντρωσω καποια χρησιμα λινκς εκει για τους νεους χρηστες,σχετικα με τα παραπανω που αναφερω,οποτε εχε το νου σου  ;)

Edit: ετοιμο και το topic που σου υποσχεθηκα ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1217.msg23157.html#msg23157
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2010, 09:48 από Arvacon »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θέλω επειγόντως τα φώτα των έμπειρων
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 10, 2010, 11:03 »
οι μπαταρίες του intellicig evo έχουν πάντως σαφώς μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από τις αντίστοιχες του Janty eGo. Oμως οι τελευταίες απλά δεν παίζονται αφού όσο είναι εν ζωή προσφέρουν απόλαυση διαρκείας χωρίς cut off.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias